Petak, 18.04.2025 | 11:04
IZVOR: MediaBiro

U Budvi trenutno oko 11.000 TURISTA, i to najviše iz ovih zemalja

Turistička organizacija opštine Budva i ove godine obilježava jedan od najvećih hrišćanskih praznika posebnim programom koji se organizuje u okviru najdraže i najzabavnije budvanske dječije manifestacije, „Od Uskrsa do Vaskrsa“, a pod sloganom „Dodaj svijetu malo boje“.




Foto: MediaBiro

Kako ove godine praznik obilježavaju istog vikenda i vjernici pravoslavne i katoličke vjeroispovjesti, to daje jedinstvenu priliku za zajedničko slavlje.

„Za subotu 19. aprila u saradnji sa lokalnim vrtićem Moj svijet, nevladinim organizacijama i kreativnim pojedincima smo pripremili zaista jedan lijep program. Mališani će uživati u predstavama, u kreativnim radionicama, a zabavljaće ih maskote i animatori. Sve to će se dešavati na glavnom gradskom trgu u periodu od deset časova, pa do negdje iza 15 časova. Turistička organizacija opštine Budva poziva sve građane i drage goste da ponesu osmijeh, dobro raspoloženje i da učešćem u ovom lijepom programu svijetu dodaju malo boje,“ kazala je predstavnica TO Budva, Ljubica Pribilović. 

Pribilović ističe da je „Od Uskrsa do Vaskrsa“ samo jedna u nizu proljećnih manifestacija koje organizuje Turistička organizacija opštine Budva.

Nadaleko poznati Međunarodni budvanski karneval se ove godine održava od 30. aprila do četvrtog maja pod sloganom”Širimo ljubav”.

Karnevalske svečanosti počinju Abrumom 30. aprila duž Petrovca, Rafailovića, Pržna i Svetog Stefana kada će maskirani Feštađuni pozivati sugrađane da se pridruže “najvećoj karnevalskoj fešti u regionu”, a građani će ih dočekivati raznim primorskim delicijama.

Praznik rada – Prvi maj biće rezervisan za muzički program koji će biti predstavljen narednih dana.

Abrum će drugog maja biti upriličen u Starom gradu gdje će karnevalisti uz pomoć lokalnog stanovništva, ugostitelja i hotelijera pozvati Starograđane i mještane okolnih naselja da se pridruže Karnevalu.

Foto: MediaBiro

Za treći maj je planirana Velika karnevalska povorka, a četvrtog maja održava se Dječji karneval.

“Ovogodišnji Karneval će biti nikad brojniji i nikad šareniji. Učešće je najavilo preko 2.000 učesnika u velikoj povorci, preko 70 grupa iz raznih zemalja Evrope,  pa i svijeta. Imaćemo karnevaliste iz zemalja bivše Jugoslavije, Bugarske, Italije, Albanije, Grčke, ali i Španije poslije izvjesnog broja godina pauze, kao i Bolivije. Dječja povorka koja će se održati četvrtog maja brojaće preko 200 mališana iz raznih gradova Crne Gore i Srbije. Zaista se radujemo što će ovaj Karneval biti toliko brojčan,” saopštila je predstavnica TO Budva.

U susret praznicima i zanimljivim manifestacijama Budva već bilježi dobru posjećenost. Prema podacima Turističke organizacije Budva u crnogorskoj metropoli turizma trenutno boravi oko 11.000 turista. U hotelskom smještaju oko 6.000, a u privatnom oko 5.000 gostiju.

„Za sada je struktura takva da u hotelima uglavnom borave turisti iz Turske, Izraela, zemalja Zapadne Evrope kakve su Francuska, Velika Britanija i Njemačka. Tu su i turisti iz Španije, ali i Srbije kojih možda najviše ima u privatnom smještaju. Standardno u privatnom smještaju borave i turisti iz Rusije, Ukrajine, Turske, Izraela, Bosne i Hercegovine, a ovog puta i iz Azerbejdžana,“ navela je Pribilović.

Iako svi hoteli u Budvi još nisu otvoreni, manji uzorak hotelijera sa kojima je Turistička organizacija opštine Budva bila u komunikaciji navodi da će po njihovim procjenama sezona biti na nivou prethodne godine.

„Sudeći po rezervacijama, popunjenost će se kretati od 60 do 95 procenata. Može se reći da je za početak predsezone i karnevalskih dana sve spremno. Sve službe u gradu funkcionišu i funkcionisaće u jednoj zavidnoj sinergiji. Očekujemo da ovo bude još jedan uspješan period za Budvu,“ poručila je Pribilović. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Istraživanje: Rast pozitivnih ocjena rada Vlade u junu

Nedjelja, 19.07.2026 | 14:01

Prema rezultatima junskog istraživanja javnog mnjenja Spektrum Analitike, zabilježen je rast pozitivnih ocjena na račun Vlade Crne Gore u odnosu na prethodni mjesec, budući da je broj građana koji su uglavnom zadovoljni radom izvršne vlasti uvećen za 4,6 odsto.

Institut za biologiju mora: Zbrinuta povrijeđena morska kornjača, pred njom dug oporavak

Nedjelja, 19.07.2026 | 14:23

Zahvaljujući blagovremenoj reakciji građana koji su uočili povrijeđenu morsku kornjaču u luci Bar, ekipa Instituta za biologiju mora Univerzitet Crne Gore zbrinula je životinju koja je ostala bez značajnog dijela oklopa najvjerovatnije usljed sudara sa plovilom ili od udara propelera.

Ćulafić: MERS podržao osam ekoloških projekata, izrada košta 447.028, kroz subvencije obezbijeđeno 290.720 eura

Nedjelja, 19.07.2026 | 13:58

Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, posredstvom Eko-fonda, podržalo je osam projekatnih zadataka čija će izrada koštati 447.028 eura, od čega je kroz subvencije tog preduzeća biti obezbijeđeno ukupno 290.720 eura, saopštio je ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić.

Koliko klima u automobilu povećava potrošnju goriva?

Nedjelja, 19.07.2026 | 14:53

Klima-uređaj je tokom ljetnjih mjeseci gotovo neizostavan u automobilu, ali njegova upotreba povećava potrošnju goriva.

Milatović stigao u Kairo: Posjeta Egiptu za novu fazu konkretne saradnje

Nedjelja, 19.07.2026 | 14:08

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović doputovao je u Kairo, čime je započeo zvaničnu posjetu Arapskoj Republici Egipat, koja će trajati od 19. do 21. jula. Crna Gora i Egipat ove godine obilježavaju 20 godina od uspostavljanja diplomatskih odnosa, a posjeta na predsjedničkom nivou predstavlja važan iskorak i priliku da dugogodišnje prijateljstvo dvije države dobije snažniji politički, ekonomski i institucionalni sadržaj.

Građani ponovo dobijaju registarske tablice: MUP počeo redovnu distribuciju

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 12:58

Nakon višemjesečnog zastoja, građani u Crnoj Gori ponovo dobijaju registarske tablice, saznaje CdM. 

Od danas instant plaćanja u Crnoj Gori: Novac stiže za nekoliko sekundi po nižoj naknadi

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 12:44

Centralna banka Crne Gore danas je pustila u operativni rad sistem instant plaćanja (TIPS Clone), koji građanima i privredi omogućava da novac sa računa na račun prenesu za svega nekoliko sekundi, 24 sata dnevno, svakog dana u godini, uključujući vikende i praznike.

Veliko otkriće u svemiru: Astronomi prvi put pronašli "nestalu" crnu rupu

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 12:35

Habl i Džejms Veb riješili kosmičku misteriju staru decenijama.

DPS: U Bijelom Polju nema mjesta za govor mržnje, nadležni hitno da reaguju

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 12:06

Opštinski odbor DPS Bijelo Polje najoštrije osuđuje ispisivanje grafita koji sadrži govor mržnje u naselju Pruška.

Budva: Pronađen kokain kod državljanina BiH, kazne zbog alkohola maloljetnicima

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 12:00

Budvanska policija sprovela je juče pojačanu kontrolu plažnih barova i noćnih klubova, tokom koje je pronađena manja količina kokaina kod državljanina Bosne i Hercegovine N.B , otkrivene nepravilnosti u jednom ugostiteljskom objektu zbog točenja alkohola maloljetnicima, a pet osoba privedeno je radi daljih policijskih mjera, saopštili su iz Uprave policije.

Uhapšen Podgoričanin, vozio sa 3,20 promila alkohola u organizmu

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 11:32

U okviru kampanje “Živi ne žuri”, policija je uhapsila Podgoričanina P.M. (43), zbog prekoračenja brzine i vožnje pod dejstvom alkohola.

Tores: Ovaj gol posvećujem svim Špancima

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 11:18

Strijelac pobjedonosnog gola u finalu Svjetskog prvenstva, Feran Tores, rekao je da pogodak protiv Argentine nije doživio kao lični uspjeh, već kao poklon svim građanima Španije.

Đoković: Sam sebi sam uvijek najveći protivnik

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 11:07

Novak Đoković već je stigao u Njujork, iako je do početka US Opena ostalo još oko šest sedmica. Nakon što je prisustvovao finalu Svjetskog prvenstva u obližnjem Nju Džerziju, najbolji teniser svih vremena fokus je usmjerio ka posljednjem grend slemu sezone.

Sve zbog Mesija: Ovaj luksuzni telefon košta papreno

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 11:03

Caviar nastavlja sa kreiranjem neobičnih, luksuznih telefona, a ovoga puta na red je došao jedan koji još uvek nije ni predstavljen

Sedam osoba povrijeđeno u jučerašnjih 14 saobraćajki

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 10:47

U Crnoj Gori je, u posljednja 24 sata, evidentirano 14 saobraćajnih nezgoda, u kojima je jedna osoba teže povrijeđena, a šest lakše.