Utorak, 18.03.2025 | 11:58
IZVOR: kolektiv.me

Morsko dobro: Još nije donijeta odluka o imenovanju Mikijelja za direktora, ova situacija izaziva zabrinutost među zaposlenima

Mandat direktora Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom, Mladena Mikijelja, istekao je, dok odluka Vlade o njegovom ponovnom imenovanju još nije donijeta. Ova situacija izaziva zabrinutost među zaposlenima, jer bi mogla uticati na stabilnost poslovanja i realizaciju ključnih aktivnosti preduzeća, saopšteno iz JP Morsko dobro.




Foto: Facebook screenshot/JP Morsko dobro

Aleksandar Crvenko, poslovođa na trajektnoj liniji Kamenari-Lepetane, u svojoj izjavi medijima je istakao da bi odlaganje odluke moglo dovesti u pitanje sve dosadašnje napore uvođenja reda u poslovanje, posebno kada je riječ o funkcionisanju trajektne linije.

„Borili smo se da trajektna linija Kamenari–Lepetane ponovo bude u rukama države i naroda, a sada postoji rizik da se sav taj trud obesmisli.“

Trenutna situacija, kako je naveo, već utiče na operativno funkcionisanje, posebno kada je riječ o održavanju flote.

„Tri trajekta čekaju remont, ali zbog nedostatka potpisa direktora proces je praktično u blokadi. Takođe, jedan trajekt trenutno nema dovoljno goriva za rad, jer zbog administrativnih prepreka, odnosno nemogućnosti potpisivanja računa, ne možemo izmiriti obaveze prema Jugopetrolu, što bi moglo dovesti do obustave isporuke uprkos postojećem ugovoru.“

Dalje je upozorio na moguće negativne posljedice: „Ovakav zastoj može izazvati lančane reakcije – nezadovoljstvo korisnika, pobunu lokalnog stanovništva, pa čak i štrajk zaposlenih.“

Govoreći o dosadašnjem poslovanju, Crvenko je naglasio da su svi finansijski pokazatelji pozitivni, uz transparentno upravljanje i stalni rast prihoda.

„Od preuzimanja rukovođenja trajektnom linijom, ostvaren je obrt od 16 miliona eura, pri čemu je oko 40% čista dobit. Dobit za državu u odnosu na period kada je linijom upravljao privatnik je ogromna, što dovoljno govori o značaju njenog nesmetanog funkcionisanja.“

Na kraju, izrazio je očekivanje da će Vlada donijeti odluku u što kraćem roku, kako bi se izbjegle dalje komplikacije.

„Nadamo se rješenju, jer je saradnja među zaposlenima i sa direktorom Mikijeljem bila odlična. On poštuje struku i radnike, a to se najbolje vidi kroz posvećenost zaposlenih i njihovu produktivnost. Vjerujemo da će Vlada donijeti odluku u interesu stabilnog poslovanja i daljeg napretka.“

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Bajraktari: Istorijsko poniženje Ulcinja, opština prihvatila da bude manjinski upravljač Solane

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 17:45

Predsjednik ulcinjskog odbora Građanskog pokreta URA i bivši predsjednik Opštine Ulcinj Omer Bajraktari smatra da ugovor kojim će Vlada Crne Gore biti većinski vlasnik preduzeća koje će upravljati Ulcinjskom solanom još jedno poniženje za ovaj grad. 

Nenezić: U budžetu za 2026. predvidjeti sredstva za povećanje zarade za oko 300 zapošljenih u lokalnoj samoupravi

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 17:27

Predsjednik Skupštine opštine Bar Branislav Nenezić, predao je amandman na Prijedlog budžeta opštine Bar kojim se predviđa povećanje zarada za oko 300 zapošljenih u lokalnoj samoupravi.

Nacionalna konvencija Zero-C projekta u pomorskom sektoru: Održiva rješenja u oblasti dekarbonizacije zahtijevaju zajednički pristup

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 13:06

U Privrednoj komori Crne Gore (PKCG) održana je Nacionalna konvencija projekta Zero-C „Unaprijeđenje znanja i vještina u visokoškolskim ustanovama Zapadnog Balkana s ciljem pripreme društva za postizanje nulte emisije ugljenika u sektoru pomorskog transporta i logistike”, posvećena strategijama nulte emisije energetskoj efikasnosti i dekarbonizaciji u sektoru pomorskog transporta i logistike, saopšteno je iz PKCG.

Fond PIO: Novogodišnja čestitka od 400 eura za 35 penzionera sa navršenih 100 ili više godina

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 10:42

Fond penzijskog i invalidskog osiguranja Crne Gore, tradicionalno, svojim najstarijim korisnicima upućuje posebnu čestitku povodom Nove 2026. godine.

Izmjene Zakona o PDV-u: Novine za oporezivanje građevinskog zemljišta i promet nekretnina

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 08:00

Vlada Crne Gore dostavila je Skupštini Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o porezu na dodatu vrijednost (PDV), kojim se uvode značajne novine u oporezivanju, posebno u oblasti prometa građevinskog zemljišta, mjesta prometa usluga i usklađivanja sa pravilima Evropske unije.

Nina Žižić nakon Montesonga: Kolege, naučite da se ponašate i ne kaljajte ovo divno zanimanje, dabogda svi otišli na Eurosong

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 11:47

Nina Žižić je na svom Fejsbuk profilu objavila kratak osvrt na sinoćnji Montesong, a tiče se kolega koji su se takmičili na istom.

ANKETA: Da li se osjećate bezbjedno prilikom prelaska ulice u Podgorici?

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 12:32

Svjedoci smo svakodnevnih saobraćajnih prekršaja i policijskih akcija na crnogorskim putevima.

Uhapšen Milutin Simović

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 09:23

Bivši ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutin Simović uhapšen je jutros po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, saznaju "Vijesti".

Vujović: Cilj Mandića i Kneževića je da ispune želje zvaničnog Beograda

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 08:27

Cilj Andrije Mandića i Milana Kneževića je da ispune želje, očekivanja i planove zvaničnog Beograda, a zvanični Beograd mora da spriječi završetak pregovora između Crne Gore i Evropske unije i ubrzano članstvo u EU – kazao je za Pobjedu Zlatko Vujović, politički analitičar i predsjednik Upravnog odbora Centra za monitoring i istraživanje (CEMI), povodom ponovnog pokretanja identitetskih pitanja od šefa parlamenta Mandića, i to u trenutku kada je veoma aktuelna priča o zatvaranju pet poglavlja i uspješnom putu naše države ka EU.

Na Žabljaku počelo rušenje bespravnih objekata

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 10:41

Na Žabljaku je počelo rušenje ilegalnih objekata na Žabljaku izgrađenih poslije jula ove godine.

Indijski feng šui: Prije spavanja obavezno zatvorite vrata ove prostorije

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 21:25

Vastu, vedski sistem za uređenje doma uključuje određena pravila koja mogu poboljšati energiju u kući, donijeti bogatstvo i prosperitet domu.

Gol Jovetića poslije mjesec i po

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:48

Stevan Jovetić je prekinuo golgeterski post – na prvenstvenoj utakmici protiv Ačnasa, koju je njegova Omonija dobila 4:0, crnogorski reprezentativac postavio je konačan ishod.

Botunjani zadovoljni sastankom sa Milatovićem

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:29

Mještani Botuna koji se protive izgradnji postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda Podgorice u tom zetskom naselju večeras su održali sastanak sa predsjednikom Crne Gore, Jakovom Milatovićem.

Ubijen muškarac u Barseloni, policija provjerava da li je u pitanju crnogorski državljanin

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:18

Jedna osoba ubijena je danas oko 16 sati u pucnjavi koja se dogodila u Barseloni, u dijelu grada Kasteldefel, prenose španski mediji.

DPS: Hapšenjem Simovića zbog navodne zloupotrebe od 5.000 eura za tri godine Tužilaštvo formalizovalo progon naše partije

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:07

Jutrošnjim ,,spektakularnim” hapšenjem bivšeg potpredsjednika Vlade i ministra poljoprivrede, Milutina Simovića, zbog navodne zloupotrebe službenog položaja od 5.000 eura za troškove reprezentacije, formalizovalo je progon Demokratske partije socijalista od strane Specijalnog državnog tužilaštva, saopšteno je iz te partije.

Bogdanović o hapšenju Simovića: Sad će krenuti laž, onda buka, pa kolektivno zapomaganje

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:45

Predsjednik poslaničkog kluba Demokratske Crne Gore u Skupštini Crne Gore, Boris Bogdanović Komentarisao je na društvenim mrežama hapšenje bivšeg ministra poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutina Simovića, kazavši da će sada krenuti „poznata politička predstava“.

Sjutra sjednica Izvršnog odbora FSCG: Vučinić ostaje selektor

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:33

Četvrta sjednica Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Crne Gore za mandatni period 2025-2029 održaće se sjutra u Kući fudbala sa početkom u 12 sati.

Vašington sa rekordnih 48 poena vodio Partizan do pobjede nad Krkom

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:20

Košarkaši Partizana savladali su u Ljubljani ekipu Krke rezultatom 99:92 (25:18, 19:34, 25:25, 30:15), u utakmici 11. kola Grupe A ABA lige.

Povratak u Minhen: Svetislav Pešić ponovo na klupi Bajerna

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 18:06

Iskusni i trofejni srpski stručnjak Svetislav Pešić vraća se na veliku scenu - i to na klupu Bajerna iz Minhena. Njemački košarkaški gigant zvanično je potvrdio da je Pešić imenovan za novog šefa stručnog štaba.

Bajraktari: Istorijsko poniženje Ulcinja, opština prihvatila da bude manjinski upravljač Solane

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 17:45

Predsjednik ulcinjskog odbora Građanskog pokreta URA i bivši predsjednik Opštine Ulcinj Omer Bajraktari smatra da ugovor kojim će Vlada Crne Gore biti većinski vlasnik preduzeća koje će upravljati Ulcinjskom solanom još jedno poniženje za ovaj grad.