Utorak, 25.03.2025 | 10:07
IZVOR: dan.online

MUP: PRODUŽEN ROK za podnošenje zahtjeva za produženje privremene zaštite Ukrajincima

Rok za podnošenje zahtjeva za produženje privremene zaštite osobama iz Ukrajine produžen je do 4. aprila, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).




Foto: arhiva/ Ministarstvo unutrašnjih poslova, X screenshot

"Ministarstvo unutrašnjih poslova obavještava zainteresovanu javnost da se nakon isteka roka za podnošenje zahtjeva za produženje privremene zaštite dana 26. marta 2025. godine, uvedenog stupanjem na snagu Odluke o izmjeni Odluke o odobravanju privremene zaštite licima iz Ukrajine, određeuje novi rok za podnošenje zahtjeva za produženje privremene zaštite do 04. aprila 2025. godine", navodi se u saopštenju.

Iz MUP-a su apelovali na na sve osobe iz Ukrajine čija je isprava stranca pod privremenom zaštitom istekla 11. marta, a koja imaju namjeru da i dalje borave u Crnoj Gori po osnovu privremene zaštite, da do 4. aprila, podnesu zahtjev za produženje privremene zaštite i preuzmu novu ispravu, kako bi nesmetano ostvarila boravak u Crnoj Gori i kako bi mogla da ostvaruju prava iz domena privremene zaštite, jer u suprotnom njihov boravak u Crnoj Gori će se smatrati nezakonitim.

"Ministarstvo unutrašnjih poslova će, iz humanitarnih razloga, tokom novoodređenog roka za podnošenje zahtjeva za produženje privremene zaštite, odnosno do 04. aprila 2025. godine, omogućiti boravak u Crnoj Gori licima iz Ukrajine čija je prethodna isprava stranca pod privremenom zaštitom istekla 11. marta 2025. godine i uputiti zahtjev Ministarstvu zdravlja da se, u nazančenom roku, ovim licima omogući nesmetano pružanje zdravstvenih usluga", navodi se u saopštenju.

Iz MUP-a naglašavaju važnost blagovremenog podnošenja zahtjeva za produženje privremene zaštite za lica iz Ukrajine koja namjeravaju da produže svoj status stranca pod privremenom zaštitom, kao jedinog zakonitog načina za regulisanje boravka u Crnoj Gori i za ostvarivanje prava koja prističu iz tog statusa.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Advokatska komora: Nezakonito pretresane kancelarije Vukmira

Petak, 12.12.2025 | 18:45

Advokatska komora Crne Gore se oglasila povodom, kako su kazali, nezakonitog pretresa advokata Đorđija Vukmira, njegove kancelarije i njegovog stana i zatražila hitno pokretanje postupka od strane državnih organa.

Angažovane Specijalne i Posebne jedinice policije i službeni psi u kontrolisanju operativno interesantnih osoba

Petak, 12.12.2025 | 18:17

Uprava policije saopštila je da su povodom tri pucnjave, u kontrolisanju operativno interesantnih osoba angažovane Specijalne i Posebne jedinice policije i službeni psi.

Begović: Nije lako braniti Medenicu kada su joj svi okrenuli leđa, osim onih u njenoj kući

Petak, 12.12.2025 | 17:19

U Višem sudu u Podgorici danas je počelo iznošenje završnih riječi advokata odbrane u predmetu protiv bivše predsjednice Vrhovnog suda Vesne Medenice, pišu Vijesti.

Vujović: Kulturna baština je temelj održivog razvoja i regionalne saradnje

Petak, 12.12.2025 | 16:56

Kultura i kulturna baština predstavljaju jednu od najsnažnijih poveznica među zemljama regiona, zato je regionalna saradnja u oblasti kulture jedan od najpouzdanijih mehanizama stabilnosti, povjerenja i dugoročnog razvoja održivih, inkluzivnih i otvorenih društava, to je poručila ministarka kuture i medija Tamara Vujović, govoreći na godišnjem zasijedanju Savjeta ministara kulture Jugoistočne Evrope (COMOCOSSE) koji se održava u Ohridu.

Herceg Novi: U pucnjavi ranjena jedna osoba

Petak, 12.12.2025 | 16:25

U pucnjavi koja se danas oko 14.40 časova dogodila u mjestu Bajkovina, na teritoriji opštine Herceg Novi, ranjen je Miki Nikolić, saopšteno je iz Uprave policije. Za sada nije poznat identitet počinioca.

Kraljica dubina Lidija Vukić: Pod vodom sam u drugom i svom svijetu

Petak, 12.12.2025 | 20:50

Lidija Vukić nedavno je osvojila treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u podvodnom ribolovu, održanom u brazilskoj saveznoj državi Santa Katarina.

Mlada crnogorka teniserka Nađa Knežević stigla do pehara u Targu Murešu

Petak, 12.12.2025 | 20:40

Uspjeh naše mlade teniserke Nađe Knežević na juniorskom turniru u rumunskom Targu Murešu.

VIDEO: Upoznajte Ozija — psa sa NAJDUŽIM JEZIKOM na svijetu koji je osvojio internet

Petak, 12.12.2025 | 20:34

Ozzy je privukao pažnju miliona ljudi širom svijeta kada je službeno izmjeren i potvrdio da ima najduži jezik ikada zabilježen kod psa koji još živi — gotovo 20 centimetara! Ovaj simpatični mješanac sada je viralna zvijezda na društvenim mrežama

Odbornik DPS-a poklonio Vranešu rever zastavu Crne Gore; Vraneš: Istina je da nebo nigdje nije plavo kao iznad Crne Gore

Petak, 12.12.2025 | 20:01

Višemjesečna politička blokada u Pljevljima je, makar privremeno, završena. Skupština opštine je danas profunkcionisala, ali odnosi unutar vladajuće većine i dalje su zategnuti jer odbornici Pokreta Evropa sad (PES), Građanskog pokreta URA i doskorašnji odbornik Socijalističke narodne partije (SNP) nisu ni danas došli na sjednicu, prenose Vijesti.    

Rakočević: Radićemo duže nego što je potrebno da bi bili sigurni da neće proći ništa ispod radara

Petak, 12.12.2025 | 20:05

Od mišljenja Brisela zavisi i usvajanje više od 70 zakona među kojima ih je najviše iz oblasti finansija i rada. Dok poslanici većine vjeruju da će na vrijeme završiti zadatak, jer planiraju da rade i vikendom, opozicija je skeptična, ali najavljuje podršku zakonima. Najviše polemike je u vezi sa zakonom kojim se predviđa 13. plata. Socijalni savjet traži šire konsultacije.

Trampova administracija spremna da ukine finansiranje međunarodnih sudova

Petak, 12.12.2025 | 19:43

Administracija predsednika SAD Donalda Trampa započela je pripreme za radikalne promjene u američkoj spoljnoj i pravosudnoj politici, uključujući moguće ukidanje finansiranja međunarodnih sudova i projekata koji su decenijama oblikovali procese na Balkanu, saznaje Newsmax Balkans.

Mićović: Odlukom Odbora za imenovanje građanima vraćeno pravo da biraju predsjednike i zborove bez partijskog uticaja

Petak, 12.12.2025 | 19:30

Odbor za izbor i imenovanja Skupštine Glavnog grada izabrao je vršioce dužnosti predsjednika Savjeta Mjesnih Zajednica.

Zenović i sindikat Budvanske rivijere: Protestna šetnja 17. decembra

Petak, 12.12.2025 | 19:20

Odbornik Pokreta za grad u Skupštini opštini Budva Đorđe Zenović i Sindikalna organizacija Hotelske grupe "Budvanska rivijera" pozvali su sve građane Budve i radnike da se pridruže mirnoj protestnoj šetnji 17. decembra u 15 sati, od fontane ispred kompleksa do kružnog toka u Budvi, kako bi pokazali da radnici i građani ne odustaju od borbe i protivljenja rušenju Slovenske plaže.

Nemanja Čađenović najbolji sportista Podgorice

Petak, 12.12.2025 | 19:15

Za najboljeg trenera izabran Vlado Stanišić, trener tekvondo kluba S3.

Mrdak na poene eliminisan u osmini finala

Petak, 12.12.2025 | 19:02

Crnogorski bokser Strahinja Mrdak se nije plasirao u četvrtfinale Evropskog prvenstva za juniore, koje se održava u njemačkom gradiću Kinbaum.