Četvrtak, 24.04.2025 | 15:02
IZVOR: dan.online

Vučić: Srbija će i dalje argumentovano ukazivati na POLOŽAJ Srba u Crnoj Gori

Srbija će i dalje iskreno i argumentovano ukazivati na položaj Srba u Crnoj Gori i zalagati se za njihova prava, identitet i kulturno nasljeđe, poručio je srpski predsjednik Aleksandar Vučić.




Foto: Vlada Crne Gore/ Đorđe Cmiljanić 

On je na Fejsbuku objavio da je danas primio akreditivna pisma novoimenovanog ambasadora Crne Gore u Srbiji Nebojše Đokovića i poželio mu dobrodošlicu i uspješan mandat.

"Uvjeren sam da ćemo zajedničkim naporima dodatno unaprijediti odnose između naših država, zasnovane na bliskim vezama naroda Srbije i Crne Gore",  naveo je Vučić.

On je kazao da su dobri odnosi dvije države ključni za stabilnost i budućnost čitavog regiona.

"Otvoreni smo za iskren dijalog o svim važnim pitanjima i spremni da produbljujemo saradnju u oblastima ekonomije, infrastrukture, energetike i evropskih integracija",  poručio je Vučić.

On je naveo da su zadovoljni uspostavljanjem direktnog platnog prometa, kao i obostranim interesovanjem za zajedničke projekte koji povezuju dvije zemlje.

"Srbija će i dalje iskreno i argumentovano ukazivati na položaj Srba u Crnoj Gori i zalagati se za njihova prava, identitet i kulturno nasljeđe", poručio je Vučić.

Kako je naveo, dvije države, kroz saradnju, uzajamno poštovanje i viziju zajedničke evropske budućnosti, zajedno mogu da doprinose stabilnijem i prosperitetnijem Zapadnom Balkanu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

EU bi u petak mogla odobriti pregovaračke pozicije za pet poglavlja

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 08:14

Ambasadori zemalja članica EU u petak bi mogli odobre pregovaračke pozicije za pet poglavlja sa Crnom Gorom, ukoliko do tada one budu usaglašene na Radnoj grupi za proširenje.   

Nedović: Abazović sa Đukanovićem pravio Vladu, PES danas sprovodi stvarnu borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije

Nedjelja, 07.12.2025 | 21:20

Jelena Nedović iz Pokreta Evropa sad (PES) poručila je da, dok je lider URA-e Dritan Abazović „sa Milom Đukanovićem pravio Vladu i davao DPS-u politički spas“, današnja vlast predvođena PES-om sprovodi stvarnu borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije – kroz institucionalna hapšenja i procesuiranje onih koji su, kako navodi, godinama bili nedodirljivi.

Čarapić: Najlakši put do EU je da Spajić vodi Vladu i nakon izbora 2027.

Nedjelja, 07.12.2025 | 17:55

Šef Kluba poslanika Pokreta Evropa sad (PES) Vasilije Čarapić na X mreži reagovao je na izjavu šefa poslaničkog kluba DPS-a Andrije Nikolića, ističući da nije  prošlo puno vremena i DPS je već preuzeo narativ koji je začeo “nezavisni” civilni sektor, a to je da će ulazak Crne Gore u EU 2028. sačekati novu Vladu koja se mora birati iz razloga što su izbori 2027.godine.

Inicijativa Demokrata: Bar da uvede subvencije za socijalno stanovanje

Nedjelja, 07.12.2025 | 16:41

Odbornici Demokarata u Baru danas će nadležnom Sekretarijatu za finansije u tom gradu podnijeti Inicijativu da se u Predlog budžeta Opštine za 2026. godinu uvrsti nova budžetska stavka u iznosu od 1.000.000 eura, namijenjena subvencijama za socijalno stanovanje.

Ministarstvo kulture i medija: Nakon decenija povlastica jednaka pravila za sve mogu biti bolna

Subota, 06.12.2025 | 19:30

Reagovanje Ministarstva kulture i medija prenosimo integralno:

Uhapšen Nikšićanin, osumnjičen za seksualno uznemiravanje maloljetne osobe

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 09:02

Po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva u Nikšiću, uhapšen je B.M.zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo seksualno uznemiravanje, saopštilo je ovo tužilaštvo.     

Mađarska i Slovačka traže poništenje zabrane uvoza ruske nafte

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 09:01

Mađarska i Slovačka podnijeće zahtjev Sudu pravde Evropske unije za poništenje propisa RePowerEU kojim se zabranjuje uvoz ruskih energenata.   

Glavni grad izdvojio 80.000 eura za podsticanje samozapošljavanja

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 08:48

Komisija za raspodjelu sredstava za podršku samozapošljavanju donijela je odluku o raspodjeli budžeta opredijeljenog za realizaciju biznis ideja fizičkih lica sa prebivalištem u Podgorici, koja žele da pokrenu sopstveni biznis, saopšteno je iz Sekretarijata za preduzetništvo i investicije.

Ušteda goriva: Znate li kako najekonomičnije voziti autoputu?

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 08:32

Automobil koji ima maksimalnu brzinu 150 km/h trebao bi ostati u rasponu brzina između 105 i 120 km/h.

Konte nakon pobjede u derbiju: Samo mogu da kažem hvala, momci rade nevjerovatne stvari

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 08:31

Antonio Konte bio je vidno zadovoljan nakon što je njegov Napoli savladao Juventus 2:1 na „Maradoni“ u derbiju Serije A.    

Alonso nakon šamara od Selte: Boli, ljuti smo, svi prihvatamo krivicu

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 08:17

Trener Real Madrida, Ćabi Alonso, pojavio se pred novinarima sa vidljivim razočaranjem nakon poraza (0:2) od Selte na „Bernabeuu“.    

EU bi u petak mogla odobriti pregovaračke pozicije za pet poglavlja

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 08:14

Ambasadori zemalja članica EU u petak bi mogli odobre pregovaračke pozicije za pet poglavlja sa Crnom Gorom, ukoliko do tada one budu usaglašene na Radnoj grupi za proširenje.   

Socijalni partneri danas o uvećanju zarada u javnom sektoru i Opštem kolektivnom ugovoru

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 08:09

Socijalni savjet danas će održati sjednicu na kojoj će raspravljati o Opštem kolektivnom ugovoru, ali i o zahtjevu Unije slobodnih sindikata (USSCG) da se za 10 odsto povećavaju zarade zaposlenih u javnoj upravi, piše Portal Analitika.      

Vremenska prognoza - PONEDELJAK donosi OVE temperature

Nedjelja, 07.12.2025 | 21:42

U ponedjeljak se u južnim i centralnim predjelima već u ranim jutarnjim satima očekuje razvedravanje, tokom dana pretežno sunčano.

Nedović: Abazović sa Đukanovićem pravio Vladu, PES danas sprovodi stvarnu borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije

Nedjelja, 07.12.2025 | 21:20

Jelena Nedović iz Pokreta Evropa sad (PES) poručila je da, dok je lider URA-e Dritan Abazović „sa Milom Đukanovićem pravio Vladu i davao DPS-u politički spas“, današnja vlast predvođena PES-om sprovodi stvarnu borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije – kroz institucionalna hapšenja i procesuiranje onih koji su, kako navodi, godinama bili nedodirljivi.