Petak, 21.03.2025 | 10:58
IZVOR: tportal.hr

Gmail pretraga sada pomoću VJEŠTAČKE INTELIGENCIJE - Evo šta donosi ova INOVACIJA

Još jedna aplikacija u Googleovom portfelju dobiva aplikaciju koju je, budimo iskreni, malo ko tražio.




Foto: Ilustracija/ Pexels

Ako primate puno e-pošte (što je slučaj kod većine ljudi), ponekad može biti izazovno pronaći određenu staru poruku u vašem inboxu. Google smatra da je rješenje u još više vještačke inteligencije. Firma je najavila ažuriranje koje koristi AI za poboljšanje pretrage unutar inboxa, uzimajući u obzir faktore poput vremenske relevantnosti, efikasnosti kontakata i najčešće otvaranih e-poruka.

Nova aplikacija pretrage pod nazivom 'najrelevantniji rezultati' privatnim će se korisnicima usluge integrisati postupno, dok će poslovni računi uslugu dobiti kasnije.

Ako vam ideja o još više AI fumkcije u softveru nije privlačna, ne brinite zato je ova funkcija neće biti obavezna. Google napominje da će korisnici moći prebaciti prikaz na klasičan način sortiranja e-pošte po datumu, gdje će rezultati biti prikazani obrnutim hronološkim redosljedom.

S druge strane, ako ste ljubitelj AI inovacija, imate razloga za veselje, pišu iz Engadgeta.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vučić: Nismo dobili pozitivnu odluku SAD, Rafinerija se gasi

Utorak, 02.12.2025 | 21:31

U danu kada je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić poslije sastanka sa timovima zaduženim za energetsku stabilnost i bezbjednost zemlje rekao da nema dobrih vijesti u vezi sa NIS-om koji je pod američkim sankcijama i da će Rafineraja u Pančevo ugasiti pogone, počela je obustava rada u Rafineriji.

Mašinerija Haland - niko nikad brže do stotke u Premijer ligi

Utorak, 02.12.2025 | 21:18

Napadač Sitija protiv Fulama stigao do 100. gola u Premijer ligi - podvig za koji mu je bilo potrebno samo 111 utakmica, najmanje u istoriji.  

Mujović upozorio: Gradnja postrojenja na drugoj lokaciji mogla bi da košta Glavni grad 177 miliona eura

Utorak, 02.12.2025 | 20:45

"Nova lokacija znači i novu proceduru dobijanja dokumentacije: geotehnička ispitivanja tla, kontaminacije tla, procjena uticaja postrojenja na životnu sredinu. To zahtijeva vrijeme od dvije do tri godine"

"Lavice": Važna pobjeda za samopouzdanje, čeka nas najteži meč

Utorak, 02.12.2025 | 20:24

Crna Gora je upisala sigurnu pobjedu na otvaranju glavne faze Svjetskog prvenstva i došla korak bliže četvrtfinalu - bila je bolja od Islanda 36:27. Za igračicu utakmice proglašena je Dijana Trivić, koja je postigla sedam golova.

Advokat Zdravko Begović tvrdi da EU traži “glavu” Vesne Medenice

Utorak, 02.12.2025 | 20:20

Branilac bivše predsjednice Vrhovnog suda Vesne Medenice, advokat Zdravko Begović, ocijenio je da dinamika suđenja njegovoj branjenici ukazuje na pritisak na pravosuđe i potencijalno opasnu žurbu u donošenju odluka.  

Galinari završio karijeru

Utorak, 02.12.2025 | 20:14

Italijanski košarkaš Danilo Galinari saopštio je danas da je završio igračku karijeru.

Ubjedljiva pobjeda „Lavica“! Crna Gora briljirala protiv Islanda!

Utorak, 02.12.2025 | 19:58

Briljantna, šampionska igra ”Lavica”!

Hejli Vilijams postavila jasne granice: Ako misliš da su trans osobe teret – ne dolazi na moj koncert

Utorak, 02.12.2025 | 19:43

Frontmenka benda Paramore, Hejli Vilijams, ponovo je otvoreno progovorila o tome ko jeste, a ko nije dobrodošao na njene solo nastupe – i to bez uvijanja.

Zvanično: Paspalj novi sportski direktor Partizana, čeka se Trinkijeri

Utorak, 02.12.2025 | 19:24

O tome se govorilo odmah po odlasku Zorana Savića, a sada je i zvanično – Žarko Paspalj, nekadašnji igrač Budućnosti i legenda jugoslovenske košarke, novi je sportski direktor Košarkaškog kluba Partizan.

Kovačević: Nikšić brojnim nagradama opravdava titulu evropske prestonice kulture

Utorak, 02.12.2025 | 18:52

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Кovačević upriličio je prijem za mješoviti orkestar Srednje muzičke škole „Dara Čokorilo“, koji je osvojio prvo mjesto na Svjetskom harmonikaškom takmičenju „Trophée Mondial de l’Accordeon“, koje je održano u francuskom gradu Montargisu.