Petak, 18.04.2025 | 17:21
IZVOR: kolektiv.me/Mediabiro

VIDEO: TOPLINA PRAZNIKA u centru grada: Počeo “Vaskrs u srcu Podgorice” uz veselu atmosferu

Manifestacija “Vaskrs u srcu Podgorice” koju Glavni grad Podgorica i Turistička organizacija (TO) Podgorice organizuju povodom predstojećeg hrišćanskog praznika počela je danas u Dječjem parku na Kruševcu. U bogatom programu prilagođenom svim generacijama već prvog dana manifestacije su uživali mnogobrojni posjetioce, a najviše oni najmlađi.




Foto: YouTube screenshot/MediaBiro 

“Organizovali smo bogat program uz oslikavanje vaskršnjih jaja, animatore, maskote, igraonicu na otvorenom. I tokom naredna dva dana nas očekuje bogat program. Već sjutra imamo dječje takmičenje, a preksjutra tucanje jajima uz bogat muzički program i dječji hor 'Zvjezdice'. Ovaj lijep ambijent parka upotpunili su eksponati i divovska vaskršnja jaja. Ovom prilikom svim našim sugrađanima i građanima Crne Gore želim da poželim srećne praznike, da ih proslave u miru, blagostanju i ljubavi sa svojim porodicama,” naveo je direktor TO Podgorica, Dragan Grnović.

Foto: MediaBiro 

Veselu manifestaciju u parku na Kruševcu posjetili su i predstavnici Glavnog grada na čelu sa gradonačelnikom, dr Sašom Mujovićem.

“Imamo ove godine tu jednu jako lijepu privilegiju da katolici i pravoslavni vjernici obilježavaju Uskrs u isto vrijeme. Ovo je jedna jako lijepa prilika da se okupimo da sa našom djecom podijelimo radost u iščekivanju lijepog praznika. Želim napomenuti da je naša najveća želja da oživimo ovaj grad u smislu događaja, da gradski trgovi i parkovi budu puni djece, života i radosti, da atmosfera u našem gradu bude vesela. Lijepo je graditi mostove, pruge i puteve, ali sve to treba ljudi da oplemene, sve to treba dječja radost i osmijeh da ukrasi. Upravo to je naš pokušaj i sa ovom manifestacijom i

Zadovoljstvo zbog uspješnog početka manifestacije izrazila je predsjednica Skupštine Glavnog grada, Jelena Borovinić Bojović.

“Možemo vidjeti mnogo radosti, mnogo nasmijane djece, mnogo zadovoljnih roditelja. To je zapravo i bio naš osnovni cilj i motiv ove manifestacije. Jedna od osnovnih poruka je da želimo nasmijanu, srećnu i zdravu Podgoricu,” poručila je Borovinić Bojović.

 Zamjenica gradonačelnika Nađa Ljiljanić rekla je da se nada da će ova manifestacija prerasti u tradiciju u Podgorici.

“Drago mi je što je ova inicijativa zaživjela. Vjerujem da će i u narednim godinama ovo biti praksa gdje ćemo sigurno u trajanju od Uskrsa do Vaskrsa organizovati slične događaje,” navela je Ljiljanić.

Nakon uspješno završenog prvog dana “Vaskrsa u srcu Podgorice” organizatori su pozvali sugrađane, ali i goste iz drugih gradova da i u subotu i nedjelju, 19. i 20. aprila, u periodu od 11 do 15 sati posjete Dječji park na Kruševcu i uživaju u bogatom programu i vaskršnjim radostima.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Otvoren javni poziv opštinama za unapređenje komunikacije o evropskim integracijama

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:27

Ministarstvo evropskih poslova, kroz projekat EU4ME, raspisalo je javni poziv za lokalne samouprave u okviru inicijative „Osnaživanje opština za evropsko djelovanje“, saopštili su iz tog resora.

Spalević: Kanal Mareza biće čist i funkcionalan, spremna i treća faza

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 19:00

"Uređenje se sprovodi na osnovu ranije pripremljenog plana, timski i odgovorno. Dio prostora uz kanal biće šetalište i imaće i estetsku ulogu", kazao je zamjenik gradonačelnika Podgorice.

Voda sa Mareze blago zamućena, preporuka da se prokuvava

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 18:41

Voda sa izvorišta Mareza prema današnjim analizama pokazuje blago zamućenje pa iz Vodovoda Glavnog grada i dalje preporučuju da se ona voda za piće prokuvala ili koriste bezbjednije alternative.

ASP: Za eksproprijaciju na novoj dionici auto-puta 2,7 miliona

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 17:05

U proteklih godinu i po za eksproprijaciju zemljišta za potrebe izgradnje nove dionice auto-puta od Mateševa do Andrijevice plaćeno je preko 2,7 miliona eura, a radi se o kolašinskim katastarskim lokacijama Mateševo, Kraljske Bare i Sunga.

Ulcinj: Petnaest dana zatvora za upravljanje vozilom pod dejstvom marihuane

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 16:10

Okrivljenom, isitče, suđeno jeu hitnom postupku, u kom je utvrđeno da je dana 07.01.2026.godine oko 15:20 časova upravljao vozilom na lokalnoj saobraćajnici u Ulcinju pod dejstvom opojne droge marihuana.

Vremenska prognoza - UTORAK donosi OVE temperature

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:58

U utorak se očekuje umjereno do potpuno oblačno i uglavnom suvo vrijeme.

Poznati španski novinar ima drugu verziju priče: Alonso nije otpušten, već je sam otišao!

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:39

Španski mediji nude oprečne informacije o odlasku Ćabija Alonsa sa klupe Real Madrida.

Otvoren javni poziv opštinama za unapređenje komunikacije o evropskim integracijama

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:27

Ministarstvo evropskih poslova, kroz projekat EU4ME, raspisalo je javni poziv za lokalne samouprave u okviru inicijative „Osnaživanje opština za evropsko djelovanje“, saopštili su iz tog resora.

Kanselo zvanično u Barseloni: Portugalac stigao na pozajmicu iz Al Hilala

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:05

Žoao Kanselo je novo ime u redovima Barselone, potvrđeno je danas iz katalonskog kluba.

Simeone uputio izvinjenje Perezu i Vinisijusu nakon incidenta u Superkupu

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 20:43

Polufinale Superkupa Španije između Reala i Atletika, koje su „kraljevi“ dobili 2:1, ostalo je u sjenci verbalnog sukoba Dijega Simeonea i Vinisijusa.

Budućnost Voli: Trebaju nam naši navijači da tribine Morače pretvore u plavo-bijelo „more“

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 20:23

U jednoj od ključnih utakmica grupne faze Eurokupa, košarkaše Budućnost Volija očekuje duel sa litvanskim Lietkabelisom, zakazan za 14. januar 2026. godine u 19 časova u Mtel dvorani „Morača“.

Đeljošaj sa Rajzing Rajnke: Memorandum o ekonomskoj saradnji sa SAD ključni aspekt napora da unaprijedimo investicioni ambijent

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 20:13

Potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj primio je u oproštajnu posjetu ambasadorku Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori, Džudi Rajzing Rajnke, i tom prilikom ocijenjeno je da je Memorandum o ekonomskoj saradnji sa SAD ključni aspekt zajedničkih napora da se unaprijedi investicioni ambijent, saopšteno je iz njegovog resora.

Ovih pet vitamina bi žene starije od 40 godina morale da uključe u ishranu

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 19:55

Kako starimo, sposobnost tijela da obnavlja i štiti ćelije kože prirodno se smanjuje, što može dovesti do tanje kože, gubitka sjaja i pojave sitnih linija.

Zašto je Brooklyn Beckham prekinuo sve veze s Victorijom i Davidom: Kap koja je prelila čašu

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 19:28

Izvor blizak Brooklynu Beckhamu, otkrio je razlog zbog čega je on odlučio komunicirati sa svojim roditeljima Victorijom i Davidom Beckhamom isključivo preko advokata.

Pep mora da nadomjesti povrede štopera, Milan još čeka odluku Menjana

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 19:13

Mančester siti tokom januarskog prelaznog roka možda dovede pojačanje u posljednjoj linjii, milanski velikan još pregovara sa golmanom.