Ponedjeljak, 24.03.2025 | 17:42
IZVOR: kolektiv.me

Spajić sa predsjednicima sjevernih opština: Emirati i Alabar DOBRODOŠAO u Crnu Goru

Predsjednik Vlade Milojko Spajić održao je sastanak sa predsjednicima sjevernih opština u Crnoj Gori u cilju razmjene informacija o potencijalnim razvojnim projektima, investicionim prilikama i interesovanju za moguća ulaganja.




Foto: Vlada Crne Gore/ Bojan Gnjidić 

U tom kontekstu, premijer Spajić je upoznao sagovornike sa aktivnostima tokom Ekonomskog foruma u Davosu i Svjetskom samitu vlada u Dubaiju, u cilju promovisanja investicionih potencijala naše zemlje i ukazao na pojačano interesovanje investitora.

Istovremeno, DODAJU,  predsjednik Vlade saopštio je da je Vlada usvojila Sporazum o ekonomskoj saradnji sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima i da će ga uskoro potpisati sa tom državom, podsjećajući da je prošli istekao još 2022. godine, te da ga prethodne vlade nijesu obnovile.

„Taj dokument je ustvari okvir za buduću saradnju u različitim oblastima – turizmu, infrastrukturi, energetici, poljoprivredi, finansijama… Takođe, imaćemo i konkretne sporazume, a među prvima biće jedan koji će se odnositi na velike turističke razvojne projekte na jugu i sjeveru zemlje”, istakao je predsjednik Vlade.

On je istakao da veliki razvojni projekti i nove investicije imaju pozitivan efekat na domaće preduzetnike jer stvaraju šanse za unaprjeđenje njihovog poslovanja.

„Potrebno je da kandidujete ideje ili projekte za koje smatrate da vašu opštinu može snažno da pokrene naprijed. Na nama je da se zajednički zalažemo za interes opština i države”, poručio je premijer.

Predsjednici opština sa sjevera ocijenili su da je današnji sastanak odlična prilika da prenesu poruku da sjever ima šta da ponudi i da su više nego zainteresovani za nove investicije.

Saglasili su se da su vodeći svjetski investitori, poput Mohameda Alabara, dobrodošli u Crnu Goru.

Kako su istakli, jedino nove investicije i veliki razvojni projekti mogu zaustaviti odlazak stanovništva sa sjevera zemlje."Sjever je prepun potencijala za planinski turizam, energetiku, infrastrukturu, poljoprivredu, koje treba iskoristiti i učiniti nešto za buduće generacije, konstatovali su čelnici sjevernih opština", navodi se u saopštenju. 

Na sastanku je zaključeno da će veliki razvojni projekat u bilo kojoj opštini na sjeveru pokrenuti cijeli sjever države.

Sastanku su prisustvovali čelnici opština Plužine, Gusinje, Kolašin, Berane, Andrijevica, Rožaje, Petnjica, Plav, Mojkovac, Bijelo Polje i Šavnik.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Spajić: Crna Gora gradi prvu spalionicu, za projekat zainteresovan japanski gigant Itochu

Petak, 09.01.2026 | 11:00

Crna Gora će uskoro graditi prvu spalionicu koja će omogućiti proizvodnju do 50MW obnovljive energije iz otpada i na ekološki način riješiti pitanje sistema upravljanja komunalnim otpadom u skladu sa EU direktivama, kazao je premijer Milojko Spajić.  

Evo gdje je najveća nezaposlenost u EU

Četvrtak, 08.01.2026 | 18:55

Najveću nezaposlenost u Evropskoj uniji u novembru imala je Finska sa 10,6 odsto, dok je Španija pala na drugo mjesto sa 10,4 odsto, objavio je danas Eurostat.

Komnenović potpisao odluku o privremenom finansiranju za januar: Budžet nije političko pitanje, već osnov za funkcionisanje grada

Četvrtak, 08.01.2026 | 17:29

Budžet Opštine Tivat za 2026. godinu planiran je u iznosu od 34,1 milion eura, što predstavlja povećanje od oko 300.000 eura u odnosu na budžet iz 2025. godine. I pored stabilnog finansijskog stanja i činjenice da se na opštinskim računima trenutno nalazi 8,3 miliona eura, sjednica Skupštine Opštine na kojoj bi budžet bio razmatran i usvojen još uvijek nije zakazana što je, kako kaže predsjednik Opštine Željko Komnenović direktna poslejdica ponašanja predsjednika Skupštine opštine Tivat Miljana Markovića, prenosi Primorski portal. 

Uprava carina ostvarila REKORDNU naplatu prihoda

Četvrtak, 08.01.2026 | 10:57

Uprava carina ima za cilj da kroz dosljednu primjenu zakona i unaprijeđene administrativne procedure obezbijedi pravičnu i efikasnu naplatu svih budžetskih prihoda čime doprinosi uvećanju ukupnih budžetskih prihoda i direktno doprinosi stabilnoj i održivoj fiskalnoj politici, saopšteno je iz Uprave carina.

"Ministarstvo finansija ponovo obmanjuje javnost, piše protivzakonita saopštenja po nalogu neleglanih priređivača"

Utorak, 06.01.2026 | 12:02

Ministarstvo finansija u javnim istupima u kontinuitetu ponavlja da će zakon važiti jednako za sve, bez izuzetaka, dok je realnost potpuno drugačija, saopšteno je iz kompanije Montenegrobet.

Nakon 25 godina pregovora EU odobrila trgovinski sporazum sa Merkosurom

Petak, 09.01.2026 | 16:11

Članice EU danas su kvalifikovanom većinom odobrile dugo čekani trgovinski sporazum Unije i latinoameričkog bloka Merkosur, reklo je za briselski portal Politiko četvoro diplomata EU.

Sibiha: Napadi neće natjerati Ukrajinu da prihvati ruske ultimatume

Petak, 09.01.2026 | 16:05

Ministar vanjskih poslova Ukrajine Andrij Sibiha osudio je kombinovani ruski napad na mirne gradove i kritičnu infrastrukturu u Ukrajini, navodeći da je tokom noćnih udara u Kijevu poginulo četvoro civila, među kojima i jedan medicinski radnik, dok je više od dvadeset osoba povrijeđeno.

Rekordna posjećenost Pljevalja, ruralni turizam u fokusu

Petak, 09.01.2026 | 15:53

Turistička organizacija u Pljevljima realizovala je većinu planiranih aktivnosti u 2025. a sa dosta ambicija ušla je i u 2026. kada će sa nekim novim manifestacijama uz mnoštvo već tradicionalnih doprinositi daljem porastu broja turista.

Sjajne vijesti za "tobdžije" - miljenik navijača i dijete kluba potpisao novi ugovor

Petak, 09.01.2026 | 15:44

Bukajo Saka je produžio ugovor sa Arsenalom i obavezao se na vjernost klubu potpisivanjem novog, poboljšanog petogodišnjeg ugovora.

Marković: Mandić ponovo ugrožava suverenitet Crne Gore, ali i Bosne i Hercegovine

Petak, 09.01.2026 | 15:31

Predsjednik Skupštine Crne Gore, Andrija Mandić, u svom govoru u Trebinju javno iznosi opasnu tezu o “zajedništvu Crne Gore i Hercegovine”. 

Vraneš na proslavi u Banjaluci

Petak, 09.01.2026 | 15:29

Predsjednik Opštine Pljevlja dr Dario Vraneš prisustvovao je danas obilježavanju Dana Republike Srpske u Banjaluci, zajedno sa brojnim zvaničnicima iz Republike Srpske, Srbije i regiona, saopšteno je iz Opštine Pljevlja. 

Crna Gora jača saradnju sa UAE: Spajić na Abu Dabi Sustainability Week

Petak, 09.01.2026 | 15:26

Premijer Milojko Spajić učestvovaće na Abu Dabi Nedjelji održivosti (Abu Dhabi Sustainability Week – ADSW), koja će biti održana od 13. do 15. januara 2026. godine u Abu Dabiju, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, saopšteno je iz Vlade Crne Gore.

Građani tokom 2025. vratili preko 4.170 komada oružja

Petak, 09.01.2026 | 15:10

U okviru kampanje „Poštuj život, vrati oružje“, koju Uprava policije sprovodi već dugi niz godina, tokom 2025. godine građani Crne Gore dobrovoljno su predali više od 4.170 komada oružja, saopšteno je iz Uprave policije.  

Đukanović: Porodica Meštrović ima trajno mjesto u istorijskom sjećanju Crne Gore

Petak, 09.01.2026 | 15:07

Ovih dana umro je Mate Meštrović, vršnjak vijeka, čuveni hrvatsko-američki istoričar, diplomata, novinar i univerzitetski profesor, prijatelj Crne Gore i crnogorskog naroda, kazao je bivši predsjednik Crne Gore Milo Đukanović.

Vodostaj Zete u padu, Opština Danilovgrad otvara žiro račun za pomoć građanima

Petak, 09.01.2026 | 14:55

Trend opadanja rijeke Zete nastavljen je i tokom prethodne noći, saopšteno je iz Opštine Danilovgrad, pa su se stekli uslovi i za otvaranje putnog pravca ka Glavi Zete. Najavili su otvaranje žiro računa za pomoć ugroženim domaćinstvima i porodicama koje su pogođene poplavama.