Srijeda, 19.03.2025 | 14:21
IZVOR: kolektiv.me

FSCG: Andrija Delibašić - "Voljeni član naše sjajne generacije"

Golgeter, koji je za nacionalni tim Crne Gore nastupao tokom četiri godine, preminuo je danas u 44. godini života nakon duge borbe sa teškom bolešću, saopšteno je iz Fudbalskog saveza Crne Gore (FSCG).




Foto: fscg.me

"Voljeni član sjajne generacije naše najbolje selekcije, popularni Deli, upisao je 21 nastup u dresu „Hrabrih sokola“ i postigao šest pogodaka. U sjećanjima svih navijača reprezentacije Crne Gore posebno će ostati upamćen po golovima protiv selekcija Gruzije i Engleske – njegov pogodak u meču sa Gruzinima bio je odlučujući da „sokoli“ ostvare prvu pobjedu u takmičarskim mečevima, dok je pogotkom u sudijskoj nadoknadi vremena protiv Engleza ovjerio plasman našeg nacionalnog tima u baraž za Evropsko prvenstvo 2012. godine".

Andrija je rođen 23. aprila 1981. godine u Nikšiću. Dugotrajnu i sjajnu fudbalsku karijeru započeo je u rodnom gradu, u dresu Sutjeske, da bi već kao četrnaestogodišnjak postao član beogradskog Partizana. Crno-bijeli dres seniorske ekipe nosio je pet godina i ostao upisan u istoriji kluba kao strijelac prvog pogotka Partizana u Ligi šampiona. Iz Beograda se preselio na Majorku, odakle je tokom četiri godine išao na pozajmice u Benfiku, Bragu, AEK iz Atine, Beira mar i Real Sosijedad.

"Špansku avanturu nastavio je dvogodišnjim boravkom u Erkulesu, da bi nakon toga tri godine proveo u Rajo Valjekanu. U samom finšu karijere Andrija je zaigrao na Tajlandu, za ekipu Račaburija, da bi dugu i uspješnu karijeru završio u dresu matičnog kluba Sutjeske iz Nikšića. Andrija je, osim za reprezentaciju Crne Gore, igrao i za mladu reprezentaciju Srbije i Crne Gore sa kojom je osvojio srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu održanom 2004. godine u Njemačkoj", kazali su iz FSCG.

Nakon igračke karijere Andrija se preselio na klupu, pa je bio pomoćnik u stručnom štabu Partizana i Budućnosti, a zatim i šef stručnog štaba Mornara iz Bara.

"Datum i vrijeme sahrane Andrije Delibašića, kao i komemoracije, biće naknadno objavljeni. Fudbalski savez Crne Gore ovim putem izražava iskreno saučešće porodici Delibašić", zaključeno je u saopštenju FSCG.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

U saobraćajnoj nesreći na Goliji stradao dječak, povrijeđene tri osobe

Utorak, 07.07.2026 | 11:28

Petnaestogodišnjak je ispao iz automobila, koji se prevrnuo u saobraćajnoj nesreći na Goliji. Tri osobe su povrijeđene, od kojih jedna teže.

Uhapšen Nikšićanin sa potjernice, osumnjičen za nanošenje teških tjelesnih povreda

Utorak, 07.07.2026 | 08:57

Nikšićka policija uhapsila je operativno interesantnu osobu L.P. (21) iz tog grada, koji se dovodi u vezu sa jednom organizovanom kriminalnom grupom, saopšteno je iz Uprave policije. (UP). Za L.P. je bila raspisana potjernica i osumnjičen je, kako navode, za krivična djela sa elementima nasilja.

Potpisan sporazum vlasti i dijela opozicije; Živković: Ispoštovano 90 odsto onog što smo tražili u platformi

Utorak, 07.07.2026 | 11:37

Opozicija je pokazala da su joj bitniji državni od partijskih interesa, saopštio je danas predsjednik i poslanik Denmokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković.

Milatović nagradio najbolje srednjoškolce: Budućnost Crne Gore je u vašem znanju

Utorak, 07.07.2026 | 08:22

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović upriličio je na Cetinju svečani prijem za 49 đaka generacije iz svih crnogorskih srednjih škola, koji su svojim izuzetnim uspjehom, znanjem i posvećenošću ponijeli priznanje najboljih učenika svojih škola.

Marković: Sporazum ne predstavlja kompromis vlasti i opozicije, već je nametnut od EU

Utorak, 07.07.2026 | 09:16

Dobro je što dolazi do sporazuma, ali on ne predstavlja kompromis vlasti i opozicije, već je nametnut od Evropske unije (EU), kazao je lider Stranke evropskog progresa (SEP) Duško Marković.

Preokret za sva vremena - šampionski karakter pogurao Argentinu do četvrtfinala, Egipat u suzama

Utorak, 07.07.2026 | 20:07

Umjesto najveće senzacije, pamtiće se najmagičniji preokret u istoriji svjetskih prvenstava - Egipat je vodio 2:0, imao kontru da uveća vođstvo, ali je ova generacija Argentine po ko zna koji put pokazala kakav šmpionski karakter ima i sa tri gola od 79. do 92. minuta stigla do velike pobjede i četvrtfinala Mundijala u SAD, Kanadi i Meksiku.

Vremenska prognoza - SRIJEDA u znaku ovih temperatura

Utorak, 07.07.2026 | 21:00

U srijedu se očekuje pretežno sunčano vrijeme. U drugom dijelu dana promjenljivo oblačno ponegdje kiša ili pljusak sa grmljavinom, uglavnom, u kontinentalnim predjelima.

Zverev probio barijeru i prvi put stigao do četvrtfinala Vimbldona

Utorak, 07.07.2026 | 21:44

Aleksandar Zverev plasirao se u svoje prvo četvrtfinale Vimbldona, pošto je bio bolji od Jiržija Lehečke sa 3:1 - 6:4, 7:5, 3:6, 7:6 (6) poslije skoro tri i po sata borbe.

Juventus razmatra dolazak Džona Stounsa

Utorak, 07.07.2026 | 21:32

Iskusni engleski štoper Džon Stouns mogao bi karijeru da nastavi u Juventusu, prenosi Skaj Sport.  

Tokom „Exit to Montenegro” kažnjene 72 osobe, odmah naplaćeno preko 38 hiljada eura

Utorak, 07.07.2026 | 21:21

Tokom četiri dana muzičkog festivala, odjeljenje Suda za prekršaje u Ulcinju radilo je u režimu hitnog dežurstva, procesuirajući pretežno strane državljane zbog saobraćajnih prekršaja i zloupotrebe droga. Stranci su svoje kazne platili odmah, dok crnogorske državljane u narednom periodu čeka naplata još oko 30 hiljada eura.  

Tejlor Svift dobila spor zbog navodnog plagijata, sud odbacio tužbu pjesnikinje s Floride

Utorak, 07.07.2026 | 20:58

Tri dana nakon vjenčanja, američka zvijezda Tejlor Svift dobila je sudski spor nakon što je savezna sutkinja odbacila tužbu pjesnikinje Kimberly Marasco, koja je tvrdila da su stihovi više od 10 pjesama preuzeti iz njenih zbirki poezije.

Siner nadigrao Štrufa za polufinale, među četiri i Koko Gof

Utorak, 07.07.2026 | 17:55

Maksimalnom pobjedom u tri seta protiv Njemca Jana-Lenarda Štrufa - 7:5, 7:6, 6:3, prvi teniser svijeta Janik Siner plasirao se u polufinale Vimbldona i samo ga dva koraka dijele od odbrane titule.   

Poketino bez izgovora nakon debakla SAD: Moja je krivica, iz ovoga moramo da učimo

Utorak, 07.07.2026 | 19:59

Fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država završila je nastup na Svjetskom prvenstvu ubjedljivim porazom od Belgije 4:1 u osmini finala.  

Spajić: Zajedno do istorijskog cilja

Utorak, 07.07.2026 | 16:44

Pozdravljamo odluku praktično svih poslanika Skupštine Crne Gore da pokrenu proces izmjene Ustava, izmjene koja je jedna od posljednjih u nizu pregovora sa EU, saopštio je premijer Milojko Spajić.

Opština Pljevlja sufinansira kupovinu školskih rančeva za buduće prvake

Utorak, 07.07.2026 | 19:09

Roditelji budućih prvaka moći će da ostvare pravo na sufinansiranje u iznosu do 50 eura za kupovinu školskog ranca u knjižarama na području Pljevalja.