Četvrtak, 17.04.2025 | 19:24
IZVOR: adria.tv

Rakočević: DPS NEĆE PODRŽATI sporazume sa UAE

Poslanik Demokratske partije socijalista Nikola Rakočević je kazao da taj klub u Skupštini neće dati podršku Predlozima zakona o potvrđivanju sporazuma između Crne Gore i Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE), jer su dokumenta sporna.




Foto: Youtube screenshot/Skupština Crne Gore

To je kazao na sjednici Odbora za ekonomiju, finansije i budžet, pred kojim se raspravlja o ovim dokumentima.

Ministarka javnih radova Majda Adžović je kazala da sporazumi predviđaju više oblasti za saradnju sa UAE, te da je saradnja proširena u odnosu na dokument iz 2011. godine. Istakla je da sporazum predviđa razvoj projekata na sjeveru i jugu Crne Gore.

Rakočević je kazao da su su tek juče obaviješteni da Vlada želi da proširi dnevni red Skupštine, te da je opet izbjegnuta transparentnost procesa zbog hitnosti. Najavio je da sporazum neće podržati u Skupštini zbog netransparentnosti i loše komunikacije sa javnosti. On je kazao da ih raduje što se konačno razgovara o investicijama.

„Od 2020. godine do danas, teško je nabrojati makar jedan projekat koji je započet ali je jednostavno nabrojati one koji su zaustavljeni. Kakav glas i kakav imidž Crna Gora danas šalje u svijet? Sjever i razvoj sjevera zavisi od projekata. Teško možemo se sjetiti jedne strane investicije u posljednjih pet godina“, dodao je on i istakao da je ugašen „Montenegro airlines“, zatvoren Sveti Stefan, zaustavljeno širenje projekata „Porto Novi i Montenegro“, ugašena proizvodnja u Kombinatu aluminijuma…"

Rakočević je istakao da je to sve dovelo da je Crna Gora po ekonomskoj slobodi na 83-ćem mjestu, odnosno da je na posljednjem mjestu u regionu i da je mnogo niže rangirana nego 2019. godine. Istakao je da pada i nivo investicija u BDP-u.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Rakun
18.04.2025 09:28

Veliki posa,podrzali ne podrzali inace od vas vise nista ne zavisi

0 0

OSTALE VIJESTI

Tramp: Pregovori s Iranom su u završnoj fazi, želim vidjeti manje nego više ubijenih ljudi

Srijeda, 20.05.2026 | 20:29

Američki predsjednik Donald Tramp izjavio je da su pregovori s Iranom u završnoj fazi, dok je istovremeno upozorio na daljnje napade osim ako Iran ne pristane na sporazum.

Rute: Postepeno povlačenje američkih snaga iz Evrope neće ugroziti NATO

Srijeda, 20.05.2026 | 20:15

Odluka Sjedinjenih Američkih Država (SAD) da povuku oko 5.000 vojnika iz Njemačke nema nikakav uticaj na sposobnost NATO da se brani, izjavio je danas u Briselu generalni sekretar Alijanse Mark Rute.     

Đukanović: Od prvog dana smo znali da će naša budućnost biti evropska i evroatlantska

Srijeda, 20.05.2026 | 18:45

 Crnogorski helsinški odbor danas je u Podgorici organizovao panel pod nazivom „Dvadeset godina obnove crnogorske nezavisnosti: razgovor sa protagonistima”. Na panelu su govorili bivši predsjednici države i Vlade Milo Đukanović i Filip Vujanović, kao i bivši šefovi diplomatije Nebojša Kaluđerović i Miodrag Vlahović.  

Fajnenšel tajms: Angela Merkel i Mario Dragi mogući pregovarači EU sa Putinom

Srijeda, 20.05.2026 | 18:16

Vlade zemalja Evropske unije (EU) razmatraju mogućnost da bivši predsjednik Evropske centralne banke Mario Dragi, ili bivša njemačka kancelarka Angela Merkel, predstavljaju EU u potencijalnim pregovorima sa ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom o rešavanju sukoba u Ukrajini.

Lisičić o bulevaru Tivat-Jaz: Umjesto bulevara, građanima nudite „divlju ljepotu“ raskopanog puta

Srijeda, 20.05.2026 | 17:59

Odbornik Evropskog saveza u SO Tivat Ćazim Lisičić reagovao je na izjavu koordinatora Ministarstva saobraćaja Filipa Radulovića, navodeći da građani Boke Kotorske i turisti „konačno mogu da odahnu“, jer je, kako kaže, saopštena „epohalna vijest“ da je na bulevaru Tivat–Jaz ostalo da se asfaltira „još samo kilometar i 200 metara puta“.

Tramp: Pregovori s Iranom su u završnoj fazi, želim vidjeti manje nego više ubijenih ljudi

Srijeda, 20.05.2026 | 20:29

Američki predsjednik Donald Tramp izjavio je da su pregovori s Iranom u završnoj fazi, dok je istovremeno upozorio na daljnje napade osim ako Iran ne pristane na sporazum.

Rute: Postepeno povlačenje američkih snaga iz Evrope neće ugroziti NATO

Srijeda, 20.05.2026 | 20:15

Odluka Sjedinjenih Američkih Država (SAD) da povuku oko 5.000 vojnika iz Njemačke nema nikakav uticaj na sposobnost NATO da se brani, izjavio je danas u Briselu generalni sekretar Alijanse Mark Rute.     

Ibrahimović: Obaveza nam je da još odlučnije gradimo evropsku Crnu Goru

Srijeda, 20.05.2026 | 20:04

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović čestitao je 21. maj - Dan nezavisnosti svim građanima Crne Gore i dijaspori, naglašavajući istorijski značaj velikog jubileja - dvadeset godina od obnove nezavisnosti.

Cetinjani pred 'duplom krunom': Lovćen je osvajač Kupa Crne Gore

Srijeda, 20.05.2026 | 19:37

Rukometaši Lovćena pobjednici su Kupa Crne Gore.

Filmska pljačka u Zagrebu: Maskirani razbojnici upali u zlataru, nakit im ispadao iz torbi dok su bježali

Srijeda, 20.05.2026 | 19:54

Dvojica za sada nepoznatih razbojnika opljačkala su zlataru u tržnom centru „King Cross“ u Zagrebu, a prema navodima svjedoka, sve se dogodilo pred samo zatvaranje radnje.    

Kordić: Uredićemo 570 kilometara planinarskih staza za posjetioce

Srijeda, 20.05.2026 | 19:42

Ministarstvo turizma potpisalo je ugovor sa Planinarskim savezom Crne Gore kojim je planirano uređenje i održavanje 575 kilometara planinarskih staza širom zemlje. Država, uvjerava resorna ministarka, kroz podsticajne mjere snažno podržava seoski turizam i uvodi ga u digitalno doba.

Satelit Luča poslao telemetrijsku poruku iz orbite "Vječna da si"

Srijeda, 20.05.2026 | 19:20

Povodom obilježavanja 20 godina nezavisnosti Crne Gore, prvi crnogorski satelit „Luča“ poslao je iz orbite telemetrijsku poruku: „Iz orbite tvoj sjaj se vidi. Vječna da si!“.

Đukanović: Od prvog dana smo znali da će naša budućnost biti evropska i evroatlantska

Srijeda, 20.05.2026 | 18:45

 Crnogorski helsinški odbor danas je u Podgorici organizovao panel pod nazivom „Dvadeset godina obnove crnogorske nezavisnosti: razgovor sa protagonistima”. Na panelu su govorili bivši predsjednici države i Vlade Milo Đukanović i Filip Vujanović, kao i bivši šefovi diplomatije Nebojša Kaluđerović i Miodrag Vlahović.  

Hansi Flik dao zeleno svijetlo za otkup Markusa Rašforda

Srijeda, 20.05.2026 | 19:10

Hansi Flik ne želi da Markus Rašford bude samo prolazna epizoda u Barseloni. Prema navodima španskog radija Kadena SER, njemački stručnjak snažno insistira da katalonski gigant po završetku sezone otkupi ugovor engleskog napadača i zadrži ga na Kamp Nou i u narednim godinama.

U Crnoj Gori 106 osiguranika starijih od jednog vijeka, najstariji ima 116 godina

Srijeda, 20.05.2026 | 18:30

 U Crnoj Gori evidentirano je gotovo 600.000 aktivnih osiguranika u Fondu za zdravstveno osiguranje, a među njima je i 106 građana starijih od jednog vijeka. Najstariji osiguranik ima 116 godina.