Srijeda, 26.03.2025 | 19:36
IZVOR: klix.ba

NAJSKUPLJE Instagram objave: Koje POZNATE LIČNOSTI zarađuju pravo BOGATSTVO za JEDAN POST?

Slavne ličnosti koje promovišu najrazličitije brendove i proizvode nisu nikakva nepoznanica, a poznato je da mnogi od njih to naplaćuju papreno.




Foto: YouTube screenhot/The Tonight Show Starring Jimmy Fallon; YouTube screenhot/Saudi Pro League وري السعودي للمحترفين; YouTube screenhot/Selena Gomez (kolaž)

Instagram stranica Wealth objavila je ko je na vrhu liste, a neki za samo jednu objavu na Instagramu traže i 3 miliona dolara.

Naime, objava na stranici Wealth broji neke od najvećih zvijezda današnjice, koji su istovremeno i među najpraćenijim ličnostima na Instagramu, te navodi koliko samo jedna objava na njihovom profilu košta.

Na "dnu" je Džastin Biber  koji ima 295 miliona pratilaca i jedna objava na njegovom profilu košta 1,7 miliona dolara. Kloi Kardašijan, jedna od "manje poznatih" sestara Kardašijan, za jednu objavu traži 1,8 miliona dolara - isto koliko i Bijonse koja na Instagramu broji 312 miliona pratilaca.

Tu je i Kim Kardashian s 357 miliona pratilaca i cijenom od 2,1 miliona dolara za objavu, a tu su i Ariana Grande - 2,26 miliona, Dvejn Džonson The Rock - 2,32 miliona, Kajli Džener - 2,38 miliona te Selena Gomez koja za objavu traži 2,55 miliona dolara. Na samom vrhu su fudbalske superzvijezde Leo Mesi i Kristijano Ronaldo koji za jednu objavu na Instagramu traže 2,59 miliona dolara i 3,23 miliona dolara.

Koliko inače koštaju plaćene objave na Instagramu?

Na osnovu anketa influensera na Instagramu, Shopify navodi da prosječna sponzorisana objava na Instagramu košta blizu 1.300 dolara.

Procijenjeni iznosi su podijeljene na sljedeći način:

Nano-influenseri (500-10.000 pratilaca): 10 do 100 dolara po objavi

Mikro-influenseri (10.000-50.000 pratilaca): 100 do 500 dolara po objavi

Influenseri srednjeg ranga (50.000–100.000 pratilaca): 500 do 5.000 dolara po objavi

Makro-influenseri (100.000–500.000 pratilaca): 5.000 do 10.000 dolara po objavi

Mega-influenseri (500.000+ pratilaca): 10.000 dolara i više po objavi

Na društvenim platformama, nedavni podaci istraživanja ukazuju na to da su influenseri mikro i srednjeg ranga sve traženiji, dok je stopa mega influensera opala posljednjih godina.

Manji influenseri se često specijalizovani za sadržaj za određenu ciljanu publiku, što može biti dragocjeno za brendove.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Saobraćajna nezgoda kod Kliničkog centra, jedna osoba povrijeđena

Petak, 26.12.2025 | 22:06

U saobraćajnoj nezgodi koja se večeras dogodila u Podgorici, na raskrsnici Ljubljanske ulice i Ulice dr Ljubomira Rašovića, kod Kliničkog centra, jedna osoba je povrijeđena, saopšteno je iz policije.

Digitalna transformacija rada auto škola ulazi u završnu fazu

Petak, 26.12.2025 | 21:52

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) u saradnji sa Mašinskim fakultetom Univerziteta Crne Gore i Five grupom, u skladu sa ranijim najavama, sprovelo je digitalizaciju rada auto škola, saopšteno je iz ovog Vladinog resora.

Nenezić: Vukićević potvrdila da nema izgradnje novog pravca željezničke pruge kroz Bjeliše

Petak, 26.12.2025 | 21:42

Potpredsjednik Skupštine opštine Bar i poslanik Socijaldemokrata, Branislav Nenezić kazao je da je ministarka saobraćaja Maja Vukićević jasno potvrdila da ministarstvo nema u planu izgradnju novog pravca željezničke pruge kroz Bjeliše, već samo rekonstrkuciju postojeće trase, za koje je obezbijeđen grant.

Bojović: Mujović će ispuniti obećanje - Podgorica da bude grad za našu djecu

Petak, 26.12.2025 | 21:28

Funkcioner Pokreta Evropa sad (PES) Vlade Bojović poručio je da je siguran da će gradonačelnik Saša Mujović ispuniti svoje glavno obećanje - da Podgorica bude grad u kojem želimo da odrastaju naša djeca.

Tri žene izbodene nožem u metrou u Parizu, uhapšen osumnjičeni

Petak, 26.12.2025 | 21:23

Tri žene su povrijeđene, nakon što je ih je napao muškarac naoružan nožem na liniji 3 pariskog metroa.

Konatar: Fiskalne mjere i loša organizacija uzrokovali ozbiljne probleme u sezonskom turizmu

Petak, 26.12.2025 | 21:17

Tenderi za plaže, visoke cijene i administrativni propusti nijesu dali očekivane rezultate, saglasni su gosti emisije „Okvir“ na TVCG. Dok neki ukazuju na blagi rast broja turista, drugi ističu probleme u pripremi plaža i opšti utisak nespremnosti sektora za sezonu.

VIDEO: Almas i Darko Rundek u duetu na novom singlu "Ožiljak"

Petak, 26.12.2025 | 21:03

Pjesma predstavlja najavni singl Almasovog novog studijskog albuma, na kojem intenzivno radi i koji označava novu kreativnu etapu njegovog stvaralaštva.

Hrvatski ministar pravde: Očekujemo da Crna Gora izruči Kovačevića

Petak, 26.12.2025 | 20:38

Ministar pravde Hrvatske Damir Habijan očekuje od Crne Gore očekuju da izruči Milorada Kovačevića koji je danas uhapšen u Zeti.

Proširena lista ljekova: Dostupnije savremene i inovativne terapije za onkološke i hronične pacijente

Petak, 26.12.2025 | 20:29

Na predlog Ministarstva zdravlja Vlada je na jučerašnjoj sjednici usvojila novu Odluku o utvrđivanju osnovne i doplatne liste ljekova.

Svemir im šalje vjetar u leđa: Četiri znaka Zodijaka ostvaruju svoje najveće želje u januaru

Petak, 26.12.2025 | 20:23

Januar 2026. otvara vrata novim prilikama za četiri horoskopska znaka čije se želje sada mogu pretvoriti u stvarnost.