Nedjelja, 06.04.2025 | 10:07
IZVOR: Rtcg/ BBC

Ferstapen: POBJEDA u Japanu SAVRŠEN OPROŠTAJ od Honde

Vozač Red Bula Maks Ferstapen rekao je danas da je njegov bolid bio fenomenalno pripremljen, te da mu mnogo znači što se pobjedom oprostio od Honde koja na kraju godine prestaje da sarađuje sa austrijskim timom.




Foto: YouTube screenshot/ FORMULA1

"Na početku (sezone) je bilo veoma teško, ali nismo odustali i nastavili smo da unaprjeđujemo bolid, koji je danas bio u svojoj najboljoj formi. Start sa pol pozicije je zaista omogućio pobjedu u ovoj trci", rekao je Verstapen, prenio je BBC.

Holandski vozač je na stazi "Suzuka" upisao 64. pobjedu u karijeri, ujedno četvrtu uzastopnu na toj legendarnoj stazi, ali i prvu u ovoj sezoni.

"Bilo mi je u mislima u posljednjih nekoliko krugova da pokušam da ostanem ispred jer bi to bila odlična priča i neka vrsta konačnog oproštaja sa Hondom ovdje u Japanu. Nevjerovatno sam ponosan na ono što smo postigli tokom svih ovih godina zajedno i ovo je savršen oproštaj", dodao je 27-godišnji vozač.

Dugogodišnja saradnja Red Bula i Honde završava se na kraju ove sezone, a austrijski tim će u narednom periodu sam raditi na razvoju motora, dok japanski proizvođač započinje saradnju sa Aston Martinom.

Drugo i treće mjesto zauzeli su vozači Meklarena Lando Noris i Oskar Pjastri.

"Da, mislim da smo izgubili juče. Maks je odvezao sjajnu trku, bez grešaka, a tempo je danas bio veoma sličan da bismo mogli da uradimo nešto više. Bila je to duga trka, sa mnogo napora. Nismo imali ništa posebno sa čime bismo mogli da pobijedimo Maksa. Bili su brzi i kao što sam rekao, bez grešaka, zaslužio je to", rekao je Noris.

Trku je obiljeđio i incident u boksu. U 22. krugu, on je nakon duela sa Ferstapenom nakratko završio na travi.

"To je trkanje, bio je ispred... Maks je posljednja osoba za koju očekujem da mi da prostora, na dobar način, u trkačkom smislu. Ništa više od toga", dodao je britanski vozač.

Pjastri je rekao da je na "Suzuki" kvalifikacije uglavnom odluče pobjednika.

"Bio sam blizu nekoliko puta i pokušao sam napad, ali pozicija na ovoj stazi je zaista ključna", rekao je on i objasnio zašto je od ekipe zatražio zamjenu pozicija sa Norisom.

"Imao sam zaista snažan tempo i osjećao sam da, ako bih imao poziciju na stazi, mogu da prestignem Maksa, ali to je ono što se dešava kada startujete iza, nažalost. Bar sam postavio pitanje (timu) i to je bio fer odgovor (negativan). Bila je to dobra trka i tako želimo da nastavimo", zaključio je australijski vozač.

Šampionat Formule 1 se nastavlja za sedam dana trkom za Veliku nagradu Bahreina.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Suspendovan nalog preko koga su objavljivani navodni snimci Medenice

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 09:43

Nalog na mreži X pod nazivom "Istina134696" preko koga su se pojavljivali navodni snimci odbjeglog Miloša Medenice suspendovan je. Taj nalog više nije dostupan, jer, kako je obrazloženo, krši standarde koje je propisao X.

Knežević: DNP kreće u boj za Crnu Goru predaka: Tražimo povlačenje odluke o priznanju Kosova, nismo se odrekli ni oca, ni Boga, ni sebe

Nedjelja, 10.05.2026 | 17:10

Počinje institucionalna borba za povlačenje odluke o priznanju Kosova, kazao je lider Demokratske narodne partije, Milan Knežević, na današnjem stranačkom skupu u Podgorici. On je, u prepunoj sali Muzičkog centra, uz zvuke himne "Onamo namo" i poruku da današnja Crna Gora više liči na "kolonijalni tamni vilajet" nego na Njegoševu Crnu Goru, zatražio sabornost u tom boju. Kazao je da će Skupština opštine Zeta već 12. maja donijeti odluku o poništenju priznanja, kao i da DNP "nikada nije bio jači".

Slabiji zemljotres kod Morinja

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 12:20

Sektor za seizmologiju Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju saopštio je da je danas u 11 časova i 59 minuta registrovao zemljotres manje jačine, sa epicentrom osam kilometara sjeverno od Morinja.  

Camaj: Rezolucija o stradanju Albanaca u Crnoj Gori uskoro bi mogla da se nađe pred poslanicima

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 10:30

Partizani u Crnoj Gori nakon oslobođenja pobili su mnogo više Albanaca nego što je to radila četnička vojska tokom Drugog svjetskog rata, poručio je za Newsmax Balkans televiziju potpredsjednik Skupštine Crne Gore Nikola Camaj.  

Holanđani krenuli po Vukotića

Nedjelja, 10.05.2026 | 18:32

Iako iza sebe nema sezonu iz snova, Milan Vukotić i dalje privlači ozbiljnu pažnju evropskog tržišta.  

Spajić: Vlada za povećanje zarada svima, nećemo praviti razlike

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 16:04

Vlada je za povećanje zarada svim radnicima u Crnoj Gori, bez razlika između zaposlenih u javnom i privatnom sektoru, poručio je premijer Milojko Spajić, komentarišući da li ima novosti u vezi sa pregovorima o Opštem kolektivnom ugovoru (OKU).

Počinje rad na ugovoru o pristupanju Crne Gore EU

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:55

Radna grupa EU za pripremu pristupnog ugovora sa Crnom Gorom počinje da radi ove sedmice, saopšteno je u Briselu.

Sandra Bulok objavila rijetku fotografiju djece: Majčinstvo je čast života

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 16:21

Američka glumica Sandra Bulok podijelila je rijetku fotografiju svoje djece povodom Majčinog dana, uz emotivnu poruku u kojoj je majčinstvo opisala kao čast života.

Borovinić Bojović: Kultura je temelj istinskog razvoja društva

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:33

Međunarodni podgorički sajam knjiga i obrazovanja tokom dvije decenije prerastao je u jedno od najprepoznatljivijih kulturnih obilježja Podgorice i manifestaciju koja potvrđuje da grad snažno čuva kulturu knjige i vrijednosti znanja. To je, između ostalog, kazala predsjednica Skupštine Glavnog grada Jelena Borovinić Bojović danas na otvaranju 20. jubilarnog Međunarodnog podgoričkog sajma knjiga i obrazovanja, koji se održava od 11. do 17. maja u TC Big Fashion, pod sloganom „Gradimo kulturu”.  

Milatović vratio Skupštini na ponovno odlučivanje Zakon o izmjenama i dopuni Zakona o Ustavnom sudu

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:13

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović vratio je Skupštini Crne Gore na ponovno odlučivanje Zakon o izmjenama i dopuni Zakona o Ustavnom sudu Crne Gore, koji je Skupština Crne Gore 28. saziva usvojila na Osmoj sjednici Prvog redovnog (proljećnjeg) zasijedanja u 2026. godini, dana 8. maja 2026. godine.

Gorčević u Nikoziji: 2026. godina odlučujuća za Crnu Goru

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:06

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević učestvovala je na neformalnom sastanku ministara evropskih poslova (GAC) koji je održan na Kipru, u okviru predsjedavanja te države Savjetom Evropske unije.

AMU o izjavi Lekovića: Nijesmo nadležni za postupanje po objavljenim prepiskama političara i biznismena

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 14:43

Agencija za audiovizuelne medijske usluge (AMU) saopštila je da nije nadležna niti može postupati povodom poziva poslanika Demokratske Crne Gore Momčila Lekovića da se izjasni o objavljenim prepiskama između određenih političara i biznismena, kao i dokazima koji se, prema navodima, nalaze u posjedu Specijalnog državnog tužilaštva.

Cetinje: Zapaljen brod koji je u vlasništvu Bobana Sjekloće

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 14:34

Na Cetinju je danas izgorjelo plovilo u vlasništvu sada pokojnog Bobana Sjekloće. To je nezvanično potvrđeno Pobjedi iz Uprave policije, koja se povodom ovog slučaja za sada nije zvanično oglašavala.

Sudski savjet konstatovao prestanak funkcije za dvoje sudija

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 14:19

Na današnjoj sjednici Sudskog savjeta, održanoj elektronskim putem, konstatovan je prestanak sudijske funkcije Nevenki Popović, sudiji Vrhovnog suda Crne Gore, zbog ispunjenja uslova za ostvarivanje prava na penziju.

Žakelj pred majstoricu: Svjesni smo važnosti ove utakmice; Sulamon: Ovo je utakmica sezone

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 14:11

Budućnost Voli sjutra u Morači igra treću utakmicu četvrtfinalne serije ABA lige protiv Kluža, majstorica u kojoj nema prostora za popravni.