Četvrtak, 20.03.2025 | 15:41
IZVOR: kolektiv.me/rtcg.me

Bijelo Polje: Završeno SASLUAŠANJE Balijagića pred VDT-om

Više državno tužilaštvo u Bijelom Polju završilo je saslušanje Alije Balijagića, osumnjičenog za dvostruko ubistvo u mjestu Sokolac.




Foto: Uprava policije

Balijagića je ispitivala tužiteljka Vanja Rakonjac.

Viši sud u Bijelom Polju ostavio je, prije dva dana, na snazi ranije rješenje tog suda o određivanju pritvora Aliji Balijagiću (64), zbog opasnosti od bjekstva i ponavljanja krivičnog djela. 

Uprava policije Crne Gore preuzela je Balijagića 17. marta ove godine na graničnom prelazu Dobrakovo.

Iz policije su tada zvanično saopštili da je Crna Gora Balijagića potraživala na osnovu međunarodne potjernice koju je raspisao NCB INTERPOL Podgorica, a radi obezbjeđenja njegovog prisustva u krivičnom postupku koji se vodi protiv njega pred pravosudnim organima naše države, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo teško ubistvo u sticaju sa krivičnim djelom nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.

"Nakon sprovedenog ekstradicionog postupka Rešenjem Ministarstva pravde Republike Srbije, donijeta je odluka o izručenju ovog lica nadležnim organima u Crnoj Gori radi vođenja krivičnog postupka zbog sumnje da je izvršio gore pomenuta krivična djela. Službenici NCB INTERPOL-a Podgorica uz asistenciju taktičke jedinice Posebne jedinice policije su preuzeli ovo lice od strane policijskih službenika MUP-a Republike Srbije i uz pojačane mjere obezbeđenja, uz blokadu trase kretanja lice A.B. sproveli do Zatvora u Bijelom Polju", naveli su iz policije

Ministarka pravde u Vladi Srbije Maja Popović donijela je ranije rješenje kojim je dozvoljeno izručenje Alije Balijagića pravosudnim organima Crne Gore.

Balijagić je izručen u cilju krivičnog gonjenja zbog krivičnog djela Teško ubistvo, u sticaju sa krivičnim djelom Nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija, koja mu se stavljaju na teret naredbom o sprovođenju istrage Višeg državnog tužilaštva u Bijelom Polju od 29. oktobra 2024. godine.

On je uhapšen u Srbiji 21. novembra 2024. godine, a Ministarstvo pravde Crne Gore je 22. novembra 2024. godine dostavilo Ministarstvu pravde Srbije molbu za izručenje Balijagića.

Podsjetimo, Alija Balijagić je osumnjičen za dvostruko ubistvo u selu kod Bijelog Polja u Crnoj Gori.

Sumnja se i da je dvije puške ukrao iz kuće u Srbiji.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Lokalizovan požar u Gornjim Podama, kiša olakšala gašenje

Srijeda, 22.07.2026 | 08:33

Dežurni pripadnici Službe zaštite i spašavanja Bar intervenisali su sinoć na gašenju požara u prigradskom naselju Gornje Pode, a vatrena stihija stavljena je pod kontrolu u ranim jutarnjim satima.

Desetine miliona pregleda i snažan medijski talas: EXIT to Montenegro postao velika promotivna razglednica Crne Gore

Utorak, 21.07.2026 | 21:05

Više od 42 miliona pregleda festivalskih objava, snažan odjek na međunarodnim platformama i profilima izvođača, objave poznatih javnih ličnosti, među kojima su Miloš Biković, Nenad Okanović i Nataša Kovačević Njezvanova, kao i konkretan efekat na turističku sezonu u Ulcinju pokazali su da prvo izdanje festivala EXIT to Montenegro nije bilo samo veliki muzički događaj, već i jedna od najsnažnijih promotivnih priča Crne Gore ovog ljeta.

Bogdanović: Oni koji su bezbjednosni sektor pretvorili u ispostavu mafije nemaju pravo da danas drže lekcije

Utorak, 21.07.2026 | 14:04

Predsjednik Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović saopštio je da oni koji su, kako tvrdi, godinama upravljali bezbjednosnim sektorom i omogućili infiltraciju organizovanog kriminala u institucije danas nemaju kredibilitet da govore o stanju u policiji.

Uhapšen Podgoričanin: Kod njega pronađeni kokain, novac, mobilni telefoni…

Utorak, 21.07.2026 | 12:59

Budvanaka policija uhapsila je O.K. (36) iz Podgorice zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

Na trajektima iz mjeseca u mjesec promet bolji od lanjskog

Utorak, 21.07.2026 | 12:48

Kompletna trajektna flota na prelazu Kamnenari-Lepetane u Bokoktorskom zalivu je u pogonu 24 sata.

Lokalizovan požar u Gornjim Podama, kiša olakšala gašenje

Srijeda, 22.07.2026 | 08:33

Dežurni pripadnici Službe zaštite i spašavanja Bar intervenisali su sinoć na gašenju požara u prigradskom naselju Gornje Pode, a vatrena stihija stavljena je pod kontrolu u ranim jutarnjim satima.

Milatović: Šavnik je vjekovno svjedočanstvo o Crnoj Gori koja je postojana i ponosna

Srijeda, 22.07.2026 | 08:25

Predsjednik Crne Gore, Jakov MIlatović uputio je čestitku čelnim ljudima Šavnika i njegovim građanima povodom Dana opštine.

Promjenljivo OBLAČNO, moguća kiša prijepodne - Ove TEMPERATURE nas očekuju u SRIJEDU

Utorak, 21.07.2026 | 15:12

U srijedu nas očekuje  promjenljivo oblačno i nestabilno uz kišu, pljuskove i grmljavinu, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Savić objavio spisak za pripreme na Zlatiboru

Utorak, 21.07.2026 | 15:08

Selektor mlađe kadetske fudbalske reprezentacije Crne Gore, Vladan Savić objavio je spisak igrača koji će od 24. jula do 3. avgusta boraviti na pripremama na Zlatiboru.

Spajić: Malo su svi potrčali da paniče, ali mogli smo i mi biti koordinisaniji ruku na srce

Utorak, 21.07.2026 | 14:52

Premijer Milojko Spajić priznao je da je bilo prostora za bolju koordinaciju u komunikaciji sa javnošću u vezi sa jučerašnjim informacijama o cijenama goriva, ali je poručio da je najvažnije što je Vlada na vrijeme reagovala i spriječila nagle inflatorne pritiske.

Knežević: Pljevlja osvijetlila obraz Crnoj Gori

Utorak, 21.07.2026 | 14:38

Predsjednik Demokratske narodne partije Milan Knežević čestitao je svim odbornicima SO Pljevlja koji su danas glasali za odluku o priznanju tzv. države Kosovo i tako doprinijeli da se Pljevlja grad velike istorije i svijetle tradicije dobrih i plemenitih ljudi pridruže Opštini Zeta u ispravljanju najcrnje istorijske neprave, a to je priznanje Kosova.

Ministarstvo javnih radova raspisalo tender: Za nadzor izgradnje Bulevara Velje brdo 400.000 eura

Utorak, 21.07.2026 | 14:29

Ministarstvo javnih radova raspisalo je tender vrijedan 400.000 eura sa PDV-om za stručni nadzor nad izvođenjem radova na izgradnji Bulevara Velje brdo sa pratećom infrastrukturom.

Ćeman: Pokrećemo raspravu o neustavnoj dodjeli stanova i kredita funkcionerima

Utorak, 21.07.2026 | 14:24

Nakon dva neuspjela pokušaja, zbog nedostatka kvoruma, za zakazivanje tematske sjednice Odbora za zdravstvo rad i socijalno staranje na temu neustavne dodjele stanova i stambenih kredita javnim funkcionerima, danas sam, kao što sam i obećao građanima, tražio dopunu dnevnog reda sa ovom tačkom, saopštio je poslanik Demokrata Albin Ćeman.

Bogdanović: Oni koji su bezbjednosni sektor pretvorili u ispostavu mafije nemaju pravo da danas drže lekcije

Utorak, 21.07.2026 | 14:04

Predsjednik Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović saopštio je da oni koji su, kako tvrdi, godinama upravljali bezbjednosnim sektorom i omogućili infiltraciju organizovanog kriminala u institucije danas nemaju kredibilitet da govore o stanju u policiji.

SO Pljevlja usvojila Deklaraciju o nepriznavanju nezavisnosti Kosova

Utorak, 21.07.2026 | 13:58

Skupština opštine Pljevlja jednoglasno je, glasovima svih 18 prisutnih odbornika, usvojila Deklaraciju o nepriznavanju odluke o priznanju jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova.