Ponedjeljak, 24.03.2025 | 08:17
IZVOR: 24sedam.rs

Spas u zadnji čas - Google nudi rješenje za GREŠKE u porukama

Evo šta treba da znate o ovoj novoj i vrlo korisnoj funkciji.




Foto: Ilustracija/ Pexels

Korisnici Google Poruka sada mogu da odahnu - više ne moraju da strepe zbog greškom poslatih poruka, bilo da se radi o pravopisnim greškama ili pijanim ispovijestima.

Zahvaljujući novoj funkciji, koja je dugo bila očekivana, korisnici će uskoro moći da obrišu poruke čak i sa uređaja primaoca.

Slično kao funkcija u Appleovom iMessage-u, Google uvodi opciju koja omogućava brisanje već poslatih poruka.

Do sada je brisanje poruka u Google Porukama značilo samo uklanjanje sadržaja sa vašeg uređaja, dok su drugi korisnici i dalje mogli da ih vide.

Sa novom opcijom, korisnici će imati izbor: „Obriši za mene“ ili „Obriši za sve“, što znači da će poruka nestati i sa uređaja onoga kome je upućena.

Još nije poznato tačno kada će funkcija postati dostupna svima, ali se zna da je dio šire nadogradnje u okviru RCS (Rich Communication Services) sistema.

RCS predstavlja moderniju alternativu tradicionalnim SMS porukama, sa naprednim mogućnostima kao što su potvrde o isporuci i čitanju poruka, kao i slanje fotografija i video sadržaja visoke rezolucije.

Apple je nedavno najavio da uvodi podršku za RCS poruke na iPhone uređajima, nakon višegodišnjih pritisaka i kritika zbog zastarjelih mogućnosti SMS komunikacije.

Kompanija takođe radi na uvođenju end-to-end enkripcije za RCS poruke, što znači da će komunikacija biti dodatno zaštićena od potencijalnih hakera i nadzora.

Sa novim alatkama koje kombinuju veću kontrolu, sigurnost i kvalitet komunikacije, Google Poruke postaju ozbiljan konkurent iMessage-u, a korisnici konačno dobijaju više opcija da upravljaju svojim digitalnim razgovorima.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Ilon Mask traži 134 milijarde dolara od OpenAI-a i Microsofta

Subota, 17.01.2026 | 17:23

Milijarder i direktor platforme X, Ilon Mask, podnio je tužbu protiv OpenAI-a i Majkrosofta, tražeći do 134 milijarde dolara, jer su te kompanije, prema njegovim riječima, ostvarile „nezakonitu dobit“, zahvaljujući njegovoj ranoj podršci startapu za vještačku inteligenciju.

UCG objavio istraživanje profesora Džonatana Hajta: Virtuelni svijet uzrok epidemije mentalnih poremećaja kod mladih

Petak, 16.01.2026 | 17:32

Američki socijalni psiholog i profesor na Univerzitetu u Njujorku, Džonatan Hajt, upozorava da se nalazimo usred najvećeg nenamjernog društvenog eksperimenta u istoriji čovječanstva.

iPhone 4 ponovo hit među mladima: Zašto biraju telefon iz 2010. godine?

Petak, 16.01.2026 | 10:06

Sve veći broj mladih ljudi nabavlja iPhone 4, koji je pušten u prodaju 2010. godine.

Važno upozorenje za sve korisnike iPhonea: Ovo odmah napravite

Četvrtak, 15.01.2026 | 10:36

Ako imate iPhone 11 ili noviji, ažuriranje telefona moglo bi vas zaštititi od „iznimno sofisticiranog“ kibernetičkog napada.

SPISAK uređaja koji u 2026. postaju nesigurni za korišćenje

Srijeda, 14.01.2026 | 12:22

Korisnici brojnih Xiaomi pametnih telefona trebali bi pravovremeno reagovati kako bi izbjegli sigurnosne rizike. Kineski proizvođač konkretizovao je planove za 2026. godinu, prema kojima brojni modeli dostižu takozvani „End-of-Life“ status, što znači da više neće primati sigurnosna ažuriranja niti sistemske nadogradnje.

Janović o incidentu na blokadama: “Gospoda” se dobro opremila za protest, ako policija ne bude djelovala češće će dolaziti do ovoga

Petak, 16.01.2026 | 21:14

Poslanik Pokreta Evropa sad (PES) Tonći Janović, komentarisao je incident koji se dogodio danas na kružnom toku ka Nikšiću i Cetinju kada su mještani Botuna blokirali saobraćaj i saopštio da će ako policija ne bude reagovala sve češće dolaziti do ovoga.

FNC uveo rangiranje po kategorijama, evo kako je pozicioniran Miloš Janičić

Petak, 16.01.2026 | 20:23

Fight Nation Championship (FNC) iza sebe ima izuzetno uspješnu godinu, a promocija je napravila i veliki iskorak uz potrebu za jasnijom strukturom takmičarske hijerarhije.

Medojević: Da nije bilo PzP-a, srpski jezik ne bi bio u Ustavu

Subota, 17.01.2026 | 08:10

Predsjednik Pokreta za promjene Nebojša Medojević tvrdi da je lično intervenisao tokom izrade Ustava 2007. godine kako bi srpski jezik ušao u najviši pravni akt Crne Gore. U razgovoru za Pobjedu kaže da je alternativa bila ustav u kojem se Srbi i srpski jezik uopšte ne bi pominjali.

Vlada planira da stane na put blokadama saobraćaja: Uskoro izmjene i dopune Zakona o javnim okupljanjima?

Subota, 17.01.2026 | 10:41

Izmjene i dopune Zakona o javnim okupljanjima, kojima su predviđene oštrije sankcije za neprijavljena javna okupljanja koja blokiraju ključnu infrastrukturu, trebalo bi uskoro da budu predate u skupštinsku proceduru, saznaje Pobjeda.

Srceparajući poraz "lavova" u nevjerovatnom meču

Petak, 16.01.2026 | 19:48

Rukometaši Crne Gore porazom su otvorili nastup na EHF Euru. Nakon nevjerovatne utakmice u Oslu i žestoke, lavovske borbe, u utakmici u kojoj su tokom većeg dijela drugog poluvremena vodili, naši reprezentativci na kraju su poraženi, rezultatom 40:41 (18:19).

Itana Grbić: Ovo je velika lekcija za sve nas

Subota, 17.01.2026 | 19:29

Na zatvaranju grupe B Lige šampiona 23. februara prošle godine rukometašice Budućnosti su imale zicer za osminu finala, jer su dva minuta prije kraja vodile tri razlike, ali su dozvolile Rapidu sa izbori remi (21:21) i "otme" im već viđeno 6. mjesto.

Poslanice DPS-a: Hitno identifikovati one koji prijete Elzi Numanović

Subota, 17.01.2026 | 19:06

Poslanice Demokratske partije socijalista uputile su podršku odbornici te partije u Skupštini opštine Bijelo Polje, Elzi Numanović zbog, kako su navele, prijetnji koje su joj upućene preko društvenih mreža.    

„Plave“ izgubile od Borusije, u posljednjih devet minuta dale samo gol

Subota, 17.01.2026 | 19:16

Korak naprijed, korak nazad, to je očigledno sudbina najmlađe ekipe u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona.

Bečić sa Rajzing Rajnke: Interes SAD je stabilna i demokratska Crna Gora

Subota, 17.01.2026 | 18:32

Potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić primio je juče u oproštajnu posjetu, ambasadorku Sjedinjenih Američkih Država Džudi Rajzing Rajnke, i tom prilikom ocijenjeno je da je interes SAD stabilna i demokratska Crna Gora.

Kako stres svakodnevno utiče na zdravlje crijeva i varenje?

Subota, 17.01.2026 | 19:01

Svakodnevni stres, od neočekivanih računa do osjećaja potcijenjenosti na poslu, može negativno uticati na zdravlje crijeva, upozorava nutricionistkinja Kim Plasa.

Evropski savez Rožaje: Javna preduzeća moraju funkcionisati u skladu sa zakonom i u interesu građana

Subota, 17.01.2026 | 18:44

Javna preduzeća moraju funkcionisati u skladu sa zakonom i u interesu građana, a ne kao instrument partijskih i političkih interesa, saopšteno je iz Evropskog saveza Rožaje (SD-SDP-LP).

Na Aerodromu Podgorica uhapšen turski državljanin, imao falsikovanu boravišnu dozvolu

Subota, 17.01.2026 | 17:31

Policija je jutros na Aerodromu Podgorica lišila slobode B.T. (41), državljanina Republike Turske, jer je kod sebe imao falsifikovanu dozvolu za boravak u našoj zemlji.

Inter se revanširao Udinezeu, Lautaro čovjek odluke

Subota, 17.01.2026 | 17:56

Inter je upisao osmu pobjedu u posljednjih devet mečeva u Seriji A, pošto je slavio na gostovanju Udinezeu 1:0.

Nezgoda na putu Nikšić – Risan: Vozilo se prevrnulo na krov

Subota, 17.01.2026 | 17:46

Na magistralnom putu Nikšić – Risan, došlo je do saobraćajne nezgode u kojoj se jedno vozilo prevrnulo na krov.

Ilon Mask traži 134 milijarde dolara od OpenAI-a i Microsofta

Subota, 17.01.2026 | 17:23

Milijarder i direktor platforme X, Ilon Mask, podnio je tužbu protiv OpenAI-a i Majkrosofta, tražeći do 134 milijarde dolara, jer su te kompanije, prema njegovim riječima, ostvarile „nezakonitu dobit“, zahvaljujući njegovoj ranoj podršci startapu za vještačku inteligenciju.