Utorak, 22.04.2025 | 18:23
IZVOR: vijesti.me

Zakonodavni odbor NIJE USVOJIO predlog Pejović da se na Velikoj plaži gradi centar za hadronsku terapiju kancera

Prvi amandman koji je nezavisna poslanica u Skupštini Crne Gore Jevrosima Pejović podnijela na Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma o saradnji u oblasti turizma i razvoja nekretnina između vlada Crne Gore i Ujedinjenih Arapskih Emirata, kojim se predlaže da se na Velikoj plaži u Ulcinju gradi centar za hadronsku terapiju kancera, nije dobio podršku na Zakonodavnom odboru. Na glasanju je bilo sedam uzdržanih.




Foto: Skupština Crne Gore/M.Matković

Poslanici su na Zakonodavnom odboru raspravljali o ovom i još devet amandmana koje je Pejović podnijela.

Glasanje za drugi amandman je prošlo sa šest uzdržanih i jednim glasom "za". Jedini je za ovaj amandman glasao predsjedavajući Zakonodavnog odbora Dragan Bojović (DNP).

Ostalim amandmanima poslanica je tražila, između ostalog, da se projekti od posebnog značja za državu mogu sprovoditi isključivo uz saglasnost lokalne samouprave, da najmanje pola morske obale koja je obuhvaćena projektima mora ostati dostupjno građanima bez posebne naknade, da se omogući Crnoj Gori da raskine ili suspenduje izvršenje aranžmana ako se utvrdi da su u suprotnosti sa Ustavom Crne Gore, zakonima, međunarodnim pravom ili javnim interesom...

Pejović je poručila da se mora uraditi sve da se poboljša zakon koji prati sporazume sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE).

Poslanica Jevrosima Pejović je pozvala da se ne donose odluke zbog kojih će se kasnije kajati.

Nezavisna poslanica u Skupštini Crne Gore Jevrosima Pejović podnijela je amandman na Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma o saradnji u oblasti turizma i razvoja nekretnina između vlada Crne Gore i Ujedinjenih Arapskih Emirata, kojim se predlaže da se na Velikoj plaži u Ulcinju gradi centar za hadronsku terapiju kancera.

Poslanici na Zakonodavnom odboru raspravljaju o ovom i još devet amandman koje je Pejović podnijela.

Pejović je poručila da se mora uraditi sve da se poboljša zakon koji prati sporazume sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE).

"Moji amandmani, iako na apsurdnu stvar, imaju za cilj da porazgovaramo još jednom i da Vas još jednom zamislim, da razmislite još jednom. Jedini način kako sporazum možemo raskinuti za par godina, kada se smijeni vlast, jeste da se dokaže da je plod korupcije. Bilo je momenata gdje možemo posumnjati na to. Možda će biti materijala i za Bečku konvenciju", kazala je ona.

Poslanica je pozvala da se ne donose odluke zbog kojih će se kasnije kajati.

"Ja sam prva kritikovala Zakon o sprečavanju korupcije, pa je kasnije ispalo da su određeni dnelovi neprimjenljivi", rekla je.

Pejović se usaglasila da nije uobičajena pojava da nevladin sektor učestvuje na odborima, ali ponovila da je sjednica Vlade na kojoj se odlučivalo trajala 33 minuta, kao i da su odlučivali lajkovima.

"Vidim da su se uključili mnogobrojni aktivisti, akademska zajednica. Veoma je bitno kako donosimo ovu odluku. Znam da Vaša moralna vertikala ne dozvoljava da se bez razgovora odlučuje o sudbini naše djece", istakla nezavisna poslanica.

Ona je dodala da je apsurdno dodavati amandmane na nešto što je već potpisano, ali i da to govori o odnosu Spajića prema Skupštini.

Pejović je kazala da je Vasilije Čarapić veći ekspert u ovoj oblasti, da on može naslutiti koliko je ovo opasno za cjelokupan sistem, ali i da se stiče utisak da je Ministarstvo javnih radova otvoreno samo zbog Alabara.

"Vlada često igra obrnutih muzičkih stolica. Nasuprot pravilima, provlače se nove stolice, umjesto da se miču", ocijenila je.

Pejović je istakla da je Nimanbegu predložio da se u Ulcinju gradi i centar za liječenje kancera, sa akcentom na trudnice, te da je zato danas sa njima Milena Popović Samardžić.

"Ako birate između bilo kakvog hotela ili centra gde će se građani liječiti da ćete svi izabrati ovo drugo", saopštila je poslanica.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Milatović: Mi odlučujemo da li ćemo u EU biti posljednji ili ravnopravni

Utorak, 03.03.2026 | 20:12

Mi odlučujemo da li ćemo u EU biti posljednji ili ravnopravni, poručio je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović.

Klikovac o RTV Podgorica: Uskoro će se saznati sve o namještenim ugovorima, kupljenim diplomama i ko iz "mraka" upravlja ovim emiterom

Utorak, 03.03.2026 | 19:35

"Primjenom zakona borimo se protiv mraka. Protiv podgoričkog Informera koji se finansira sa 2 miliona eura od novca gradjana Podgorice. RTV Mrak koji zapošljava sijače mržnje, tvorce lažnih optužbi i kojima o moralu i principima govore osudjeni za najgora krivična djela", objavio je na mreži X Andrija Klikovac, šef Kluba odbornika DPS-a u Skupštini Glavnog grada.

Tramp: Prekinućemo svu trgovinu sa Španijom

Utorak, 03.03.2026 | 19:09

"Ne želimo ništa da imamo sa Španijom", rekao je predsjednik SAD.

Zelenski je američkim saveznicima ponudio presretače dronova u borbi sa Iranom

Utorak, 03.03.2026 | 18:14

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski je danas ponudio američkim saveznicima na Bliskom istoku kijevske presretače dronova u zamjenu za neke od njihovih raketa protivvazdušne odbrane.

Ibrahimović: Avion sa crnogorskim državljanima krenuo iz Egipta ka Podgorici, sjutra novi let iz Emirata

Utorak, 03.03.2026 | 18:02

Ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović saopštio je da je prvi evakuacioni let naših državljana uspješno organizovan i da se avion sa preko 70 putnika uputio sa aerodroma u Šarm el Šeiku, u Egiptu, ka Podgorici.

UP - U Kolašinu uhapšen nastavnik, osumnjičen za seksualno uznemiravanje učenika

Utorak, 03.03.2026 | 08:20

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“, Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje su, u saradnji sa nadležnim Osnovnim državnim tužilaštvom u Bijelom Polju, locirali i lišili slobode osobu osumnjičenu za krivično djelo seksualno uznemiravanje, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Ruska verbalna podrška Iranu razotkrila granice savezništva sa Moskvom: koliko zaista vrijedi podrška Kremlja?

Utorak, 03.03.2026 | 09:34

Dok je Teheran u subotu ujutru bio zasipan američkim i izraelskim bombama, njegov glavni diplomata okrenuo je broj Moskve. Sa druge strane linije, prema zvaničnom ruskom saopštenju, ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izrazio je saučešće svom iranskom kolegi i obećao mu – verbalnu podršku, piše Politiko.

U Crnoj Gori neće biti nestašice nafte

Utorak, 03.03.2026 | 08:19

Cijene goriva već naredne sedmice biće veće za nekoliko centi, kazao je za Radio Crne Gore Draško Striković iz Udruženja naftnih kompanija. Uvjerava da nestašica neće biti, da zaliha ima za nekoliko narednih mjeseci, a dobra je i snabdijevenost u državama regiona – Grčkoj i Hrvatskoj.  

MVP: Vlada organizuje danas evakuacioni let iz Egipta

Utorak, 03.03.2026 | 08:29

Vlada Crne Gore organizovaće danas let za evakuaciju naših državljana iz Egipta, saopštila je za TVCG Ivana Đukanović iz Generalnog direktorata za konzularne poslove i saradnju sa iseljeništvom.

MVP: Državljani CG na Bliskom Istoku da izbjegavaju nepotrebna kretanja i prate obavještenja

Utorak, 03.03.2026 | 08:16

Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore poziva crnogorske državljane koji se nalaze u ratom pogođenim državama na Bliskom istoku savjetuje da ostanu u svojim mjestima boravka, izbjegavaju nepotrebna kretanja i redovno prate službena obavještenja nadležnih organa država u kojima borave.

Od sjutra naoblačenje, temperatura do 20 stepeni

Utorak, 03.03.2026 | 21:27

Prijepodne pretežno sunčano povremeno uz malu do umjerenu, uglavnom visoku, oblačnost. 

(VIDEO) Ženska osoba spasena iz Morače

Utorak, 03.03.2026 | 21:22

Brzom reakcijom policije i vatrogasaca spasena je ženska osoba koja se iz za sada neutvrđenih razloga našla u rijeci Morači.

Vučić: Oni koji su išli na sunčanje u Dubai ne slušajući šta pričam krivce će da traže u nama

Utorak, 03.03.2026 | 21:19

Prvi let sa putnicima iz Dubaija stigao je u Beograd rano jutros, drugi se očekuje u toku noći, a kako piše N1, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić ljut je na one koji ga nisu slušali, iako nije bilo zvaničnog upozorenja države da se ne ide u zemlje Bliskog istoka.

Ministarstvo zdravlja: Prevencija gojaznosti je dugoročna investicija u zdravlje populacije

Utorak, 03.03.2026 | 20:35

Međunarodni dan borbe protiv gojaznosti predstavlja poziv na odgovorno djelovanje, zasnovano na naučnim dokazima, međusektorskoj saradnji i dugoročnoj viziji društva koje zdravlje prepoznaje kao svoju temeljnu vrijednost, saopštili su iz Ministarstva zdravlja.

Tužilački savjet: Mandić ugrozio samostalnost tužioca

Utorak, 03.03.2026 | 20:46

Tužilački savjet ocijenio je osnovanom pritužbu u vezi sa ugrožavanjem samostalnosti državnog tužioca od predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića.

Milatović: Mi odlučujemo da li ćemo u EU biti posljednji ili ravnopravni

Utorak, 03.03.2026 | 20:12

Mi odlučujemo da li ćemo u EU biti posljednji ili ravnopravni, poručio je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović.

Primorac dobio nalog da igra sjutra, odluka CAS-a čeka se do podne

Utorak, 03.03.2026 | 20:08

Na adresu VPK Primorac danas je stigao zvaničan mejl u kojem se klub poziva da započne pripreme za odigravanje prve utakmice osmine finala Evrokupa protiv Juga, zakazane za sjutra u 19 časova u Podgorici.

Proljećne alergije kod djece: Kako prepoznati prve znakove?

Utorak, 03.03.2026 | 19:59

Proljeće donosi duže dane, više boravka na otvorenom i, nažalost, sezonske alergije. Kod djece se prvi simptomi često zamijene s prehladom, što može odgoditi pravovremenu reakciju. U proljeće cvatu brojna stabla i biljke, a polen se lako širi vazduhom.

Šakira oborila rekord u Meksiko Sitiju: Besplatnom koncertu prisustvovalo 400.000 ljudi

Utorak, 03.03.2026 | 19:45

Šakira je u nedjelju završila opsežni meksički dio svoje svjetske turneje “Las Mujeres Ya No Lloran” novim rekordom i to okupivši 400.000 ljudi na besplatnom koncertu na trgu u Mexico Cityju.

Klikovac o RTV Podgorica: Uskoro će se saznati sve o namještenim ugovorima, kupljenim diplomama i ko iz "mraka" upravlja ovim emiterom

Utorak, 03.03.2026 | 19:35

"Primjenom zakona borimo se protiv mraka. Protiv podgoričkog Informera koji se finansira sa 2 miliona eura od novca gradjana Podgorice. RTV Mrak koji zapošljava sijače mržnje, tvorce lažnih optužbi i kojima o moralu i principima govore osudjeni za najgora krivična djela", objavio je na mreži X Andrija Klikovac, šef Kluba odbornika DPS-a u Skupštini Glavnog grada.