Nedjelja, 23.03.2025 | 14:00
IZVOR: kolektiv.me

Predsjednik opštine Tivat obišao naselje 7. jul NAKON POŽARA

Predsjednik opštine Tivat Željko Komnenović je sa saradnicima obišao neformalno naselje 7. jul u Bonićima, gdje su juče izgorjeli montažni objekti u kojima živi nekoliko porodica pripadnika RE populacije.




Foto: Opština Tivat

On je razgovarao sa porodicama koje su pogođene požarom i sa njima dogovorio mehanizme prve pomoći koja će im biti pružena – a ona će podrazumijevati finansijsku podršku za potrebe privremenog smještaja i nabavku prilagođenih kontejnerskih objekata za stanovanje.

Komnenović je poručio da je od velikog značaja to što su izbjegnute ljudske žrtve i to što je brzom akcijom vatrogasaca sprječeno širenje požara na više povezanih objekata.

„Situacija je teška. Po iskazu stanovnika osam porodica je ostalo bez krova nad glavom. U razgovoru sa njima smo dogovorili nabavku mobilnih kontejnera, u kojima će biti smještene ove porodice, a do tada vidjećemo da popravimo ono što nije za uklanjanje, gdje požara nije bilo“, rekao je predsjednik opštine.

Na terenu je jutros bila i ekipa Crvenog krsta Tivat koja je porodicama, čiji su objekti stradali u požaru, uručila higijenske i prehrambene pakete, a u narednom periodu će pružiti i druge raspoložive vidove pomoći.

Po riječima sekretarke Crvenog krsta Nevene Božović, pogođeni požarom i posljedicama gašenja su evidentirani i imaće punu podršku organizacije.

„Sinoć smo dobili nekoliko poziva od strane korisnika. U timu smo izašli na teren i napravili procjenu situacije, te na osnovu toga ponudili pomoć. Danas smo tu sa interventnim paketima hrane i higijene. Organizovali smo i dežurstvo u prostorijama Crvenog krsta, pa svi pogođeni mogu doći po odjeću, obuću i pokućstvo“, poručila je Božović.

Naselje 7. jul obišli su i direktor Direkcije za investicije Vlado Brguljan, predstavnici Komunalnog preduzeća i komandir opštinske Službe zaštite i spašavanja Milorad Giljača.

Požar se dogodio juče u popodnevnim satima. Na teren je izašlo devet vozila i 18 vatrogasaca, a gašenju su se priključila i dobrovoljna vatrogasna društva „Krtoli“, „Boka“ i „Tivat“.

Požar je lokalizovan za 2,5 sata. Dio naselja je i dalje bez struje. Stanovnici naselja 7. jul, mahom su zaposleni u opštinskim preduzećima „Komunalno“ i „Vodovod i kanalizacija“.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Direktor kompanije Alpac Capital: Slobodni i profesionalni mediji ključ su evropske budućnosti Crne Gore

Petak, 19.06.2026 | 19:12

Izvršni direktor kompanije “Alpac Capital”, Pedro Vargas David, saopštio je da u ovoj firmi Crnu Goru vide kao zemlju sa snažnim evropskim potencijalom , uglednom medijskom tradicijom i značajnim mogućnostima za dalji razvoj savremenih digitalnih platformi i profesionalnog novinarstva i da se na tome zasniva njihova odluka da investiraju ovdje.

Podgorica spremnija za ljeto: Prvo dobrovoljno vatrogasno društvo testiralo opremu na Gorici

Petak, 19.06.2026 | 17:38

Podgorica spremnija za ljeto: Prvo dobrovoljno vatrogasno društvo testiralo opremu na Gorici.

Dukaj: Odgovorna primjena vještačke inteligencije ključna za modernu javnu upravu

Petak, 19.06.2026 | 16:37

Crna Gora razvoj i primjenu vještačke inteligencije posmatra kao sastavni dio šire transformacije javne uprave, digitalne ekonomije, obrazovanja i društva u cjelini. Naš cilj je da nove tehnologije budu u službi građana, uz puno poštovanje principa transparentnosti, odgovornosti i zaštite prava građana, kazao je Dukaj.

Krivične prijave protiv više lica, među njima i službenici Uprave carina

Petak, 19.06.2026 | 16:29

Službenici Sektora za borbu protiv kriminala - Odsjek za suzbijanje složenih oblika ekonomskog kriminala i sprovođenje finansijskih istraga, borbu protiv korupcije i ekološkog kriminala podnijeli su krivične prijave protiv devet lica.

Otvorena prva benzinska pumpa na auto-putu “Princeza Ksenija”

Petak, 19.06.2026 | 16:11

Prva benzinska pumpa na auto-putu “Princeza Ksenija” otvorena je na odmorištu Gornje Mrke, saopštili su iz Monteputa, istakavši da je time vozačima i putnicima omogućena dodatna pogodnost tokom putovanja.

Direktor kompanije Alpac Capital: Slobodni i profesionalni mediji ključ su evropske budućnosti Crne Gore

Petak, 19.06.2026 | 19:12

Izvršni direktor kompanije “Alpac Capital”, Pedro Vargas David, saopštio je da u ovoj firmi Crnu Goru vide kao zemlju sa snažnim evropskim potencijalom , uglednom medijskom tradicijom i značajnim mogućnostima za dalji razvoj savremenih digitalnih platformi i profesionalnog novinarstva i da se na tome zasniva njihova odluka da investiraju ovdje.

Perić: Sprječavanjem prinudne uprave prevaziđena politička zamka i spriječena šteta za funkcionisanje Glavnog grada

Petak, 19.06.2026 | 19:06

Predsjednik Skupštine Glavnog grada Srđan Perić kazao je za Adria TV da je izborom na tu funkciju prevaziđena politička zamka i onemogućen ciljani plan očigledno vođen sa državnog nivoa.

Brisel šalje snažnu poruku Podgorici: Završetak pregovora moguć već ove godine

Petak, 19.06.2026 | 19:00

Kiparsko predsjedavanje Savjetom Evropske unije (EU), u saradnji sa Evropskom komisijom, dalo je novi zamah politici proširenja, poručeno je nakon sastanka Evropskog savjeta u Briselu, uz ocjenu da Crna Gora prednjači među zemljama kandidatima na evropskom putu.

Milatović i supruga u tradicionalnim kazahstanskim šapanima

Petak, 19.06.2026 | 18:42

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović i njegova supruga Milena u tradicionalnom kazahstanskom šapanu sa predsjednikom Kasimom Žomartom Tokajevim tokom posjete Astani.

Đurašković: Prijestonica vodi sudske sporove, dok DPS glasa za donaciju od milion eura SPC

Petak, 19.06.2026 | 18:34

Prijestonica vodi sudske sporove, dok DPS glasa za donaciju od milion eura Srpskoj pravoslavnoj crkvi, pa se često zapitam da li pojedinci iz DPS-a misle da Crna Gora ima kolektivnu amneziju ili nas zaista brutalno potcjenjuju, saopštio je gradonačelnik Cetinja Nikola Đurašković.

Milatović: Posjeta Kazahstanu otvara novu stranicu odnosa dvije države

Petak, 19.06.2026 | 18:20

Predsjednik Jakov Milatović izjavio je u Astani da smo otvorili novu stranicu u odnosima između Kazahstana i Crne Gore.

Globalni festivalski fenomen rasplesaće Veliku plažu: Argy stiže na Exit to Montenegro

Petak, 19.06.2026 | 17:06

Gospodar melodičnog techna, Argy, jedno od najtraženijih i najuticajnijih imena savremene elektronske scene, premijerno stiže na EXIT to Montenegro. Grčki virtuoz, poznat po hipnotičkim setovima, moćnoj produkciji i izdanjima koja osvajaju najveće svjetske festivale i klubove, donosi na crnogorsku obalu jedinstveno muzičko putovanje koje publiku vodi kroz najuzbudljivije nijanse modernog elektronskog zvuka.

Predstavnici DPS-a sa Kopmanom i Satlerom: Očekujemo odgovoran dijalog o platformi opozicije

Petak, 19.06.2026 | 16:56

Očekujemo odgovoran dijalog tokom predstojećih razgovora o platformi opozicije, poručili si poslanici DPS-a Andrija Nikolić i Ivan Vuković.

Sada je i zvanično: Evropskom savezu pristupili SEP, BDP i PZT

Petak, 19.06.2026 | 16:50

Naime, u Podgorici je upravo potpisan aneks Memoranduma o saradnji ES sa Strankom evropskog progresa, Bošnjačkim demokratskim pokretom i Pokretom za Tuzi.

Povratak otpisanih? Britanija ponovo razmišlja o EU

Petak, 19.06.2026 | 17:56

Mišel Barnije, glavni pregovarač EU za Bregzit, rekao je da bi Ujedinjeno Kraljevstvo moglo da povrati svoje posebne uslove ukoliko se vrati u Evropsku uniju te je ustvrdio da je britanskom narodu svakim danom sve jasnije da bi bili jači unutar EU.