Petak, 21.03.2025 | 15:19
IZVOR: rtcg.me

Ðukanović: BIA plasira NEISTINU da i dalje upravljam DPS-om

Počasni predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Milo Ðukanović kazao je na sinoć održanoj tribini na Grahovu da je apsolutna neistina koja se plasira iz centrale velikosrpskog nacionalizma – BIA, da on i dalje upravlja DPS-om.




Foto: Milo Đukanović/Facebook, arhiva

"Tom izmišljotinom o navodno nereformisanom DPS-u oni mobilišu svoju poslugu u Crnoj Gori na međusobnu saradnju, plašeći ih povratkom na vlast naše partije. I u pravu su što se plaše. Neugodni smo svjedoci izdaje i pohlepe mnogih “oslobodilaca” koji su povjerovali da će anticrnogorska i anticivilizacijska histerija vječno potrajati. Kraj se vidi golim okom. Nijesu meni potrebne nikakve titule – ni predsjednika, ni počasnog predsjednika. Ja sam stanovnik Nikšića i građanin Crne Gore i to je moja najveća satisfakcija. Ako mi nije bilo dovoljno 30 godina na vlasti – ne bilo me. Ipak, ko god je elementarno odgovoran prema državi i svom potomstvu nema pravo da sjedi skrštenih ruku u ovakvim vremenima", istakao je Ðukanović.

On je kazao kako je ponosan na novu generaciju u Demokratskoj partiji socijalista u čijem je formiranju učestvovao od prvog dana.

"Zato što ne trguju Crnom Gorom i zato što vjeruju i znaju da je jedina održiva formula vječnog trajanja naše državnosti građanska i evropska Crna Gora. I vjerujte mi kad vam kažem – današnja generacija DPS-a bila bi u stanju da vodi i mnogo veću i zahtjevniju državu nego što je Crna Gora", dodao je Đukanović.

Govoreći o podmetanjima i etiketiranjima od strane političke konkurencije, Ðukanović je kazao da prolazi peta godina od promjena vlasti, a i dalje ne postoji nijedna presuda protiv bilo kog funkcionera DPS-a.

"Ðe su presude? Još uvijek se diče samo optužnicama, ali one su sve manje uvjerljive i počinju da padaju pred sudovima kao kule od karata. Inspiratorima ove revanšističke hajke ne bi trebala nijedna druga optužnica da su mogli naći osnova da podignu njima najvažniju – protiv mene. Jer ja imam smrtni grijeh u njihovim očima – ne zato što sam lopov, mafijaš ili kriminalac nego zato što sam bio na čelu politike koja je obnovila nezavisnu Crnu Goru. To je moj 'smrtni grijeh' kojeg ja vrlo ponosno nosim. I kojeg ću braniti do posljednjeg daha. I zato sam tu, jer ta je vrijednost na udaru evo već 5 godina. I zato hoću da vam kažem – ne za 5, nego za 105 godina ne mogu naći, ni u natruhama to što su gromoglasno politikantski najavljivali. Samo zato što ga nije bilo. A nama neće trebati duže od 5 dana, kad ih uskoro otpravimo u opoziciju, da pokažemo šta su 'oslobodioci' radili poslije 30. avgusta 2020", kazao je Đukanović.

Govoreći o predstojećim izborima u Nikšiću Ðukanović je kazao da je veoma važno da se ne prospe ni jedan glas za građansku i evropsku Crnu Goru.

"Dajmo glas onima za koje smo sigurni da će to biti efektivan glas, glas koji će doprinijeti promjeni vlasti u Nikšiću i glas koji će doprinijeti obnovi stabilnosti i dinamičnog razvoja Crne Gore. Kad god je Nikšić bio jak, stameni oslonac crnogorskog slobodarstva, crnogorskog antifašizma, crnogorske kulture i Crna Gora je bila jaka. Iz Nikšića nas je uvijek nadahnjivala snaga, energija, polet i spremnost da na sebe primi odgovornost za sve što su najkrupniji izazovi sa kojima se suočavala država. Zato moramo Nikšić da učinimo jakim i stabilnim da bi time i Crna Gora opet postala stabilna i prosperitetna. Sa pobjedom u Nikšiću 13. aprila, nakon jasne dominacije na nedavnim izborima u Podgorici, nema odbrane od zahjteva za održavanje vanrednih parlamentarnih izbora. A na tim izborima jasno je kakav će biti ishod. Zbog toga vas molim da pametno iskoristimo ovih dvadesetak dana i da dođemo do svakog čovjeka kako bi se zajedno radovali 13. aprila! Da je vječna Crna Gora", rekao je Đukanović.

Nosilac liste "Bori se za Nikšić!" Boris Muratović istakao je da ogromna energija koja vlada na svim skupovima i u svakom kraju Nikšića svjedoči o ubjedljivoj predstojećoj pobjedi i izvjesnim političkim promjenama nakon 13. aprila.

"Sva mjesta koja smo posjetili i sve sale bile su premale da prime sve one zainteresovane koji su željeli da razgovaramo o budućnosti Nikšića.  Oni sa druge strane imaju problem da zakažu ijedan skup jer su građani prozreli njihove namjere i kapacitete za ove četiri godine. Obećavali su brda i doline, obećavali su fabrike, a nijesmo vidjeli ništa od toga. To su ljudi bez škole, sa kupljenim diplomama, bez kreativnosti, bez ideja, bez ljubavi prema ovom gradu i ovoj državi. Pokazali su da su im neke druge države bliže srcu i hoće da nama kroje sudbinu i ne samo nama nego i budućim generacijama. E neće moći! Neće moći oni koji podnose izvještaje Milici Zavetnici i oni koji su marionete Andrije Mandića i Aleksandra Vučića da upravljaju Nikšićem! Došao im je kraj i oni znaju da će 13. aprila biti ubjedljivo poraženi! Ipak, 13. aprila ne treba nam samo pobjeda – treba nam ubjedljiva pobjeda da ih zauvijek pošaljemo u političku istoriju", zaključio je Muratović.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Тодор
25.03.2025 19:06

Наравно да Мило не управља само ДПСом већ васколиком ЦГ.

0 0

OSTALE VIJESTI

Krapović i Meken potvrdili snažno savezništvo CG i UK

Petak, 03.07.2026 | 18:33

Ministar odbrane Dragan Krapović sastao se danas sa ambasadorkom Ujedinjenog Kraljevstva u Crnoj Gori, Nj. E. Don Meken, koja je boravila u oproštajnoj posjeti povodom završetka svog diplomatskog mandata - saopšteno je iz tog Vladinog resora.  

Plenković: Nakon Milanovićeve zabrane za vojsku, na vojnu paradu u Pariz ide policija

Petak, 03.07.2026 | 18:22

Premijer Hrvatske Andrej Plenković izjavio je danas da će vlada na predstojeću vojnu paradu u Parizu uputiti policijske jedinice pošto je predsjednik Zoran Milanović kao vrhovni komandat zabranio odlazak hrvatskih vojnika.

Tramp ocijenio "smiješnom” ideju da SAD zadrži sadašnji nivo podrške NATO-u

Petak, 03.07.2026 | 17:32

Američki predsjednik Donald Trump izjavio je da je "smiješno” da Sjedinjene Američke Države (SAD) nastave sadašnji, kako ga je opisao, jednostrani odnos prema NATO-u, nekoliko dana pred samit Alijanse u Ankari.

Božović: Vjerujem da ćemo u ponedjeljak imati podršku za izmjene Ustava i da ćemo 2028. godine slaviti članstvo u EU

Petak, 03.07.2026 | 17:21

Poslanici crnogorskog parlamenta nastavili su danas raspravu o promjenama Ustava koje je predložila Vlada, a za čije usvajanje je neophodna dvotrećinska većina.

Delegacija EU traži od crnogorskih vlasti da ispitaju navode o nepravilnostima u izboru Savjeta RTCG

Petak, 03.07.2026 | 16:43

Delegacija Evropske unije u Crnoj Gori pozvala je nadležne organe da bez odlaganja i temeljno ispitaju navode o mogućim nepravilnostima u postupku izbora članova Savjeta Radio-televizije Crne Gore (RTCG) i obezbijede punu usklađenost sa zakonodavstvom.

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 03.07.2026 | 21:55

U subotu se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz povremeno malu do umjerenu oblačnost u sjevernim predjelima.

Poreska uprava: U 790 kontrola utvrđene nepravilnosti kod 115 obveznika

Petak, 03.07.2026 | 19:30

Poreski inspektori su u periodu od 1. maja do 30. juna 2026. izvršili ukupno 790 kontrola, pri čemu su nepravilnosti utvrđene kod 115 poreskih obveznika.  

Možemo li bebu mazati kremom za sunčanje?

Petak, 03.07.2026 | 21:45

Sunčeve zrake mogu biti ugodne i korisne, ali za bebinu osjetljivu kožu predstavljaju poseban izazov.

Džastin Biber nastupa u finalu Svjetskog prvenstva?

Petak, 03.07.2026 | 21:32

Džastin Biber navodno je u pregovorima za nastup na poluvremenu finala Svjetskog prvenstva u fudbalu.

Crna Gora po prvi put dobija nacionalnu asocijaciju finansijskih direktora

Petak, 03.07.2026 | 21:22

Asocijacija menadžera Crne Gore (AMM) organizuje Konstitutivnu sjednicu CFO Asocijacije Crne Gore, koja će biti održana u ponedjeljak, 6. jula, sa početkom u 20.00 časova, u hotelu Hilton Podgorica.

Siner bez problema sa Bruksbijem

Petak, 03.07.2026 | 21:10

Italijanski teniser, Janik Siner savladao je danas Amerikanca, Džensona Bruksbija 3:0 i plasirao se u četvrto kolo Vimbldona.  

Apel Ministarstva pomorstva: Stroge sigurnosne mjere opravdane, učesnici da poštuju propise

Petak, 03.07.2026 | 20:46

Povodom današnje pomorske nezgode u Budvi u kojoj je povrijeđen ronilac, kao i nedavne nesreće na Skadarskom jezeru kad su nakon sudara čamaca teže povrijeđene tri osobe, Ministarstvo pomorstva upućuje apel svim učesnicima u pomorskom saobraćaju da dosljedno poštuju propise i odgovornim ponašanjem doprinesu sigurnosti na moru.

Mitrović: Momci zaslužuju sve čestitke

Petak, 03.07.2026 | 20:21

Selektor crnogorskih košarkaša Zvezdan Mitrović bio je očekivano zadovoljan velikom pobjedom u Portugalu, a pogotovo odnosom i zalaganjem koje su njegovi izabranici imali tokom meča, pogotovo znajući težinu trenutka u kojoj se našla selekcija poslije velikog broja otkaza.  

Otkazan svečani doček novog aviona Air Montenegra

Petak, 03.07.2026 | 20:05

Nacionalna avio-kompanija Air Montenegro otkazala je svečani doček novog aviona, koji je bio planiran za danas na Aerodromu Podgorica. Iz kompanije su saopštili da je događaj otkazan, uz izvinjenje predstavnicima medija, navodeći da će javnost naknadno biti obaviještena o razlozima otkazivanja, kao i o svim daljim informacijama u vezi sa ovim događajem.   

Kako vježbanje može poboljšati mentalno zdravlje?

Petak, 03.07.2026 | 19:35

Kada se suočavate s problemima mentalnog zdravlja, uključivanje kretanja i vježbanja u vašu rutinu može biti moćan način za podizanje raspoloženja.