Nedjelja, 23.03.2025 | 10:16
IZVOR: kolektiv.me

Predstavnici zetskih taksista: Što prije RIJEŠITI pitanje taksi prevoza sa Aerodroma Podgorica

Predstavnici taksista iz Zete na Aerodromu Podgorica, uprava tog preduzeća i Ministarstvo saobraćaja saglasni su da taksi prevoz treba urediti bez tendera, izdavanjem parkinga za zainteresovane vozače iz opštine Zeta.




Foto: Ilustracija/Pixabay

Predstavnici taksista saopštili su da su već održali sastanak sa Nikolom Veljovićem iz Ministarstva saobraćaja, koji im je prenio da je tokom razgovora sa izvršnim direktorom Aerodroma Crne Gore Rokom Tolićem dobio usmenu saglasnost za ideju zetskih taksista, kao i podršku predsjednika Opštine Zeta Mihaila Asanovića.

"Ideja je naime da svi taksisti koji žele da obavljaju prevoz putnika sa Aerodroma, to mogu da učine tako što će plaćati dnevne ili mjesečne karte za parking mjesto ispred Aerodroma Podgorica", stoji u saopštenju. 

Predlogom je predviđeno i povećanje broja mjesta za taksiste, sa trenutnih 24, na 50.

Trenutnim modelom predviđeno je da prevoz putnika sa Aerodroma obavljaju 24 taksi vozila (dva udruženja, jedno sa 10 i drugo sa 14 vozila), što je nedovoljno zbog broja letova i putnika koje opslužuje Aerodrom Podgorica.

"Da bi suzbili sivu ekonomiju (nelegalan taksi prevoz), ali i da bi aerodrom uvijek imao dovoljno vozila koja bi prevozila putnike, neophodno je povećati broj mjesta koja su rezervisana za regularne taksi prevoznike. Stoga smatramo da bi taj model, koji je prisutan na primjer na beogradskom i dubrovačkom aerodromu (kupovina dnevne ili mjesečne parking karte) bio adekvatno rješenje za ovaj problem i u Crnoj Gori. Ohrabruje nas to što je takav model prihvatljiv i resornom Ministarstvu, kao i direktoru Aerodroma Crne Gore, pa ne vidimo razlog zašto takvo rješenje ne bi bilo uskoro implementirano", ističu u saopštenju. 

Još jedna činjenica koja ide u prilog opredjeljenju za ovakvim rješenjem, dodaju, jeste i finansijska računica za Aerodrome, jer bi novim modelom to preduzeće od taksi prevoznika inkasiralo oko 100 hiljada eura više nego do sada na godišnjem nivou.

"Naime, Aerodromi Crne Gore do sada su od taksi prevoznika prihodovali nešto više od 100 hiljada eura godišnje, a sa rješnjem koje mi predlažemo ta cifra bi iznosila i preko 200 hiljada na godišnjem nivou. Kako bi ovo rješenje bilo kvalitetno, mora se izbjeći monopol nad taksi prevozom sa Aerodroma".

Prema njihovim riječima, to bi podrazumijevalo da na Aerodromu ne budu raspoređena vozila samo dvije firme, već da svi taksisti iz Zete imaju jednaka prava i jednaku šansu da koriste resurs svoje opštine.

"Mi, predstavnici taksi vozača na Aerodromu Podgorica, apelujemo na Aerodrome Crne Gore da hitno razmotre naš predlog i da nas pozovu na sastanak kako bismo, zajednički, pronašli najbolje rješnje za obje strane", zaključeno je u saopštenju. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Crna Gora - Od ponoći SKUPLJE sve vrste goriva

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:38

Od ponoći, u Crnoj Gori će biti skuplje sve vrste goriva, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Abazović: Različita mišljenja u partiji su kvalitet više, nisu tačne tvrdnje da je Adžić odbio da ispoštuje odluku GO

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 08:15

Lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović kazao je da nije tačna informacija da je potpredsjednik i poslanik te partije Filip Adžić odbio da ispoštuje odluku Glavnog odbora o rotaciji u poslaničkom klubu.

Luka Modrić ODUŠEVIO Milicu Todorović: "Ne postoje riječi da opišem zahvalnost" (VIDEO)

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 11:05

Pala je i po koja suza.

Tim Glavnog grada dobija podršku svjetskog eksperta za UNAPREĐENJE SAOBRAĆAJA

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 08:40

Glavni grad se priprema za drugu fazu modernizacije saobraćajnih raskrsnica. Jedan od vodećih svjetskih eksperata u oblasti adaptibilnog upravljanja raskrsnicama, prof. dr Aleksandar Stevanović, stiže na jesen u Podgoricu kako bi pružio podršku timu Glavnog grada u realizaciji ovog važnog projekta, saopšteno je iz Glavnog grada.

Rudnik uglja Pljevlja: Klizište zatrpalo mašinu, lakše povrijeđen bagerista

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 09:42

Tokom izvođenja redovnih radova na PK “Potrlica” u nedelju, 15. juna u poslepodnevnim časovima, došlo je do iznenadnog pomjeranja tla i aktiviranja klizišta. Klizište je zahvatilo zaglinjeni prostor i dovelo do zatrpavanja mašine, saopšteno je iz Rudnika uglja Pljevlja.

Pretraživanje NIKAD LAKŠE: Gugl vam odsad nudi da rezultate slušate kao podkast

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 21:56

Umjesto da skrolujete kroz niz linkova, sada možete samo slušati kako AI vodi razgovor o temi koja vas zanima.

Ako se nikad NE SVAĐATE s partnerom, to bi vas trebalo ZABRINUTI

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 21:39

Iako mnogi misle da je izbjegavanje sukoba znak savršene harmonije među partnerima, psiholozi upozoravaju da to može biti “red flag.

Odžić: Da je do Mandića, vlast u Budvi NE BI POSTOJALA

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 21:28

Da je bilo do Andrije Mandića i Milana Kneževića, vlast u Budvi nikad ne bi ni postojala, kazao je predsjednik Skupštine opštine Budva Petar Odžić.

"Nisam znao kako to da ODGLUMIM“: Orlando Blum OTKRIO zašto je odbio ulogu u Netfliksovoj hit seriji

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 21:11

Orlando Blum otkrio je zbog čega nije prihvatio da glumi u seriji "Black Mirror".

Ovo je NAJBOLJE vrijeme za unos kalcijuma kako bi imao efekta

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 20:56

Kad pomislimo na kalcijum, većini nas prvo padne na pamet – čaša mlijeka.

POŽAR kod Krivog mosta: Vatrogasci brzom intervencijom spasili objekte

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 20:23

Pripadnici podgoričke Službe zaštite i spašavanja ugasili su požar u blizini Krivog mosta gdje je bila zapaljena trava i nisko rastinje.

Izgledaju prelijepo, ali NISU za vjenčanje: Cvijeće koje treba IZBJEGAVATI

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 20:17

Većina žena voli cvijeće, stoga je odabir buketa za svečanu prigodu izuzetno važan - posebno kada je riječ o vjenčanom buketu.

Treći PORAZ mladih vaterpolista na SP

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 19:59

Crnogorska U20 vaterpolo reprezentacija poražena je od Sjedinjenih Američkih Država u trećem meču grupe A na Svjetskom prvenstvu čiji j domaćin Zagreb.

Vukčević poslije debakla: Ovo NIJE PRAVO LICE ove generacije

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 19:39

Nakon ubjedljivog poraza od Danske (0:5) u drugom kolu Evropskog prvenstva za omladince u Bukureštu, selektor Crne Gore Nenad Vukčević, očekivano nije bio zadovoljan.

Vešović: Osobe sa invaliditetom će imati BESPLATAN, SIGURAN, dostupan i redovan prevoz

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 19:28

Glavni grad pokrenuo je novu fazu servisa od vrata do vrata – besplatnog prevoza za osobe sa invaliditetom, kazao je u Jutarnjem programu Gradske sekretar Sekretarijata za socijalno staranje Stefan Vešović.