Petak, 04.04.2025 | 13:25
IZVOR: kolektiv.me/cdm.me

VIDEO - 'Budi dio nas': Promovisani NOVI sajt Vojske Crne Gore i Komunikaciona strategija Ministarstva odbrane

Danas su promovisani novi sajt Vojske Crne Gore „Budi vojnik“, kao i nova Komunikaciona strategija Ministarstva odbrane.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com

Ministar odbrane Dragan Krapović je naglasio da su oba projekta rezultat dugogodišnje uspješne saradnje sa Britanskom ambasadom u Crnoj Gori.

„Od Britanske ambasade imali smo konstantnu podršku  na izuzetno visokom nivou“, kazao je Krapović dodajući da, zahvaljujući toj saradnji, Ministarstvo odbrane Crne Gore ima stimulativne i dinamične odnose sa dijelom najviših institucija Ujedinjenog Kraljevstva, uključujući i komunikacioni tim Vlade UK.

On je istakao da je privlačenje mladih za rad u vojsci jedan od ključnih izazova sa kojima se suočavaju oružane snage mnogih zemalja. Iskazao je i uvjerenje da će i zahvaljujući novom sajtu, mladi prepoznati Vojsku Crne Gore kao mjesto i radni ambijent u kojem mogu razvijati svoje vještine, profesionalno napredovati i služiti zemlji sa ponosom.

„Izuzetno me raduje da zajedno razvijamo nove politike privlačenja i zadržavanja kadra u Ministarstvu odbrane i Vojsci Crne Gore. Posvećeni smo unapređenju uslova rada, profesionalnog razvoja i motivacije, svjesni da je dobar i motivisan kadar najvažniji resurs svake institucije, a posebno odbrambenog sektora“, kazao je ministar odbrane.

Britanska ambasadorka Don Meken je izrazila zadovoljstvo da se, zajedno sa partnerima iz Ministarstva odbrane, promoviše jedna od brojnih inicijativa koje Ujedinjeno Kraljevstvo sprovodi u Crnoj Gori

„Kroz ovu inicijativu, usmjerili smo napore na jasan odnos sa građanima. To je od suštinskog značaja za transparentnost i izgradnju povjerenja javnosti. Takođe, to je ključno za novu Komunikacionu strategiju Ministarstva“, kazala je ambasadorka, izražavajući nadu da će nova veb stranica omogućiti lak pristup informacijama, ali i nadahnuti mlade da se opredijele za vojnički poziv.

„Nositi uniformu znači zalagati se za nešto veće od sebe. Za odbranu mira, slobode i zajedničkih vrijednosti. To je poziv sa svrhom. Vjerujem da će ova nova veb stranica posebno podstaći mlade ljude da istraže mogućnosti koje nudi Vojska Crne Gore. Kako kroz obrazovanje, tako i kroz iskustvo i posvećenu službu, ovdje kod kuće i širom Alijanse“, naglasila je Meken.

Ona je zaključila da će Ujedinjeno Kraljevstvo nastaviti da pruža snažnu podršku Ministarstvu odbrane, naglašavajući važnost i vrijednost svih pripadnika oružanih snaga, na kopnu, na moru i u vazduhu.

Novi sajt Vojske Crne Gore predstavio je v.d. direktor Direktorata za ljudske resurse u Ministarstvu odbrane, pukovnik Velibor Bakrač, dok je o novoj Komunikacionoj strategiji govorila Senada Žiga Lekić, koordinatorka Biroa za odnose sa javnošću Ministarstva odbrane.

Pukovnik Bakrač je objasnio razloge kreiranja novog sajta VCG, osvrćući se i na kompletan proces rada na njemu. On je govorio i o istraživanjima koja su omogućila kristalisanje konačnih ideja, kao i o njegovim ključnim stranicama.

Žiga Lekić je, ističući značaj rada sa britanskim kolegama, kazala da je Ministarstvo odbrane novom Komunikacionom strategijom postavilo glavne ciljeve koji se odnose na unapređenje odnosa sa javnošću, jačanje transparentnosti, poboljšanje digitalne prisutnosti i modernizaciju metoda komunikacije.

O politikama privlačenja i zadržavanja kadra u MO i VCG govorio je prof. dr Boban Melović, profesor Ekonomskog fakulteta Univerziteta Crne Gore.

Potpukovnik Entoni Kalunjato, britanski vojni ataše u Crnoj Gori rekao je da partnerstvo između Ujedinjenog Kraljevstva i Crne Gore dalje doprinosi stabilnosti kroz snažnu i efikasnu vojnu i odbrambenu saradnju.

“Zadovoljstvo nam je što zajedno sprovodimo aktivnosti koje jačaju bezbjednost, otpornost i modernizuju oružane snage, a koje ujedno i ostvaruju NATO ciljeve. Vjerujemo da snažno prisustvo na internetu, putem ovakvog vebsajta za regrutaciju, može dodatno podstaći novi angažman, kao i ponos među postojećim pripadnicima vojske. Rado ćemo nastaviti da dijelimo iskustva i ulažemo zajedničke napore sa Ministarstvom odbrane i Vojskom Crne Gore”, naglasio je potpukovnik Kalunjato.

Internet adresa novog sajta je https://www.budivojnik.me

Događaju je prisustvovao Aleksa Bečić, potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku, predstavnici diplomatskog kora u Crnoj Gori, kao i druge mnogobrojne zvanice.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Lješnjak: Moramo podići cijene transporta, poslujemo u minusu; Dokić: Država se odrekla 22 centa po litru goriva

Nedjelja, 29.03.2026 | 21:31

Građani bi uskoro mogli osjetiti nova poskupljenja, jer prevoznici najavljuju povećanje cijena usluga nakon izmjena akciza na gorivo. Iako je Vlada smanjila akcize za 50 odsto, prevoznici tvrde da su ostali bez povraćaja, što dodatno otežava njihovo poslovanje. Stručnjaci, s druge strane, ocjenjuju da je odluka bila opravdana, ali upozoravaju na potrebu dodatne podrške i dugoročnih rješenja, ocijenjeno je u emisiji Specijal, na RTV Podgorica.

Udes u Podgorici, ima povrijeđenih

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:17

U Podgorici je večeras došlo do saobraćajne nezgode u kojoj ima povrijeđenih lica, saopšteno je portalu RTCG iz policije.

Gojko Perović podržao Grigorija: Drago mi je da sjedim pored arhijereja koji je sa našim mitropolitom podržao studente

Nedjelja, 29.03.2026 | 18:10

Sveštenik Mitropolije crnogorsko-primorske SPC Gojko Perović kazao je sinoć u Budvi, na promociji knjige episkopa Grigorija, da mu je drago što sjedi pored arhijereja koji je podržao studente, piše Pobjeda.

Novinarska ekipa i studenti napadunuti sjekirom u Boru, ima povrijeđenih

Nedjelja, 29.03.2026 | 17:12

Kako navode studenti u blokadi, u blizini biračkog mjesta 34 u Boru došlo je do napada sjekirom na novinarsku ekipu, ujedno i na studenti.

„Paket“ privatnih časova od 150 do 180 eura

Nedjelja, 29.03.2026 | 17:05

Nastavnici koji drži privatne časove opravdavaju te poteze činjenicom da nijesu zadovoljni platama u prosvjeti, te žele da na ovaj način obezbijede dodatnu zaradu. Roditelji ih, s druge strane, kritikuju i optužuje da zbog tih privatnih angažmana nijesu u dovoljnoj mjeri posvećeni djeci u učionicama. Roditelji dalje navode da su zbog ovako postavljenog sistema primorani da šalju djecu na privatne časove, jer oni ili nemaju vremena ili ne umiju da im pokažu gradivo koje treba da savladaju. Žale se i da je to veliko opterećenje za njihov kućni budžet, jer po času izdvajaju od deset do dvadeset eura.

Suspendovan Luka Dončić

Nedjelja, 29.03.2026 | 09:07

Luka Dončić, košarkaš Los Anđeles Lejkersa, suspendovan je zbog 16. tehničke greške koju je dobio u meču protiv Bruklina i zbog toga neće igrati protiv Vašingtona u noći između nedelje i ponedeljka.

Podgorica se povezuje sa turskom obalom: Počinju direktni letovi ka Antaliji i Izmiru

Nedjelja, 29.03.2026 | 09:16

SunExpress, popularna turska avio-kompanija, sprema se za ulazak na crnogorsko tržište sa dvije nove uzbudljive rute za ljetnju sezonu 2026. godine.

Rast cijena na podgoričkim pijacama samo u slučaju krajnje nužde

Nedjelja, 29.03.2026 | 08:27

Globalna politička nestabilnost i ratni sukobi ponovo diktiraju cijene energenata, što se direktno odražava na troškove transporta. Iako su cijene goriva u porastu, provjerili smo kakva je situacija na podgoričkoj zelenoj pijaci “Gintaš”. Dok trgovinski lanci ćute i izbjegavaju da odgovore da li će biti rasta cijena u maloprodaji, prodavci na pijacama su transparentni i obećavaju da će se truditi da ne povećavaju cijene bez krajnje nužde, prenosi Portal RTV Podgorica.

Lakušić: Kondo hoteli – milionski gubici i privatni profit na štetu javnog interesa

Nedjelja, 29.03.2026 | 10:19

Model tzv. kondo hotela u Crnoj Gori, koji je zamišljen kao podsticaj razvoju elitnog turizma, u praksi u pojedinim slučajevima dovodi do ozbiljnih finansijskih posljedica po javni sektor, saopštio je predsjednik odbora direktora "Regionalni vodovod crnogorsko primorje" Zoran Lakušić.

Izgorjela diskoteka u Njemačkoj, evakuisano 750 ljudi (VIDEO)

Nedjelja, 29.03.2026 | 10:59

Veliki požar uništio je snoć diskoteku „Kiss-Club“ u njemačkom gradu Kelu. Oko 750 posjetilaca uspjelo je da se na vrijeme spase i pobjegne pred vatrom koja je u potpunosti progutala objekat, piše heute.at.

Mundijal pod znakom pitanja za navijače, ali i igrače: Depoziti do 15.000 dolara za ulazak u SAD

Nedjelja, 29.03.2026 | 21:35

Kako se bliži početak Svjetskog prvenstva, tema koja bi trebalo da bude rezervisana za fudbal sve više izlazi iz sportskih okvira i prelazi u zonu politike i logistike, jer će navijači iz određenih zemalja morati da izdvoje i do 15.000 dolara depozita kako bi uopšte dobili turističku vizu za ulazak u Sjedinjene Američke Države, dok FIFA paralelno pokušava da obezbijedi izuzeća za igrače kroz razgovore sa administracijom Donalda Trampa.

Više od 81 milion kartičnih transakcija u 2025. godini: „Bezgotovinsko plaćanje raste, ali gotovina i dalje dominira“

Nedjelja, 29.03.2026 | 21:42

Građani Crne Gore sve više koriste bankovne kartice, ali gotovina i dalje ima značajnu ulogu u svakodnevnim transakcijama. Podaci Centralne banke pokazuju rast bezgotovinskog plaćanja, dok analitičari upozoravaju da prelazak na potpuno digitalne finansije još nije realan.

Lješnjak: Moramo podići cijene transporta, poslujemo u minusu; Dokić: Država se odrekla 22 centa po litru goriva

Nedjelja, 29.03.2026 | 21:31

Građani bi uskoro mogli osjetiti nova poskupljenja, jer prevoznici najavljuju povećanje cijena usluga nakon izmjena akciza na gorivo. Iako je Vlada smanjila akcize za 50 odsto, prevoznici tvrde da su ostali bez povraćaja, što dodatno otežava njihovo poslovanje. Stručnjaci, s druge strane, ocjenjuju da je odluka bila opravdana, ali upozoravaju na potrebu dodatne podrške i dugoročnih rješenja, ocijenjeno je u emisiji Specijal, na RTV Podgorica.

Istraživanja pokazuju da su psi s nama već 15.000 godina: Otkrića o našem najstarijem prijatelju

Nedjelja, 29.03.2026 | 21:16

Nova analiza drevne DNK otkrila je da veza između pasa i ljudi traje duže nego što se ranije pretpostavljalo, najmanje 15.000 godina.

Mijović pred Spartak: Imamo svoje ambicije bez obzira na kvalitet protivnika

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:47

Utakmica u Subotici igra se u ponedjeljak od 17 sati.

Vukotić: Vrijeme je da i mi uradimo nešto kao kadeti i omladinci

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:37

Pobjeda nad Andorom je arhivirana, pred fudbalerima Crne Gore je mnogo teži rival i meč koji bi mogao da im podigne ili poljulja samopouzdanje - Slovenija.

Udes u Podgorici, ima povrijeđenih

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:17

U Podgorici je večeras došlo do saobraćajne nezgode u kojoj ima povrijeđenih lica, saopšteno je portalu RTCG iz policije.

VIDEO – Jeziv prizor: Nebo postalo krvavo crveno za nekoliko minuta, sve je obustavljeno

Nedjelja, 29.03.2026 | 21:01

Ciklon Narel progutao je čitava australijska naselja u magli usljed čega je nebo doslovce postalo crveno.

Migrene su češće u proljeće - doktor ukazao na glavne okidače

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:24

Sprelaskom iz zime u proljeće mnogi koji pate od migraine primjećuju češće napade. Iako se većina raduje toplijem vremenu i dužim danima, sezonske promjene donose i oscilacije u temperaturi, količini svjetlosti, nivou polena i pritisku vazduha, što sve može pokrenuti migrenu.

Makron upozorava: Izrael krši status svetih mjesta u Jerusalimu

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:01

Slobodno obavljanje vjerskih obreda u Jerusalimu mora biti zagarantovano za sve religije, rekao je Emanuel Makron.