Četvrtak, 17.04.2025 | 13:09
IZVOR: nova.rs

"Bilo bi LIJEPO da sam POBIJEDILA“: Demi Mur iskreno o gubitku Oskara

Američka glumica Demi Mur (62) prvi put je javno govorila o svom razočaranju nakon što ove godine nije osvojila Oskara za najbolju glavnu glumicu.




Foto: YouTube screenshot/Golden Globes

Prestižnu nagradu dobila je mlađa koleginica, Majki Medison, što je izazvalo brojne reakcije u filmskoj javnosti.

Mur je u izjavi za Daily Mail istakla da je nagradu priželjkivala, ali i da je bila spremna na ishod.

"Naravno da je u meni postojao dio koji je bio razočaran. Bilo bi zaista lijepo da sam pobijedila – priznala je glumica, dodajući da je već tokom ceremonije imala ojsećaj da će Oskar otići u ruke 26-godišnje Medison.

Tokom reklamne pauze, šapnula je svom dugogodišnjem saradniku i producentu Džejsonu Vajnbergu: „Mislim da će Majki dobiti.“

Kamere su zabilježile trenutak kada je, neposredno nakon što je Ema Stoun pročitala ime pobijednice, Mur nešto rekla Vajnbergu.

"Ne znam kako sam znala, ali jednostavno jesam. Bila sam mirna i pribrana. Nisam bila slomljena niti ispunjena teškim emocijama. Imala sam, i još uvijek imam, povjerenje u to da se sve dešava s razlogom",  istakla je Mur.

Iako nije osvojila Oskara, Demi Mur je za svoju ulogu u filmu The Substance, rediteljke Koralije Faržea, dobila niz drugih prestižnih priznanja, uključujući Zlatni globus, Nagradu udruženja filmskih glumaca (SAG), kao i nagrade BAFTA, Critics Choice, Hamptons Film Festivala, Savannah Film Festivala i drugih.

Glumica je ovom ulogom ostvarila jedan od najzapaženijih povrataka na veliku scenu u svojoj karijeri, a uskoro će se vratiti i televizijskoj publici – u drugoj sezoni serije Landman, u kojoj tumači lik Kami Miler.

S druge strane, Majki Medison za sada nije najavila nove projekte.

Poznato je da je nedavno odbila ponudu za glavnu ulogu u novom Star Wars filmu koji režira Šon Levi, a u kojem će glavnu mušku ulogu igrati Rajan Gosling, piše Index.hr

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vesna Bratić saslušana u SPO

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 14:17

Saslušanje bivše ministarke prosvjete, nauke, kulture i sporta Vesne Bratić upravo je završeno u Specijalnom policijskom odjeljenju.

Svi bruje o filmu koji podsjeća na priču o Epstajnovom ostrvu: Zlostavljanje skriveno iza luksuza

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 13:57

Iako je premijeru imao 2024. godine, film "Trepni dvaput" (Blink Twice) ponovo je dospio u centar pažnje. Film je ovih dana među najgledanijim na HBO Max-u, a pažnju je privukao jer mnogi gledaoci smatraju da tematski podsjeća na priče o moćnicima i mračnim tajnama poput one o Epstinovom ostrvu - iako nije zasnovan na stvarnim događajima.

Luka Bar tokom četiri godine investirala oko 20 miliona eura

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 14:34

“Luka Bar AD” je u posljednje četiri godine realizovala investiciona ulaganja u vrijednosti od oko 20 miliona eura, usmjerena na unapređenje lučke infrastrukture, suprastrukture i nabavku savremene lučke mehanizacije, saopšteno je iz te kompanije.

Eksplozija na Zabjelu, oštećen poslovni prostor

Utorak, 17.02.2026 | 08:24

Jutros oko 3:45 aktivinara je eksplozivna naprava na poslovnom objektu u ulici Princeze Ksenije na Zabjelu.

Za šestogodišnju Lajlu, koja vodi bitku protiv leukemije, Fondacija „Budi human“ uputila podršku u iznosu od 3.000 eura

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 14:42

Lajla Zverotić je šestogodišnja djevojčica iz Podgorice, kojoj je dijagnostikovana akutna limfoblastna leukemija.

U Podgorici uhapšen osumnjičeni za iskorišćavanje djece za pornografiju

Utorak, 17.02.2026 | 13:31

Policija je saopštila da je u Podgorici uhapsila M.M. (35) sa Kosova, koji se sumnjiči za krivično djelo iskorišćavanje djece za pornografiju.

Locirano i uhapšeno operativno intersantno lice u Pljevljima, sprovedeno u zatvor

Utorak, 17.02.2026 | 13:10

Operativno intersantno lice A.Lj. (22) iz Pljevalja uhapšeno je nakon što je Osnovni sud u tom gradu za njim raspisao naredbu o dovođenju u Upravu za izvršenje krivičnih sankcija (UIKS) radi izdržavanja kazne zatvora.

MJU: Jedan potpredsjednik opštine mora postojati

Utorak, 17.02.2026 | 13:08

Razumijemo pristup opštine Plav da što više novca uloži u projekte, ali to nije bio predmet nadzora Ministarstva javne uprave (MJU), saopšteno je iz tog resora.

Pižurica: Parlament uradio ono što je njegova nadležnost, ostaje da se unaprijedi stanje za one koji rade nedjeljom

Utorak, 17.02.2026 | 13:06

Parlament je juče uradio ono što je njegova nadležnost – radnici će imati slobodnu nedjelju kao dan za porodicu, kazao je poslanik Pokreta Evropa sad (PES) Miloš Pižurica, piše Pobjeda.

Danilović: Dežurna u Višem sudu Suzana Mugoša

Utorak, 17.02.2026 | 12:54

Predsjednik Ujedinjene Crne Gore (UCG) Goran Danilović saopštio je da je dežurni sudija za istragu u Višem sudu Suzana Mugoša, i da je to bilo očekivano. On je govorio o hapšenju funkcionerke UCG i bivše ministarke prosvjete, nauke, kulture i sporta Vesne Bratić, koja danas treba da bude privedena kod sudije za istragu.

Bokserski spektakl: Tajson protiv Mejvedera 25. aprila u Kongu

Utorak, 17.02.2026 | 12:45

Spektakularna boks egzibicija između Majka Tajsona i Flojda Mejvedera je zakazana i održaće se u Africi

Dajković: Služba za građane ukinuta da bih izgubio posao

Utorak, 17.02.2026 | 12:20

Gradonačelnik Podgorice je očigledno po nalogu premijera nastavio da me politički progoni, tretirajući me kao najvećeg kriminalca samo zato što sam iznio drugačije mišljenje i pružio podršku građanima Zete i Botuna, saopštio je Vladislav Dajković, predsjednik Slobodne Crne Gore.

Nikšićanin uhapšen zbog nasilja u porodici, pronađeno više komada oružja

Utorak, 17.02.2026 | 12:22

Policija je uhapsila V.Ž. (69) iz Nikšića zbog sumnje da je počinio krivično djelo nasilje u porodici ili u porodičnoj zajednici, a od njega je oduzeto više komada vatrenog oružja, saopštila je Uprava policije.

Oko 2.000 radnika svakodnevno iz Albanije dolazi na posao u Crnu Goru

Utorak, 17.02.2026 | 11:47

Na dnevnom nivou iz susjedne Albanije, preko dva granična prelaza, Sukobin i Božaj, u Crnu Goru, u ranim jutarnjim satima uđe oko 2.000 radnika, koji se istog dana, posle podne vraćaju u Skadar i okolna mjesta. To je Primorskom portalu saopšteno iz Uprave policije.

Lazović: Najnovije rješenje o neradnoj nedjelji će još lakše pasti pred Ustavnim sudom

Utorak, 17.02.2026 | 11:41

Nakon što je parlament usvojio izmjene Zakona o unutrašnjoj trgovini, koji podrzumijeva neradnu nedjelju u trgovinama, u Uniji poslodavaca ocjenjuju da će takvo zakonsko rješenje biti podložnije osporavanju od Ustavnog suda nego prethodno.