Ponedjeljak, 21.04.2025 | 08:23
IZVOR: gradski.me

Građani za vodu DUGUJU 4,25 miliona eura - Gubici na vodovodnoj mreži 54 odsto

Prema posljednjoj procjeni, gubici na vodovodnoj mreži iznose 54 odsto...




Foto: Kolektiv.me; Pixabay (kolaž)

Prema posljednjoj procjeni, gubici na vodovodnoj mreži iznose 54 odsto dok građani Podgorice duguju za vodu 4,25 miliona eura, saopšteno je Gradskom portalu iz Vodovoda i kanalizacija D.O.O.

Pošto im je, ističu, prioritet smanjenje gubitaka vode iz sistema, u tom cilju, nastaviće sa zamjenom cjevovoda koji su u upotrebi već duži vremenski period, što podrazumijeva rekonstrukciju vodovodne mreže.

“Značajna sredstva predviđena su iz Budžeta Glavnog grada Podgorica za ulaganja u izgradnju hidrotehničke infrastrukture, shodno stvarnim potrebama i raspoloživom projektnom dokumentacijom“, navode.

Što se tiče dugovanja za neizmirene račune za vodu iz “Vodovod i kanalizacija D.O.O.“ ističu kako zaključno sa 15. aprilom ove godine, ukupan dug fizičkih i pravnih lica iznosi 4,25 miliona eura.

Nedavno se jedan broj građana žalio na enormno uvećane račune za vodu, u medijima su objavljeni veliki računi za januar (od 564 do čak 941 eura). Iz Vodovoda su Gradskom pojasnili kako “svi potrošači koji su primili uvećan račun za vodu mogu podnijeti zahtjev za reklamaciju.“

 Iz Vodovoda navode kako se nakon primljenog zahtjeva vrši kontrola mjernog mjesta i konstatuje da li postoji kvar na vodomjeru odnosno ventilima. Ukoliko se ustanovi kvar na vodomjeru i/ili ventilima, potrošaču se koriguje račun.

“Ukoliko se ustanovi da je vodomjer ispravan, potrošačima savjetujemo da izvrše kontrolu unutrašnjih instalacija, jer ta vrsta kvara u većini slučajeva bude uzrok visokog računa za vodu“, pojasnili su iz Vodovoda za Gradski.

Iz Vodovoda navode kako je trenutno registrovano 13.212 potrošača koji se snabdijevaju sa zajedničkog vodomjera. Iz dana u dan taj broj se smanjuje, jer, kako su kazali, sve više potrošača koristi mogućnost ugradnje internog brojila.

Kako se već više mjeseci, zbog duga od oko šest miliona eura, pominje u javnosti mogući stečaj, iz tog preduzeća su nam kazali da je zakonom o komunalnim djelatnostima, propisano da cijenu za obavljanje komunalnih djelatnosti utvrđuje vršilac regulisane komunalne djelatnosti. Vršilac komunalne djelatnosti utvrđuje cijenu za obavljanje tih djelatnosti uz prethodnu saglasnost Regulatorne agencije za energetiku, odnosno jedinice lokalne samouprave.

“Prema prognozama, nova cijena vode dovešće do stabilizacije poslovanja Društva, i u relativnom kratkom roku moći ćemo da izmirujemo dospjele obaveze, tako da Društvu ne prijeti stečaj“, naveli su za Gradski iz Vodovod i kanalizacija D.O.O.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

ASP: Cijena puta kroz Klisuru dostigla 63,1 milion

Srijeda, 18.02.2026 | 12:45

Za kontroverzni projekat izgradnje puta od Lubnica ka Jezerinama, sa probijenim tunelom Klisura kroz planinu Bjelasica, u poslednjem mjesecu prošle godine plaćeno je novih 818 hiljada eura, čime je cijena dostigla preko 63,1 miliona i proizilazi da se posao plaća već punih deceniju, saopštili su danas iz Akcije za socijalnu pravdu.

Krajem marta prva struja sa Gvozda, u pripremi i Gvozd dva

Srijeda, 18.02.2026 | 10:48

Vjetroelektrana Gvozd, koja se gradi na području Krnova, počeće sa proizvodnjom električne energije krajem marta, čime se, četiri mjeseca prije roka, završava realizacija jednog od najznačajnijih energetskih projekata u oblasti obnovljivih izvora u Crnoj Gori.

Penzioneri "Radoja Dakića"uvrijeđeni rastom od 0,38 odsto

Srijeda, 18.02.2026 | 10:14

Penzioneri "Radoja Dakića" uvećanje penzija od 0,38 odsto smatraju uvredom, kazao je za "Dan" predstavnik udruženja malih akcionara "Radoja Dakića" Milan Vukčević.

Vlada uvodi stalne sezonce: Sigurnost za radnike, podsticaj za turizam

Utorak, 17.02.2026 | 20:17

Vlada je konačno uvela kategoriju stalnog sezonskog radnika. Cilj su bile jednostavnije procedure zapošljavanja sezonaca, naročito stranaca. Da li je time u potpunosti odgovoreno na zahtjeve turističke privrede?

Unija poslodavaca: Neustavna norma ne postaje ustavna ponovnim glasanjem

Utorak, 17.02.2026 | 14:31

Unija poslodavaca Crne Gore (UPCG) smatra da su jučerašnjim usvajanjem izmjena Zakona o unutrašnjoj trgovini ponovljene iste ustavnopravne manjkavosti zbog kojih je prethodna odredba o zabrani rada trgovina nedjeljom proglašena neustavnom od strane Ustavnog suda, po inicijativi UPCG.

Locirano i uhapšeno operativno interesantno lice u Pljevljima, sprovedeno u zatvor

Utorak, 17.02.2026 | 13:10

Operativno intersantno lice A.Lj. (22) iz Pljevalja uhapšeno je nakon što je Osnovni sud u tom gradu za njim raspisao naredbu o dovođenju u Upravu za izvršenje krivičnih sankcija (UIKS) radi izdržavanja kazne zatvora.

Šaranoviću stan od države za 6.324 eura, dva dana kasnije ga prodao za 61.500 eura

Utorak, 17.02.2026 | 14:38

Nevladina organizacija MANS objavila je da je uhapšeni nekadašnji direktor Uprave za imovinu, Blažo Šaranović, svojevremeno dobio od države stan u Tološima po povlašćenim uslovima i platio ga 6.324 eura, a dva dana kasnije ga prodao za 61.500 eura.

Tomaševo: Auto sljetjelo u rijeku, četiri osobe povrijeđene

Utorak, 17.02.2026 | 14:11

Četiri osobe su povrijeđene kada je vozilo sletjelo u rijeku Ljuboviđu u mjestu Tomaševo.

Izvučeno 300 dobitnika u nagradnoj igri Elektroprivrede Crne Gore „Nagradu osvoji jer nula se broji“

Utorak, 17.02.2026 | 13:13

U nagradnoj igri Elektroprivrede Crne Gore „Nagradu osvoji jer nula se broji“, koja je trajala od 5. do 31. januara 2026. godine, izvučeno je ukupno 300 dobitnika, koji zaključno sa posljednjim danom januara nijesu imali dugovanja za utrošenu energiju.

Prvo pomačenje Sunca u ovoj godini: Danas će biti vidljivo u nekim djelovima svijeta

Utorak, 17.02.2026 | 13:40

Takozvano "prstenasto" pomračenje Sunca dešava se kada Mjesec prođe između Zemlje i Sunca, ali je previše udaljen u svojoj orbiti da bi u potpunosti zasijenio Sunce, što stvara karakterističan "vatreni prsten" oko tamne siluete Mjeseca.

Mandić: Sloga, sigurnost i međusobno uvažavanje predstavljaju osnov napretka Crne Gore

Srijeda, 18.02.2026 | 13:03

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić uputio je čestitku reisu Islamske zajednice u Crnoj Gori, Rifatu ef. Fejziću, povodom nastupanja mjeseca Ramazana i tim povodom poručio da sloga, sigurnost i međusobno uvažavanje predstavljaju osnov napretka države.  

ASP: Cijena puta kroz Klisuru dostigla 63,1 milion

Srijeda, 18.02.2026 | 12:45

Za kontroverzni projekat izgradnje puta od Lubnica ka Jezerinama, sa probijenim tunelom Klisura kroz planinu Bjelasica, u poslednjem mjesecu prošle godine plaćeno je novih 818 hiljada eura, čime je cijena dostigla preko 63,1 miliona i proizilazi da se posao plaća već punih deceniju, saopštili su danas iz Akcije za socijalnu pravdu.

Milatović: Radnici zaslužuju sigurnost, a ne privremena rješenja

Srijeda, 18.02.2026 | 12:35

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović proglasio je Zakon o izmjeni Zakona o unutrašnjoj trgovini vodeći računa isključivo o interesima radnika u trgovini, ali sa zahtjevom da se Ustavom garantuje neradna nedjelja jer je to jedino rješenje koje donosi sigurnost za radnike. 

Spajić: Efikasan pravosudni sistem i nastavak reformi prioritet i u narednim mjesecima

Srijeda, 18.02.2026 | 12:25

Efikasan pravosudni sistem i nastavak reformi prioritet je i u narednim mjesecima, poručio je premijer Milojko Spajić, koji je danas razgovarao sa evropskim komesarom za pravosuđe Majklom Mekgratom.

Preminuo bivši član Predsjedništva BiH Borislav Paravac: Sudilo mu se za ratne zločine

Srijeda, 18.02.2026 | 12:20

Borislav Paravac, bivši član Predsjedništva Bosne i Hercegovine, preminuo je u 84. godini nakon duže i teške bolesti.

Živković: Hapšenja direktno skopčana sa društveno-političkim dešavanjima, vidjećemo da li se dešava nešto krupno

Srijeda, 18.02.2026 | 12:11

Predsjednik Demokratske partije socijalista Danijel Živković u Drugačijoj radio vezi istakao je da nema sumnje da će 2026. biti ispunjena hapšenjima.

Fejzić: Neka ramazan bude prilika da dodatno učvrstimo međusobno poštovanje, komšijsku bliskost i povjerenje među svim ljudima

Srijeda, 18.02.2026 | 11:50

Reis Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifat Fejzić uputio je čestitke povodom početka mjeseca Ramazana.

Podgorica: Četiri maloljetnika uhapšena zbog teških krađa

Srijeda, 18.02.2026 | 11:46

Policija je u Podgorici rasvijetlila više teških krađa i uhapsila pet osoba, od kojih četiri maloljetnika. Otuđeno je skoro 3.000 eura, mobilni telefoni i laptop računar.

Istraga tramvajske nesreće u Sarajevu, saslušano 30 svjedoka, izuzeti snimci videonadzora

Srijeda, 18.02.2026 | 11:32

Tužilaštvo Kantona Sarajevo je saopštilo da je u okviru istrage tramvajske nesreće saslušano 30 svjedoka, te izuzeto 10 snimaka videonadzora sa okolnih objekata, kao i snimak iz tramvajske kabine, prenosi RSE.

Na Žabljaku 63 centimetra snijega

Srijeda, 18.02.2026 | 11:32

Najviše snijega u Crnoj Gori jutros je izmjereno na Žabljaku - 63 centimetra, objavljeno je na sajtu Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.