Četvrtak, 24.04.2025 | 14:37
IZVOR: cdm.me/pobjeda.me

Bećiroviću godinu dana, a Mijatoviću deset mjeseci ZATVORA zbog napada na novinarku Anu Raičković

Biznismen Zoran Bećirović, njegov sin Luka i tjelohranitelji Mladen Mijatović oglašeni su krivima i osuđeni su na kaznu zatvora i to – Zoranu Bećiroviću godinu dana, a Mijatoviću deset mjesesci zatvora, piše Pobjeda.




Foto: Iustracija/Pixabay.com 

Okrivljeni Luka Bećirović osuđen je na kaznu od sedam mjeseci zatvora uslovno, dok je Dukić oslobođen krivice zbog napada na novinarku Pobjede Anu Raičković i članove njene porodice 10. novembra prošle godine ispred restorana “Gurman”.

Sudija Ilija Radulović saopštio je danas, u obrazloženju presude da se okrivljenima na teret stavlja krivično djelo – nasilničko ponašanje, detaljno opisujući hronologiju brutalnog napada čiji su glavni akteri bili Bećirovići i Mijatović.

Uprava policije dodijelila je juče policijsku zaštitu novinarki Pobjede Ani Raičković, pet mjeseci nakon napada. Novinarki Pobjede dodijeljen je jedan policajac koji je zadužen za njenu bezbjednost.

Podsjećamo, novinarka Pobjede Ana Raičković napadnuta je 10. novembra prošle godine ispred restorana „Gurman“ zajedno sa sinom Urošem Gagovićem i vjerenikom Tomom Arapovićem. Raičković su vrijeđali, prijetili joj, a na kraju izvukli iz auta i davili, čupali za kosu i slomili joj staklo na automobilu.

Okrivljeni su negirali da se incident dogodio kada je policija došla po prijavi Raičković, a kasnije na suđenju tvrdili da nijesu znali da je Raičković novinarka i da je niko nije vrijeđao, prijetio, niti prstom takao.

Sve ove navode optuženih, opovrgao je snimak iz njenog telefona, koji je pregledan na jednom od prethodnih suđenja, gdje su se jasno čule najgnusnije uvrede koje su joj uputili biznismen Zoran Bećirović i njegov tjelohranitelj Mladen Mijatović.

Tokom postupka pregledan je snimak nadzorne kamere sa obližnjeg objekta u blizini „Gurmana“, dok je nalazom vještaka medicinske struke Krsta Nikolića utvrđeno da je novinarka Pobjede zadobila povrede u predjelu vrata i šake.

Tokom postupka saslušana su četiri svjedoka, koja su kazala da nijesu čuli da Bećirović i Mijatović vrijeđaju Raičković, prijete joj i fizički nasrću na nju.Bećiroviću godinu dana, a Mijatoviću deset mjeseci zatvora zbog napada na Anu Raičković.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Nema „Luče” bez petica na maturi: Mijenja se uredba o priznanju koje se dodjeljuje učenicima za izuzetne rezultate

Četvrtak, 29.01.2026 | 08:33

Nova Uredba bi uskoro mogla da se nađe na dnevnom redu sjednice Vlade Crne Gore, a trebalo bi da se primjenjuje od naredne školske godine.

Šaranović: Na sastanku očekujem ministra pravde, predstavnike sudstva i direktora ANB-a

Srijeda, 28.01.2026 | 21:10

Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović, saopštio je da se on i direktor Uprave policije uvijek odazivaju pozivima na sastanke, te da očekuje široko institucionalno učešće na sastanku o predmetnoj temi.

Milatović: Država izgubila osuđenog kriminalca, Spajić ili da smijeni odgovorne ili da sam preuzme odgovornost

Četvrtak, 29.01.2026 | 09:05

Vijest da policija traga za Milošem Medenicom, iako mu je juče izrečena višegodišnja zatvorska kazna i iako je bio u kućnom pritvoru, predstavlja neviđeni skandal i krah neozbiljnog sistema, pred očima javnosti, saopštio je preddsjednik države Jakov Milatović.

Spajić: Neprihvatljiva informacija da je Medenica nedostupan policiji

Srijeda, 28.01.2026 | 19:35

Informacija da je Miloš Medenica nedostupan nadležnim institucijama za mene je neprihvatljiva, jer je, prema današnjoj presudi, riječ o organizatoru ozbiljne kriminalne grupe koja je izvršila brojna krivična djela u Crnoj Gori, saopštio je je premijer Milojko Spajić.

Za Milošem Medenicom raspisana lokalna potjernica?

Četvrtak, 29.01.2026 | 08:28

Za Milošem Medenicom raspisana je lokalna potjernica, potvrđeno je nezvanično portalu Dan iz Uprave policije.

Najveća zapljena marihuane u Srbiji: U selu Konjuh otkriveno pet tona droge

Četvrtak, 29.01.2026 | 18:46

U Konjuhu kod Kruševca policija je pronašla i zaplijenila pet tona marihuane, što je najveća zapljena te droge u Srbiji.

Grlić Radman je jedan od najbogatijih političara u regionu: Imovinska kartica puna nekretnina i ušteđevine

Četvrtak, 29.01.2026 | 18:32

Najbogatiji član Vlade Republike Hrvatske, ali i jedan od najbogatijih političara u regionu, je i dalje ministar vanjskih i evropskih poslova Gordan Grlić Radman. 

Knežević: Ideja se ne prodaje za fotelju, ponosan sam

Četvrtak, 29.01.2026 | 17:42

Lider DNP-a Milan Knežević oglasio se nakon što su članove Vlade iz redova njegove partije najavili da će sjutra podnijeti ostavke nakon što danas na sjednici vlade nisu podržane inicijative koje se tiču srpskog jezika, trobojke i zakona o dvojnom državljanstvu.

Pogledajte nova kadrovska rješenja Vlade

Četvrtak, 29.01.2026 | 19:23

Vlada Crne Gore je, na danas održanoj 111. sjednici kojom je predsjedavao premijer mr Milojko Spajić, razmotrila više kadrovskih pitanja.

Susret posvećen jačanju bilateralnih odnosa Rumunije i Crne Gore

Četvrtak, 29.01.2026 | 19:06

Ambasador Rumunije u Crnoj Gori Viorel Matei Anderleanu boravio je danas u zvaničnoj posjeti Opštini Budva, gdje se sastao sa predsjednikom Opštine Nikolom Jovanovićem. Sastanku su prisustvovali i ataše za kulturu i saradnju Milica Rajković, kao i glavna administratorka Opštine Budva Nevenka Božović Jovović.

Real dobio ponude preko 100 miliona za Belingema

Četvrtak, 29.01.2026 | 18:56

Real Madrid se suočava s neočekivanom situacijom oko Džuda Belingema. Iako u klubu tvrde da nije na prodaju, španski mediji pišu da su već stigle ponude iz Premijer lige veće od 100 miliona eura.

Nesanica ili stres? Evo kako prepoznati razliku

Četvrtak, 29.01.2026 | 18:21

San je ključan za zdravlje, ali povremeno loša noć ne znači nužno da osoba ima nesanicu. Liječnica opće prakse dr. Clare Rooms objašnjava da većina ljudi s vremena na vrijeme ima problema sa spavanjem, najčešće zbog stresa, promjena rutine ili kasnih odlazaka na spavanje.

Fridrih Merc: Evropska unija je alternativa imperijalizmu i autokratiji

Četvrtak, 29.01.2026 | 18:07

Njemački kancelar Friedrich Merz pohvalio je Evropsku uniju kao alternativu imperijalizmu i autokratiji koja u svijetu sve izraženije borbe velikih sila može sklapati sporazume s istomišljenicima.

Turska povukla ključni potez: Zašto je stabilnost Irana postala pitanje broj jedan za Ankaru

Četvrtak, 29.01.2026 | 17:58

Vijeće za nacionalnu sigurnost Turske (MGK) održalo je u srijedu sjednicu kojom je predsjedavao predsjednik Recep Tayyip Erdoğan, a na kojoj su razmatrana ključna regionalna i globalna pitanja, s posebnim fokusom na Iran, Siriju i Gazu.

Da li treba da jedemo sami ili u društvu

Četvrtak, 29.01.2026 | 17:31

Ručate ili večerate sami? Kako obrok u samoći utiče na mentalno zdravlje. Objedovanje u samoći može biti neprijatno ali i oslobađajuće.