Četvrtak, 20.03.2025 | 11:32
IZVOR: telegram.hr

Jeste li probali viralnu Dubai ZOBENU KAŠU? Za pripremu vam treba samo NEKOLIKO SASTOJAKA

Jednostavan, a vrlo ukusan obrok koji morate isprobati.




Foto: YouTube screenshot/Maryam Balouch, ilustracija

Ova viralna poslastica s pistaćima, postala je pravi hit po cijelom svijetu, a osim fritula, mnoge je privukla i verzija Dubai čokolade. Čini se kako je sada uz pomoć TikToka dobila još jednu, a po nekima i zdraviju varijaciju. Riječ je o Dubai zobenoj kaši.

Ovaj recept uključuje sastojke koji se koriste prilikom pripreme Dubai čokolade – ali i nekoliko dodatnih koji su karakteristični za zobenu kašu kakvu dobar dio ljudi uobičajeno jede za doručak. S obzirom na to da Dubai čokolada sadrži hrskavi kadaif, pistači i tahini umotane u mliječnu čokoladu, u ovom se receptu koriste samljevene ili usitnjene pistaće koje pomažu oponašati prepoznatljivu teksturu. Ova zobena kaša, osim što izgleda jako fino i zdravo, savršen je način da uživate u ukusu Dubai čokolade bez griže savjesti, a ujedno je i jako jednostavno napraviti.

Ako vam je Dubai čokolada jedna od omiljenih poslastica, ali želite isprobati nešto zdraviju opciju, ovaj recept za overnight zobenu kašu savršen je izbor.

Sastojci:

200 g zobenih pahuljica

60 g kremastog namaza od pistaća

40 g proteina u prahu (od čokolade, ali mogu i drugi ukusi)

dvije banane

470 ml mlijeka po izboru (kravlje, zobeno, bademovo…)

prstohvat soli

30 g sjeckanih pistaća za miješanje i posipanje

Priprema:

U većoj zdjelici pomiješajte zobene pahuljice, kremu od pistaća, proteinski prah, izgnječene banane i prstohvat soli.

Dodajte mlijeko i dobro miješajte dok ne dobijete glatku smjesu.

Ubacite sjeckane pistaće, dobro promiješajte, a potom podijelite smjesu u tri posude, a nakon toga po želji pospite s još pistaće i dodajte malo kreme od pistaće za dekoraciju.

Ostavite u frižideru na nekoliko sati, a idealno preko noći.

Dodatni savjet:

Možete dodati i neke druge sastojke, poput karamelizovanih banana, drugih orašastih plodova ili čak tamnu čokoladu.

Poslužite je sa svježim bobičastim voćem ili grčkim jogurtom za još puniji ukus.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Tramp: Iran predložio pregovore

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 08:31

Američki predsjednik Donald Tramp izjavio je da je Teheran predložio pregovore nakon njegove prijetnje da će napasti Iran zbog obračuna sa demonstrantima i stradanja više stotina ljudi.

Popović predlaže: Plate regulatora izuzeti iz sistema zarada zaposlenih u javnom sektoru

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 08:23

Poslanica Demokrata Zdenka Popović podnijela je Skupštini Crne Gore Predlog zakona o dopuni Zakona o zaradama zaposlenih u javnom sektoru, koji je krajem decembra prošle godine upućen u skupštinsku proceduru. Predloženim izmjenama predviđa se proširenje izuzetaka od primjene Zakona o zaradama zaposlenih u javnom sektoru.

Oprez zbog snijega i poledice

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 08:20

I danas se u Crnoj Gori saobraćaj obavlja usporeno na pojedinim putevima u sjevernim predjelima zbog snijega. Skrećemo pažnju i na povećanu opasnost od odrona na dionicama koje prolaze kroz usjeke, kao i na poledicu. Neophodna je krajnje oprezna vožnja prilagođena uslovima i stanju na putu i poštovanje pravila saobraćaja, saopšteno je iz Auto moto saveza Crne Gore AMSCG.

Ledeni talas pogodio region: Srbija u debelom minusu, u Hrvatskoj izmjereno i do -19°C

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 08:15

Izuzetno niske temperature izmjerene su jutros, 12. januara, u regionu.

Kako u Iranu vide demonstracije, a kako ih posmatraju u inostranstvu?

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 08:10

Iransko rukovodstvo u dubini duše vjeruje da su protesti dio napora Sjedinjenih Država i Izraela da izazovu promjenu režima u Iranu, rekao je za Al Džaziru Vali Nasr, profesor međunarodnih odnosa i bliskoistočnih studija na Univerzitetu Džons Hopkins.

Koprivica: Duvanska mafija desetkovana kombinovanim udarima države

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 08:05

Provjera integriteta nosilaca pravosudnih funkcija, oduzimanje nelegalno stečene imovine i odlučna borba protiv organizovanog kriminala predstavljaju temelj reforme pravosuđa i jačanja vladavine prava u Crnoj Gori, poručio je potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica u intervjuu za Portal RTCG. Istakao je da su ostvareni vidljivi rezultati, ali da predstoji nastavak dubinskih reformi u cilju zatvaranja pregovaračkih poglavlja sa Evropskom unijom.

Vremenska prognoza - PONEDJELJAK u znaku ovih temperatura

Nedjelja, 11.01.2026 | 21:45

U ponedjeljak se u južnim predjelima očekuje pretežno sunčano vrijeme, ponegdje uz malu do umjerenu oblačnost, a na sjeveru veoma hladno, promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima i uglavnom suvo.

Todorović: Hoće li Šćepanović podnijeti ostavku kad objavimo snimak?

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:41

Portparolka DNP-a Jovana Todorović reagovala je povodom, kako kaže, neistinitog i namjerno manipulativnog saopštenja UP.

CNN: Tramp razmatra vojnu intervenciju u Iranu

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:54

Američki predsjednik Donald Tramp razmatra niz potencijalnih vojnih opcija u Iranu nakon smrtonosnih protesta u toj zemlji, rekla su dva američka zvaničnika za CNN, dok razmišlja da ostvari svoje nedavne prijetnje da će napasti iranski režim ukoliko upotrijebi smrtonosnu silu protiv civila.

Žakelj: Pokazali smo reakciju, u nastavku moramo još jače i agresivnije

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:29

Budućnost je ostvarila 10. pobjedu u ABA ligi, pošto je 11. put u nizu nadigrala Zadar - večeras u Hrvatskoj je bilo 87:66 u korist crnogorskog šampiona.