Četvrtak, 17.04.2025 | 21:52
IZVOR: kolektiv.me

EPCG i dalje glavni oslonac crnogorske odbojke

Elektroprivreda Crne Gore AD Nikšić i Odbojkaški savez Crne Gore produžili su ugovor o generalnom sponzorstvu, čime je potvrđena uspješna saradnja između najveće državne energetske kompanije i krovne institucije crnogorske odbojke.




Foto: EPCG

Ugovor su potpisali izvršni direktor EPCG, gospodin Ivan Bulatović, i predsjednik OSCG, gospodin Nikola Kažić, čime je ozvaničeno partnerstvo koje traje već godinama i donosi konkretne rezultate u razvoju sporta širom Crne Gore.

„Velika je čast i zadovoljstvo što EPCG ima priliku da podržava sportske saveze koji promovišu prave vrijednosti, a Odbojkaški savez Crne Gore je jedan od najboljih primjera toga. Zahvalni smo OSCG što sa ponosom nosi naš logo na svojim dresovima, i posebno nas raduje što i u izazovnim vremenima za energetski sektor nastavljamo da budemo pouzdan partner crnogorskom sportu,“ istakao je izvršni direktor EPCG, Ivan Bulatović.

Predsjednik Odbojkaškog saveza Crne Gore, Nikola Kažić, izrazio je zahvalnost na nastavku saradnje, ističući važnost podrške u godini koja nosi velika očekivanja i značajne izazove za crnogorsku odbojku.

„Zahvalni smo EPCG što prepoznaje važnost ulaganja u sport, naročito u godini u kojoj naše reprezentacije nastupaju u Zlatnoj evropskoj ligi i bore se za plasman na Evropsko prvenstvo 2026. godine. Ova podrška omogućava Savezu da dodatno osnaži rad klubova i organizaciju takmičenja širom Crne Gore,“ poručio je Kažić.

Zahvaljujući ovom sponzorstvu, Odbojkaški savez Crne Gore nastaviće da pruža podršku odbojkaškim klubovima kroz pokrivanje troškova službenih lica u EPCG Superligi za muškarce i žene, kao i u EPCG Prvoj i Razvojnoj ligi za odbojkašice.

EPCG ostaje dosljedna svojoj strateškoj opredijeljenosti da kroz društveno odgovorno poslovanje aktivno doprinosi razvoju crnogorskog sporta i zajednice u cjelini.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Nove cijene od utorka: Benzin skuplji pet centi, dizel jeftiniji tri

Subota, 25.04.2026 | 13:30

Cijene benzina biće skuplje od utorka četiri do pet centi, dok će eurodizel pojeftiniti tri centa, potvrđeno je "Danu" iz Udruženja naftnih kompanija Crne Gore (UNKCG).    

Lakić: Predsjednik ili premijer da zabrane uvoz mlijeka dok se problem ne riješi

Subota, 25.04.2026 | 11:34

U prostorijama Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, juče je održan sastanak farmera, otkupljivača mlijeka i predstavnika tog resora.

Vlada obećava brži povrat PDV-a, prevoznici i dalje skeptični

Petak, 24.04.2026 | 21:32

Udruženje prevoznika će ubuduće dobiti povrat PDV-a u zakonskom roku od 60 dana, obećalo Ministarstvo finansija. Zadržavanje na graničnim prelazima biće kraće i kontrole ažurnije, saopštili su predstavnici Uprave carine i Ministarstva poljoprivrede u emisiji Okvir Televizije Crne Gore. Ipak, prevoznici su nepovjerljivi te će odluku o daljem djelovanju donijeti na svojim organima.     

Milatović: Kratošija je simbol trajanja, identiteta i razvoja

Petak, 24.04.2026 | 18:57

Povodom Međunarodnog dana kratošije, predsjednik Crne Gore Jakov Milatović uputio je video poruku učesnicima manifestacije koju je organizovao Evropski red vinskih vitezova – Legatura Crna Gora, ističući značaj očuvanja kratošije kao najstarije autohtone crnogorske sorte vinove loze i njenog važnog mjesta u nacionalnom identitetu i vinskoj tradiciji Crne Gore.  

Poreska uprava produžila rok za finansijske iskaze i prijave poreza na dobit do 30. aprila

Petak, 24.04.2026 | 16:45

Poreska uprava, na inicijativu strukovnih udruženja računovođa, donijela je odluku o dodatnom produženju roka za podnošenje finansijskih iskaza i prijava poreza na dobit pravnih lica za 2025. godinu, pa će blagovremeno podnijetim dokumentima biti smatrani oni dostavljeni zaključno sa 30. aprilom 2026. godine.

Borovinić Bojović ide u Vladu?

Subota, 25.04.2026 | 14:16

Izvori “Vijesti” tvrde da Borovinić Bojović navodno ima podršku PES-a za mjesto potpredsjednice za zdravstvo, ali poručuju da konačna odluka zavisi i od NSD-a

Konstituisan novi saziv OO BS Glavnog grada Podgorice: Kurtagić predsjednik

Subota, 25.04.2026 | 14:11

U Podgorici je održana Izborna Skupština OO Bošnjačke stranke Glavnog grada, na kojoj je izabran novi saziv Opštinskog odbora Podgorica. Za novog predsjednika Odbora jednoglasno je izabran Elmir Kurtagić.     

Pooštrene mjere bezbjednosti za štićene ličnosti: Šukoviću pojačano obezbjeđenje

Subota, 25.04.2026 | 14:09

Ministarstvo unutrašnjih poslova preventivno je pojačalo mjere bezbjednosti za nekoliko štićenih ličnosti, dok su najstrože radnje, kako "Dan" nezvanično saznaje, preduzete u odnosu na šefa Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) Predraga Šukovića.  

Naši pomorci dobro, oduzeti im telefoni

Subota, 25.04.2026 | 13:27

Crnogorsko Ministarstvo pomorstva u stalnom je kontaktu sa kompanijom MSC, čiji je brod Frančeska ( Francesca) na kome su kapetan i još tri pomorca crnogorski državljani, zaplijenila Iranska revolucionarna garda (IRGC). Kako saznajemo od vd direktora Direktorata za sigurnost plovidbe u u Ministarstvu pomorstva, Gorana Idrizovića, brod Frančeska trenutno je usidren ispred velike iranske luke Bandar Abas (BandarAbbas).     

Nojer pred istorijom: Može ono što nijesu uspjeli ni Mesi ni Ronaldo

Subota, 25.04.2026 | 13:13

Manuel Nojer mogao bi ove sezone da ispiše posebnu stranicu fudbalske istorije.     

Krivične prijave protiv tri osobe zbog više krivičnih djela iz oblasti ekonomskog kriminala

Subota, 25.04.2026 | 12:45

Podgorička policija podnijela je Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici krivične prijave protiv tri osobe zbog sumnje da su se nelegalno bavile konverzijom valuta, zloupotrijebile položaj u privrednom poslovanju i falsifikovale ispravu prilikom policijske kontrole, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Lavrov: Amerika je "odrezala" Evropu, vraćaju nas u kolonijalno doba

Subota, 25.04.2026 | 12:32

Sergej Lavrov, ruski ministar vanjskih poslova u intervjuu emitiranom u petak optužio je Sjedinjene Države da napuštaju međunarodno priznate diplomatske konvencije u nastojanju da ostvare vlastite interese, posebno u dominaciji energetskim tržištima.

Vraneš poručio Adžović: Evropa od nas traži odgovornost i stručnost, a ne neznanje

Subota, 25.04.2026 | 11:46

On je reagovao nakon što je ministarka javnih radova Majda Adžović navela da radovi na novoj bolnici u Pljevljima počinju naredne sedmice uprkospopulističkim izjavama onih koji, umjesto da se raduju ovoj zdravstvenoj ustanovi, dezinformišu građane.

Šušić: Prijava LGBT Foruma Progres neosnovana, nisam nastupao kao predstavnik Advokatske komore

Subota, 25.04.2026 | 12:07

Advokat Mitar Šušić ocijenio je da je prijava koju je protiv njega podnio LGBT Forum Progres neuredna, nejasna i u potpunosti neosnovana, poručujući da tokom gostovanja u emisiji „Jutro-Tema jutra“ televizije Prva Crna Gora, nije nastupao kao predstavnik Advokatske komore, niti je pozivao na uskraćivanje bilo čijih prava ili na nasilje.

Ulcinjska policija oduzela dva pištolja bez odgovarajuće dokumentacije – jedno lice procesuirano

Subota, 25.04.2026 | 11:57

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Jug“ – Odjeljenja bezbjednosti Ulcinj su juče, u nastavku aktivnosti usmjerenih na pronalazak i oduzimanje vatrenog oružja, municije i eksplozivnih sredstava u ilegalnom posjedu, uz upotrebu službenog psa za detekciju oružja, izvršili pretres prostorija i vozila koje koristi lice N.C. iz Ulcinja, saopšteno je iz policije.