Srijeda, 26.03.2025 | 21:35
IZVOR: pobjeda.me

Savićević omladincima: Da brzo POSTANETE ,,A“ reprezentativci

Generacija od zlata crnogorskog fudbala doputovala je večeras u domovinu nakon istorijskog rezultata – omladinska reprezentacija izborila je juče plasman na Evropsko prvenstvo i postala prva naša selekcija koja će igrati na velikom takmičenju.




Foto: fscg.me, arhiva

U ime Fudbalskog saveza Crne Gore čestitam vam na velikom uspjehu – rekao je predsjednik FSCG Dejan Savićević na dočeku na Aerodromu Podgorica.

"Mladi ste i nijeste još svjesni koliki je ovo uspjeh za državu kolika je Crna Gora. Igrali ste dobro, od srca vam čestitam i nadam se da će vam ovaj rezultat biti podstrek u daljoj karijeri. Želim vam da nastavite da budete dobri, najbolji, kao što ste bili posljednjih godina otkad je formirana ova selekcija. U kontinuitetu pravite dobre rezultate, nadam se da ćete nastaviti i vrlo brzo postati i ,,A“ reprezentativci",  istakao je Savićević.

Sjajna generacija 2006 godinama je bila pod komandom Gorana Perišića, a završni dodir pred ulazak u istoriju djelo je Nenada Vukčevića, koji je preuzeo selekciju ove godine i vodio je na turniru elitne runde u Gruziji.

"Sokoli“ su plasman na Evropsko prvenstvo izborili juče trijumfom nad domaćinom Gruzijom (3:1) u posljednjem kolu. Na startu su remizirali sa Slovačkom (1:1), a tri dana kasnije savladali Poljsku (1:0).

"Lijepo je biti dio grupe koja je napravila istorijski uspjeh za crnogorski fudbal. Izuzetno sam ponosan na momke koji su zaslužili ovaj uspjeh velikim trudom i radom posljednjih godina. Nadam se da su poslije prespavane noći svjesni koliki su uspjeh napravili i što nas čeka za nekoliko mjeseci, i koliko još mogu da urade ako ponovimo nešto slično u Rumuniji",  rekao je selektor Nenad Vukčević.

Evropsko prvenstvo igraće se u Rumuniji od 13. do 26. juna, a osim domaćina i naše reprezentacije učestvovaće Njemačka, Španija, Danska, Holandija, Norveška i Engleska.

"Nećemo ići da odigramo sporednu ulogu, već da pokušamo da napravimo još jedan rezultat koji bi predstavljao veliki uspjeh za nas",  dodao je Vukčević.

ČITAJTE DETALJNIJE!

Istorijski PODVIG omladinaca - Crna Gora PRVI put na Evropskom šampionatu

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ulcinj: Uhapšen Podgoričanin zbog nastavka nelegalne gradnje u zoni Morskog dobra

Utorak, 16.06.2026 | 18:06

Policija je u Ulcinju uhapsila A.M. (40) iz Podgorice zbog sumnje da je, uprkos zabrani nadležne inspekcije i pečaćenju gradilišta, nastavio izvođenje građevinskih radova na objektu u mjestu Kruče, u zoni Morskog dobra. Osumnjičeni je prethodno već procesuiran zbog istog krivičnog djela.     

Zirojević: Sve što se ove godine desi u požarnoj sezoni, odgovornost je Vlade, Bečića i Šaranovića

Utorak, 16.06.2026 | 18:22

Nakon svega što nam se desilo prethodne godine, nakon tragično izgubljenog života pripadnika Vojske Crne Gore, uništene imovine, ugroženih i izgubljenih domova - rukovodioci MUP-a nijesu naučili ama baš ništa, rekao je poslanik Evropskog saveza Nikola Zirojević.   

Policija u Baru uhapsila osumnjičenog za krađu više od 100.000 eura

Utorak, 16.06.2026 | 16:21

Uprava policije saopštila je da su službenici Odjeljenja bezbjednosti Bar rasvijetlili krivično djelo iz oblasti imovinskog kriminaliteta izvršeno 16. maja 2026. godine i, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Baru, lišili slobode državljanina Kosova, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo teška krađa na štetu jednog lica iz Bara, kojem je otuđio novac u vrijednosti većoj od 100.000 eura.

Spalević: U toku pripreme idejnog projekta za izgradnju šetališta uz kanal Mareza

Utorak, 16.06.2026 | 19:09

Kao zamjenik gradonačelnika inicirao sam da se, u okviru treće faze uređenja kanala Mareza, realizuje i izgradnja šetališta uz kanal na potezu od Komanskog mosta do Tološa, saopštio je zamjenik gradonačelnika Podgorice Boris Spalević.

Bečić i Šaranović pohvalili policiju: Samit istorijski bezbjednosni uspjeh

Srijeda, 17.06.2026 | 09:30

Potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić i ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović prisustvovali su danas proširenom kolegijumu direktora Uprave policije Lazara Šćepanovića u Centru za obuku Specijalne jedinice policije i Posebne jedinice policije, gdje su rukovodiocima i službenicima odali priznanje za uspješno obezbjeđenje Samita Evropska unija – Zapadni Balkan u Tivtu.

Nikolić: Izvještaj EP treba čitati i kao upozorenje vladi i većini da promijene način djelovanja

Srijeda, 17.06.2026 | 14:19

Iz Strazbura, đe je Evropski parlament danas usvojio Izvještaj o Crnoj Gori, želim da pozdravim činjenicu da je potvrđen dalji napredak naše države na putu ka Evropskoj uniji, saopštio je šef Kluba poslanika DPS-a u Skupštini Crne Gore Andrija Nikolić.

Novi filmovi na repertoaru bioskopa CINEPLEXX

Srijeda, 17.06.2026 | 14:01

Novi filmovi na repertoaru bioskopa Cineplexx.

Spajić: Ljubav i lojalnost prema domovini dostignu puni smisao onda kada daljina snažnije vezuje nego što razdvaja

Srijeda, 17.06.2026 | 13:50

Premijer Milojko Spajić poručio je da pripadnost domovini ne prestaje odlaskom iz zemlje, ističući da dijaspora predstavlja važnu sponu Crne Gore sa Evropom i budućnošću koju treba graditi za nove generacije.

Koprivica: Vlada inicirala korišćenje svih pravnih instrumenata radi zaštite javnog interesa u slučaju "Telekom"

Srijeda, 17.06.2026 | 14:00

Vlada nije ostala pasivni posmatrač u predmetu "Telekom", već je, kroz svoje institucije i radna tijela, inicirala i podržala korišćenje svih raspoloživih pravnih instrumenata radi zaštite javnog interesa.

Koprivica: Vlada inicirala korišćenje svih pravnih instrumenata radi zaštite javnog interesa u slučaju "Telekom"

Utorak, 16.06.2026 | 13:52

Vlada nije ostala pasivni posmatrač u predmetu "Telekom", već je, kroz svoje institucije i radna tijela, inicirala i podržala korišćenje svih raspoloživih pravnih instrumenata radi zaštite javnog interesa.

Objavljeno 14 tačaka sporazuma SAD i Irana

Srijeda, 17.06.2026 | 14:07

Sporazum između Sjedinjenih Američkih Država i Irana sastoji se od 14 tačaka koje definišu prekid sukoba, ukidanje sankcija, obnovu trgovine i okvir za rješavanje nuklearnog pitanja.

Didiju ponovo skraćena kazna: Na slobodi već početkom 2028. godine

Srijeda, 17.06.2026 | 14:25

Zatvorska kazna Šona Kombsa, poznatijeg kao Didi, ponovo je skraćena, pa bi prema najnovijim informacijama trebalo da bude pušten na slobodu 23. februara 2028. godine.  

Ministar vanjskih poslova Republike Grčke u zvaničnoj posjeti Crnoj Gori

Srijeda, 17.06.2026 | 13:39

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović sastaće se u petak, 19. juna 2026. godine, sa ministrom vanjskih poslova Republike Grčke, Jorgosom Gerapetritisom koji će boraviti u zvaničnoj posjeti Crnoj Gori.

Objavljena lista najčistijih mora u Evropi: Evo gdje je voda gotovo savršena za kupanje

Srijeda, 17.06.2026 | 14:15

Kipar je zauzeo prvo mjesto u Evropskoj uniji po kvalitetu voda za kupanje, pokazao je najnoviji izvještaj Evropske agencije za životnu sredinu.

Grom usmrtio muškarca u Srbiji, žena u bolnici

Srijeda, 17.06.2026 | 13:44

Predo G. (79) iz sela Petnica nedaleko od Čačka nastradao je prije dvije noći usljed udara groma.