Utorak, 15.04.2025 | 08:33
IZVOR: cdm.me/gradski portal

Čistoća i Glavni grad isplatili građanima 240.000 eura zbog ujeda pasa lutalica

Tokom prošle i ove godine...




Foto: Ilustracija/Pixabay

Tokom prošle i ove godine Čistoća je isplatila 120.000 eura građanima na ime odštete za ujede pasa lutalica, dok je ìsti iznos isplatio i Glavni grad, saopšteno je Gradskom portalu iz tog preduzeća.

“Tokom 2024. godine, na ime odštete građanima po osnovu ujeda pasa lutalica u Podgorici, privredno društvo Čistoća je za 220 pravosnažnih presuda – pred nadležnim sudom kao i pred Centrom za alternativno rješavanje sporova, isplatilo 80.258,52 eura, dok je ove godine isplaćeno dodatnih 43.000 eura”, istakli su iz Čistoće za Gradski portal.

Objašnjavaju da su za prva tri mjeseca 2025. godine je, po ovom osnovu, Čistoća za 135 presuda isplatila 43.391,55 eura.
“Što se tiče broja prijavljenih slučajeva, isti u kontinuitetu bilježi uvećanje. Odštete se isplaćuju solidarno na način što polovinu iznosa za odštetu građanima isplaćuje Čistoća, a drugu polovinu isplaćuje Glavni grad. Imajući u vidu da je česta pojava da se prilikom redovnih obilazaka i po prijavama građana, na javnim površinama primjećuju napušteni rasni i vlasnički psi, u postupcima je nažalost teško utvrditi porijekla psa od kojeg je nastao ujed”, naveli su iz Čistoće.

Upitani da li postoji mogućnost da se zlouptrebljava odšteta za ujede pasa lutalica, odgovorili su da nemaju takva saznanja.

“Čistoća’ d.o.o. ne može sa sigurnošću tvrditi da postoji zloupotreba, a osim sumnji na koje imamo pravo, ovo Društvo nije organ koji treba da utvrđuje osnovanost istih, niti ima nadležnost da utvrđuje čiji su propusti doveli do istih. Iz tog razloga, mi ćemo nastaviti da radimo ono što jeste u našoj nadležnosti, a to je zbrinjavanje što većeg broja lutalica u Sklonište za napuštene i izgubljene kućne ljubimce”, zaključuju iz Čistoće.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Uspješna akcija Vojske Crne Gore: Povrijeđeni planinar helikopterom evakuisan sa Maganika

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:26

Uprkos neprekidnom angažovanju pripadnika Vojske Crne Gore na zadacima podrške u borbi protiv požara širom zemlje, pripadnici Vazduhoplovstva i helikopterski spasioci realizovali su uspješnu operaciju pretrage i spašavanja na reonu Maganika.

Uz nekoliko sastojaka do neodoljivih keksića sa komadićima čokolade

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:22

Ako vam se jede nešto slatko, a nemate mnogo vremena za pripremu, ovi keksići s komadićima čokolade mogli bi biti pravi izbor.

Zemljotres u Hrvatskoj

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:11

Zemljotres magnitude 3,1 stepen po Rihterovoj skali registrovan je kod Splita, saopšteno je iz hrvatske Seizmološke službe.

Nije do godina ni sporog metabolizma: Evo zašto se lakše gojimo nego što mršavimo

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:03

Godinama se vjerovalo da metabolizam počinje da se usporava već posle tridesete godine i da zbog toga tijelo iz godine u godinu sagorijeva sve manje kalorija.

Žestok udar na džep - Ovaj evropski grad uvodi paprene turističke takse

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:57

Amsterdam će, prema planu vlasti, 2031. godine imati turističku taksu od 20 odsto, što je među najvišim u svijetu, javili su danas holandski mediji.

Ulcinj: Kontrolisano više od 300 osoba, devet uhapšeno, oduzet automobil

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:23

Ulcinjska policija, u saradnji sa graničnom policijom, tokom noći između 22. i 23. avgusta kontrolisala je više od 300 lica, a devet osoba uhapšeno je zbog prekršaja iz oblasti bezbjednosti saobraćaja, saopšteno je iz Uprave policije.

Autobus se zapalio na putu Cetinje–Budva, u vozilu nije bilo putnika

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:14

Na magistralnom putu Cetinje–Budva, u mjestu Vrela, oko 13 sati zapalio se autobus stranih registarskih oznaka.

Pomorska nezgoda: Sudar kod Prčanja, šest osoba dobilo pomoć Hitne

Nedjelja, 23.08.2026 | 13:58

U akvatorujumu Kotorskog zaliva u blizini Markovog rta na Prčanju sinoć oko 22 sata desila se najozbiljnija pomorska nezgoda ove sezone u Boki. Iz za sada još neutvrđenih razloga došlo je do sudara dva plovila – velikog RHIB-a i glisera iz Risna.

Na graničnim prelazima u Herceg Novom juče kontrolisano više od 38 000 putnika

Nedjelja, 23.08.2026 | 13:43

Na graničnim prelazima u nadležnosti Stanice granične policije Herceg Novi, tokom jučerašnjeg dana , kontrolisano je ukupno 38 181 lice, 10 758 motornih vozila i 29 plovila.

(VIDEO) Haland u potpuno novom izdanju, pogledajte kako sada izgleda

Nedjelja, 23.08.2026 | 13:21

Erling Haland iznenadio je fudbalski svijet pred početak nove sezone – napadač Mančester sitija ošišao je prepoznatljivu dugu plavu kosu.