Četvrtak, 24.04.2025 | 14:00
IZVOR: pobjeda.me

Mrkić: Ne dovodim u pitanje REIZBOR Kovačevića

Nosilac liste Pokreta Evropa sad na minulim lokalnim izborima u Nikšiću, Zoran Mrkić, u izjavi za Antenu M, povodom sastanka sa nosiocima lista koalicije Za budućnost Nikšića, Markom Kovačevićem i Nemanjom Vukovićem, nosiocem liste Demokrata, kazao je da ništa nije tokom tog razgovora precizirano, ali da on lično ne dovodi u pitanje da Kovačević bude reizabran na poziciju prvog čovjeka grada.




Foto: Facebook screenshot/ Pokret Evropa sad 

"Na poziv aktuelnog predsjednika Opštine Nikšić, Marka Kovačevića sreli smo se ja, on i predsjednik Skupštine opštine Nemanja Vuković. Neformalne razgovore smo vodili u smislu eventualne postizborne koalicije i formiranja vlasti u Nikšiću, što je meni sa ličnog aspekta potpuno prihvatljivo, jer je to, inače, koalicija koja na državnom nivou obavlja vlast", kazao je Mrkić.

Dodaje da ništa konkretno nije dogovoreno tokom susreta.

"Ali što se mene lično tiče, mislim da se naziru konture eventualne buduće saradnje. A to će u konačnom zavisiti od organa partije svih učesnika u ovim pregovorima. Tako da, što se tiče konkretno PES-a, još na nivou partije, kako inicijalnog Opštinskog odbora, tako i Predsjedništva stranke, treba da donesemo konsenzus i dogovor, da vidimo da li su svi saglasni sa ovim predlozima da se oformi postizborna koalicija", naveo je Mrkić.

O tome da li će Kovačević dobiti podršku da ponovo obavlja funkciju predsjednika Opštine, Mrkić kaže na sastanku se nije razgovaralo.

"Što se mene lično tiče, ja to ne dovodim u pitanje. Znači, sama kandidatura gospodina Kovačevića, pošto je njegova lista osvojila najveći broj mandata, ja sam lično ne dovodim to u pitanje, niti postavljam neki uslov, aopet, ograđujem se, treba da čujem stranačke kolege i organe šta oni misle o tome", zaključio je Mrkić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Uprava policije potvrdila da Goran Jokić više nije načelnik RCB Centar

Petak, 05.12.2025 | 16:46

Goran Jokić iz objektivnih i opravdanih razloga u narednom periodu neće obavljati poslove načelnika Regionalnog centra bezbjednosti „Centar“ odnosno poslove i zadatke navedenog radnog mjesta saopštila je Uprava policije.

Klikovac Stojoviću: Možete li objasniti koalicionom partneru Vranešu da nije civilizovano da novinarku naziva vješticom?

Petak, 05.12.2025 | 16:37

Šef Klub odbornika DPS u Skupštini Glavnog grada Andrija Klikovac prokeomentarisao je komentar predsjednika Opštine Pljevlja, Daria Vraneša, upućen direktorici CIN-CG Milki Tadić-Mijović, koju je, iskrivljujući Njegoševe stihove, nazvao „babom“ i „vješticom“.

Vukićević u Briselu: Uskoro zatvaranje poglavlja 21

Petak, 05.12.2025 | 16:32

Crna Gora mogla bi da zatvori poglavlje 21 ( trans evropske mreže) vec tokom prvih mjeseci naredne godine, poručila je ministarka saobraćaja Maja Vukićević u Briselu, gdje učestvuje na sastanku Savjeta ministara Transportne zajednice.    

Glavni grad: Kolektor je nužan, koristan i u javnom interesu

Petak, 05.12.2025 | 16:24

Postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda znači manje zagađenja Morače i Skadarskog jezera, veću bezbjednost, savremeniji sistem i ispunjavanje evropskih standarda u oblasti životne sredine, saopštio je Glavni grad.    

Zatvoren tunel Sozina: Kamion proklizao i udario u zid

Petak, 05.12.2025 | 16:13

Tunel Sozina zatvoren je za saobraćaj, potvrđeno je Portalu Analitika iz Monteputa

Nikšićka policija uhapsila osobu sa lokalne potjernice

Petak, 05.12.2025 | 16:00

Nikšićka policija je juče locirala i uhapsila D.J (33), koji je potraživan po nalogu Osnovnog suda u tom gradu, zbog idržavanja kazne zatvora od tri godine, a zbog krivičnog djela neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.    

Piperović: Ukinut pritvor Uboviću i Ivanoviću

Petak, 05.12.2025 | 15:27

Pored Ranka Ubovića, Vlada Ivanovića i Aleksandra Mijajlovića, istragom su obuhvaćeni i bivši policijski funkcioner Zoran Lazović, kao i kompanije Bemax i Master Inženjering

Otkriveno 100 najboljih gradova svijeta, 6 evropskih metropola u top 10

Petak, 05.12.2025 | 15:21

Koji je najljepši grad na svijetu, koji je samo u 2025. godini privukao više od 18 miliona posjetilaca?

Crnoj Gori 46,1 milion eura iz višegodišnjeg IPA programa za period 2025-2027

Petak, 05.12.2025 | 14:57

Ministarka evropskih poslova, Maida Gorčević, potpisala je danas Finansijski sporazum o višegodišnjem IPA programu za Crnu Goru za period 2025–2027. godine kojim je za Crnu Goru za dati period opredijeljeno 46,1 milion eura, od čega je doprinos Evropske unije 45 miliona eura, dok je nacionalno kofinansiranje 1,12 miliona eura.

Miloš Milenković oborio državni rekord u malim bazenima

Petak, 05.12.2025 | 14:51

Crnogorski plivač oborio još jedan nacionalni rekord u malim bazenima u poljskom Lublinu.