Ponedjeljak, 24.03.2025 | 11:05
IZVOR: cdm.me

MPNI: Inspekcija će predložiti RAZRJEŠENJE direktorice bjelopoljske Gimnazije - Utvrđeni PROPUSTI u radu

Prosvjetna inspekcija predložiće razrješenje direktorice bjelopoljske Gimnazije “Miloje Dobrašinović” Jasminke Međedović, saopštilo je Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).




Foto: Ilustracija, Pixabay

“Inspekcijskim nadzorom Prosvjetne inspekcije utvrđeni su propusti u radu organa rukovođenja u ustanovi, odnosno postupanja odgovornog lica, direktorice ustanove, a uvidom u zapisnik Prosvjetne inspekcije utvrđeno je da će postupajući inspektor preduzeti upravne mjere i radnje iz svoje nadležnosti i predložiti za razrješenje direktoricu ustanove, Jasminku Međedović”, saopšteno je iz MPNI.

Pojasnili su da je po nalogu Ministarstva sproveden inspekcijski nadzor iz oblasti obrazovanja i vaspitanja u ustanovi i inspekcijski nadzor iz oblasti prava i obaveza po osnovu rada, kao i upravni nadzor nadležnog Ministarstva unutrašnjih poslova u oblasti zaštite lica i imovine u navedenoj ustanovi.

“Nakon sagledavanja činjeničnog i pravnog utvrđenja konstatovanog u inspekcijskom nadzoru, Ministarstvo će se odrediti u predmetnom slučaju u skladu za zakonom”, navode u saopštenju.

Poručuju da će Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija će i u ovom i svim ostalim slučajevima insistirati na zaštiti i poštovanju integriteta svakog prosvjetnog radnika i njegovog ličnog i profesionalnog dostojanstva, te nastaviti da preduzima sve neophodne mjere kako bi se osigurao profesionalan i bezbjedan ambijent za rad i učenje svakog pojedinca.

 “O ishodu preduzetih mjera od strane nadležnih organa Ministarstvo će, kao i do sada, blagovremeno obavijestiti javnost”, zaključuje se u saopštenju.

Podsjećamo, prije desetak dana zaštitar u Gimnaziji “Miloje Dobrašinović” pokušao je da sa časa udalji profesora Nova Vukovića. On je ispunio uslove za odlazak u penziju, ali je želio da umjesto godišnjeg odmora nastavi da predaje do isteka roka, što mu direktorica nije dozvolila.

Direktorica Međedović je, u saopštenju dostavljenom medijima, kazala da je Vuković samovoljno i samoinicijativno, bez obavještenja i razgovora sa upravom škole, 13. marta udaljio angažovanog nastavnika geografije sa časa i iz kabineta i neovlašćeno preuzeo realizaciju nastave. Međedović je tada kazala i da je Vuković 26. februara potpisao rješenje o korišćenju godišnjeg odmora koje teče od 12. marta do zvaničnog odlaska u penziju, po sili zakona, 8. aprila.

Vuković je istakao da je 12. marta nastavio da radi i da nije prekidao rad, niti započinjao odmor, koji je trebalo da iskoristi uoči odlaska u penziju. Kazao je i da je proslava za njegov ispraćaj bila zakazana za utorak, 11. mart, a za taj dan direktorica Međedović zakazala je kros kako bi “opstruirala proslavu”.

Učenici bjelopoljske Gimnazije “Miloje Dobrašinović” nakon toga organizovali su proteste pozivajući Ministarstvo da reaguje. Oni su tražili da se smijeni direktorica škole Jasminka Međedović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Besplatni udžbenici za više od 67.700 osnovaca: Distribucija počinje 10. avgusta

Subota, 08.08.2026 | 09:05

Svi osnovci u Crnoj Gori i ove godine dobiće besplatne udžbenike, a Vlada i resorno ministarstvo su za to izdvojili više od tri miliona eura. Distribucija udžbenika počinje u ponedjeljak, a odvijaće se u tri ciklusa – po razredima, saopšteno je iz Zavoda za udžbenike i nastavna sredstva.

FOTO: UP - Granična policija zaplijenila 20 KILOGRAMA marihuane na graničnom prelazu

Subota, 08.08.2026 | 08:31

Policijski službenici Regionalnog centra granične policije „Centar“, u koordinaciji sa službenicima Odsjeka za suzbijanje prekograničnog kriminala Sektora granične policije, juče su, preduzimajući ciljane aktivnosti usmjerene na otkrivanje i sprječavanje svih oblika prekograničnog kriminala, sa akcentom na suzbijanje krijumčarenja opojnih droga, spriječili pokušaj krijumčarenja 20 kilograma marihuane preko državne granice i, po nalogu državnog tužioca, lišili slobode crnogorskog državljanina iz Zete, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Požar na Lisinju i dalje aktivan

Petak, 07.08.2026 | 15:04

Pripadnici Službe zaštite i spašavanja, avio-helikopterske jedinice MUP-a, uz podršku građana, pokušavaju da stave pod kontrolu požar na Lisinju, koji prijeti već sedmicama, prenosi Bar Info.

Raspisan tender za obnovu parketa u fiskulturnoj sali škole u Kolašinu, vrijednost radova skoro 40.000 eura

Petak, 07.08.2026 | 14:34

Osnovna škola „Risto Manojlović“ u Kolašinu raspisala je tender za izvođenje parketarskih radova u fiskulturnoj sali, čija je procijenjena vrijednost 39.750 eura, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).

Ulcinj: Tri osobe osumnjičene za zelenaštvo i prijetnje, od oštećenog pribavili skoro pola miliona eura

Petak, 07.08.2026 | 14:24

Policija je uhapsila N.D. (33) i S.B. (25) iz Ulcinja zbog sumnje na zelenaštvo i ugrožavanje sigurnosti, dok je protiv G.D. (43), koji se nalazi u pritvoru, podnijeta krivična prijava, takođe zbog sumnje na zelenaštvo. Kako je saopšteno iz Uprave policije, osumnjičeni su navodno na štetu H.A. pribavili protivpravnu imovinsku korist u iznosu od oko 460.000 eura.

Peugeot priprema iznenađenje: Stiže SEDAM MODELA do 2030. godine

Subota, 08.08.2026 | 11:23

Peugeot priprema jednu od najvećih modelskih ofanziva u poslednjih nekoliko godina.

Milatović: Slavne pobjede crnogorske vojske pripadaju Crnoj Gori

Subota, 08.08.2026 | 09:47

Slavne pobjede crnogorske vojske pripadaju našoj istoriji, našem državnom dostojanstvu i svim generacijama koje su kroz vjekove čuvale slobodu naše zemlje, saopštio je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović.

USPJEH mladih "lavica" - Crna Gora je u finalu Svjetskog prvenstva!

Petak, 07.08.2026 | 19:34

Mlade „lavice“ su u Rumuniji ispisale jednu od najljepših stranica u istoriji crnogorskog ženskog rukometa!

Njemački list o dolasku Zelenskog u Beograd: Iza kulisa razgovori o zajedničkoj fabrici dronova u Srbiji

Petak, 07.08.2026 | 19:28

Dolazak Volodimira Zelenskog u posjetu Srbiji možda je najava zajedničke fabrike dronova, piše Frankfurter algemajne cajtung. Za taj list priča Kristofer Hil koji opisuje kako je srpska municija izvožena u Ukrajinu.

Sunčano i vrelo, ali ne svuda: Subota donosi temperature do 40 stepeni i lokalnu grmljavinu

Petak, 07.08.2026 | 15:30

Pomračenje Sunca 12. avgusta: Naočare za posmatranje skoro rasprodate

Petak, 07.08.2026 | 15:26

Predstoji najveće pomračenje Sunca od 1999. godine

Herceg Novi: Bogdan Diklić i film Dom otvaraju 39. Filmski festival

Petak, 07.08.2026 | 15:12

Glumačka legenda Bogdan Diklić, ovogodišnji dobitnik nagrade „Milan Žmukić“ za izuzetan doprinos filmskoj umjetnosti, svečano će otvoriti 39. Filmski festival Herceg Novi – Montenegro Film Festival, koji će biti održan od 22. do 28. avgusta.

Požar na Lisinju i dalje aktivan

Petak, 07.08.2026 | 15:04

Pripadnici Službe zaštite i spašavanja, avio-helikopterske jedinice MUP-a, uz podršku građana, pokušavaju da stave pod kontrolu požar na Lisinju, koji prijeti već sedmicama, prenosi Bar Info.

Polovina svjetskih hidroelektrana bi mogla da postane nefunkcionalna do 2060. godine

Petak, 07.08.2026 | 14:49

Akumulaciona jezera širom svijeta gube kapacitet za skladištenje vode prosečnom stopom od 7,3 odsto po deceniji, pri čemu su nesrazmerno pogođene manje akumulacije koje zajedno obezbeđuju vodu za milijarde ljudi.

Raspisan tender za obnovu parketa u fiskulturnoj sali škole u Kolašinu, vrijednost radova skoro 40.000 eura

Petak, 07.08.2026 | 14:34

Osnovna škola „Risto Manojlović“ u Kolašinu raspisala je tender za izvođenje parketarskih radova u fiskulturnoj sali, čija je procijenjena vrijednost 39.750 eura, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).