Četvrtak, 20.03.2025 | 16:48
IZVOR: kolektiv.me

Mandić: Odlučni da građanima OBEZBIJEDIMO bolje i pravednije društvo

Rad parlamenta je dokaz naše odlučnosti, odgovornosti i istrajnosti da građanima obezbijedimo bolje, pravednije i prosperitetnije društvo, saopštio je predsjednik Skupštine Andrija Mandić tokom razgovora sa predsjednikom Nacionalnog vijeća Austrije Valterom Rozenkrancom.




Foto: Skupština Crne Gore/I.Šljivančanin

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić sastao se u Strazburu, na Evropskoj konferenciji predsjednika parlamenata Savjeta Evrope, sa Valterom Rozenkrancom, predsjednikom Nacionalnog vijeća Austrije.

Predsjednik Mandić je predsjednika Rozenkranca upoznao sa ubrzanom dinamikom rada Skupštine Crne Gore kada su u pitanju zakoni koji su neophodni za zatvaranje poglavlja i iskazao želju i spremnost Crne Gore da do 2026. zatvori sva poglavlja, a 2028. postane članica EU.

“Rad parlamenta je dokaz naše odlučnosti, odgovornosti i istrajnosti da građanima obezbijedimo bolje, pravednije i prosperitetnije društvo“, saopštio je predsjednik Skupštine.

On se zahvalio na predanoj podršci koju je Republika Austrija dosledno pružala našoj zemlji kada je u pitanju naš glavni spoljnopolitički cilj, te ponovio poziv predsjedniku Rozenkrancu da dođe u zvaničnu posjetu Crnoj Gori.

Predsjednik Rozenkranc se zahvalio predsjedniku Mandiću na pozivu da posjeti Crnu Goru. Poručio je kako je vrlo ohrabrujuce čuti planove CG kada je u pitanju njen evropski put.

Vi ste Jugoistočna Evropa, dakle vi ste već dio Evrope, pa je potpuno logično da budete i član EU’, poručio je Rozenkranc.

Navodi kako Austrija ima odlične odnose sa Crnom Gorom, gdje naročito naglašava saradnju dva parlamenta. Osim toga, kako je kazao, ima prostora za unapređenje ekonomske saradnje.

“Mislim da je jako važno uspostaviti jaku ekonomsku saradnju jer Crna Gora je prelijepa turistička zemlja, a Austrija može puno da pomogne u tome da bude još uspešnija“, poručio je Rozenkranc.

On je ponudio i pomoć Crnoj Gori jer, kako je rekao, raspolažu kvalitetnim kadrovima koji bi mogli da prenesu znanje našim stručnjacima iz oblasti turizma.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Zogović: Crna Gora nije nastala 2006, tada je stvorena Đukanovićeva privatna država

Nedjelja, 12.07.2026 | 14:06

Crna Gora nije nastala 2006. godine. Tada je nastala privatna država Mila Đukanovića, čije najgore ideološke diskriminatorske tekovine prema srpskom narodu i najbrojnijoj jezičkoj zajednici traju i danas, poručio je danas potpredsjednik Demokratske narodne partije Milun Zogović.

SNP Budva poziva na obilježavanje 66. rođendana grada hotela "Sveti Stefan"

Nedjelja, 12.07.2026 | 12:33

Budvanski SNP pozvao je članove vlade, koalicione partnere, poslanike i bivše radnike na obilježavanje 66. rođendana hotela Sveti Stefan.

Mandić čestitao 13. jul: Antifašizam uvijek i svuda, totalitarizam nikada više

Nedjelja, 12.07.2026 | 12:11

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić uputio je zvaničnu čestitku svim sugrađankama i sugrađanima povodom 13. jula – Dana državnosti i opštenarodnog ustanka uz poruku - Antifašizam uvijek i svuda, totalitarizam nikada više.

Knežević: Dok sam gledao Argentinu, Vulevića prvo uhapsila srpska, pa crnogorska policija

Nedjelja, 12.07.2026 | 11:31

Kad sam sinoć počeo da gledam Argentinu, informacija je bila da je srpska policija uhapsila Vuka Vulevića. Kad se završila utakmica, shvatam da je u produžecima u stvari crnogorska policija uhapsila Vulevića. Što se sve izdešava u 120 minuta, napisao je na Facebook-u lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević.

Preminuo republikanski senator Lindzi Grejem

Nedjelja, 12.07.2026 | 10:44

Republikanski senator Sjedinjenih Američkih Država Lindzi Grejem iz Južne Karoline, koji je izabran u Senat 2003. godine i bio blizak politički saveznik američkog predsjednika Donalda Trampa, preminuo je u 71. godini, potvrdila je njegova kancelarija.

Kombi sletio s puta: Više povrijeđenih u mjestu Lipci

Nedjelja, 12.07.2026 | 14:10

Više osoba povrijeđeno je u udesu koji se dogodio na putu Nikšić-Podgorica na putu Kotor-Nikšić u mjestu Lipci, saznaje Portal RTCG iz policije.

Zogović: Crna Gora nije nastala 2006, tada je stvorena Đukanovićeva privatna država

Nedjelja, 12.07.2026 | 14:06

Crna Gora nije nastala 2006. godine. Tada je nastala privatna država Mila Đukanovića, čije najgore ideološke diskriminatorske tekovine prema srpskom narodu i najbrojnijoj jezičkoj zajednici traju i danas, poručio je danas potpredsjednik Demokratske narodne partije Milun Zogović.

Zvanično: Pape Tijav više nije selektor Senegala

Nedjelja, 12.07.2026 | 13:49

Senegal traži novog selektora, nakon što su čelnici saveza urušili otkaz Pape Tijavu. Broj stručnjaka koji su napustili reprezentacije tokom ili neposredno poslije Mundijala tako je porastao na čak 13.

Akcija policije u Ulcinju: Kontrolisano 150 osoba, ugostiteljima kazne blizu 40.000

Nedjelja, 12.07.2026 | 13:39

Policija u Ulcinju i granična policija sinoć su, zajedno sa inspektorima i komunalnom policijom realizovale obilazak i kontrolu ugostiteljskih objekata i noćnih klubova u tom gradu.

Pljevlja: Novosađanin kažnjen sa 900 eura, vozio drogiran

Nedjelja, 12.07.2026 | 13:25

Sud za prekršaje kaznio je S.S. (32) iz Novog Sada, u Srbiji, novčanom kaznom od 900 eura jer je u Pljevljima vozio drogiran.

Spajić na Sinjajevini: Ovo prirodno bogatstvo moramo čuvati (VIDEO)

Nedjelja, 12.07.2026 | 13:05

Predsjednik Vlade Crne Gore Milojko Spajić boravio je na Sinjajevini, gdje je posjetio jedno domaćinstvo i razgovarao sa mještanima koji se bave stočarstvom.

Herceg Novi: Sankcionisana dva operativno interesantna lica, kod jedne osobe pronađen kokain

Nedjelja, 12.07.2026 | 12:59

Hercegnovska policija je, zajedno sa službenicima Posebne jedinice policije, tokom pojačanih policijskih aktivnosti, sinoć izvela raciju u dva noćna kluba i tom prilikom kontrolisala 150 osoba. Tom prilikom policija je sankcionisala dva operativno interesantna lica, dok je protiv jedne osobe podnijela krivičnu prijavu nakon što su kod njega pronađeni kokain, marihuana i pribor za mjerenje droge. U odvojenoj saobraćajnoj kontroli sankcionisano je 75 vozača, a tri osobe su uhapšene zbog vožnje pod dejstvom alkohola.

SNP Budva poziva na obilježavanje 66. rođendana grada hotela "Sveti Stefan"

Nedjelja, 12.07.2026 | 12:33

Budvanski SNP pozvao je članove vlade, koalicione partnere, poslanike i bivše radnike na obilježavanje 66. rođendana hotela Sveti Stefan.

MUP Srbije: Hapšenje Vulevića je rezultat našeg operativnog rada

Nedjelja, 12.07.2026 | 12:23

Nakon što je potpredsjednik Vlade Aleksa Bečić saopštio da se lišavanjem slobode Vuka Vulevića nastavlja impresivan niz hapšenja najznačajnijih bjegunaca od pravde, a ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović poručio da je završeno 'vrijeme nedodirljivih', oglasilo se Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije, ističući da su lociranje i realizacija te akcije rezultat njihovog rada.

Mandić čestitao 13. jul: Antifašizam uvijek i svuda, totalitarizam nikada više

Nedjelja, 12.07.2026 | 12:11

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić uputio je zvaničnu čestitku svim sugrađankama i sugrađanima povodom 13. jula – Dana državnosti i opštenarodnog ustanka uz poruku - Antifašizam uvijek i svuda, totalitarizam nikada više.