Četvrtak, 24.04.2025 | 10:54
IZVOR: rtcg.me

Đurović: Skupština da odluči o KONCESIJAMA nad aerodromima

Šef Kluba poslanika Nove srpske demokratije (NSD) Dejan Đurović ocijenio je za Gradski portal da odluku o davanju aerodroma pod koncesiju treba da donese Skupština.




Foto: Skupština Crne Gore/I.Šljivančanin

„Za tu odluku, koja je od velikog značaja za Crnu Gori, treba da imamo saglasnost svih političkih klubova“, istakao je Đurović.

Đurović, koji je i član skupštinskog odbora za ekonomiju, doveo je u pitanje rad Tenderske komisije za izdavanje aerodoma pod koncesiju koju vodi potpredsjednik Vlade Nik Đeljošaj podsjetivši da je tender raspisan 2019. godine.

„Moramo se odlučiti, ovo je odluka u kojoj treba da učestvuje kompletna Skupština. Želim samo da donesemo odluku“, poručio je Đurović. i dodao da se „moramo odlučiti jer šest godina čekamo i gubimo trku sa konkurencijom“, naveo je on.

Istakao je da Crna Gora do kraja ove godine mora donijeti krajnju odluku na koju se čeka šest godina – da li će dati aerodrome u Podgorici i Tivtu pod koncesiju ili da ide na drugu soluciju, koja će značiti velika finansijska izdavanja za modernizaciju dva aerodroma uključujući i obavezno noćno slijetanje u Tivtu.

Đurović je rekao da se odluka mora donijeti zbog konkurentnosti podsjetivši da tivatski aerodrom nema noćno slijetanje i da problem pravi obližnja deponija, da je 3,2 miliona eura uloženo za drugu zgradu, koja nije ispunila očekivanja kroz novi terminal, da je vodni terminal odnio udar vjetra. Kako je naveo, uslov eventualnih koncesija je puna zaštita zaposlenih u Aerodromima.

Potpredsjednik Vlade Nik Đeljošaj poručio je da će u slučaju izdavanja aerodroma pod pod koncesiju radnici biti apsolutno zaštićeni.

Rok za dostavljanje ponuda Tenderskoj komisiji za dodjelu koncesije za aerodrome Podgorice i Tivat 9. maj.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Zogović: Ako inicijativa DNP-a bude odbijena, izlazimo iz Vlade

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 21:13

Potpredsjednik Vlade za infrastrukturu i regionalni razvoj i funkcioner DNP-a Milun Zogović kazao je u emisiji „Naglas“ na TVCG da pitanja normiranja srpskog jezika kao službenog, izmjena i dopuna Zakona o državljanstvu, kao i Zakona o državnim simbolima, kako bi trobojka bila normirana kao narodna zastava, za DNP nikada nijesu gubila na značaju i aktuelnosti.

PES: Prošla godina je za Crnu Goru bila impresivna, ali će je ova nadmašiti

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 18:15

Današnja Međuvladina konferencija je još jedan pokazatelj da pristupanja Evropskoj uniji nema na “mala vrata” već da su rezultat, disciplina i odgovornost u sprovođenju reformi jedini put do punopravnog članstva, navodi Pokret Evropa sad.  

Vuković: Još jedan važan korak u pravom smjeru!

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 18:00

Ivan Vuković, potpredsednik Demokratske partije socijalista (DPS) i predsjednik Odbora za evropske integracije Skupštine Crne Gore, čestitao je timovima Ministarstva finansija i Centralne banke na uspješnom zatvaranju pregovaračkog poglavlja 32, ističući važnost fokusiranosti na evropsku agendu.

Spajić: CG ubrzano ide ka članstvu u EU, cijenimo pristup „preko trnja do zvijezda“

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 17:50

Crna Gora pravi značajan napredak u procesu pristupanja Evropskoj uniji, rekao je premijer Milojko Spajić na konferenciji za medije u Briselu povodom zatvaranja pregovaračkog poglavlja 32 značajno, pohvalivši reforme zemlje i evropske partnere za njihovu podršku.

Ivanović: Crna Gora pokazala da vodi odgovornu politiku

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 17:44

Potpredsjednik Vlade Crne Gore Filip Ivanović kaže da je zatvaranjem poglavlja 32 - finansijski nadzor pokazala da vodi odgovornu politiku.

Vukšić: Nemam veze sa nastankom, posjedovanjem niti distribucijom snimaka Pajkovićeve

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 08:10

Bivši direktor ANB-a i savjetnik predsjednika Crne Gore Dejan Vukšić saopštio je da nema nikakve veze sa nastankom, posjedovanjem niti distribucijom snimaka Mirjane Pajković koji su se pojavili u javnosti. Insistira da se istina utvrdi pred nadležnim institucijama.

Dajković: Zašto Crnogorci sa Cetinja slave slavu ako ne pripadaju srpskom narodu

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 09:43

Mi kao srpski narod u Crnoj Gori nijesmo izbjeglice niti smo posrbice, mi smo svoji na svome, poručio je lider Slobodne i donedavni funkcioner Glavnog grada, Vladislav Dajković.

Rovčanin: Zaposleni imaju pravo na odsustvo tokom radnog vremena za vjerske praznike

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 09:58

Poslanik Demokrata Nikola Rovčanin podsjeća da zaposleni u Crnoj Gori imaju pravo na odsustvo tokom radnog vremena povodom velikih pravoslavnih praznika, među kojima su Sveti Sava, Sveti Vasilije Ostroški i Sveti Petar Cetinjski.

Joković: Vlada da formira Radnu grupu za zahtjeve DNP

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 11:24

Vlada Crne Gore trebalo bi da formira Radnu grupu koja će se baviti rješavanjem identitetskih zahtjeva koje je tražila Demokratska narodna partija (DNP), poručio je za Newsmax Balkans televiziju ministar poljoprivrede Vladimir Joković.

ODT Podgorica: Formirana dva predmeta po prijavama Mirjane Pajković

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 12:48

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici potvrdilo je za portal Standard da su po prijavama koje je podnijela bivša generalna direktorica Direktorata za unapređenje i zaštitu ljudskih prava i sloboda u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava, Mirjana Pajković, formirana dva predmeta.

SC Derbi pokazao karakter u Splitu, ali ipak poražen nakon produžetka

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 21:58

Nakon što su u prethodnom kolu prekinuli niz poraza, košarkaši SC Derbija opet su izgubili i to nakon produžetka na gostovanju Splitu - 102:94 u 16. kolu ABA lige. "Studenti" su nadoknadili zaostatak od 19 poena, u jednom trenutku i poveli, ali nisu mogli do trijumfa.

Vremenska prognoza - UTORAK donosi OVE temperature

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 21:21

U južnim i centralnim predjelima pretežno sunčano ili malo do umjereno oblačno.  

Krstović u sjajnoj formi, stižu pohvale

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 19:29

Nikola Krstović nije dobijao veliku minutažu po dolasku Rafaela Paladina na klupu Atalante, ali čim se to promijenilo crnogorski napadač pokazao je zašto ga je klub iz Bergama doveo proteklog ljeta iz Lećea, gdje je bio najzaslužniji za opstanak u Seriji A.

Mađarska najavila tužbu protiv Brisela zbog zabrane uvoza ruskog gasa

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 21:45

Mađarski ministar vanjskih poslova Peter Sijarto najavio je da će Mađarska pokrenuti pravni postupak pred Sudom Evropske unije čim odluka o planu REPowerEU bude službeno objavljena.

Perić: Za 11 godina Rokšped uplatio 320 miliona eura u budžet Crne Gore za akcize na duvanske proizvode

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 19:13

Bivši direktor firme „Rokšped“ Prokopije Perić negirao je učešće u kriminalnoj organizaciji koju je navodno formirao Sander Stanaj - vlasnik firme u kojoj je radio zajedno sa penzionisanim službenikom ANB-a Duškom Golubovićem.

Sistemska diskriminacija Crnogoraca sa adrese opštine Mali Iđoš

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 20:58

Uprkos mišljenju i preporuci Povjerenika za zaštitu ravnopravnosti, opština Mali Iđoš odbija da uplati ugovorom odobrena sredstva Crnogorskom kulturno-prosvjetnom društvu „Princeza Ksenija“ iz Lovćenca, čime, prema ocjeni nadležne institucije, nastavlja diskriminatornu praksu prema crnogorskoj nacionalnoj zajednici i direktno ugrožava opstanak jedne od njenih ključnih kulturnih organizacija u Srbiji.

Golubović: Nikada nijesam bio niti ću biti svjedok saradnik

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 18:46

Penzionisani službenik Agencije za nacionalnu bezbjednost Duško Golubović danas je u podgoričkom Višem sudu na kpntroli optužnice podignute protiv njega zbog navodnog organizovanja kriminalne organizacije koja se tereti za šverc cigareta poručio da nikada nije bio, niti će biti svjedok saradnik, ni u ovom, ni u bilo kojem drugom predmetu, prenosi Pobjeda.

PES: Prošla godina je za Crnu Goru bila impresivna, ali će je ova nadmašiti

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 18:15

Današnja Međuvladina konferencija je još jedan pokazatelj da pristupanja Evropskoj uniji nema na “mala vrata” već da su rezultat, disciplina i odgovornost u sprovođenju reformi jedini put do punopravnog članstva, navodi Pokret Evropa sad.  

Sud za prekršaje Budva: Prošle godine okončano više od tri četvrtine predmeta iz oblasti nasilja u porodici, evidentirano 395 žrtava

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 20:33

Sud za prekršaje u Budvi saopštio je da je u 2025. godini okončao je više od tri četvrtine predmeta iz oblasti nasilja u porodici, pri čemu su postupci vođeni u izrazito kratkim rokovima, često u roku od jednog dana.  

Vuković: Još jedan važan korak u pravom smjeru!

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 18:00

Ivan Vuković, potpredsednik Demokratske partije socijalista (DPS) i predsjednik Odbora za evropske integracije Skupštine Crne Gore, čestitao je timovima Ministarstva finansija i Centralne banke na uspješnom zatvaranju pregovaračkog poglavlja 32, ističući važnost fokusiranosti na evropsku agendu.