Nedjelja, 13.04.2025 | 10:47
IZVOR: rtcg.me

Gradonačelnik predstavio POJAČANJE: Budućnost dovela Grbić, Noćunj i Endijaj

U iščekivanju novog tima za sezonu 2024/2025, nakon svih peripetija sa sponzorima i finansijama, vijesti o prelaznom roku najtrofejnijeg crnogorskog sportskog kolektiva dolaze iz – kabineta gradonačelnika.




Foto: YouTube screenshot/ ŽRK Budućnost 

Nesvakidašnja scena za crnogorski sport: prvi čovjek Podgorice, Saša Mujović, za zvanični sajt kluba najavio je pojačanja za novu sezonu EHF Lige šampiona.

„Plavo-bijele“ će naredne sezone biti jače za Itanu Grbić, koja se vraća u svoj matični klub, njenu saigračicu iz Krima – reprezentativku Senegala i pivotkinju Avu N'Diaj, kao i za lijevo krilo rumunske Bistrice, Dagmaru Noćunj.

„Zadržali smo okosnicu tima iz prethodne sezone, u kojem dominiraju crnogorske igračice. U novu sezonu ulazimo pojačani za tri igračice: crnogorska reprezentativka Itana Grbić vraća se u Budućnost iz redova Krima, iz istog kluba dolazi i pivot iz Senegala Ava N'Diaj, dok iz rumunske Glorije Bistrice stiže lijevo krilo Dagmara Noćunj“, saopštio je Mujović.

Intervju je uslijedio nakon što je klub dobio novog generalnog sponzora – Crnogorsku komercijalnu banku, što je dodatno ojačalo ambicije kluba da, korak po korak, gradi stabilnost oslonjenu na domaće snage i podršku Glavnog grada.

„Dugoročni cilj je da vratimo naše najbolje rukometašice. Želimo da u Podgorici ponovo igraju reprezentativke, jer je to snažna baza za državni tim. Želja nam je da se jednog dana vrati i kapitenka Đurđina Jauković“, istakao je gradonačelnik.

Mujović je najavio i buduću reorganizaciju kluba:

„U narednom periodu zakazaćemo sjednicu Skupštine kluba. Na toj sjednici biće izabrani svi organi i stvoreni uslovi za dalje kadrovsko jačanje na svim nivoima. To je neophodno kako bismo obezbijedili dugoročnu stabilnost i očuvali posebno mjesto koje Budućnost ima u evropskom rukometu – već tri decenije smo učesnici Lige šampiona. Vjerujem da će svi ovi potezi doprinijeti i povratku publike u dvoranu. ‘Morača’ je bila i mora da ostane kultno mjesto evropskog rukometa – gdje će svakom protivniku biti izuzetno teško da osvoji bodove“, poručio je Mujović.

Sastav tima za sezonu 2024/25

Golmanke
Armel Atingre, Marija Marsenić, Andrea Škerović

Lijeva krila
Dagmara Nocunj, Nađa Kadović

Desna krila
Nina Bulatović, Dunja Radević

Pivoti
Ivana Godeč, Anđela Guberinić, Ava N'Diaj

Lijevi bekovi
Jelena Radivojević, Nina Ramusović

Srednji bekovi
Itana Grbić, Mari Plamenova Tomova, Nikolina Marković, Elena Mitrović

Desni bekovi
Tanja Ivanović, Jelena Vukčević

Stručni štab predvodi Bojana Popović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ivanović o sporazumu DPS-a sa Jedinstvenom Rusijom: Morate nekako da se pravdate, a značajno je da zna Brisel šta ste pričali o nama

Srijeda, 01.04.2026 | 13:29

Poslanica Demokratske partije socijalista Aleksandra Vuković Kuć pitala je Ivanovića kako ocjenjuje najave pojedinih čelnika crnogorskih opština da neće obilježiti 20 godina obnove nezavisnosti Crne Gore.

(VIDEO) Suze Mesija na oproštaju od argentinske publike

Srijeda, 01.04.2026 | 10:18

Leo Mesi će vjerovatno predvoditi Argentinu na Mundijalu ovog ljeta, ali je sinoć protiv Zambije na “Bombonjeri” u Buenos Ajresu (5:0) odigrao posljednju utakmicu u svojoj domovini.

Katić: Opština Herceg Novi ne organizuje proslavu 21. maja, ali ne brani obilježavanje

Srijeda, 01.04.2026 | 10:29

Predsjednik Opštine Herceg Novi, Stevan Katić, saopštio je da lokalna uprava nema u planu organizaciju svečanosti povodom Dana nezavisnosti Crne Gore, ali da to ne znači da bilo kojoj instituciji ili pojedincu uskraćuje pravo da, u skladu sa zakonom, organizuje proslavu.

DPS: Krivična prijava zbog protivzakonitog isticanja trobojke na Žabljaku

Srijeda, 01.04.2026 | 10:08

Opštinski odbor DPS Žabljak podnio je krivičnu prijavu protiv predsjednika Skupštine opštine Žabljak, Ivana Popovića, i više odbornika vlasti – Rajka Grbovića, Milke Bulić, Stojanke Bulić, Božidara Kasalice, Dejana Bojovića, Vukomana Lalovića, Ane Vemić, Gorana Radojevića, Tanasija Zorića, Pera Popovića, Zdravka Krstajića, Jelene Popović, Dragana Vukićevića, Spasoja Anđelića i Dejana Rondovića – zbog, kako navode, protivzakonitog isticanja trobojke na Žabljaku.

Maestralni Dončić predvodio tim do pobjede sa 42 poena

Srijeda, 01.04.2026 | 09:37

Los Anđeles Lejkersi nastavili su sa odličnim partijama i upisali četvrtu uzastopnu pobjedu, pošto su na svom terenu savladali Klivlend Kavalirse rezultatom 127:113. Luka Dončić je meč završio sa 42 poena i 12 asistencija.

Potvrđena presuda bivšem državnom tužiocu za zloupotrebu službenog položaja

Četvrtak, 02.04.2026 | 09:32

Apelacioni sud Crne Gore odbio je kao neosnovane žalbe Specijalnog državnog tužilaštva i optuženog Srđe Jovanovića i potvrdio presudu Višeg suda u Podgorici.

Božović čestitao Dan studenata: Budite spremni da se borite za integritet i slobodu

Četvrtak, 02.04.2026 | 09:20

Rektor Univerziteta Crne Gore, prof. dr Vladimir Božović, uputio je čestitku povodom Dana studenata, poručujući akademcima da ostanu budni, hrabri i spremni da se beskompromisno bore za svoj integritet i slobodu, uz podsjećanje na istorijsku simboliku 4. aprila.

Gutić povodom Svjetskog dana autizma: Gradimo društvo bez predrasuda

Četvrtak, 02.04.2026 | 09:12

Autizam je dio ljudske raznolikosti — pravo je svakog djeteta da bude poštovano, uključeno i podržano svakog dana, poručio je ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije, Damir Gutić povodom Svjetskog dana autizma.

Savić odabrao za Memorijalni turnir "Matija Šarkić"

Četvrtak, 02.04.2026 | 09:07

Pionirska reprezentacija Crne Gore učestvovaće krajem ove sedmice na Drugom memorijalnom turniru "Matija Šarkić".

Akcija “Stranac”: Policija preduzela 71 mjeru, otkazan boravak za 15 stranih državljana

Četvrtak, 02.04.2026 | 08:57

Granična policija je juče u akciji "Stranac", zbog utvrđenih nepravilnosti prilikom kontrole otkazala boravak za 15 stranih državljana, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Dom učenika i studenata u Baru raspisao tender za radove na rekonstrukciji dijela krova

Četvrtak, 02.04.2026 | 08:44

JU Dom učenika i studenata "Dušan Marović" Bar raspisao je tender za izbor izvođača radova na rekonstrukciji dijela krova, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).

Kovačević protiv izgradnje postrojenja za uništavanje zaraženih životinja

Četvrtak, 02.04.2026 | 08:33

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević oštro se protivi izgradnji postrojenja za uništavanje zaraženih životinja, saznaje RTNK.

Još se ne zna kada će biti proizvedeni prvi kristali soli

Četvrtak, 02.04.2026 | 08:27

Nacionalni parkovi privremeno upravljaju Ulcinjskom solanom do 10. maja, a osnivanje privrednog društva za upravljanje tim resursom kasni, konstatovano je na odboru Zelene poslaničke grupe u Skupštini u svjetlu evropskih integracija. Kako se čulo od nadležnih, imovinska pitanja i dalje su otvorena, a neizvjesna je i proizvodnja soli. Nevladin sektor opominje nadležne da se radi o zahtjevnom procesu te da procedure ubrzaju.

Tramp: Udaraćemo Iran izuzetno snažno još dvije-tri nedjelje

Četvrtak, 02.04.2026 | 08:23

Donald Tramp je u televizijskom obraćanju naciji rekao da su Sjedinjene Države gotovo ostvarile svoje strateške ciljeve u ratu s Iranom, te da će američke snage nastaviti da ciljaju iranske vojne objekte u naredne dvije do tri sedmice.

Zgrada Dnevnog centra Cetinje osvijetljena plavom bojom

Srijeda, 01.04.2026 | 21:37

Zgrada Dnevnog centra na Cetinju večeras je obasjana plavom bojom u znak solidarnosti i podrške za sve osobe koje žive sa razvojnim poremećajima autističnog spektra.