Subota, 22.03.2025 | 21:47
IZVOR: rtcg.me

Žakelj: Spartak nam ne odgovara, ali možemo sa svakim kad smo fokusirani

Bešiktaš, Gran Kanarija i Bahčešehir su u Evrokupu oba puta savladali Budućnost Voli, a večeras je to moglo prvi put da se dogodi šampionu Crne Gore i u ABA ligi, jer je Spartak bio na pragu trijumfa.




Foto: YouTube screenshot/ Budućnost VOLI, arhiva

Subotičani su vodili 39 minuta, imali u nekoliko navrata i plus 18, pa je bio već viđen novi trijumf, kao onaj u "Morači" 17. novembra (78:75). "Plavi" su se, međutim, probudili u finišu, nisu dozvolili nijedan koš rivalu u posljednja četiri minuta, a utakmicu završili serijom 13:0 za konačnih 86:82.

"Čestitke igračima za 2. poluvrijeme, ali i Spartaku, koji je odigrao odličan meč. Igra modernu košarku, vrlo agresivnu, s čim smo na početku imali problema. U odbrani nije bilo odgovornosti, bilo je mnogo lakih poenja, ušli smo u meč bez koncentracije, a ovako kvalitetan tim kao Spartak je to kaznio. Probudili smo se nekoliko minuta prije poluvremena, počeli da igramo bolje, a na kraju smo srećno i zasluženo dobili utakmicu, jer smo u 2. poluvremenu igrali mnogo bolje odbranu", istakao je Andrej Žakelj.

Da su izgubili večeras, Podgoričani bi doveli u pitanje i osvajanje 2. mjesta u regularnom toku i prednost domaćeg terena u eventualnom polufinalu. Ovako nastavljaju borbu sa Partizanom za 1. poziciju pred plej-of.

"Za nas je svaki meč sad borba za 1. i 2. mjesto, tako da su nam bitne pobjede. Sada smo to ostvarili, ali ima mnogo stvari u kojim bismo morali da budemo bolji. Pobijedili smo, to je najbitnije", naglasio je slovenački stručnjak.

Žakelj priznaje da mu stil Subotičana ne odgovara, ali da je problem bio fokus.

"Spartak je agresivan u oba pravca, nijednom timu nije lako protiv njega ako nije fokusiran. Njegova igra nam malo manje odgovara, ali kada smo fokusirani i radimo ono što smo dogovarali možemo da igramo protiv svakog".

Rašid Sulajmon je u posljednje vrijeme igrao slabo, ali je večeras sa 22 poena, od kojih su neki bili jako bitni, vratio samopouzdanje.

"Malo slabije ili bolje igre su sastavni dio košarke. Ako podvučemo crtu, Sulajmon igra iznad onoga što smo očekivali. Daje u oba pravca baš mnogo, a nema veze to što je dvije-tri utakmice odigrao slabije. Ovdje nismo imali raspoložene igrače, osim Rašida, Rajta i Kamenjaša, a neki što se tiče fokusa nisu ni došli na utakmicu, ali na kraju tim pobjeđuje a ne individualci", zaključio je Žakelj.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Sabaljenka lako do trećeg kola Australijan opena

Srijeda, 21.01.2026 | 09:16

Prva teniserka svijeta, Bjeloruskinja Arina Sabaljenka plasirala se u treće kolo Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je lako pobijedila Kineskinju Baj Džousjuan sa 6:3, 6:1.

Uklanjanje reflektora sa stadiona FK Podgorica počeće danas

Srijeda, 21.01.2026 | 09:12

Uklanjanje reflektora sa stadiona FK Podgorica počeće danas. Do kompromisa sa nadležnima nije došlo, a iz Glavnog grada poručuju da kanal Morača mora biti prohodan cijelom dužinom te da država postupa na ispravan način.

ODT: Zadržan zbog sumnje na nasilje u porodici

Srijeda, 21.01.2026 | 09:01

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje u trajanju do 72 sata A.C., zbog osnova sumnje da je izvršio krivično djelo nasilje u porodici ili u porodičnoj zajednici, saopšteno je iz tog tužilaštva.

Vremenska prognoza - SRIJEDA u znaku ovih temperatura

Utorak, 20.01.2026 | 00:00

Pretežno oblačno sa uslovima za slabu mjestimičnu kišu u južnim i centralnim oblastima, uglavnom u drugom dijelu dana.

Megan Markl se ne vraća na Netfliks

Utorak, 20.01.2026 | 21:59

Serija Megan Markl “With Love, Meghan” neće se vratiti na Netfliks za treću sezonu, saznaje Page Six iz više izvora.

Kadić: Tužio sam ministra Šimuna, on je najodgovorniji za stanje u zdravstvu

Utorak, 20.01.2026 | 21:54

Bivši direktor Fonda za zdravstveno osiguranje dr Vuk Kadić kazao je da je ministar zdravlja Vojislav Šimun najveći krivac za situaciju u zdravstvenom sistemu.

Suhomesnati proizvodi pod lupom SZO: Kancerogeni su poput cigareta

Utorak, 20.01.2026 | 21:45

Salame, paštete, kobasice, viršle, kulen, čajna... – svakodnevni izbor na trpezi mnogih građana – odnedavno se nalaze u kategoriji jedan kancerogenih namirnica Svjetske zdravstvene organizacije.

Dinar: Želim da nastavim, niko od igrača me nije razočarao

Utorak, 20.01.2026 | 20:17

Prvo veliko takmičenje pod komandom selektora Didijea Dinara prošlo je razočaravajuće – nakon tijesnog poraza od Slovenije, „lavovi“ su u mečevima protiv Farskih Ostrva i Švajcarske djelovali kao tim koji je zalutao na Evropsko prvenstvo.

Nuklearna elektrana Černobil ostala bez struje nakon ruskog napada

Utorak, 20.01.2026 | 21:08

Nuklearna elektrana Černobil ostala je bez vanjskog napajanja električnom energijom. To je posljedica ruskog napada u kojem su oštećeni i dalekovodi koji opskrbljuju druge nuklearne elektrane.

Tramp: Da se ​​ja nisam pojavio, NATO bi nestao

Utorak, 20.01.2026 | 21:40

Američki predsjednik Donald Tramp rekao je danas da, „nijedna osoba, niti predsjednik”, nikada nije učinila više za NATO od njega samog.