Ponedjeljak, 14.04.2025 | 18:32
IZVOR: pobjeda.me

Omladinci sjutra dobijaju RIVALE na istorijskom nastupu na EP

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore dobiće sjutra rivale na Evropskom prvenstvu koje će od 13. do 26. juna biti održano u Rumuniji.




Foto: FSCG

Žrijeb će početi u 11 sati u Kući fudbala u Bukureštu.

Izabranici Nenada Vukčevića u martu su postali prva selekcija u istoriji crnogorskog fudbala koja je izborila plasman na veliko takmičenje. ,,Sokoli“ su bili prvi u grupi 2 elitne runde kvalifikacija i iza sebe ostavili Poljsku, Gruziju i Slovačku.

Prethodno su u preliminarnoj rundi kvalifikacija, tada pod vođstvom Gorana Perišića, bili drugi u grupi 8, iza Italije, a ispred Grčke i Bosne i Hercegovine.

Plasman na Evropsko prvenstvo izborili su i domaćin Rumunija, Danska, Engleska, Njemačka, Holandija, Norveška i branilac titule Španija.

Na žrijebu nema povlašćenih, a ekipi će biti smještene u dvije grupe sa po četiri ekipe. Po dvije selekcije iz obje skupine izboriće plasman u polufinale.

Crna Gora je jedini debitant na Euru, koji će se igrati na četiri stadiona – ,,Đulešti“ i ,,Trijumfalna kapija“ u Bukureštu, ,,Angel Jordanesku“ u Voluntariju i ,,Ilie Oana“ u Ploještiju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Poreska uprava: U 790 kontrola utvrđene nepravilnosti kod 115 obveznika

Petak, 03.07.2026 | 19:30

Poreski inspektori su u periodu od 1. maja do 30. juna 2026. izvršili ukupno 790 kontrola, pri čemu su nepravilnosti utvrđene kod 115 poreskih obveznika.  

Kako vježbanje može poboljšati mentalno zdravlje

Petak, 03.07.2026 | 19:35

Kada se suočavate s problemima mentalnog zdravlja, uključivanje kretanja i vježbanja u vašu rutinu može biti moćan način za podizanje raspoloženja.

Adžović: Nastavljamo ulaganja u razvoj Gusinja kroz ključne infrastrukturne projekte

Petak, 03.07.2026 | 19:23

Potvrđujući posvećenost ravnomjernom regionalnom razvoju, ministarka javnih radova Majda Adžović danas je boravila u radnoj posjeti Gusinju.  

UCG raspisuje sjutra konkurs za drugi upisni rok

Petak, 03.07.2026 | 19:05

Konkurs za upis na Univerzitet Crne Gore u prvu godinu osnovnih studija za studijsku 2026/27. godinu, u drugom upisnom roku, biće raspisan sjutra i objavljen na zvaničnom sajtu UCG i u dnevnim novinama koje izlaze u Crnoj Gori.

Liverpul: Sve naše misli i dalje su uz Žotinu porodicu

Petak, 03.07.2026 | 18:45

Fudbalski klub Liverpul odao je počast nekadašnjem napadaču Diogu Žoti i njegovom bratu Andreu Silvi, koji su poginuli u saobraćajnoj nesreći prije tačno godinu.  

Krapović i Meken potvrdili snažno savezništvo CG i UK

Petak, 03.07.2026 | 18:33

Ministar odbrane Dragan Krapović sastao se danas sa ambasadorkom Ujedinjenog Kraljevstva u Crnoj Gori, Nj. E. Don Meken, koja je boravila u oproštajnoj posjeti povodom završetka svog diplomatskog mandata - saopšteno je iz tog Vladinog resora.  

Plenković: Nakon Milanovićeve zabrane za vojsku, na vojnu paradu u Pariz ide policija

Petak, 03.07.2026 | 18:22

Premijer Hrvatske Andrej Plenković izjavio je danas da će vlada na predstojeću vojnu paradu u Parizu uputiti policijske jedinice pošto je predsjednik Zoran Milanović kao vrhovni komandat zabranio odlazak hrvatskih vojnika.  

U KCCG za dan obavljeno preko 1,8 hiljada pregleda, rođeno 19 beba

Petak, 03.07.2026 | 17:59

U Poliklinici Kliničkog centra Crne Gore (KCCG), u protekla 24 sata, obavljena su 1.864 ambulantna pregleda, od toga 302 u Institutu za bolesti djece (IBD).  

Kraj juna i početak jula ključni su za krompir: Evo šta tada treba uraditi

Petak, 03.07.2026 | 17:44

Kraj juna i početak jula važan su period za razvoj krompira jer biljka tada cvjeta i formira krtole. Upravo zato mnogi iskusni baštovani u tom periodu primjenjuju folijarnu prihranu bornom kiselinom, vjerujući da može doprinijeti obilnijem i kvalitetnijem rodu.  

Tramp ocijenio "smiješnom” ideju da SAD zadrži sadašnji nivo podrške NATO-u

Petak, 03.07.2026 | 17:32

Američki predsjednik Donald Trump izjavio je da je "smiješno” da Sjedinjene Američke Države (SAD) nastave sadašnji, kako ga je opisao, jednostrani odnos prema NATO-u, nekoliko dana pred samit Alijanse u Ankari.