Srijeda, 02.04.2025 | 20:46
IZVOR: rtcg.me

JEDAN TIM - JEDNO SRCE: Dan reprezentacija Crne Gore u Podgorici

Sajam sporta povodom Dana reprezentacija Crne Gore održan je u Podgorici.




Foto: Vlada Crne Gore/ Đorđe Cmiljanić

37 sportskih saveza, kao i Crnogorski olimpijski i Paraolimpijski komiteti, predstavili su svoja dostignuća i aktivnosti. Prisutni su imali priliku da posmatraju ili učestvuju u sportskim prezentacijama, a na terenima i borilištima oprobali su se i najmlađi.

Ministar sporta i mladih Dragoslav Šćekić, istikao je da je cilj manifestacije pod parolom "Jedan tim - jedno srce", prije svega da se djeca usmjere ka zdravim stilovima života.

Foto: Vlada Crne Gore/ Đorđe Cmiljanić

"Sport je oblast gdje pobjede donose posebnu radost i sreću. Zato je sport važan, skoro koliko i sam život, a sportisti u svakom društvu posebno cijenjeni. Do državnog dresa najčešće je dug i naporan put, satkan od mnogo truda i znoja. Država prepoznaje vašu predanost i želju da je predstavljate na najbolji mogući način. Znaćemo to da cijenimo", zaključio je Šćekić.

Predsjednik Crnogorskog olimpijskog komiteta, Dušan Simonović, smatra da se je ovakva akcija najbolji način da se jača duh istinskog olimpizma i kult reprezentacije.

"Ovaj događaj okuplja puno mladih ljudi, koji tek treba da se odluče da se bave sportom i izaberu svoj sport. Lijepa prilika da se upoznaju sa pojedinim legendama nekih sportova i popričaju sa njima. Mislim da to motiviše i da je to jako dobro za razvoj sporta i olimpizma. Zbog toga mislim da na ovome treba istrajati, da se svake godine sve više populariše, kako bi bilo što više mladih", kazao je Simonović.

Da je sport najljepši pokazatelj inkluzije i jednakosti svejdoče rezultati Paraolimpijskog komiteta. Čelnik te organizacije Igor Tomić.

"Nema ljepše stvari koju može jedna nacija da ima nego taj odnos i ponos koji nudi dres reprezentacije. Imao sam privilegiju sa svojim sportistima, 20 godina i više, da širom meridijana na velikim pozornicama osjetim šta znači nositi dres sa nacionalnim grbom. Jako mi je drago što Dan reprezentacija u Crnoj Gori postaje snažna tradicija, a mi sportski radnici i sportisti moramo nastaviti da radimo na jačanju kulta reprezentacije", naglasio je Tomić.

Na trgu Nezavisnosti, brojni reprezentativci, aktivini i bivši sportski asovi naše zemlje, poput Petra Kapisode i Ivana Strugara, kroz neposrednu komunikaciju sa građanima i djecom, približili su značaj i prednosti bavljenja sportom.

Foto: Vlada Crne Gore/ Đorđe Cmiljanić

"Volio bih da ovakvu manifestaciju organizujemo barem jednom mjesečno, kako bi podizala svijest, djeci prije svih, o tome šta znači državna reprezentacija, šta znači igrati za nju i predstavljati svoju državu na najvećim svjetskim takmičenjima", istakao je Kapisoda.

"Mislim da je ovo dobra prilika da se predstave svi sportovi na pravi način, da se najmlađi koji možda i ne znaju pravila svih sportova upoznaju sa istim, te na taj način animiramo najmlađe da se bave sportom, što je i najbolja poruka ove manifestacije", poručio je Strugar.

Sportski savezi su posjetiocima podijelili simobolične poklone: majice, sveske, olovke, te ostali raznovrsni promo materijal.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

ANKETA: Da li smatrate da bi male trgovine trebale da rade NEDJELJOM, tokom sezone?

Petak, 14.11.2025 | 13:04

Udruženje malih trgovina ponovo pokreće inicijativu da se omogući rad nedjeljom tokom pet mjeseci u godini, i to u ljetnjoj i zimskoj turističkoj sezoni. Kako poručuju, ova mjera bi bila ključna za opstanak malih preduzetnika, koji čine svega pet odsto tržišta, ali zapošljavaju veliki broj ljudi. 

UP: Hapšenje na podgoričkom aerodromu, u ručnom prtljagu pronađena MUNICIJA

Petak, 14.11.2025 | 13:40

Policijski službenici Regionalnog centra granične policije “Centar”, Stanice granične policije II Aerodrom Podgorica su juče oko 19 časova, na izlazu iz Crne Gore, kontrolisali lice R.H. (29), crnogorskog državljanina, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Barselona želi Mesiju da podigne SPOMENIK ispred Kamp Noua

Petak, 14.11.2025 | 12:54

Predsjednik Barselone, Žoan Laporta, izjavio je da klub planira da podigne spomenik Lionelu Mesiju ispred obnovljenog stadiona Kamp Nou, kako bi odali počast svom najboljem strijelcu u istoriji.

MPNI: Raspisan konkurs za nagradu "Oktoih" po novom Pravilniku

Petak, 14.11.2025 | 13:51

Raspisan konkurs za nagradu "Oktoih" po novom Pravilniku.

Viber pokrenuo NOVU FUNKCIJU - Stiže promjena zanovana na vještačkoj inteligenciji

Petak, 14.11.2025 | 14:49

Popularna aplikacija za razmjenu poruka pokreće funkciju zasnovanu na vještačkoj inteligenciji koja rezimira sadržaj veb-stranice direktno u prepiskama.

Traže odštetu zbog 100.000 eura podignutih lažnim pasošima

Subota, 15.11.2025 | 12:37

Nakon što je nad Atlas bankom otvoren stečaj, Fond za zaštitu depozita je u skladu sa Zakonom o zaštiti depozita obezbijedio isplatu garantovanih depozita do 50.000 eura preko četiri banke - Hipotekarne, NLB, Societe Generale i CKB. Prva sporna isplata bila je u maju 2019. godine u barskoj filijali CKB-a, a druga nakon dva mjeseca u hercegnovskoj.

Muškarac u Južnoj Karolini pogubljen zbog ubistava iz 2004. godine

Subota, 15.11.2025 | 12:30

Stiven Brajant (44) pogubljen je sinoć streljačkim vodom u Južnoj Karolini, što ga čini trećom osobom u toj državi nad kojom je ove godine izvršena smrtna kazna takvom metodom.

Tramp traži istragu protiv Bila Klintona zbog navodnih veza s Epstinom

Subota, 15.11.2025 | 12:10

Američko ministarstvo pravosuđa potvrdilo je da će istražiti navodne veze pedofila Džefrija Epstina s velikim bankama i nekoliko istaknutih demokrata, uključujući bivšeg predsjednika Bila Klintona.

Bojović: Ispitati i ko je odgovoran za prebijanje Dušana i Milana Kneževića 2015.

Subota, 15.11.2025 | 11:58

Poslanik Demokratske narodne partije i član Odbora za bezbjednost i odbranu Vladislav Bojović podržao je inicijativu Demokratske Crne Gore da se utvrde sve okolnosti i da se pravdi privedu odgovorni za napad na njihovog funkcionera Krsta Radovića koji se desio pred lokalne izbore u Nikšiću. Takođe je zatražio da se pokrene istraga i konačno utvrdi ko je 2015. napao i prebio vozača DNP-a Dušana Kneževića, kao i Milana Kneževića iste večeri.

Siner: Uvijek bih izabrao Alkarasa da bude broj 1, ako nisam ja

Subota, 15.11.2025 | 11:40

Španski teniser 2025. godinu završava na prvom mjestu.

Derbi u Bijelom Polju

Subota, 15.11.2025 | 11:35

Sve tri utakmice 7. kola EPCG Superlige za odbojkaše biće odigrane danas.

Luka Bar: Brodski pretovar za devet mjeseci 1,32 miliona tona

Subota, 15.11.2025 | 11:29

U Luci Bar je u prvih devet mjeseci ove godine pretovareno ukupno 1,32 miliona tona tereta, što je pet odsto manje u odnosu na isti prošlogodišnji period, kada je brodski pretovar iznosio 1,39 miliona tona.

Analize u EU: Korupcija u vrhu vlasti Ukrajine koleba podršku Zapada i put ka EU

Subota, 15.11.2025 | 11:14

Analitičari i mediji u EU istovremeno postavljaju pitanje da li se zapadna vojno-finansijska podrška i evropski put Ukrajine mogu nastaviti ako korupcionaški skandal u samom vrhu vlasti traži hitan odgovor na to da li u toj ratom zahvaćenoj zemlji djeluju i mogu djelovati pravna država i demokratske ustanove.

Krivična prijava protiv Mojkovčanina, osumnjičen za nedozvoljenu trgovinu

Subota, 15.11.2025 | 10:58

Iz Uprave policije saopšteno je da je policija u Beranama podnijela krivičnu prijavu protiv S.B. (63) iz Mojkovca, zbog sumnje da je počinio krivično djelo nedozvoljena trgovina.

Milatović: Strateški cilj je da gradimo evropsku, modernu i snažnu državu

Subota, 15.11.2025 | 10:42

Najnoviji Izvještaj Evropske komisije zvanična je potvrda: Crna Gora može postati članica Evropske unije do 2028. godine, tvrde iz Milatovićevog kabineta