Utorak, 08.04.2025 | 12:57
IZVOR: rtcg.me

Batinović o Portugalu: Moramo da budemo OZBILJNE, ne smijemo da ponovimo GREŠKE

Kada su u baražu za Svjetsko prvenstvo izbjegli nekoliko "mina" i za rivala dobili pobjednika dvomeča Turska - Italija, rukometaši Crne Gore su bili ubijeđeni da će treći put biti učesnici najveće smotre.




Foto: YouTube screenshot/ Bitpress Ro, arhiva

"Azuri" su, međutim, priredili šok i upisali obje pobjede protiv tima tadašnjeg selektora Vlada Šole, a Suzana Lazović i njene igračice ne žele da im se ponovi isti scenario. "Lavice" čeka baraž za SP protiv Portugala, u kojem će biti favoritkinje, ali opuštanja nema.

"Moramo da shvatimo ozbiljno ove duele. Znamo koliko su muškarci bili srećni kada su izvukli Italiju. Neophodno je da od 1. do 60. minuta igramo kao da nam je protivnik Francuska ili bilo koja druga reprezentacija iz vrha. Ako se slučajno desi da stvari krenu loše, moramo da se potrudimo da smanjimo razliku i da ih kući pobijedimo i odemo na Svjetsko prvenstvo", naglasila je Marta Batinović.

Iako u timu nema čak sedam igračica sa Evropskog prvenstva - Milene Raičević, Marine Rajčić, Itane Grbić, Tanje Ivanović, Nine Bulatović, Đurđine Malović i Nikoline Vukčević - Crna Gora je favorit i sjutra veče u Fafeu  i u subotu u "Bemax areni".

"Definitivno smo favoritkinje, ali znamo da će biti teško jer smo mlada ekipa. Portugal nam je nepoznanica, nismo igrale sa njim i moramo da ga shvatimo ozbiljno od 1. minuta i napraviti što bolji rezultat pred utakmicu u subotu u našoj hali. Idemo na pobjedu, nećemo da razmišljamo o bilo čemu drugom", istakla je jedna od najiskusnijih u timu Suzane Lazović.

Portugal je nastupio na evropskim prvenstvima 2008. i prošle godine i upisao po tri poraza. Crna Gora, s druge strane, traži plasman na 19. veliko takmičenje od 2010. naovamo, ali joj neće biti lako - ni zbog podmlađivanja selekcija, ni zbog atipičnog rukometa suparnica.

"Nemamo često prilike da se susrijećemo sa takvim ekipama. Imaju izuzetno dobre šutere i trče, to je tim koji će rasti iz godine u godinu. Moramo ozbiljno da shvatimo rivala, jer smo baš mlada ekipa i dosta igračica se oprostilo. Mlade djevojke će sada morati da opravdaju mjesto u reprezentaciji", zaključila je Batinovićeva.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

U UN-u usvojena rezolucija koja poziva na mir u Ukrajini, Crna Gora glasa za, Srbija bila uzdržana

Utorak, 24.02.2026 | 21:41

Generalna skupština UN usvojila je danas rezoluciju koja poziva na sveobuhatan, pravedan i trajan mir u Ukrajin. Rezolucija koju je podnijela Ukrajina sa više od 45 zemalja kosponozora, usvojena je sa 107 glasova za, među kojima je i Crna Gora. Iz okruženja, za rezoluciju su glasale Hrvatska, BiH, Sjeverna Makedonija, Albanija. Protiv rezolucije bilo je 12 država, a pored Rusije, protiv je bila i Bjelorusija, Kuba, Iran, Niger, Nikaragva, Burkina Faso, Burundi, Mali, Sudan. Uzdržanih je bilo 51 uzdržanih, među kojima je bila Srbija i SAD.  

Zelenski pozvao EU da odblokira zajam i odredi jasan datum za članstvo

Utorak, 24.02.2026 | 21:29

Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski danas je u video-obraćanju poslanicima Evropskog parlamenta rekao da zajam od 90 milijardi eura mora biti sproveden, da je Ukrajini potreban jasan datum za pridruživanje Evropskoj uniji i da mora biti zabranjeno sve što finansira ruski rat.

Ruski vojnici za BBC o stanju na frontu: Komandanti ubijaju svoje vojnike koji neće u samoubilačku misiju

Utorak, 24.02.2026 | 21:14

Četvorica ruskih vojnika svjedočila su užasnim i brutalnim uslovima u svojim redovima na frontu u Ukrajini. Dvojica od njih ispričala su za BBC da su komandanti ubijali svoje vojnike na licu mjesta ukoliko bi odbili da izvrše naređenje.    

Kurtoa razočaran Murinjovim kritikama na račun Vinisijusa

Utorak, 24.02.2026 | 21:02

Golman Real Madrida Tibo Kurtoa kazao je da je razočaran kritikama trenera Benfike Žozea Murinja na račun njegovog saigrača Vinisijusa Žuniora, nakon optužbi za rasizam koje su uslijedile poslije meča u Lisabonu.

Zgrada Vlade u bojama ukrajinske zastave

Utorak, 24.02.2026 | 20:21

Povodom četvrte godišnjice početka ruske agresije na Ukrajinu zgrada Vlade u Podgorici osvijetljena je bojama ukrajinske zastave.

Učenik udario vršnjaka u učionici, slučaj prijavljen policiji

Utorak, 24.02.2026 | 20:12

Na društvenim mrežama objavljen je snimak iz škole Marko Miljanov u Bijelom Polju na kojem se vidi kako dječak ulazi u učionicu, prilazi drugom dječaku, drsko mu se obraća i udara ga po glavi. Roditelji s kojima smo razgovarali sumnjaju da je riječ o organizovanoj akciji u kojoj dječak upada u učionice i udara đake dok ga drugi snima. Kažu da su zabrinuti za bezbjednost svoje djece koja u školu idu sa strahom da će biti sljedeći.  

Američka vlada počela sa primjenom carina od 10 odsto

Utorak, 24.02.2026 | 20:01

Američka vlada danas je počela sa primjenom opšte carinske stope u iznosu od 10 odsto, što je za pet procenata niže od onoga što je predsjednik Donald Tramp najavio tokom vikenda.  

Tiktoker prozivao Bjelogrlića u kafiću, glumac mu udarcem IZBIO TELEFON IZ RUKE (VIDEO)

Utorak, 24.02.2026 | 19:42

U jednom kafiću u centru Beograda danas su gosti svjedočili incidentu kada je glumac i reditelj Dragan Bjelogrlić udarcem izbio mobilni telefon tiktokeru Aleksandru Šulcu, poznatijem kao Lepi, koji ga je prethodno prozivao i snimao.

Starlink ulazi u Crnu Goru: Započeli proceduru registracije

Utorak, 24.02.2026 | 19:34

Kompanija Starlink će do drugog kvartala ove godine početi da funkcioniše u Crnoj Gori.

Vujović: Građanska društva su najbolji protivotrov zlu nacionalizma i velilkodržavlja

Utorak, 24.02.2026 | 19:33

Kada nacija i vjera uđu na politički teren tada nastupaju velike nevolje i destrukcija. Tada je sve ostalo ugroženo - razum, znanje, kompetencije, karakter, odgovornost, profesionalnost. Tada stradaju univerzalne vrijednosti i ideja o jednakosti svih ljudi bez obzira na pripadnost. Tada strada i pravna država i jednakost pred zakonom jer "našima" pravovjernima se može sve, objavio je na mreži X jedan od lidera Evropskog saveza i predsjednik Socijaldemokratske partije Ivan Vujović.