Četvrtak, 17.04.2025 | 08:14
IZVOR: n1.info.rs

Zašto se Val Kilmer više nikad nije vratio ULOZI Betmena?

Val Kilmer preminuo je 1. aprila, u 65. godini, ostavivši iza sebe mnogo nezaboravnih uloga.




Foto: YouTube screenshot/ Movieclips

Pored serija poput „Heat“, „Tombstone“ i „Top Gun“, ušao je u elitnu grupu glumaca kada je portretisao maskiranog krstaša u filmu Džoela Šumahera „Betmen zauvijek“, piše Far Out. 

Zamjenjujući Majkla Kitona u ulozi, Kilmerova verzija Betmena bori se sa Zagonetačem (Džim Keri) i Dvoličnim (Tomi Li Džons) zajedno sa svojim novim pomoćnicima, glamuroznom dr Čejzom Meridijanom (Nikol Kidman) i samim „dečakom-čudom“ Dikom Grejsonom (Kris O’Don).

Varner Bros. su se vjerovatno nadali da će Kilmer ostati u bar još jednom filmu nakon ovog, s obzirom da ih je Kiton već odbio.

Međutim, „Betmen zauvijek“ je bio jedini put da se Kilmer predstavi kao zaštitnik Gotam Sitija, a niz je faktor doprinio njegovom odlasku.

Prvo, Kilmer i Šumaher se nisu slagali. Njihova zloglasna svađa na setu dominirala je produkcijom.

Režiser je tvrdio da je glumac bio grub prema različitim članovima ekipe i, kada ga je suočio s tim, odbio da razgovara sa njim dvije nedjelje.

Ovo ne samo da je usporilo snimanje, već je stvorilo ledenu atmosferu na setu.

Drugo, Kilmer je imao problem sa svojim kostimom.

„Uzeo sam ulogu a da nisam ni pročitao scenario. Ali kakvo god dječačko uzbuđenje koje sam imao, ono je bilo slomljeno realnošću kostima Betmena”, rekao je jednom glumac za IGN.

Govorio je o tome koliko je odijelo bilo veoma kruto, kako je bilo gotovo nemoguće pomeriti se ili čuti bilo šta dok ga je nosio.

„Borio sam se da glumim u njemu. Bilo je frustrirajuće dok nisam shvatio da je moja uloga u filmu bila samo da se pojavim i stojim tamo gdje mi je rečeno“, naveo je.

Različiti izvori navode da je Kilmer vjerovao da je lik Betmena marginalizovan u njegovoj sopstvenoj franšizi, gurnut na jednu stranu u korist ludih zlikovaca koje glume poznate ličnosti.

Iako je možda imao pravo, ovo nije tačno samo u njegovom slučaju.

Kiton je morao da dijeli vrijeme ispred ekrana sa Mišel Fajfer, Denijem DeVitom i Džekom Nikolsonom, i ispalo je sasvim dobro.

Uprkos tome što je „Betmen zauvijek“ zaradio, Kilmer je odustao od nastavka, te je u „Betmen i Robin“ zaigrao Džordž Kluni. Što se manje govori o tome, to bolje, smatra Far Out.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Film „Uroš“ prikazan na Mecal festivalu u Barseloni

Srijeda, 27.05.2026 | 09:51

Animirani film „Uroš“, reditelja Mata Uljarevića, prikazan je na 28. Međunarodnom festivalu kratkog i animiranog filma Mecal u Barseloni, u okviru zvanične takmičarske selekcije. Film se našao u selekciji od trideset šest animiranih filmova iz različitih zemalja širom svijeta.

Kratki igrani film „Lavež“ na festivalu u Krakovu

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 10:26

Kratkometražni igrani film „Lavež“, u režiji Branislava Milatovića, biće prikazan na 66. izdanju Krakov Film Festivala, u okviru selekcije „The Balkan in Focus“. Festival će biti održan od 31. maja do 7. juna.

Horor film "Obsession" kritičari opisuju najboljim godinama unazad, srušio je 17 godina star rekord

Nedjelja, 24.05.2026 | 11:15

Horor film "Obsession", koji je u kina stigao 15. maja 2026. godine, zaradio je 17,2 miliona dolara prvog vikenda i potom preuzeo vrh američkog box officea od ponedjeljka do srijede.

Koji dio "Kuma" je najnapetiji - kritičari otkrivaju

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 13:00

Kritičari su rangirali filmove iz trilogije Kum prema nivou napetosti, ističući razlike u tempu i načinu pripovijedanja između nastavaka.

Šta Netfliks sprema za „La Casa de Papel“? Misterioznom objavom najavili novi projekat

Nedjelja, 10.05.2026 | 10:30

Zagonetnim trejlerom koji najavljuje proširenje univerzuma serije „La Casa de Papel”, Netfliks je zagolicao maštu fanova nagovijestivši nove epizode. Trejler je stigao u vrijeme predstavljanja spin-ofa, ali nije pojašnjeno da li je riječ o nastavku ove ili originalne serije, ili nečemu trećem.

Liverpul presjekao: Slot odlazi, Iraola prvi favorit

Subota, 30.05.2026 | 14:21

Arne Slot više nije trener Liverpula, ukoliko se potvrde informacije koje su ovog popodneva stigle iz Engleske i od Fabricija Romana.     

Jun će biti NAJVATRENIJI MJESEC za ove horoskopske znakove

Subota, 30.05.2026 | 13:55

Pet horoskopskih znakova ulazi u period u kojem emocije više neće moći da se skrivaju. Jun 2026. donosi neočekivane susrete, razgovore koji mijenjaju tok odnosa i privlačnost kojoj će biti teško odoljeti.

"Obaveza države da do kraja ispita moguću umiješanost Đukanovića u šverc cigareta"

Nedjelja, 31.05.2026 | 08:24

Ukoliko već postoje međunarodni dokazi, svjedočenja i dokumentacija vezana za moguću umiješanost bivšeg predsjednika i premijera Mila Đukanovića u šverc cigareta, onda je obaveza naše države da sve to konačno ispita do kraja, smatraju sagovornici Portala RTCG. Oni ocjenjuju da je očigledno da kraci "švercerske družine" još sežu duboko u naš pravosudni sistem koji vapi za vetingom. Iz DPS nijesu odgovorili na naša pitanja povodom nedavne izjave šefa države Jakova Milatovića o zanimanju neimenovanog predsjednika neimenovane države za istragu navodne Đukanovićeve upletenosti u šverc cigareta.

PSŽ odbranio evropsku krunu, Arsenal "pao" poslije penal serije

Subota, 30.05.2026 | 21:06

Fudbaleri Pari Sen Žermena odbranili su evropski tron.

Sevilja i Ramos sve dalje od dogovora: Pregovori praktično propali

Subota, 30.05.2026 | 13:46

Serhio Ramos je pokušao da se vrati u Sevilju na potpuno drugačiji način, ne kao igrač, već kao čovjek koji bi stao iza preuzimanja kluba. Ipak, posao koji je prije samo nekoliko sedmica djelovao kao ozbiljan i moguć sada je na ivici potpunog kolapsa.

Fudbal kakav je nekad bio: Bohemijans pravi tim isključivo od svojih navijača

Nedjelja, 31.05.2026 | 13:40

Bohemijans iz Praga odlučio je da napravi potez koji zvuči kao podsjetnik na fudbal prije nego što ga je preuzela modernizacija, na koju se sve češće mrštimo.

Ministarstvo finansija: Tekući i primarni suficit potvrdili snagu crnogorske ekonomije, država stabilna

Nedjelja, 31.05.2026 | 13:24

Crna Gora danas ima stabilne, sigurne i snažne javne finansije, što najbolje potvrđuju ostvareni tekući suficit od 43,75 miliona eura, primarni suficit od 55,2 miliona eura i nastavak snažnog kapitalnog investicionog ciklusa kroz kapitalni budžet vrijedan 50,6 miliona eura u prva četiri mjeseca 2026. godine, saopštili su iz Ministarstva finansija.  

MPNI: Đaci u Nikšiću i Podgorici dobijaju moderne sportske terene

Nedjelja, 31.05.2026 | 13:37

Učenice i učenici crnogorskih škola dobiće dodatan podstrek da budu fizički aktivniji, je se u saradnji Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija, Ministarstva sporta i mladih i Centra za afirmaciju sporta i mladih (CAMS) adaptiraju i modernizuju sportski tereni u pet škola na području Nikšića i Podgorice.

Bojović prozvao NSD: Da li su Lekiću i kolegama fotelje važnije od poništenja priznanja Kosova?

Nedjelja, 31.05.2026 | 12:04

Poslanik DNP-a i predsjednik pljevaljskog odbora te partije Vladislav Bojović istakao je da nakon odbijanja predsjednika Opštinskog odbora Nove srpske demokratije Milana Lekića da podrži inicijativu kojom bi se i u Pljevljima poništila odluka o priznanju Kosova, podsjeća javnost da su odbornici NSD-a u Zeti glasali za to i da tada nijesu postavljali pitanje dometa, već su se rukovodili programom svoje stranke i programom koalicije.  

Odžić poziva premijera i nadležne institucije da zaustave "sulude ideje o devastaciji 100 novih lokacija u Budvi, uključujući i ostrvo Školj"

Nedjelja, 31.05.2026 | 13:10

Izmjene i dopune Programa privremenih objekata u zoni Morskog dobra za period 2024-2028. godine koje je usvojilo Ministarstvo prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine su sporne, kazao je u izjavi za Antenu M predsjednik Skupštine opštine Budva Petar Odžić.

Tri zlatne medalje i bronza za atletičare na EP malih država

Nedjelja, 31.05.2026 | 13:00

Evropsko prvenstvo malih država u atletici je održano u Monaku, sa više od 250 učesnika iz 18 zemalja članica, a crnogorski takmičari su osvojili tri zlatne i jednu bronzanu medalju.

Palestinsko MVP pozdravilo izvještaj UN-a: Izrael uvršten na listu odgovornih za seksualno nasilje u sukobima

Nedjelja, 31.05.2026 | 12:46

Ministarstvo spoljnih poslova i iseljenika Države Palestine pozdravilo je izvještaj generalnog sekretara Ujedinjenih nacija o seksualnom nasilju povezanom sa sukobima, u kojem se, kako navode, Izrael nalazi na listi državnih strana odgovornih za obrasce silovanja i drugih oblika seksualnog nasilja u situacijama oružanog sukoba nad palestinskom djecom, ženama i muškarcima.

Opština Danilovgrad: Nakon prijave slučaja nesavjesnog držanja vlasničkih pasa odmah uključene nadležne službe

Nedjelja, 31.05.2026 | 12:37

Opština Danilovgrad najoštrije je osudila svaki vid zlostavljanja i nehumanog postupanja prema životinjama, povodom juče otkrivenog slučaja u naselju Klikovače. Očekuju da nadležni organi kroz istragu utvrde sve činjenice i okolnosti ovog slučaja, uključujući identitet i odgovornost lica koja su bila dužna da životinjama obezbijede adekvatnu brigu, smještaj, hranu i vodu.

Tivat spremno dočekuje sezonu, trenutno više od 4.500 turista

Nedjelja, 31.05.2026 | 12:26

Tivat trenutno bilježi više od 4.500 registrovanih turista, što predstavlja rast od 23 odsto u odnosu na isti period prošle godine, kazala je za Media Biro direktorica Turističke organizacije Tivat Nina Lakičević.

Ćulafić: Uspostavljanje mreže Natura 2000 biće najveći doprinos ekološkoj državi u proteklih 35 godina

Nedjelja, 31.05.2026 | 12:14

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić saopštio je da je Ministarstvo ušlo u završnu fazu uspostavljanja ekološke mreže Natura 2000, koja će uskoro biti upućena Evropskoj komisiji na usaglašavanje i razmatranje, ocjenjujući da je riječ o jednom od najvažnijih iskoraka koje je Crna Gora napravila u oblasti zaštite prirode od proglašenja države ekološkom.