Ponedjeljak, 14.04.2025 | 21:00
IZVOR: cdm.me

Budućnost SRUŠILA Partizan – SLAVLJE u “Morači” na godišnjicu najvećeg uspjeha

Ostaće 14. april 2018. godine zlatnim slovima urezan u istoriji Budućnosti, jer je tog dana u četvrtom meču finala plej-ofa srušena Crvena zvezda (77:73), osvojena ABA liga i izboren povratak u Evroligu poslije više od deceniju i po. Sada su "plavi" blizu ponavljanja istorije, jer su na sedmu godišnjicu najvećeg uspjeha upisali veliku pobjedu nad Partizanom u velikom derbiju (81:77) i na tri kola do kraja regularnog toka imaju 1. mjesto u džepu.




Foto: Budućnost Voli/Filip Roganović, aba-liga.com

Velika pobjeda Budućnosti! Savladali su Partizan u prepunoj “Morači” 81:77 i sada su sami na vrhu tabele Admiralbet ABa lige – sa velikim šansama da tu i ostanu pred plej-of.

“Plavi” su drugi put u sezoni savladali Partizan (81:77), pa tri kola pred kraj regularnog dijela imaju pobjedu više od “crno-bijeli” i bolji međusobni skor.

Tim Andreja Žakelja je uglavnom pitao sve u derbiju, od početka druge četvrtine je preuzela prednost koja je išla i do 13 razlike, dok je Partizan posljednju šansu propustio sredinom posljednjeg peropda kada je podgorička ekipa imala krizu…

Beograđani su tada na minus šest propustili četiri napada zaredom da dodatno priđu, a kada to nisu iskoristili Mekinli Rajt im je zadao konačan udarac.

UŽIVO

Dva minuta do kraja, tajm-aut Partizan – vodi Budućnost 80:73.

80:73 – Marinković je dobio tehničku grešku zbog prigovora, Rajt je bio siguran.

77:73 – Opet je Partizan imao šansu, Majk nije iskoristio zicer da smanji na 75:72, a Rajt je u narednom napadu pogodio dva slobodna bacanja i opet odbio nalet rivala. Dejvis je potom dao trojku.

71:66 – Četiri vezana poena Dejvisa, Partizan je opet blizu.

71:62 – Partizan je propustio četiri napada da dodatno smanji razliku, a onda je Rajt pogodio uz faul za sigurnih plus devet.

68:62 – Sada je samo minus šest nakon trojke Marinkovića i poena Lundberga. Žakelj je tražio minut odmora.

Počeo je posljednji period.

Foto: Budućnost Voli/Filip Roganović, aba-liga.com

Treća četvrtina:

Kraj treće četvrtine – Budućnost pred posljednjih 10 minuta ima sigurnu prednost, vodi 68:57.

62:53 – Trojka Ferela, pa trojka Lundberga, pa je prednost opet jednocifrena.

59:50 – Partizan je smanjio minus na krilima Karlika Džonsa, jedinog raspoloženog igrača u timu. Odmah je potom Ferel na pas Morgana donio plus devet.

57:46 – Mini serija Partizana 4:0, pa poeni Rajta na sigurnih plus 11.

55:42 – Opet asistencija Rajta i opet zakucavanje Morgana koje vodi Budućnost na maksimalnih plus 13. Tajm-aut Obradovića.

53:42 – Druga trojka “plavih” u drugom dijelu, pogodio je Rajt za novih plus 11.

50:41 – Šest od osam poena Partizana u nastavku dao je Karlik Džons, ali prednost Budućnosti je i dalje opipljiva nakon dva penala Rajta.

46:37 – Trojka Sulajmona i četiri poena Partizana na obruču.

 Počeo je treći period. Budućnost nakon 20 minuta košarke u ispunjenoj “Morači” vodi 43:33.

Druga četvrtina:

Foto: Budućnost Voli/Filip Roganović, aba-liga.com

Odličnih 20 minuta Budućnosti – Morgan je spektakularno zakucao za sigurnu prednost na poluvremenu. “Plavi” kontrolišu stvari protiv rivala za prvo mjesto i imaju plus 10 protiv Partizana 43:33.

41:33 – Prvi put je bilo plus 10 – Sulajmon je sva tri puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja. Tajrik Džons je pogodio na drugoj strani, a Žakelj je tražio minut odmora.

Obostrana tehnička Kamenjaša i Tajrika Džonsa, centar Partizana tako ima tri faula.

38:29 – Razigrao se Morgan, zakucavanje pa trojka za velikih plus devet – drugi tajm-aut Obradovića.

33:25 – Zakucavanje Drežnjaka odmah nakon tajm-auta koje je podiglo publiku na noge.

31:25 – Smanjio je minus Partizan, minut odmora je tražio Andrej Žakelj.

31:22 – Trojka Megija, pa minijatura Ferela. Budućnost je na plus devet – to je najveća prednost u dosadašnjem dijelu meča.

25:20 – Odličan start drugog dijela Budućnosti koja nakon poena Morgana uz faul ima plus pet. Obradović je tražio tajm-aut.

23:20 – Megi je poenima na obruču otvorio drugu četvrtinu, onda je Ferel požurio u šutu za tri poena.

Počela je druga četvrtina.

Prva četvrtina:

Foto: Budućnost Voli/Filip Roganović, aba-liga.com

Kraj prve četvrtine – Budućnost vodi 21:20 nakon uzbudljivih 10 minuta i nekoliko promjena u vođstvu.

15:13 – Duga dvojka Ferela, pa 2+1 Kamenjaša za novu prednost Budućnosti.

10:13 – Tanasković je postigao poene i prekinuo seriju protivnika 10:0.

8:11 – Sada serija Partizana 8:0, nakon trojke Bonge “crno-bijeli” imaju plus tri.

8:8 – Serija 8:0 Podgoričana, druga trojka – pogodio je Sulajmon. Niz domaćina je trojkom na drugoj strani prekinuo Nilikina, a poravnao je Dejvis sa distance.

5:3 – Poeni Marinkovića uz faula Sulajmona, potom i dodatno slobodno bacanje, potom je Rajt nakon kontranapada bio siguran da bi prvu prednost “plavima” donio Jovanović trojkom.

Počela je utakmica u “MTEL dvorani Morača” u kojoj je Partizan oslabljen jer ne igra Sterling Braun.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Baena ispisao istoriju, uradio ono što su samo Mesi i Di Marija

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 15:17

Španski reprezentativac Aleks Baena postao je prvi fudbaler u istoriji koji je osvojio Evropsko prvenstvo, Olimpijske igre i Svjetsko prvenstvo u razmaku od samo dvije godine.

Apelacioni sud pravosnažno potvrdio potraživanje države prema „Montenegro erlajnsu“ u stečaju od preko 70 miliona eura

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 15:07

Apelacioni sud pravosnažno je potvrdio potraživanje države prema „Montenegro erlajnsu“ u stečaju od preko 70 miliona eura.

Veselin Barović oslobođen od optužbe za nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 14:48

Osnovni sud u Podgorici oslobodio je Veselina Barovića od optužbe kojom je predstavljeno da je izvršio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.

Ovo su odluke Vlade donijete na telefonskoj sjednici

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 14:42

Vlada je 17. jula, u skladu s članom 10 Uredbe o Vladi, bez održavanja sjednice, na osnovu pribavljene saglasnosti većine članova Vlade, donijela više odluka, od kojih su dvije označene pod Interno.

Nova FIFA rang lista – Španija preuzela vrh od Argentine, Crna Gora na 80.mjestu

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 14:17

Nakon osvajanja titule prvaka svijeta, reprezentacija Španije preuzela je prvo mjesto na najnovijoj FIFA rang-listi i sa 1.995 bodova postala najbolja selekcija svijeta.

Danilo Jokić novi poslanik u Skupštini Crne Gore

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 14:05

Danilo Jokić sa izborne liste “Pokret Evropa sad-Milojko Spajić” novi je poslanik u Skupštini Crne Gore.

Milatović i El Sisi: Otvaranje Ambasade Crne Gore u Kairu važan iskorak u bilateralnim odnosima

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 13:59

Predsjednici Crne Gore i Arapske Republike Egipat, Jakov Milatović i Abdel Fatah El Sisi, otvorili su danas u Kairu novo poglavlje odnosa dvije države, upravo u godini kada se obilježava dvadeset godina od uspostavljanja diplomatskih odnosa, potvrđujući zajedničku opredijeljenost za snažniji politički dijalog, intenzivniju ekonomsku saradnju i konkretnije povezivanje privreda i institucija dvije zemlje, saopšteno je iz Kabineta Predsjednika.

Stranim državljanima zadržavanje zbog nasilničkog ponašanja i nanošenja teških povreda

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 13:53

Osnovno državno tužilaštvo u Baru odredilo je zadržavanje do 72 sata državljanima Norveške S.I. i S.R, kao i državljaninu Sjeverne Makedonije C.M.

Pojačane kontrole na auto-putu i magistralama: MUP objavio raspored za 20. i 21. jul

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 13:50

U okviru kampanje „Živi, ne žuri“ koju sprovode Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) i Uprava policije (UP) objavljen je raspored pojačanih kontrola saobraćaja danas i sjutra.

Bez promjena u vrhu ATP i WTA liste, Siner i Sabalenka vodeći, Đoković sedmi

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 13:36

Objavljene su nove ATP i WTA rang-liste, a među vodećim teniserima i teniserkama nije bilo promjena.