Četvrtak, 24.04.2025 | 15:56
IZVOR: tportal.hr

Nova era PRIVATNOSTI - WhatsApp sada uvodi strožu kontrolu VAŠIH RAZGOVORA

Nova funkcija daje dodatnu nivo privatnosti onemogućivši dijeljenje sadržaja iz jednog razgovora u drugi.




Foto: Ilustracija/ Pixabay

WhatsApp uvodi novu seriju funkcija za povećanje sigurnosti i privatnosti. Meta, vlasnik platforme, već godinama nudi obostranu enkripciju, ali sada ide i korak dalje - posebno u situacijama kada korisnici možda nemaju potpuno povjerenje u osobe s kojima komuniciraju.

Nova aplikacija,  nazvana Advanced Chat Privacy, omogućava korisnicima dodatnu zaštitu sadržaja unutar pojedinačnih i grupnih razgovora. Kada se aktivira, ova funkcija onemogućuje dijeljenje sadržaja iz razgovora, automatsko preuzimanje medija te upotrebu AI funkcija unutar zaštićenih razgovora. WhatsApp navodi da se opcija može aktivirati  direktno unutar bilo kojeg razgovora - dovoljno je dodirnuti naziv chata i odabrati 'Napredna privatnost razgovora'.

Prema navodima firme, ova aplikacija  posebno je korisna u razgovorima unutar grupa gdje ne poznajete sve subjekte  ili kada planirate događaj iznenađenja i želite zadržati informacije unutar zatvorenog kruga. 'Preporučujemo uključivanje ove funkcije kada dijelite osjetljive informacije ili kada ne znate koliko su drugi u chatu pouzdani', poručuju iz WhatsAppa.

Osim toga, nova funkcija može biti korisna i u svakodnevnim situacijama kada se s osobom od povjerenja dijele posebni  podaci poput fotografija putovnice ili broja osiguranja. 'Čak i ako vjerujete osobi s kojom komunicirate, ne želite da osjetljivi podaci procure ako neko provali u njihov telefon', piše MakeUseOf.

Uz Advanced Chat Privacy, WhatsApp već nudi niz drugih sigurnosnih opcija koje korisnici mogu i trebaju koristiti. Među njima su poruke koje nestaju,  dvofaktorska autentifikacija te zaključavanje aplikacije biometrijskom zaštitom. Za dvostupanjsku autentifikaciju dovoljno je otići u Postavke > Račun > Dvostupanjska provjera i postaviti šifru od šest aplikacija. Takođe, korisnici iPhonea i Android uređaja mogu dodatno zaštititi aplikaciju otiskom prsta ili prepoznavanjem lica.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Nema „Luče” bez petica na maturi: Mijenja se uredba o priznanju koje se dodjeljuje učenicima za izuzetne rezultate

Četvrtak, 29.01.2026 | 08:33

Nova Uredba bi uskoro mogla da se nađe na dnevnom redu sjednice Vlade Crne Gore, a trebalo bi da se primjenjuje od naredne školske godine.

Milatović: Država izgubila osuđenog kriminalca, Spajić ili da smijeni odgovorne ili da sam preuzme odgovornost

Četvrtak, 29.01.2026 | 09:05

Vijest da policija traga za Milošem Medenicom, iako mu je juče izrečena višegodišnja zatvorska kazna i iako je bio u kućnom pritvoru, predstavlja neviđeni skandal i krah neozbiljnog sistema, pred očima javnosti, saopštio je preddsjednik države Jakov Milatović.

Za Milošem Medenicom raspisana lokalna potjernica?

Četvrtak, 29.01.2026 | 08:28

Za Milošem Medenicom raspisana je lokalna potjernica, potvrđeno je nezvanično portalu Dan iz Uprave policije.

Klikovac pita Milatovića: Hoćete li dati ostavku?

Četvrtak, 29.01.2026 | 11:36

Šef kluba odbornika Demokratske partije socijalista u Glavnom gradu Andrija Klikovac, upitao je predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića da li će podnijeti ostavku.

Maraš: Bjekstvo Medenice ogroman propust, ali sjetimo se tunela do suda

Četvrtak, 29.01.2026 | 12:44

Izvršni direktor Balkanske istraživačke mreže (BIRN) Vuk Maraš reagovao je na saopštenje GP URA, u kojem su ocijenili da je bjekstvo osuđenog Miloša Medenice najveći bezbjednosni propust u crnogorskoj istoriji. Napominje da je za vrijeme dok je na čelu Vlade bio Dritan Abazović prokopan tunel do depoa Višeg suda.

Danilović: Da je sreće, na Miloša Medenicu bi pazila majka

Četvrtak, 29.01.2026 | 21:21

Predsjednik Ujedinjene Crne Gore Goran Danilović izjavio je da je istina da Agencija za nacionalnu bezbjednost (ANB) nije morala da „pazi“ na Miloša Medenicu, koji je juče kao organizator kriminalne grupe osuđen na 10 godina i dva mjeseca zatvora.

Berancu određeno zadržavanje, osumnjičen da je sugrađanina ošamario i oteo mu 270 eura

Četvrtak, 29.01.2026 | 20:35

Berancu I.I. određeno je zadržavanje do 72 sata zbog krivičnog djela teška krađa, saopšteno je iz Osnovnog državnog tužilaštva u Beranama.

Vremenska prognoza - PETAK u znaku ovih temperatura

Četvrtak, 29.01.2026 | 21:31

U petak se očekuje pretežno oblačno vrijeme, povremeno slaba kiša, u planinama na sjeveru povremeno slab snijeg i susnježica.

Najveća zapljena marihuane u Srbiji: U selu Konjuh otkriveno pet tona droge

Četvrtak, 29.01.2026 | 18:46

U Konjuhu kod Kruševca policija je pronašla i zaplijenila pet tona marihuane, što je najveća zapljena te droge u Srbiji.

Tojota suvereno vlada tržištem: Šestu godinu zaredom ima najbolje prodajne rezultate

Četvrtak, 29.01.2026 | 21:50

Japanska kompanija "Tojota" šestu godinu zaredom je proizvođač automobila sa najboljim prodajnim rezultatom na svijetu. Grupa "Tojota" uspjela je da nađe kupce za čak 11,32 miliona vozila.

Grlić Radman je jedan od najbogatijih političara u regionu: Imovinska kartica puna nekretnina i ušteđevine

Četvrtak, 29.01.2026 | 18:32

Najbogatiji član Vlade Republike Hrvatske, ali i jedan od najbogatijih političara u regionu, je i dalje ministar vanjskih i evropskih poslova Gordan Grlić Radman. 

Ko može da priušti Janisa?

Četvrtak, 29.01.2026 | 20:21

Janis Adetokumbo bi mogao ovih dana da napusti Milvoki, ako ne sada onda se očekuje da to sigurno uradi na ljeto.

Knežević: Ideja se ne prodaje za fotelju, ponosan sam

Četvrtak, 29.01.2026 | 17:42

Lider DNP-a Milan Knežević oglasio se nakon što su članove Vlade iz redova njegove partije najavili da će sjutra podnijeti ostavke nakon što danas na sjednici vlade nisu podržane inicijative koje se tiču srpskog jezika, trobojke i zakona o dvojnom državljanstvu.

Borančić: Jasno je odakle stižu instrukcije za destabilizaciju Crne Gore

Četvrtak, 29.01.2026 | 21:43

Potpredsjednik Liberalne partije i predstavnik Evropskog saveza Amar Borančić, na X mreži je napisao da zvanični nalog Vlade Srbije na najavu da će Crna Gora biti sljedeća članica EU, reaguje kao uvrijeđena tinejdžerka u srednjoj školi.

Srđan Radonjić šef skauting službe

Četvrtak, 29.01.2026 | 19:46

Novi sportski sektor Budućnosti, predvođen Nenadom Maslovarom, povukao je važan organizacioni potez – klub je formirao skauting službu, a za njenog šefa imenovan je Srđan Radonjić.