Utorak, 22.04.2025 | 17:57
IZVOR: kolektiv.me

Ibrahimović: Jačamo saradnju sa UK - Crna Gora prepoznata kao VAŽAN PARTNER

Crna Gora i UK izgradile su čvrsto partnerstvo i žele dalje da unapređuju bilateralnu saradnju i međudržavne odnose, poručio je potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović tokom boravka u Ujedinjenom Kraljevstvu.




Foto: Ministarstvo vanjskih poslova

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović boravi u posjeti Ujedinjenom Kraljevstvu, gdje se sastao sa britanskim kolegom Dejvidom Lamijem i državnim ministrom za Evropu, Sjevernu Ameriku i prekomorske teritorije Ujedinjenog Kraljevstva Stivenom Dautijem.

"Želimo da dodatno unaprijedimo saradnju i veze među našim državama. Zato me posebno raduje što smo usaglasili okvir budućeg strateškog partnerstva, koje ćemo u najskorijem roku potvrditi kroz zajedničku deklaraciju”, kazao je Ibrahimović, istakavši posebno važnim to što međunrodni partneri i saveznici u Crnoj Gori vide pouzdanog partnera.

Foto: Ministarstvo vanjskih poslova

"Drago mi je što smo to danas, ovdje u Londonu, još jednom potvrdili, a veoma nam je važna i kontinuirana podrška UK u sprovođenju reformi na evropskom putu", ocijenio je Ibrahimović.

On je, danas u Londonu, uputio poziv kolegi Lamiju da posjeti Crnu Goru.

Britanski šef diplomatije Dejvid Lami istakao je posvećenost Ujedinjenog Kraljevstva prosperitetu Zapadnog Balkana i ponovio snažnu podršku daljem pridruživanju regiona Evropskoj uniji.

Pozdravio je napredak koji je Crna Gora ostvarila u procesu integracije, ocijenivši da je "izuzetno koliko je daleko stigla na tom putu". Naglasio je posvećenost UK afirmaciji regionalnog povezivanja i saradnje, što će potvrditi i kao domaćin ovogodišnjeg

Samita u okviru Berlinskog procesa.

"Želimo da unaprjeđujemo saradnju i nastavićemo da vas podržavamo", kazao je Lami.

Državni ministar za Evropu Dauti je podsjetio na brojne kontakte sa crnogorskim zvaničnicima u prethodnom periodu, uključujući i posjetu Crnoj Gori ove godine, tokom kojih se uvjerio u posvećenost reformama i privrženost evropskim i evroatlantskim vrijednostima. Potvrdio je da će UK nastaviti da podržava vanjskopolitičke apsiracije Crne Gore, kroz bilateralne kontakte i snažno NATO savezništvo.

U razgovorima je posebno naglašena važnost intenziviranja ekonomske saradnje. Istaknuto je da će ministarstva vanjskih poslova nastaviti da rade na poboljšanju uslova za dinamičniju privrednu aktivnost.

Značajan je prostor i za intenzivniju saradnju u oblasti turizma, saglasili su se sagovornici, uz ocjenu da je direktna avio povezanost pokazala izraženu zainteresovanost britanskih turista za Crnu Goru, što predstavlja potencijal koji treba dodatno afirmisati i valorizovati u narednom periodu.

Bilo je riječi i o aktuelnim bezbjednostim izazovima na globalnom planu, te ukazano da na važnost bliske saradnje i jedinstva.

Posjeta Ibrahimovića Ujedinjenom Kraljevstvu potvrda je intenziviranog političkog dijaloga na visokom nivou, kao i posvećenosti jačanju partnerstva i saradnje u oblastima od obostranog interesa.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Mandić za 28. jul zakazao PREMIJERSKI SAT

Četvrtak, 10.07.2025 | 17:25

Predsjednik Skupštine Andrija Mandić zakazao je Sedmu posebnu sjednicu Prvog redovnog (proljećnjeg) zasijedanja u 2025. godini za 28. jul (ponedjeljak) 2025. godine, a na dnevnom redu su premijerski sat i poslanička pitanja.

Ibrahimović PREDVODI delegaciju Vlade na obilježavanju 30. godišnjice genocida u Srebrenici

Četvrtak, 10.07.2025 | 16:31

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović predvodiće sjutra delegaciju Vlade Crne Gore na obilježavanju 30. godišnjice genocida u Srebrenici.

URA će PODRŽATI izmjene Zakona za povoljniji odlazak pripadnika službe zaštite i spašavanja u penziju

Četvrtak, 10.07.2025 | 14:11

Poslanički klub Građanskog pokreta URA podržaće izmjene Zakona o zaštiti i spašavanju kojima se propisuje da pripadnici službe zaštite mogu ostvariti pravo na penziju ako navrše najmanje 50 godina života i 30 godina staža osiguranja, od kojih najmanje 10 godina efektivno provedenih na poslovima na kojima se staž osiguranja računa sa uvećanim trajanjem, naveli su u saopštenju.

Skupština NASTAVLJA RAD (VIDEO)

Četvrtak, 10.07.2025 | 12:27

Poslanici u Skupštini Crne Gore trebalo bi da danas da raspravljaju o Predlogu zakona o izmjenama i dopunama Zakona o državnim službenicima i namještenicima.

Koprivica: CG pokazala čvrstu političku volju da se uhvati u koštac sa krijumčarenjem i švercom

Četvrtak, 10.07.2025 | 10:10

Skladište u Slobodnoj zoni Luka Bar u kojem se odvija postupak uništenja zaplijenjenog duvana, obišli su u zajedničkoj posjeti potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica, ambasadorka Velike Britanije u Crnoj Gori Don Meken, šef kooperacija u ambasadi EU u Crnoj Gori Ingve Egstroem, direktorica Uprave carina Maja Vučinić.

Bečići: U udesu poginuo motociklista

Četvrtak, 10.07.2025 | 08:15

Udes.

Stiže RETROGRADNI Merkur, a još dvije planete idu unazad: Kako će to UTICATI na vaš horoskopski znak

Četvrtak, 10.07.2025 | 09:36

Dešavanja na nebu tokom jula 2025. zapravo su poziv da zastanemo, planiramo i osjetimo šta je sljedeće. Retrogradni hod planeta sugeriše povlačenje, ali sezona Lava i poravnanje Saturna i Neptuna nude alatke za obnovu.

FOTO: Miloš Karadaglić počasni gost prijema povodom 13. jula - Dana državnosti

Četvrtak, 10.07.2025 | 14:44

Na svečanom prijemu u rezidenciji na Cetinju, povodom 13. Jula - Dana državnosti Crne Gore, poseban značaj dat je prisustvu svjetski priznatog crnogorskog umjetnika Miloša Karadaglića, koji je, prema protokolarnoj praksi, stigao posljednji, čime je simbolično označen kao počasni gost večeri. Protokolarna čast, pripala je Milošu Karadagliću, kao istinskom ambasadoru crnogorske kulture i umjetnosti u svijetu, saopšteno je iz Kabineta predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića.

Jelena Đoković POSLALA Novaku poruku koja TOPI SRCA: "20 godina sjedenja na ivici stolice" (FOTO)

Četvrtak, 10.07.2025 | 13:59

Koliko ljubavi i međusobne podrške stoji iza impresivnog Novaka Đokovića.

Koprivica: CG pokazala čvrstu političku volju da se uhvati u koštac sa krijumčarenjem i švercom

Četvrtak, 10.07.2025 | 10:10

Skladište u Slobodnoj zoni Luka Bar u kojem se odvija postupak uništenja zaplijenjenog duvana, obišli su u zajedničkoj posjeti potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica, ambasadorka Velike Britanije u Crnoj Gori Don Meken, šef kooperacija u ambasadi EU u Crnoj Gori Ingve Egstroem, direktorica Uprave carina Maja Vučinić.

Znate li da jedan dan u nedjelji svi LOŠE spavamo? Razlog bi mogao da vas IZNENADI

Četvrtak, 10.07.2025 | 21:46

U noći kada vam je san najpotrebniji, tijelo odlučuje da ga odbaci. Otkrijte šokantan razlog koji nauka tek sada razotkriva.

Zaboravite na tablete - Prirodna namirnica koja uklanja MUČNINU tokom putovanja na KRUZERU

Četvrtak, 10.07.2025 | 21:31

Morska bolest ili bolest putovanja uzrokovana je ponavljajućim pokretima tokom putovanja po talasima.

Oglasio se Keba nakon priča da će zamijeniti Mariju u „Zvezdama Granda“

Četvrtak, 10.07.2025 | 21:02

Pjevačica Marija Šerifović saopštila je da više neće biti član žirija „Zvezda Granda„, a ubrzo su se pronijele glasine da će na njeno mjesto doći Dragan Kojić Keba, koji je već u nekoliko emisija mijenjao stalne članove.

Naučno istraživanje OTKRIVA - Evo šta čini ZAJEDNIČKI ŽIVOT srećnijim

Četvrtak, 10.07.2025 | 20:41

Zajednički život sa sobom donosi brojne izazove, a svakodnevni kućni poslovi često postaju izvor frustracija među partnerima.

Spas za CRVENO LICE - Isprobajte rutinu koja donosi vidljive REZULTATE

Četvrtak, 10.07.2025 | 20:18

Pružite joj olakšanje.

Da li znate pravila BONTONA za STOLOM? Četiri zaboravljene navike koje ostavljaju utisak

Četvrtak, 10.07.2025 | 19:59

Kulturno ponašanje za stolom dokaz je uopšteno lijepog vaspitanja. Zato bi svako trebao biti upoznat s nekim osnovnim pravilima bontona prilikom jela.

Treća sezona za ljubitelje Marvelovog Spider - Evo šta donosi NOVA sezona

Četvrtak, 10.07.2025 | 19:24

Spider-Man se vraća u velikom stilu u trećoj sezoni popularne timske pucačine Marvel Rivals, a studio NetEase na poseban je način odlučio obilježiti treću sezonu kako bi obradovali ljubitelje ove igre.

Gorčević: Podrška inicijativi da se OBEZBIJEDI najmanje 40% učešća ŽENA na izbornim listama

Četvrtak, 10.07.2025 | 19:10

Podržavam inicijativu da se kroz izmjene izbornog zakonodavstva obezbijedi najmanje 40% učešća žena na izbornim listama, uz obavezu njihove ravnomjerne raspodjele, saopštila je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević (PES).

Sjajan otpor protiv Danske,'' Lavice" u odlučujućem meču za glavnu rundu

Četvrtak, 10.07.2025 | 19:00

Herojska igra protiv vicešampiona svijeta nije nagrađena osvajanjem boda koji bi bio više nego zaslužen – Danska je u sjajnom meču u „Bemax areni“ slavila protiv Crne Gore u drugom kolu Evropskog prvenstva za igračice do 19 godina.

Frižider nije najbolje mjesto za skladištenje PARADAJZA - Evo kako ćete ga održati SVJEŽIM

Četvrtak, 10.07.2025 | 18:52

Paradajz je jedna od onih namirnica koje se često konzumiraju, ali većina ljudi ih pogrešno skladišti jer ih ne treba držati u frižideru kako bi zadržale svježinu.