Srijeda, 23.04.2025 | 20:58
IZVOR: net.hr

UKLONITE neugodan miris iz boce za vodu uz OVU METODU (VIDEO)

Više nikad nećete morati ribati unutrašnjost boca za vodu zahvaljujući ovom jednostavnom triku.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Karolina Makoli podijelila je svoju metodu za temeljito čišćenje metalne boce za vodu i to koristeći samo jedan sastojak. Objasnila je kako čisti manje predmete tako da ih ne mora satima ribati.

Kad su u pitanju metalne boce, Makoli je na snimci pokazala kako ih čisti pomoću tableta za čišćenje zubne proteze. Uz ovaj jednostavan način nećete morati ribati bocu.

Tablete stvaraju mnoštvo sitnih mjehurića koji prodiru u najsitnije pukotine i teško dostupna mjesta, učinkovito uklanjajući nečistoće, što je praktičnije od uobičajenih sredstava za čišćenje.

Metoda čišćenja boce za vodu i kuvala

Savjetuje da u bocu stavite dvije do tri tablete za čišćenje zubne proteze, zatim ulijete vruću vodu gotovo do vrha. Ostavite da se tablete zapjene i reagiraju jer će tako razgraditi svu prljavštinu i ukloniti neugodne mirise iz unutrašnjosti boce. Pustite da odstoji, a onda isperite.

Tablete za čišćenje zubne proteze sadrže slične sastojke kao i mnogi deterdženti za pranje rublja, poput oksidansa, izbjeljivača na bazi peroksida, sode bikarbone i drugih sredstava za čišćenje. Mogu se koristiti za čišćenje raznih površina u domaćinstvu – od porculana, stakla, keramike pa čak i metala te mogu pomoći i kod uklanjanja kamenca, npr. u kuvalima za vodu.

Da biste očistili kuvalo, napunite ga vodom, ubacite jednu tabletu i ostavite da odstoji nekoliko sati. Na kraju samo izlijte vodu, dobro isperite i po potrebi malo očistite spužvom, navodi The Spruce.

VIDEO MOŽETE POGLEDATI OVDJE!

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mitrović: Svaka čast momcima

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 08:29

Košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je sinoć Rumuniju (65:64) u posljednjem kolu prve faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i sa prve pozicije se plasirala u narednu fazu.

Pejović: Sinhronizovani napadi Ðukanovića i Vučića dokazuju njihovu neraskidivu vezu

Nedjelja, 05.07.2026 | 20:32

Današnji sinhronizovani napadi SNS-a i DPS-a dokazuju neraskidivu vezu Ðukanovića i Vučića. Ove dvije navodno zavađene strukture imaju paničnu potrebu da se zajedno štite i održavaju, dok pred očima javnosti pokušavaju da zamagle istoriju zajedničkog djelovanja, saopštio je generalni sekretar Pokrta Evropa sad (PES) Boris Pejović.

Postignut dogovor vlasti i opozicije: Biće inicirane izmjene zakona u oblasti unutrašnjih poslova i nacionalne bezbjednosti, intenzivira se izbor sudija Ustavnog suda

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 08:42

Predstavnici parlamentarne većine i opozicije postigli su danas saglasnost o više ključnih pitanja od značaja za evropski put Crne Gore, uključujući izmjene zakona iz oblasti unutrašnjih poslova i bezbjednosti, izbor sudija Ustavnog suda i sprovođenje izbornih reformi, saopšteno je nakon sastanka održanog uz podršku Delegacije Evropske unije u Crnoj Gori.  

Belingem oduševljen pobjedom, pa "potkačio" bivše reprezentativce Engleske

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 09:57

Engleska je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva, pošto je pobijedila jednog od domaćina Meksiko sa 3:2 i sa igračem manje od 54. minuta meča.

Uplovljavaju četiri broda sa 3,27 hiljada putnika

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 12:22

U kotorsku luku danas će uploviti četiri broda sa 3,27 hiljada putnika.

Paolini izborila četvrtfinale Vimbldona, Mertens takođe među osam najboljih

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 18:53

Italijanska teniserka Jasmin Paolini plasirala se u četvrtfinale Vimbldona nakon što je poslije tri seta savladala Aleksandru Ealu sa Filipina rezultatom 6:4, 4:6, 6:3.

foto

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 18:45

Mnogi hodanje smatraju samo načinom da stignu od tačke A do tačke B ili laganom aktivnošću rezervisanom za dane kada nemaju vremena za pravi trening.

Milatović ispratio ambasadora Afifija: Crna Gora i Egipat otvaraju novo poglavlje saradnje

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 18:21

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović primio je u oproštajnu posjetu nerezidentnog ambasadora Egipta u Crnoj Gori, sa sjedištem u Pragu, Mahmuda Mostafu Afifija.

Izručen član visokorizične organizovane kriminalne grupe, iz Srbije u Crnu Goru

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 18:08

Službenici NCB Interpola Podgorica su danas, uz asistenciju Posebne jedinice policije i u saradnji sa službenicima Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije – NCB Interpola Beograd, realizovali ekstradiciju međunarodno traženog lica I.T. (28), državljanina Crne Gore, člana jedne visokorizične OKG.

Spajić: Tačno je da sam imao državljanstvo Srbije

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 17:57

U Skupštini Crne Gore je počeo premijerski sat.   

Žestoka polemika Pejovića i Kneževića

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 17:13

Sjednicu parlamenta danas obilježila je žestoka polemika Milana Kneževića (DNP) i Borisa Pejovića (PES).

Marković demantovao Spajića: Bio sam jedini poslanik DPS-a koji nije glasao za Abazovićevu Vladu

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 17:10

Predsjednik Stranke evropskog progresa SEP, Duško Marković kazao je da je jedini tadašnji poslanik DPS-a koji nije glasao za Vladu Dritana Abazovića, niti je prisustvao sjednici za izbor te Vlade.

Knežević Spajiću: Sinoć ste vratili Đukanovića, povucite priznanje Kosova i Marović će biti izručen

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 16:39

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević kazao je da je Milojko Spajić vratio Mila Đukanovića u punom sjaju njegovog antisrpstva.

Evropski pokret u Crnoj Gori pozdravlja politički dogovor kao potvrdu da interes građana i države može biti iznad partijskih razlika

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 16:38

Evropski pokret u Crnoj Gori pozdravlja postizanje dogovora između predstavnika parlamentarne većine i opozicije, uz podršku i posredovanje odgovornih međunarodnih partnera, kao važan korak ka prevazilaženju političke krize i obnovi institucionalnog dijaloga u interesu evropske budućnosti Crne Gore.

Perić traži svu dokumentaciju o pokušaju promjene naziva NB "Radosav Ljumović"

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 16:30

Predsjednik Skupštine Glavnog grada Srđan Perić zatražio je od direktorice NB "Radosav Ljumović" Slavice Ilinčić svu dokumentaciju u vezi sa temom promjene naziva ustanove.