Srijeda, 23.04.2025 | 17:22
IZVOR: kolektiv.me

PRETRESI širom Crne Gore - UHAPŠENO šest osoba

Uprava policije saopštila je da je u višemjesečnoj akciji "Milet" uhapšeno šest osoba, protiv osam lica podnijete su krivične prijave, a u pretresima je zaplijenjena droga, oružje, municija i novac.




Foto: Uprava policije Crne Gore

Akcija je, kako je saopšteno, podržana od strane projekta EU4FAST, a sa ciljem suzbijanja ulične prodaje i krijumčarenja opojnih droga i razbijanja mreže uličnih dilera.

Pojašnjavaju da su u ovim aktivnostima su otkrivena i krivična djela nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija, falsifikovanje isprave i nedozvoljen prelazak državne granice i krijumčarenje ljudi.

"Prilikom akcije izvršeni su pretresi objekata stanovanja na osam lokacija na području Podgorice, Pljevalja, Bijelog Polja i Nikšića, prilikom kojih je lišeno slobode šest lica a podnijeto je pet krivičnih prijava protiv osam lica od kojih se dva lica nalaze u UIKS-u", saopšteno je iz UP.

Foto: Uprava policije Crne Gore

Kažu da je, postupajući po naredbi suda izvršen je pretres stana i pomoćnih objekata koje koristi lice M.Đ.(40) prilikom kojeg su pronađene pvc kesice sa sadržajem praškaste materije za koje se sumnja da sadrže opojnu drogu heroin mase blizu 400 grama, oko 58 grama opojne droge kokain, oko 113 grama nepoznate bijele praškaste materije, 668 grama baze za heroin, novac u iznosu od 470 eura, balistički prsluk-pancir, GSP uređaj za praćenje, pribor za čišćenje oružja, pribor za miješanje, mjerenje i pakovanje opojne droge.

"O događaju je obaviješten tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Bijelom Polju po čijem je nalogu M.Đ. uz krivičnu prijavu lišen slobode zbog sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga", kaže se u saopštenju.

Dodaju da su službenici Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje su u saradnji sa službenicima granične policije izvršili pretres stana i drugih prostorija u vlasništvu lica V.A.(30).

"Tom prilikom je kod istog pronađeno 13 komada municije različite vrste i kalibra u ilegalnom posjedu. Protiv V.A će nakon sprovedenih odgovarajućih vještačenja biti podnešena krivična prijava za krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija. V.A. je lišen slobode zbog sumnje da je izvršio krivično djelo nedozvoljen prelazak državne granice i krijumčarenje ljudi na način što je zajedno sa licem R.S. ilegalnim prelazom između Srbije i Crne Gore preko granične linije, kako se sumnja, prokrijumčario lice M.Č. iz Bara, za kojim je bila raspisana nacionalne potjernice, za novčanu nadoknadu", kaže se u saopštenju.

Foto: Uprava policije Crne Gore

Izvršen je i pretres stana lica R.S.(60) iz Bijelog Polja i tom prilikom su, kako se navodi, kod istog su pronađene dvije puške bez odgovarajuće dokumentacije, 72 komada municije različite vrste i kalibra i jedan pištolj.

"Ove predmete je prilikom pretresa pokušala da odbaci njegova supruga. Nadležni tužilac će se nakon sprovedenih vještačenja naknadno izjasniti o kvalifikaciji djela u odnosu na ovaj događaj. R.S. je uz krivičnu prijavu lišen slobode zbog sumnje da je zajedno sa licem V.A. izvršio krivično djelo nedozvoljen prelazak državne granice i krijumčarenje ljudi", kaže se u saopštenju.

Pojašnjavaju da je pretresom stana kod lica O.L.(39) privremeno su oduzeti elektronski uređaji.

"Lišen je slobode i protiv njega je državnom tužilaštvu podnijeta krivična prijava zbog sumnje da je zajedno sa licem E.S. izvršio krivično djelo falsifikovanje isprave. Lišen je slobode i M.R.(50) iz Pljevalja od kojeg je pretresom oduzet elektronski uređaj i podnijeta krivična prijava zbog sumnje da je počinio krivično djelo nedozvoljena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga", navode.

Od lica E.S.(37) iz Pljevalja, oduzet je elektronski uređaj, a isti je lišen slobode zbog sumnje da je zajedno sa licem O.L. izvršio krivično djelo falsifikovanje isprave.

Foto: Uprava policije Crne Gore

"Krivične prijave su podnijete i protiv lica M.P. (55) iz Pljevalja i A.K.(25) iz Pljevalja, koji se nalaze na izdržavanju zatvorske kazne u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija u Spužu zbog sumnje da su počinili krivično djelo nedozvoljena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga. Za isto krivično djelo su prikupljeni dokazi protiv jednog lica iz Pljevalja koje je u međuvremenu preminulo", kaže se u saopštenju.

Pojašnjavaju da je u prethodnom periodu zajedno sa današnjom zaplijenom, tokom sprovođenja istraživanja u oblasti droga, u višemjesečnim aktivnostima na predmetu, ostvareno je ukupno 26 zapljena prilikom kojih je zaplijenjeno preko 91 kg opojne droge marihuane, oko 280 grama opojne droge kokain, preko 400 grama opojne droge heroin, 668 grama baze za heroin, preko 400 grama amfetamina, 230 komada raznih tableta, 113 grama nepoznate bijele praškaste materije.

"U dosadašnjim aktivnostima su oduzete i tri puške i dva pištolja i municija", zaključeno je u saopštenju Uprave policije.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Iz Hrvatske izručen član OKG-a osumnjičen za teško ubistvo

Srijeda, 01.07.2026 | 20:38

Član organizovane kriminalne grupe V.L. (28) sproveden u Crnu Goru nakon hapšenja u Hrvatskoj po međunarodnoj potjernici Interpola - tereti se za teško ubistvo u saizvršilaštvu i stvaranje kriminalne organizacije, saopšteno je iz Uprave policije.

Zbog utakmice BIH – SAD: Kafići u Sarajevu rade do 5 ujutru, na posao kad se probudite

Srijeda, 01.07.2026 | 19:41

U Sarajevu raste navijačka euforija uoči važne utakmice fudbalske reprezentacije BiH protiv Sjedinjenih Američkih Država.

Bešović: Gradski bazen tokom juna posjetilo oko 6.500 kupača, očekujemo rekordnu sezonu

Srijeda, 01.07.2026 | 19:32

Ljetnja sezona donijela je i veliku posjećenost gradskim bazenima. Tokom juna zabilježen je značajan broj posjetilaca, a u Sportskim objektima očekuju da će jul biti još uspješniji ukoliko se nastavi period lijepog vremena, prenosi RTV Podgorica.

Berane: Raspisan tender za sanaciju i adaptaciju objekta koji će ubuduće koristiti JPU "Radmila Nedić"

Srijeda, 01.07.2026 | 19:24

Raspisan je tender za sanaciju i adaptaciju objekta u centru Berana koji će ubuduće koristiti JPU "Radmila Nedić" Berane, saopštilo je Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).

Dobrakovo: Policija zaplijenila robu bez dokumentacije

Srijeda, 01.07.2026 | 19:11

Na graničnom prelazu Dobrakovo policija je otkrila robu bez dokumentacije vrijednu preko 6.000 eura, te podnijela krivičnu prijavu protiv državljanina Crne Gore D.E. (45) zbog nedozvoljene trgovine, saopšteno je iz Uprave policije.

Najviša temperatura koju ljudsko tijelo može da podnese

Srijeda, 01.07.2026 | 09:39

Sa klimatskim promjenama koje uzrokuju porast temperatura širom svijeta, ekstremne vrućine postaju sve češće - a samim tim i veća prijetnja po zdravlje.

Mlađima od 21 godine zabrana vožnje noću, povratnicima oduzimanje vozila

Srijeda, 01.07.2026 | 08:29

Vozači mlađi od 21 godine neće moći da upravljaju vozilom snage motora veće od 80 kilovata, a biće im zabranjeno i da voze u periodu od ponoći do pet sati ujutru. To je predviđeno predlogom izmjena i dopuna Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, koje je u parlamentu obrazložio ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović.  

Šaranović: Od danas kampanja „Živi, ne žuri“, vozači će znati gdje policija kontroliše saobraćaj

Srijeda, 01.07.2026 | 11:15

Od 1. jula do 1. oktobra, tokom najintenzivnijeg perioda ljetnje turističke sezone, Ministarstvo unutrašnjih poslova sprovodi nacionalnu preventivno-represivnu kampanju „Živi, ne žuri“, usmjerenu na povećanje bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju, sa jasnim ciljem – da sačuvamo ljudske živote i povećamo bezbjednost svih učesnika u saobraćaju, saopštio je resorni ministar Danilo Šaranović.  

Fon der Lajen: Crnu Goru, države članice i naše institucije pripremamo za proširenje

Srijeda, 01.07.2026 | 08:29

Finansijski paket, kojim se utvrđuju budžetski aranžmani koji će se primjenjivati na Crnu Goru nakon njenog konačnog pristupanja Evropskoj uniji, usvojila je juče Evropska komisija, uz ocjenu da to, nakon nedavnog dogovora država članica o početku izrade pristupnog ugovora za našu zemlju, predstavlja još jedan značajan korak ka članstvu u Uniji.  

Zbog utakmice BIH – SAD: Kafići u Sarajevu rade do 5 ujutru, na posao kad se probudite

Srijeda, 01.07.2026 | 19:41

U Sarajevu raste navijačka euforija uoči važne utakmice fudbalske reprezentacije BiH protiv Sjedinjenih Američkih Država.

Šampionka Rolan Garosa eliminisana u drugom kolu Vimbldona

Srijeda, 01.07.2026 | 22:00

Barbora Krejčikova plasirala se u treće kolo Vimbldona nakon što je u trileru od tri seta savladala šampionku Rolan Garosa, Miru Andrejevu, rezultatom 4:6, 7:5, 6:4.

Nikolić: Dobra odbrana recept za pobjedu nad Portugalom

Srijeda, 01.07.2026 | 21:55

Centar crnogorske reprezentacije Zoran Nikolić kazao je da su svjesni važnosti meča sa Portugalom, protiv kojeg moraju odigrati čvrsto u odbrani, kako je naveo, da bi se nadali pobjedi.

Iz Hrvatske izručen član OKG-a osumnjičen za teško ubistvo

Srijeda, 01.07.2026 | 20:38

Član organizovane kriminalne grupe V.L. (28) sproveden u Crnu Goru nakon hapšenja u Hrvatskoj po međunarodnoj potjernici Interpola - tereti se za teško ubistvo u saizvršilaštvu i stvaranje kriminalne organizacije, saopšteno je iz Uprave policije.

Engleska nakon preokreta savladala DR Kongo u Atlanti

Srijeda, 01.07.2026 | 20:16

Dugo je izgledalo da ćemo u Atlanti prisustvovati jednoj od najvećih senzacija u istoriji Mundijala, jer je DR Kongo do 15 minuta prije kraja vodio protiv Engleske. A onda je na scenu stupio Hari Kejn i još jednom pokazao kakav je igrač. Napadač Bajerna je režirao preokret za desetak minuta 2:1 i odveo svoj tim na megdan domaćinu Meksiku u osminu finala.

Zvanično: Sony donio odluku koja mijenja gejming, diskovi odlaze u istoriju

Srijeda, 01.07.2026 | 21:37

Sony je saopštio da PlayStation prelazi u potpunosti na digitalni format, pri čemu će proizvodnja fizičkih diskova s igrama biti obustavljena od januara 2028. godine. Nakon tog datuma, nove igre moći će da se kupuju isključivo u digitalnom formatu putem PlayStation Store-a i kod ovlašćenih prodavaca.

Zbog utakmice BIH – SAD: Kafići u Sarajevu rade do 5 ujutru, na posao kad se probudite

Srijeda, 01.07.2026 | 19:41

U Sarajevu raste navijačka euforija uoči važne utakmice fudbalske reprezentacije BiH protiv Sjedinjenih Američkih Država.

U četvrtak promjenljivo vrijeme: Mogući pljuskovi, grmljavina i lokalne nepogode

Srijeda, 01.07.2026 | 22:06

U četvrtak nas očekuje promjenljivo oblačno i nestabilno vrijeme, povremeno kiša, pljuskovi i grmljavina, saopštili su iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Bešović: Gradski bazen tokom juna posjetilo oko 6.500 kupača, očekujemo rekordnu sezonu

Srijeda, 01.07.2026 | 19:32

Ljetnja sezona donijela je i veliku posjećenost gradskim bazenima. Tokom juna zabilježen je značajan broj posjetilaca, a u Sportskim objektima očekuju da će jul biti još uspješniji ukoliko se nastavi period lijepog vremena, prenosi RTV Podgorica.

Berane: Raspisan tender za sanaciju i adaptaciju objekta koji će ubuduće koristiti JPU "Radmila Nedić"

Srijeda, 01.07.2026 | 19:24

Raspisan je tender za sanaciju i adaptaciju objekta u centru Berana koji će ubuduće koristiti JPU "Radmila Nedić" Berane, saopštilo je Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).

Vajnštajn hitno prevezen iz zatvora u bolnicu

Srijeda, 01.07.2026 | 21:30

Holivudski producent ponovo je zbog zdravstvenih problema morao da napusti zatvorsku ćeliju.