Četvrtak, 24.04.2025 | 13:36
IZVOR: ona.rs

Keti Peri se konačno OGLASILA nakon famoznog leta u svemir- "Ne vidim u čemu je PROBLEM"

Pop zvIJezda Keti Peri (40) suočila se sa žestokim kritikama nakon što je prošle nedjelje učestvovala u svemirskoj misiji Blue Origin, privatne kompanije u vlasništvu milijardera Džefa Bezosa. Let, koji je trajao svega 11 minuta, bio je zamišljen kao simboličan gest za žensko "osvajanje prostora", ali je naišao na osudu javnosti i stručnjaka za odnose s javnošću, koji su čak tvrdili da bi ovo moglo da ugrozi njenu karijeru.




Foto: YouTube screenshot/Good Morning America

"Turista iz svemira" i optužbe za površnost

Keti je letjela u svemir zajedno sa grupom žena, među kojima su bile i poznate ličnosti poput novinarke Gejl King i naučnice iz NASA-e Ajše Bou, kao i Bezosove vjerenice Loren Sančez. Iako je let trebalo da bude inspirativan, mnogi su ga nazvali "spektaklom za Instagram", a učesnice su okarakterisane kao "svemirske turistkinje".

Najveći podsmijeh izazvala je scena kada je Keti po povratku iz kapsule kleknula, poljubila zemlju, podigla cvjetić koji je sve vrijeme držala u rukama ka nebu i izjavila da je "osjećala duboku povezanost s ljubavlju", ističući kako je cijelio let bio "za dobrobit Zemlje".

Turneja "Lifetimes" kao odgovor hejterima

Ali, Keti ne bi bila Keti da ćuti. Prve večeri svoje nove svjetske turneje Lifetimes Tour 2025 u Meksiko Sitiju, Peri je odgovorila na kritike, ne riječima, već spektaklom.

Na bini je izvela koreografiju inspirisanu svemirom, leteći iznad publike uz specijalne efekte, a u jednom trenutku postavila pitanje: "Da li su vam ikada rekli da su vaši snovi ludi?"

Ova poruka bila je jasan signal da je spremna da brani svoje odluke i viziju - makar bile van ove planete.

Kostimi iz druge galaksije i otkazani koncerti

Na sceni je nosila futuristički srebrni kostim, zatim eteričnu bijelu haljinu, svirala gitaru, a pojavila se čak i sa cjevčicama na glavi.

Ipak, nije sve išlo po planu - koncerti u Gvadalahari 1. i 2. maja otkazani su jer stadion još nije završen. Keti se fanovima obratila na Instagramu poručivši:

"Žao mi je. Poslala sam svoj tim da provjeri da li postoji način da se koncert održi, ali lokacija nije bezbjedna za publiku. Volim vas i obećavam nešto posebno uskoro."

Pokajanje, ali ne i zbog svemira

Iako je kritika sve veća, izvor blizak pevačici kaže da Keti ne žali zbog samog leta, već zbog "javnog spektakla" koji ga je pratio. Naime, sada joj je žao što je ljubila zemlju i što je pjevala "What A Wonderful World" dok je lebdjela u bestežinskom stanju, jer su ti momenti doživljeni kao prenaglašeni i neiskreni.

Posebno s obzirom na to da su pravi NASA astronauti poput Sunite Vilijams i Buča Vilmora nedavno proveli više od devet mjeseci zaglavljeni u svemiru, što je dodatno istaklo koliko je njen "let" bio simboličan, a ne ozbiljan.

Svemirski performans ili promašaj karijere?

Dok neki i dalje brane Keti tvrdeći da je samo željela da inspiriše žene da "zauzmu prostor", drugi je optužuju da se izgubila u sopstvenoj PR drami.

U trenutku kada se svijet suočava s krizama poput klimatskih promjena, migracija, gladi i siromaštva, mnogi su let okarakterisali kao "neumesnu ekstravaganciju bogatih". Kritičari su poručili da je to "parodija napretka", jer let nije imao naučni cilj, već je delovao više kao PR performans.

Nekadašnji fanovi su je optužili za elitizam, nazivajući je "svemirskom turistkinjom sa pozivnicom iz Holivuda". Na društvenim mrežama osvanuli su komentari poput:

"Keti pokušava da bude Majka Tereza svemira, ali ispada kao Kim Kardašijan sa raketnim pogonom".

"Mi gledamo kako joj karijera implodira u nultoj gravitaciji".

Izvori bliski pjevačici rekli su za DailyMail da Keti ne žali zbog samog leta, koji je za nju bio "transformativan", ali da žali što je to postalo spektakl. Njeni potezi su ocijenjeni kao neautentični, i da više liče na pokušaj samopromocije nego na doprinos borbi za rodnu ravnopravnost ili nauku.

Izvor: ona.telegraf.rs

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Tramp ocijenio "smiješnom” ideju da SAD zadrži sadašnji nivo podrške NATO-u

Petak, 03.07.2026 | 17:32

Američki predsjednik Donald Trump izjavio je da je "smiješno” da Sjedinjene Američke Države (SAD) nastave sadašnji, kako ga je opisao, jednostrani odnos prema NATO-u, nekoliko dana pred samit Alijanse u Ankari.

Mitrović: Momci zaslužuju sve čestitke

Petak, 03.07.2026 | 20:21

Selektor crnogorskih košarkaša Zvezdan Mitrović bio je očekivano zadovoljan velikom pobjedom u Portugalu, a pogotovo odnosom i zalaganjem koje su njegovi izabranici imali tokom meča, pogotovo znajući težinu trenutka u kojoj se našla selekcija poslije velikog broja otkaza.  

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 03.07.2026 | 21:55

U subotu se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz povremeno malu do umjerenu oblačnost u sjevernim predjelima.

Đoković preko Rinderkneša do četvrtog kola Vimbldona

Petak, 03.07.2026 | 18:06

Srpski teniser, Novak Đoković plasirao se danas u četvrto kolo Vimbldona.

Apel Ministarstva pomorstva: Stroge sigurnosne mjere opravdane, učesnici da poštuju propise

Petak, 03.07.2026 | 20:46

Povodom današnje pomorske nezgode u Budvi u kojoj je povrijeđen ronilac, kao i nedavne nesreće na Skadarskom jezeru kad su nakon sudara čamaca teže povrijeđene tri osobe, Ministarstvo pomorstva upućuje apel svim učesnicima u pomorskom saobraćaju da dosljedno poštuju propise i odgovornim ponašanjem doprinesu sigurnosti na moru.

Prvi dan EXIT-a u Ulcinju protekao bez incidenata, festival posjetilo oko 15.000 ljudi

Subota, 04.07.2026 | 15:30

Prvi dan EXIT festivala u Ulcinju protekao je bez narušavanja javnog reda i mira, a manifestaciji je prisustvovalo oko 15.000 posjetilaca, saopšteno je iz Uprave policije.

U Beranama uhapšen državljanin Srbije kojeg potražuje NCB Interpol Beograd

Subota, 04.07.2026 | 15:15

Policija je u Beranama uhapsila državljanina Srbije N. L. (38) iz Kraljeva, kojeg potražuje NCB Interpol Beograd.

Skupština i FPN potpisali memorandum o saradnji: Znanje najvažniji resurs

Subota, 04.07.2026 | 15:08

Generalni sekretar Skupštine Boban Stanišić i dekan Fakulteta političkih nauka UCG Boris Vukićević potpisali su Memorandum o saradnji.

Bečić iz Plužina: Crnu Goru na evropskom putu više niko neće zaustaviti

Subota, 04.07.2026 | 14:45

Predsjednik Demokratske Crne Gore Aleksa Bečić poručio je tokom posjete Plužinama da će reformski procesi i evropski put države biti nastavljeni uprkos, kako je naveo, pokušajima opstrukcija i političkih manipulacija. Govoreći na skupu u okviru obilaska opština i reevidencije članstva, Bečić je istakao da su ustavne promjene istorijski interes države, a da Demokrate ostaju posvećene borbi protiv kriminala, jačanju institucija i direktnom radu sa građanima.

Kandić odgovorio Periću: Objavite dokaze ili je cijela priča bila šarada

Subota, 04.07.2026 | 14:33

Odbornik PES-a u Skupštini Glavnog grada Stevan Kandić odgovorio je predsjedniku Skupštine Glavnog grada Srđanu Periću na tvrdnje da se iz budžeta Glavnog grada finansiraju „botovi“, poručujući da za takve optužbe mora ponuditi dokaze.

Možemo li bebu mazati kremom za sunčanje

Subota, 04.07.2026 | 14:21

Sunčeve zrake mogu biti ugodne i korisne, ali za bebinu osjetljivu kožu predstavljaju poseban izazov.

Brisel razmatra zatvaranje još tri poglavlja?

Subota, 04.07.2026 | 14:09

Radna grupa Savjeta Evropske unije za proširenje razmatrala je juče nacrte pozicija za zatvaranje tri pregovaračka poglavlja u pregovorima sa Crnom Gorom. U pitanju su poglavlja 8 (konkurencija, poglavlje 29 (carinska unija) i poglavlje 14 (transportna politika).

Novak: Ona ima 44 godine, legenda je i ljudi je osuđuju umjesto da uživaju

Subota, 04.07.2026 | 13:54

Novak Đoković odmah nakon plasmana u 4. kolo Vimbldona na zvaničnoj pres konferenciji govorio je o godinama i konstantnom osuđivanju po društvenim mrežama.

Ljumović: Odluka da se promijeni ime Narodne biblioteke „Radosav Ljumović“ očajnički je trzaj zgubidana

Subota, 04.07.2026 | 13:37

Odluka da se promijeni ime Narodne biblioteke „Radosav Ljumović“ očajnički je trzaj zgubidana, svjesnih da više nikada neće biti u prilici da prevare građane, kazao je predstavnik Evropskog saveza Aleksandar Ljumović.

Jamal dostigao legendarnog Džej-Džeja Okoču

Subota, 04.07.2026 | 13:35

Lamin Jamal nastavlja da pomjera granice i ruši rekorde na Svjetskom prvenstvu.