Subota, 19.04.2025 | 10:38
IZVOR: meridiansport.me

Uz podršku navijača, do trofeja ABA lige – Kenan Kamenjaš vjeruje u snagu Morače

Centar Budućnosti govorio je za Meridiansport




Foto: Instagram screenshot/buducnostvoli

Za odlične rezultate Budućnosti, koja je blizu osvajanja prvog mjesta u ABA ligi pred plej-of u velikoj mjeri zaslužan je Kenan Kamenjaš.

Centar “plavih” igra vjerovatno najbolju sezonu u karijeri, skrenuo je i pažnju brojnih klubova za sljedeću, ali je sada koncentrisan samo na jedan cilj – osvajanje regionalnog takmičenja u dresu Podgoričana.

Svjestan je reprezentativac Bosne i Hercegovine da će put ka trofeju biti težak, čak i sa prve pozicije.

“Cijele sezone igramo dobro. To je plod dobrog i poštenog rada svih momaka od prvog dana, zajedno sa stručnim štabom. Nadam se da će sada sve to biti nagrađeno trofejom ABA lige. Biće teško, ali uz našu “Moraču” i “Varvare”, mislim da je taj cilj lakše ostvariv”, rekao je Kamenjaš u razgovoru za Meridiansport.

Prije nekoliko dana u našoj najvećoj dvorani pao je Partizan, drugi put u sezoni, što je pokazatelj kvaliteta ekipe Andreja Žakelja.

“Dobra utakmica protiv Partizana. Znali smo prije meča šta nam donosi i da smo sa tom pobjedom blizu cilja, osvajanja prvog mjesta prije plej-ofa. Međutim, to moramo da potvrdimo sa dva trijumfa u posljednja tri kola”, ističe snažni košarkaš.

Već danas od 17 sati, Budućnost bi za korak mogla da bude bliža pol poziciji uoči doigravanja.

“Prvi ispit je Krka, koja igra jako dobro. Pozicija na tabeli to ne govori, ali igraju mnogo bolje i mislim da će to biti još jedan težak ispit. Poslije pobjede nad Partizanom moramo da odigramo sa pravim pristupom. To je jedini put ka uspjehu”, kaže Kamenjaš.

“Petica” šampiona Crne Gore želi sve pobjede do kraja ligaškog dijela takmičenja, iako su dvije dovoljne za prvo mjesto. Ističe da uspjesi u nizu donose samopouzdanje pred odlučujući dio sezone.

“Mi smo profesionalci. Matematički nam pobjede nad Krkom i FMP-om donose prvu poziciju, ali je sigurno ljepše u plej-of ući sa trijumfom i na taj način ćemo pristupiti utakmici sa Dubaijem. To bi nam donijelo dodatno samopouzdanje jer je Dubai vrhunska ekipa”, objašnjava Kamenjaš.

Budućnost ove sezone djeluje kao prava ekipa, naročito u ABA ligi.

“Došao sam na polovini prošle sezone. Mislim da je ove godine urađen odličan posao u dovođenju igrača, zadržan je i kostur tima iz prošle sezone, a i igrači koji su stigli ljetos su se dobro uklopili, pa imamo pravu atmosferu u timu”, ističe Kamenjaš.

Za odličnu sezonu “zaslužni” su i rivali Kenana Kamenjaša, koji su ga učinili boljim igračem, pored naravno, velikog rada na treninzima.

“Uvijek sam davao sve od sebe, kako bih bio bolji. Mislim da mi igranje protiv evroligaških centara iz Zvezde i Partizana, kao i vrhunskim “peticama” Dubaija i Cedevita Olimpije, dosta donosi. Naša pozicija je veoma zahtjevna i potrebno je da budem uvijek na najvećem nivou koncentracije i fizičke spreme”, kaže košarkaš Budućnosti.

Snažni košarkaš dao je veliki doprinos u plasmanu Bosne i Hercegovine na prvenstvo Evrope.

Na šampionatu će igrati u grupi sa Italijom, Španijom, Grčkom, Kiprom i Gruzijom.

“San svakog dječaka kada počne da trenira košarku je da igra za reprezentaciju. Uvijek kada dobijem poziv, osjećam se posebno lijepo jer je to najdraži dres koji može da se obuče u karijeri. Naravno, poštovanje svim klubovima, ali reprezentacija je ipak nešto posebno, to se nosi u srcu. Evrobasket biće zanimljiv, nalazimo se, kako je FIBA rekla, u “grupi smrti”. Svi su željeli da nas izbjegnu jer smo atipična ekipa sa mnogo visokih igrača, od pleja do centra. Ako budemo svi zdravi, možemo napraviti veliki rezultat, ali možemo i da zbog velikih očekivanja sve ode u suprotnom smjeru. Moramo da ostanemo na zemlji, to je neophodno kada su velika takmičenja u pitanju”, kaže Kamenjaš.

Naš sagovornik je već dovoljno dugo u glavnom gradu Crne Gore da se osjeća kao starosjedilac.

Za dolazak u Budućnost preporučio se odličnim partijama u dresu SC Derbija.

“Četiri godine sam već u Podgorici. Sviđa mi se život u Crnoj Gori, upoznao sam dosta prijatelja. Ljudi u Crnoj Gori slični su nama u Bosni i Hercegovini i to, između ostalog, pokazuju na nekim fudbalskim i košarkaškim mečevima gdje je atmosfera na tribinama uvijek prijateljska. Nekada smo bili jedna država i veoma smo slični. Neophodno je da svi zajedno širimo prijateljstvo. Ovdje sam odlično prihvaćen, pokušam uvijek da svakom navijaču posvetim pažnju”, rekao je na kraju razgovora Kenan Kamenjaš.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pokrenut postupak za osnivanje državne kompanije koja će upravljati domenom .me

Nedjelja, 02.08.2026 | 13:30

Crna Gora će osnovati novu državnu kompaniju, koja će ubuduće upravljati nacionalnim internet domenom .me, najavio je danas ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj.

Bez rerne i jaja: Ljetnji tiramisu s kajsijama gotov za 15 minuta

Nedjelja, 02.08.2026 | 15:07

Vreli ljetni dani traže lagane poslastice koje se pripremaju brzo, bez uključivanja rerne i dugog stajanja u kuhinji. Upravo zato tiramisu s kajsijama može biti savršen izbor – zadržava kremastu teksturu čuvenog italijanskog deserta, ali dobija potpuno novo, osvježavajuće lice zahvaljujući jednom od najljepših sezonskih plodova.

"Monteput": Auto-putem za dan prošlo 21.455 vozila, najviše od puštanja saobraćajnice u rad

Nedjelja, 02.08.2026 | 12:50

Auto-putem "Princeza Ksenija" je u subotu, 1. avgusta za 24 sata prošlo 21.455 vozila, što je najveći dnevni promet od puštanja te saobraćajnice u rad, objavilo je državno preduzeće "Monteput".

Budva: Uhapšena dva državljanina Srbije, zaplijenjeni marihuana, kokain i novac

Nedjelja, 02.08.2026 | 13:48

Budvanska policija u ciljanim kontrolama ugostiteljskih objekata i operativno interesantnih osoba uhapsila je dva državljanina Srbije, dok su protiv još jednog podnijete prekršajne prijave zbog zloupotrebe droga. Tokom akcije zaplijenjeno je oko 200 grama marihuane, sedam pakovanja kokaina, vaga za precizno mjerenje i 1.320 eura za koje se sumnja da potiču od prodaje narkotika.

Na ulazak u Crnu Goru čeka se i do 10 sati

Nedjelja, 02.08.2026 | 13:18

Zbog višesatnih kolona vozila prema graničnom prelazu Karasovići gdje se na prelazak u Crnu Goru čeka i do deset sati, gradonačelnik Opštine Konavle Božo Lasić aktivirao je u nedjelju Stožer Civilne zaštite, te ocijenio da su Konavle "praktički paralizovane", prenosi Hrvatska radio-televizija.

Morska voda u Pržnu ponovo bezbjedna za kupanje

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 12:09

Rezultati ponovljenih analiza kvaliteta morske vode na kupalištu „Pržno“ u opštini Budva pokazali su da je voda dobrog kvaliteta i bezbjedna za kupanje i rekreaciju.

Nakon vikend kolapsa na granici, situacija na Debelom Brijegu znatno povoljnija

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 11:59

Tokom proteklog vikenda na graničnim prelazima između Hrvatske i Crne Gore zabilježene su velike gužve, a kolone vozila na pojedinim mjestima bile su duže od 20 kilometara. Najteža situacija bila je na prelazu Karasovići – Debeli Brijeg, gdje su putnici na izlazu iz Hrvatske čekali i do deset sati.

Nakon kritika zbog izgleda, Arijana Grande najavila povlačenje iz javnosti

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 11:08

Američka pjevačica i glumica Arijana Grande povući će se iz javnosti na duži period nakon završetka svoje turneje „Eternal Sunshine“, a ova odluka dolazi nakon brojnih komentara i kritika fanova na račun njenog izgleda.

Vlada usvojila Predlog zakona o zaradama u pravosuđu i poništila oglas o koncesiji na ležištu "Skrbuša"

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 10:53

Vlada Crne Gore je 1. avgusta utvrdila Predlog zakona o zaradama i drugim pravima u vezi sa vršenjem pravosudne i ustavnosudske funkcije.    

Više od 54.000 osoba juče prešlo granične prelaze u Herceg Novom

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 10:25

Na graničnim prelazima u Herceg Novom u nedjelju je evidentirano 54.205 osba, 18.699 motornih vozila i 31 plovilo.

Vojska Crne Gore treći dan iz vazduha gasi požar u Velestovu

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 10:17

Pripadnici Vazduhoplovstva Vojske Crne Gore već treći dan učestvuju u gašenju požara u Velestovu na području Cetinja, a do sada su na vatrom zahvaćeno područje izbacili oko 100 tona vode, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.

Tokom vikenda uhapšeno 126 vozača, čak 70 zbog vožnje pod dejstvom alkohola

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 10:01

Tokom prethodnog vikenda, od 31. jula do 2. avgusta, na crnogorskim putevima evidentirane su 74 saobraćajne nezgode, u kojima nije bilo poginulih. U nezgodama je 16 osoba zadobilo teške, a 22 lake tjelesne povrede.

Spalević: Rezultati "Izvještaja Deponije" u junu 2026. potvrđuju odgovoran odnos prema upravljanju otpadom

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 09:33

Zamjenik gradonačelnika Glavnog grada, Boris Spalević, saopštio je da rezultati poslovanja društva „Deponija“ d.o.o. Podgorica za jun 2026. godine potvrđuju visok nivo efikasnosti i odgovornosti u obavljanju jedne od najvažnijih komunalnih djelatnosti.

Uhapšen Kotoranin, osumnjičen za mučenje psa

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 09:02

Budvanska policija sinoć je, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Kotoru, uhapsila M.L. iz Kotora zbog sumnje da je počinio krivično djelo ubijanje i mučenje životinja i razaranje njihovog staništa.

Bečić: Možda nas mladi neće razumjeti zbog donošenja novih zakona, ali će nam jednog dana biti zahvalni

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 08:53

Potpredsjednik Vlade Aleksa Bečić kazao je da nova zakonska rješenja, čiji je autor MUP, mladi možda, za razliku od roditelja neće razumjeti, ali da će jednog dana sigurno biti zahvalni.