Četvrtak, 20.03.2025 | 16:40
IZVOR: kolektiv.me

Živković u Nikšiću: "Svaki glas za PES je glas za Marka Kovačevića"

Svaki svaki glas za Pokret Evropa sad (PES) na predstojećim izborima zapravo glas za Marka Kovačevića, poručio je predsjednik Demokratske partije socijalista, Danijel Živković na sastanku sa Banjanima i Rudinjanima u Nikšiću.




Foto: DPS

"Neću previše dužiti – mislim da vam ne treba posebno naglašavati da danas u Crnoj Gori imamo izdajničku vlast koja radi protiv interesa Crne Gore i onoga što smo stvarali i gradili u prethodnom vremenskom periodu. Ne kažem da smo pogodili svaki put u našim politikama, ali sam siguran da smo radili dobro za Crnu Goru i buduće generacije za razliku od ovih danas”, naveo je Živković, saopšteno je iz DPS-a.

Kako je istakao, danas državom upravlja i kormilari Andrija Mandić – “onaj koji nikad nije priznao Crnu Goru kao svoju kuću, a on se nalazi na čelu države i upravlja procesima”.

“Danas je reprezent te vlasti u Nikšiću Marko Kovačević koji, kako sam kaže, ne gaji sentiment prema Crnoj Gori i kaže da mu Crna Gora nije matična kuća. Ipak, ni Mandić ni Kovačević ne bi mogli upravljati da nemaju podršku svojih koalicionih partnera PES-a i Demokrata. Zato vam kažem – svaki glas za PES je glas za Marka Kovačevića. Oni su saučesnici u rušenju Crne Gore.
Zato ih moramo zaustaviti, a nema ih ko zaustaviti nego birači i članovi Demokratske partije socijalista”, zaključio je Živković.

Prisutnima se obratio i nosilac liste ,,Bori se za Nikšić!”, Boris Muratović ističući kako će biti puno posla za novu gradsku upravu nakon 13. aprila i da se poseban fokus mora posvetiti razvoju Banjana i Oputnih Rudina.

"Prioritet je nastava rekonstrukcije puta Maočići-Velimlje-Crni Kuk-Crkvice, čij je projekat usvojen 2018. godine u vremenu naše vlasti. Vidite kako su oni uradili taj posao i kako su već počele rupe da se otvaraju. Poboljšaćemo vodosnabdijevanje u Velimlju i drugim krajevima i asfaltirati seoske puteve. Takođe, izgradićemo 10-kilovatnu trafostanicu za proizvodnju električne energije. Nema pobiede u Nikšiću bez Banjana i Rudinjana. Sigurni smo da uz vašu podršku ćemo smijeniti neznavenu vlast koja je vodila Nikšić četiri godine i koja Nikšiću nije donijela ništa dobro.
Veliki je posao pred nama i zato vas molim za ogromnu podršku kako bi ta borba i ta bitka bila pobijeđena – ne tijesno nego ubjedljivo. A kada pobijedimo u Nikšiću – slijedi pobjeda i u Crnoj Gori”, poručio je Muratović.

Potpredsjednik DPS-a Jevto Eraković kazao je da mu je zadovoljstvo da se obrati svojim Banjanima koje je uvijek krasilo gostoprimstvo i srdačan doček.

"Uvijek se znalo u našim krajevima da se jedan ili dva ručka više kuvaju ako neko od gostiju dođe i uvijek smo znali da priteknemo jedni drugima u pomoć. Bojim se da zadnjih 7 – 8 godina svjedočimo nečemu što nije priličilo Banjanima i Rudinama i da je sve više podjela među nama, i da je sve više isticanja onog što nas dijeli a ne onoga što nas spaja. To moramo promijeniti i moramo vratiti ono zajedništvo koje je postajalo u našim krajevima. Prva prilika za to su naredni izbori”, poručio je Eraković.

Kako je dodao, moramo pričati sa svim našim komšijama, rođacima i prijateljima i jasno istaći značaj narednih izbora.

“Moramo da razobličimo kakve se sve političke strukture trenutno bore za vlast. Sa jedne strane imamo Demokratsku partiju socijalista kao partiju koja dominantno baštini i čuva građanski identitet i državnost, a sa druge strane partije koje se na ovaj ili onaj način bore da Crne Gore, kao države, više ne bude”, kazao je Eraković.

Prvi zadatak je, kako je istakao, da objasne ljudima ono što svako zna – nema izbora između DPS-a, DF-a, PES-a ili Demokrata.

“Ođe samo ima izbora između DPS-a i DF-a, odnosno između Borisa i naše ekipe i Marka Kovačevića sa druge strane. A znate da je svaki glas za Marka Kovačevića glas protiv Crne Gore. Dosta je obmana, dosta je prevara, dosta je laži! Želimo da živimo u našoj kući, u pristojnoj i pravednoj državi koja svojim građanima omogućava da dobro žive. Prvi korak za to je pobjeda na predstojećim izborima, zbog toga svi zajedno – Borimo se za Nikšić!”, zaključio je Eraković

KOMENTARI (2)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Gkk
20.03.2025 18:03

A tek nam je sad jasno zasto nama nije bilo dobro dok ste bili vlast,a vi ste u stvari svo vrijeme radili za generacije koje dolaze..a mogli ste nam to ranije reci jer mi nismo shvatali sta se desava..vi radite za nasu buducnost i mi protiv vas..

0 0
Aha ha
21.03.2025 15:33

Pa naravno,da nijesi mislio da je glas za PES glas za DPS

0 0

OSTALE VIJESTI

Mercov predlog o proširenju EU otvara ključna pitanja

Srijeda, 10.06.2026 | 14:52

U analizi objavljenoj na sajtu Njemačkog instituta za međunarodnu politiku i bezbjednost (SWP) navodi se da je predlog Fridriha Merca liderima EU pridruženo članstvo za Ukrajinu i postepena integracija zemalja Zapadnog Balkana, a potencijalno i Moldavije, a cilj je da se na uvjerljiv način ojača perspektiva punopravnog članstva i da se proces proširenja učini dinamičnijim.

Mađar najavio formalni postupak za razrješenje predsjednika Suljoka

Srijeda, 10.06.2026 | 14:33

Proces razrješenja predsjednika Mađarske nije stao, već postoje samo njegove nevidljive faze pripreme propisa, rekao je premijer Peter Mađar u emisiji na mađarskoj televiziji ATV.

Bugarska više neće slati oružje Ukrajini

Srijeda, 10.06.2026 | 14:27

Iako je nova vlada zemlje zauzela prijateljskiji stav prema Kremlju, ona se uzdržava od otvorenog sukoba sa Briselom oko Ukrajine.

Tramp: Iran propustio priliku, sad mora da plati cijenu

Srijeda, 10.06.2026 | 14:10

Američki predsjednik Donald Tramp ocenio je da je iranska vojska “potpuno poražena“ i poručio da će Teheran snositi posledice jer nije na vrijeme prihvatio sporazum koji je, kako je naveo, bio u njegovom interesu.

Milović: "Sve ono što ste potpisali brzo će vas stići"; Radunović: "Lažovčino, sram te bilo"

Srijeda, 10.06.2026 | 13:35

Na današnjoj sjednici Skupštine došlo je do burne rasprave između poslanika Demokratske partije socijalista Nikole Milovića i ministra prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slavena Radunovića.

Da li je Tito prodao utakmicu za 700 miliona maraka? Kako se raspala jedna od najmoćnijih reprezentacija Jugoslavije

Utorak, 09.06.2026 | 17:32

Svjetsko prvenstvo 1974. godine u Zapadnoj Njemačkoj trebalo je biti kruna jedne od najtalentovanijih generacija u istoriji jugoslovenskog fudbala.

Ombudsman: Granski kolektivni ugovor diskriminiše dio zaposlenih u zdravstvu

Srijeda, 10.06.2026 | 08:27

Zaštitnik ljudskih prava i sloboda Siniša Bjeković utvrdio je da su zdravstveni saradnici diskriminisani Granskim kolektivnim ugovorom za zdravstvenu djelatnost iz 2025. godine, jer im nijesu povećani koeficijenti složenosti poslova, dok su istovremeno članovi nereprezentativnih sindikata dovedeni u neravnopravan položaj u odnosu na članove reprezentativnog sindikata. Ombudsman je Ministarstvu zdravlja i sindikatima preporučio izmjene ugovora i uspostavljanje inkluzivnijeg socijalnog dijaloga.

Mujović raspustio Upravni odbor FK Budućnost

Utorak, 09.06.2026 | 17:12

Na inicijativu gradonačelnika Podgorice Saše Mujovića, danas je na Vanrednoj Skupštini FK Budućnost raspušten Upravni odbor, objavio je CDM  

Odbačena prijava protiv Milića da je pomogao u uklanjanju tijela Nešovića

Utorak, 09.06.2026 | 15:15

Više javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je da je odbacilo krivičnu prijavu protiv bivšeg načelnika Policijske uprave za grad Beograd, Veselina Milića, u djelu u kojem mu se na teret stavlja krivično djelo pomoć učiniocu poslije izvršenog ubistva Aleksandra Nešovića Baje u restoranu “27” na Senjaku, jer kako iz VJT navode, ne postoje osnovi sumnje da je učinjeno krivično djelo za koje se goni po službenoj dužnosti.

Adžić na radaru više klubova

Utorak, 09.06.2026 | 21:00

Crnogorski reprezentativac Vasilije Adžić, sve je bliži odlasku na pozajmicu ovog ljeta, pošto u Juventusu žele da mu obezbijede kontinuitet igranja koji je ključan za njegov dalji razvoj.  

Sud potvrdio: Branimir Glavaš ratni zločinac, mora u zatvor zbog zločina nad osječkim Srbima

Srijeda, 10.06.2026 | 14:42

Visoki krivični sud potvrdio je presudu Županijskog suda u Zagrebu kojom je Branimir Glavaš osuđen na sedam godina zatvora za ratni zločin nad osječkim Srbima 1991. godine, dok su njegovi saoptuženi takođe dobili bezuslovne zatvorske kazne, piše Index.

Mercov predlog o proširenju EU otvara ključna pitanja

Srijeda, 10.06.2026 | 14:52

U analizi objavljenoj na sajtu Njemačkog instituta za međunarodnu politiku i bezbjednost (SWP) navodi se da je predlog Fridriha Merca liderima EU pridruženo članstvo za Ukrajinu i postepena integracija zemalja Zapadnog Balkana, a potencijalno i Moldavije, a cilj je da se na uvjerljiv način ojača perspektiva punopravnog članstva i da se proces proširenja učini dinamičnijim.

Mađar najavio formalni postupak za razrješenje predsjednika Suljoka

Srijeda, 10.06.2026 | 14:33

Proces razrješenja predsjednika Mađarske nije stao, već postoje samo njegove nevidljive faze pripreme propisa, rekao je premijer Peter Mađar u emisiji na mađarskoj televiziji ATV.

Na crnogorskim planinama godišnje više desetina akcija spasavanja: Javašluk plaćen i životima

Srijeda, 10.06.2026 | 14:20

Neznanje, nepažnja i neozbiljnost sve češći su uzroci nesreća na crnogorskim planinama. Prije nekoliko dana na Prokletijama je stradala dvadesetsedmogodišnja državljanka Srbije, dok su pozivi za pomoć turista širom Crne Gore gotovo svakodnevna pojava.

Bugarska više neće slati oružje Ukrajini

Srijeda, 10.06.2026 | 14:27

Iako je nova vlada zemlje zauzela prijateljskiji stav prema Kremlju, ona se uzdržava od otvorenog sukoba sa Briselom oko Ukrajine.

Tramp: Iran propustio priliku, sad mora da plati cijenu

Srijeda, 10.06.2026 | 14:10

Američki predsjednik Donald Tramp ocenio je da je iranska vojska “potpuno poražena“ i poručio da će Teheran snositi posledice jer nije na vrijeme prihvatio sporazum koji je, kako je naveo, bio u njegovom interesu.

Opština Nikšić dodijelila po 100 eura polumaturantima i maturantima RE i OSI populacije

Srijeda, 10.06.2026 | 14:00

Polumaturanti i maturanti RE i OSI populacije dobili su od Opštine Nikšić po 100 eura kako bi svoje školovanje završili na dostojanstven način i bez dodatnih finansijskih opterećenja za svoje porodice, te svečano obilježili jedan od najznačajnijih trenutaka u svom životu, poručio je predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević.

Yahoo svrstao Exitove festivale u Crnoj Gori među evropske destinacije koje se ne smiju propustiti ovog ljeta

Srijeda, 10.06.2026 | 13:45

Yahoo Travel, specijalizovana rubrika globalne Yahoo platforme, prepoznata po vodičima, preporukama za destinacije i inspiraciji za putovanja, uvrstila je EXIT to Montenegro među osam evropskih muzičkih festivala koje ovog ljeta vrijedi upisati u kalendar, potvrđujući da novo festivalsko poglavlje na crnogorskoj obali već zavređuje međunarodnu pažnju – saopšteno je iz festivalskog tima.

Milović: "Sve ono što ste potpisali brzo će vas stići"; Radunović: "Lažovčino, sram te bilo"

Srijeda, 10.06.2026 | 13:35

Na današnjoj sjednici Skupštine došlo je do burne rasprave između poslanika Demokratske partije socijalista Nikole Milovića i ministra prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slavena Radunovića.

Medenica još u martu tvrdio da je juče uhapšeni Mijanović u Crnoj Gori od decembra; Radulović: Ćutanje vrha bezbjednosnog sektora najgora opcija

Srijeda, 10.06.2026 | 13:30

Advokat Veselin Radulović za Antenu M ističe da vrh bezbjednosnog sektora uporno ćuti na sve navode Miloša Medenice, te da je ćutanje najgora opcija koja dodatno podstiče sve one opravdane sumnje da je većina navoda koje saopštava istinita i tačna