Srijeda, 09.04.2025 | 20:41
IZVOR: kolektiv.me/cdm.me

Crna Gora DOMINIRALA u Fafeu: "Lavice" u velikom stilu NADIGRALE Portugal i zakoračile ka Svjetskom prvenstvu

Crnogorske rukometašice napravile su veliki korak ka plasmanu na Svjetsko prvenstvo – “lavice” su u prvom meču baraža nadigrale Portugal u Fafeu 31:19.




Foto: Rukometni savez Crne Gore

Od starta je naš nacionalni tim bio u rezultatskoj prednosti, ali nije uspio da se odlijepi na razliku veću od tri gola.

Na odmor je podmlađena ekipa Suzane Lazović vodila sa 14:11, a onda u nastavku razbila domaćina.

Prednost je konstantno rasla, sve do rekordnih +12 (30:18) u 57. minutu. U završnici su se naše djevojke opustile i postigle nekoliko lijepih pogodaka.

Ubjedljiva razlika omogućila je i selektorki da pruži šansu svim raspoloživim snagama, pa je tako zvanično debitovala i Marija Božović.

Tok utakmice:

58.minut – nezgodan start Ćorović. Isključena je naša rukometašica.

56.minut – majstorija! Efektan pogodak Ivone Pavićević za 29:18.

53.minut – prvi put na utakmici Crna Gora ima dvocifreno vođstvo. Pletikosić je pogodila za 27:17.

50.minut – jasno je ko će večeras slaviti u Fafeu, Crna Gora vodi 24:15. Prilika je to i da selektorka promiješa karte i ukaže šansu igračicma s manjom minutažom. Zvanično je debitovala i Marija Božović.

45.minut – “Lavice” su na dobrom putu da već večeras odrade veliki posao oko plasmana na SP. Semafor pokazuje 22:14 u korist naše selekcije.

40.minut – odbrana Crne Gore neuporedivo bolja u drugom poluvremenu, samo jednom je matirana Atingre. Takva igra odmah se odražava i na rezultat, pa je trenutno rekordnih +7 (19:12).

35.minut – furiozan početak izabranica Suzane Lazović. “Lavice” su drugi dio susreta otvorile sa četiri gola, dva u režiji Ivone Pavićević. Crna Gora vodi sa lagodnih 18:12.

poluvrijeme – Crna Gora na odmor ide sa tri gola viška (14:11). Od starta su “lavice” bile u prednosti i zasluženo imaju lijepu zalihu. Poluvrijeme je udarcem sa 9 metara zatvorila najefikasnija Đina Jauković. Nastavak susreta krenuće sa igračem više našeg nacionalnog tima.

poluvrijeme – Crna Gora na odmor ide sa dva gola viška (14:11). Od starta su “lavice” bile u prednosti i zasluženpoo imaju lijepu zalihu. Poluvrijeme je udarcem sa 9 metara zatvorila najefikasnija Đina Jauković.

25.minut – Portugal pokazuje da je nezgodan rival. Smanjio je domaćin na 10:9, iskoristivši nekoliko dobrih intervencija golmanki Fereire i loših napada Crne Gore.

20.minut – ista meta, isto odstajanje. Rezultat je 9:7 u korist “lavica”, koje su u ovom intervalu u dva navrata dolazile do tri gola prednosti. Imamo igračicu manje u polju, pošto je Brnović zaradila isključenje.

Foto: Rukometni savez Crne Gore

15.minut – na mini seriju 2:0 domaćina, Crna Gora je odgovorila istom mjerom, pa ponovo ima +2 (7:5). Jauković je upisala treći pogodak, dok je do prvijenca došla Pletikosić.

10.minut – Crna Gora ima dva gola viška (5:3). Vukčević je promašila sedmerac, nedugo kasnije je sa iste pozicije bila sigurna kapitenka Jauković, da bi Mugoša postavila aktuelni rezultat.

5.minut – dobro otvaranje utakmice izabranica Suzane Lazović. Vode “lavice” 3:2, a moglo je da bude i ubjedljivije s obzirom da su promašena dva zicera. Upisale su se kapitenka Jauković, zatim Mugoša, a onda je Fereiru matirala i Marsenić.

1.minut – počeo je meč. Atingre je među stativama, Marsenić i Mugoša su na krilnim pozicijama, bekovi su Jauković, Džaferović i Pletikosić, dok je pivot Brnović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Igrači protiv selektora "lavova" zbog brutalnih metoda i toksičnog vođenja, Dinar optužio Ivri za psihičko uznemiravanje

Četvrtak, 18.12.2025 | 11:58

Rukometaši u štrajku, francuska legenda od ljeta ne radi u klubu: "Dinar je na bolovanju od početka sezone, ali je vodio reprezentaciju Crne Gore krajem oktobra tokom EHF sedmice", piše L'Ekip"

Crna Gora domaćin Evropskog prvenstva za rukometašice do 17 godina 2027.

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 14:42

Rukometni savez Crne Gore (RSCG) biće domaćin Evropskog prvenstva za igračice do 17 godina 2027. godine, saopšteno je iz Evropske rukometne federacije (EHF). 

Njemačka se herojski borila, ali od dinastije nema spasa - Norveška opet drži sve krune

Nedjelja, 14.12.2025 | 19:16

Oduševile su rukometašice Njemačke izdanjima na 27. Svjetskom prvenstvu, prošetale se do finala sa osam pobjeda i gol-razlikom plus 89, ali niko nije očekivao da mogu da zaprijete svemoćnoj Norveškoj u borbi za zlato. Prognoze o laganoj pobjedi rukometne dinastije se nisu obistinile, ali su Skandinavke ipak stigle do 21. zlata na najvećim takmičenjima, jer su u Roterdamu slavile 23:20.

Francuska kroz dramu do bronzane medalje

Nedjelja, 14.12.2025 | 17:29

Rukometašice Francuske osvojile su bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu, trijumfom nad domaćom Holandijom nakon produžetaka 33:31.

Jauković: „Ovo je trenutni maksimum, ali ponosni smo na borbu“

Srijeda, 10.12.2025 | 10:53

Rukometašice Crne Gore časno završile nastup na 27. Svjetskom prvenstvu.

Ovaj dodatak na Chromeu prikuplja vaše privatne ChatGPT razgovore

Nedjelja, 21.12.2025 | 14:36

Nedavna istraga sigurnosne firme  Koi iz Tel Aviva otkrila je opsežnu operaciju prikupljanja podataka povezanu s dobrovoljnom ekstenzijom za Googleov preglednik Chrome.

Žakelj o Beču: Rival je jak, ali naš kvalitet mora doći do izražaja

Nedjelja, 21.12.2025 | 14:18

Budućnost sjutra dočekuje debitanta u ABA ligi, ekipu Beča i želi da sigurnom igrom opravda ulogu favorita. Trener "plavih" Andrej Žakelj kazao je da umor od napornog rasporeda ne smije da bude alibi.

Racija u nikšićkim lokalima: Kontrolisano preko 300 osoba, jedna uhapšena zbog sumnje da je napala policajca

Nedjelja, 21.12.2025 | 14:12

Uprava policije je saopštila je u nikšićkim lokalima sinoć izvedena racija, u okviru koje je kontrolisano 300 osoba i uhapšen R.O. (22) osumnjičen za napad na policajca.

Gođa slavila u superveleslalomu u Val d‘Izeru

Nedjelja, 21.12.2025 | 13:59

Druga je bila Robinson, a treća Von

Oglasio se Bakočević nakon nokauta: "Pukla tikva"

Nedjelja, 21.12.2025 | 13:34

MMA borac Vaso Bakočević doživio je nokaut sinoć u "Morači" od Poljaka Artura Sovinskog, koji je odnio pobjedu poslije samo nekoliko sekundi.

Pretresen Zatvor za duge kazne u Spužu: Oduzeti mobilni telefon, ruteri, punjači i tablete

Nedjelja, 21.12.2025 | 13:27

Službenici više organizacionih jedinica Uprave za izvršenje krivičnih sankcija (UIKS) jutros su izvršili opšti pretres Zatvora za duge kazne u Spužu, odnosno paviljona F, D i C.

Kraj saradnje: Milojević napustio klupu Crvene zvezde

Nedjelja, 21.12.2025 | 13:18

Sada je i zvanično - rastali su se Crvena zvezda i Vladan Milojević.

Budva: Uhapšen državljanin Srbije osumnjičen da je žensku osobu ucjenjivao eksplicitnim sadržajima i uzimao joj novac

Nedjelja, 21.12.2025 | 13:10

Državljanin Srbije A.H. (41) uhapšen je zbog sumnje da je od jedne ženske osobe u dužem vremenskom periodu uzimao novac ucjenjujući je objavljivanjem njenih eksplicitnih sadržaja, saopšteno je iz Uprave policije.

Dragićević: Upozorenja o nebezbjednosti žičare Savin Kuk ignorisana godinama

Nedjelja, 21.12.2025 | 12:36

Građanski aktivista Aleksandar Dragičević saopštio je da je žičara Savin Kuk još u oktobru 2014. godine proglašena nebezbjednom i opasnom, uz jasne preporuke da se odmah zamijeni modernijom i sigurnijom instalacijom.

Berane: U akciji “Petarda” oduzeto oko 3.300 pirotehničkih sredstava

Nedjelja, 21.12.2025 | 12:25

Uprava policije je saopštila da je u Beranama u sklopu akcije “Petarda” od M.K. oduzela oko 3.300 pirotehničkih sredstava.