Subota, 12.04.2025 | 18:16
IZVOR: rtcg.me

Savić: Odlične prve dvije četvrtine - KLJUČNO je da se uigravamo

Rutinski su vaterpolisti Crne Gore savladali Njemačku sa 19:15 i sjutra će igrati sa Holandijom za 5. mjesto na finalnom turniru Svjetskog kupa u Podgorici. Selektor Dejan Savić, istakao je nakon meča da je bilo malo vremena za oporavak, ali i da je sve ovo dobro za uigravanje ekipe.




Foto: YouTube screenshot/COTRUGLI Alumni Srbija, arhiva

"Svaki poraz je stanje šoka, imali smo samo jednu noć za oporavak, prije svega u tom psihološkom dijelu. Jučerašnja utakmica je imala blagi uticaj na našu selekciju, ali danas možemo biti zadovoljni igrom u prve dvije četvrtine. U druge dvije je nastala totalna konfuzija u odbrani, veliki broj golova, ja želim da pokažem i da ovaj novi vaterpolo može da se igra sa dobrom odbranom, ali bitno je da smo prošli dalje. Ovaj turnir je bitan da stvaramo tim i da se što više uigravamo, kako bi napredovali u igri."

Meč sa Holandijom je sjutra od 16 sati i 10 minuta, uz prenos na TVCG.

"Slijedi oporavak za sjutra, cilj smo ostvarili plasmanom na SP u Singapuru, možemo da budemo smireni pred sjutrašnji duel. Probaćemo neke taktičke varijante koje smo izostavili sjutra." istakao je Savić i ponovo komentarisao činjenicu da se turnir u Podgorici, kao i onaj kvalifikacioni u Otapeniju igra po novim pravilima, dok će se Svjetsko prvenstvo u Singapuru igrati po starim pravilima.

“Iskreno, nije nešto specijalno teško prilagoditi se na kraći bazen i manje vremena za napad. To je stvar prilagođavanja. Igrači su se prvi prilagodili, trenerima treba malo vremena, prije svega jer napad nakon isključenja traje 15 sekundi. Poslije ovog turnira se vraća na 18 sekundi. Po mom mišljenju, napad od 15 sekundi nakon isključenja daje prednost igraču manje a ne timu koji napada. To je jedino što nije logično. Vrijeme napada od 28, odnosno od 18 sekundi u slučaju isključenja je korektno. Skraćivanje bazena nije problem“, zaključio je Savić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Fredriksen se sastaje sa Rubiom: Nalazimo se na raskršću

Nedjelja, 11.01.2026 | 21:35

"Nalazimo se na raskršću", rekla je Frederiksenova tokom stranačke konferencij, prenosi Srna.

Vremenska prognoza - PONEDJELJAK u znaku ovih temperatura

Nedjelja, 11.01.2026 | 21:45

U južnim predjelima pretežno sunčano, ponegdje uz malu do umjerenu oblačnost, a na sjeveru veoma hladno, promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima i uglavnom suvo.

Bugarska diplomatija tvrdi: Napadnuta Ambasada u Skoplju

Nedjelja, 11.01.2026 | 21:18

Ministarstvo spoljnih poslova Bugarske saopštilo je da je danas, 11. januara, napadnuta Ambasada ove zemlje u Skoplju, ocjenjujući da je to rezultat izostanka reakcije nadležnih na ranije napade.

Lani 63 osobe stradale na crnogorskim putevima

Nedjelja, 11.01.2026 | 21:07

U saobraćajnim nezgodama na crnogorskim putevima, u 2025. godini, smrtno su stradale 63 osobe. U poređenju sa 2024. stradalo je 12 osoba manje.

CNN: Tramp razmatra vojnu intervenciju u Iranu

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:54

Američki predsjednik Donald Tramp razmatra niz potencijalnih vojnih opcija u Iranu nakon smrtonosnih protesta u toj zemlji, rekla su dva američka zvaničnika za CNN, dok razmišlja da ostvari svoje nedavne prijetnje da će napasti iranski režim ukoliko upotrijebi smrtonosnu silu protiv civila.

Žakelj: Pokazali smo reakciju, u nastavku moramo još jače i agresivnije

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:29

Budućnost je ostvarila 10. pobjedu u ABA ligi, pošto je 11. put u nizu nadigrala Zadar - večeras u Hrvatskoj je bilo 87:66 u korist crnogorskog šampiona.

Podgorica: Veći dio Zagoriča bez struje

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:17

Bez napajanja je dio Zagoriča - između Ulice Piperske, željezničke pruge, Ulice Nikole Tesle, Ludvika Kube, brda Gorice, škole i vrtića Mali Princ

Vukićević: Ove godine iz naše zemlje letjeće se ka više od 130 destinacija

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:05

Avio-dostupnost Crne Gore znatno je bolja u odnosu na ranije – u vazdušnom saobraćaju uradilo se mnogo i nacionalna avio-kompanija postiže izuzetne rezultate.

Novo razočaranje na Old trafordu: Kraj za Junajted u FA kupu

Nedjelja, 11.01.2026 | 19:45

Mančester junajted je predaleko od trofeja, izvjesno je da ga neće biti ni ove sezone nakon što je velikan ispao iz FA kupa.  

Šesta pobjeda zaredom, Budućnost protutnjala kroz Zadar

Nedjelja, 11.01.2026 | 19:30

Reakcija nakon poraza od Panioniosa bila je prava – košarkaši Budućnost Volija nastavili su sa pobjedama u AdmiralBet ABA ligi.