Četvrtak, 24.04.2025 | 17:13
IZVOR: cdm.me

Bogdanović: Oni koji odluče da NAPADAJU naše institucije kada se desi TRAGEDIJA su dio problema, nikada RJEŠENJA

Predsjednik Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović kazao je da oni koji odluče da napadaju institucije kada se desi tragedija su dio problema, nikada dio rješenja.




Foto: arhiva, skupstina.me/I.Šljivančanin

“Jeftini politički napadi nikada nisu spriječili da se nasilni zločin dogodi niti su vratili izgubljenu žrtvu njenoj porodici. Oni koji odluče da napadaju naše institucije kada se desi tragedija su dio problema, nikada dio rješenja. Jer se tragični događaji dešavaju i u najmoćnijim sistemima bezbjednosti, kao i najmoćnijim državama svijeta”, kazao je Bogdanović.

Prema njegovim riječima, u prethodna dva mjeseca zaplijenjeno je više naoružanja i municije, nego u, kako kaže, posljednjih 10 godina.

“U mandatu ove Vlade procesuirano je preko 2000 članova kriminalnih organizacija i sa njima povezanih osoba. U mandatu ove Vlade suspendovano je gotovo 100 pripadnika Uprave policije, dok su ih pojedine prethodne Vlade ili čuvale ili unapređivale. U mandatu ove Vlade borba protiv ekonomskog kriminaliteta je 12 puta jača nego u mandatu prethodne Vlade. U mandatu ove Vlade razbijeno je na desetine kriminalnih ćelija i švercerskih ruta kojima su plasirane opojne droge i nelegalne cigarete”, tvrdi Bogdanović.

Kako je dodao, u mandatu ove Vlade uhapšeni su oni koji su podredili sektor bezbjednosti organizovanom kriminalu, a obnašali su najvažnije sistemske funkcije sve do izbora ove Vlade.

“Zato i čujemo od evropskih partnera i to sa najznačajnijih adresa poput onoga što je kazala komesarka Kos da bezbjednosni sektor doprinosi EU da bude bezbjednija kroz ostvarenje uspjeha u borbi protiv kriminala, korupcije, upravljanju granicama i korupcije. I na kraju oni koji su čuvali prljave policajce u službama bezbjednosti, očigledno znaju zbog čega su to radili”, zaključio je Bogdanović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Mujović razgovarao sa predstavnicima Mense Crne Gore uoči velikog evropskog okupljanja u Podgorici

Petak, 24.07.2026 | 14:53

Gradonačelnik Podgorice prof. dr Saša Mujović razgovarao je danas sa predstavnicima Mense Crne Gore povodom predstojećeg Evropskog godišnjeg okupljanja članova Mense, jednog od najznačajnijih međunarodnih događaja koje će Podgorica ugostiti ovog ljeta.

Begović: Očekivano je ukinuta i druga presuda protiv Vesne Medenice, čekamo odluku i u predmetu u kojem je osuđena na deset godina

Petak, 24.07.2026 | 15:00

Branilac nekadašnje predsjednice Vrhovnog suda Vesne Medenice, advokat Zdravko Begović, kazao je da je očekivao odluku Apelacionog suda.

Spajić sa Babišom: Jačanje ekonomske saradnje kroz sporazum o nabavci vojne opreme

Petak, 24.07.2026 | 14:35

Premijer Milojko Spajić objavio je na mreži X da se tokom zvanične posjete Češkoj sastao sa tamošnjim premijerom Andrejem Babišom.

Krapović i Vuksanović položili vijenac povodom obilježavanja Martinićke bitke

Petak, 24.07.2026 | 15:07

Ministar odbrane Dragan Krapović i načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore, brigadni general Miodrag Vuksanović, položili su danas vijenac na spomenik u Martinićima, povodom obilježavanja godišnjice Martinićke bitke, odajući počast junacima koji su svojim djelom ostavili neizbrisiv trag u istoriji Crne Gore, saopštili su iz Ministarstva odbrane.

U Pljevljima uhapšene četiri osobe zbog vožnje pod dejstvom droge i alkohola

Petak, 24.07.2026 | 14:03

Službenici policije uhapsili su u Pljevljima tri osobe zbog vožnje pod dejstvom droge i jednu jer je upravljala vozilom pod dejstvom alkohola, saopšteno je iz Uprave policije.

Skuplje gorivo na pumpama u Srbiji - Litar eurodizela 1.91 eur

Subota, 25.07.2026 | 09:12

U Srbiji će cijena eurodizela u narednih sedam dana koštati 224 dinara za litar, a benzina 200, što je poskupljenje za dva dinara u odnosu na prošlu nedjelju, piše RTS.

Adžović: Sporazum značajan iskorak u daljem razvoju snažnih prijateljskih i savezničkih između CG i SAD

Petak, 24.07.2026 | 20:18

Ministarka javnih radova Majda Adžović i pomoćnik državnog sekretara SAD za ekonomska, energetska i poslovna pitanja Caleb Orr potpisali su u Vašingtonu Međudržavni sporazum između Vlade Crne Gore i Vlade Sjedinjenih Američkih Država o saradnji u implementaciji strateških projekata.

Adžović - Potpisan sporazum o saradnji sa SAD, strateško partnerstvo dobija novu razvojnu dimenziju

Petak, 24.07.2026 | 19:42

Ministarka javnih radova Majda Adžović i pomoćnik državnog sekretara Sjedinjenih Američkih Država za ekonomska, energetska i poslovna pitanja Kejleb Or potpisali su u Vašingtonu Međudržavni sporazum između Vlade Crne Gore i Vlade Sjedinjenih Američkih Država o saradnji u implementaciji strateških projekata.

Susret premijera: Babiš ugostio Spajića u Pragu, poruka jasna – Crna Gora kao 28. članica jača EU

Petak, 24.07.2026 | 16:40

Ulazak Crne Gore ojačaće Evropsku uniju i donijeti benefite za obije strane, poruka je sa sastanka predsjednika Vlade Češke Andreja Babiša i crnogorskog premijera Milojka Spajića.

Vlada produžava bezvizni režim za Rusiju i Bjelorusiju, uvodi ograničenja za nova izuzeća

Petak, 24.07.2026 | 15:30

Vlada Crne Gore pripremila je izmjene i dopune Uredbe o viznom režimu kojima se važenje pojedinih bezviznih režima produžava do 31. oktobra 2026. godine, dok se uvodi zabrana da se nakon tog datuma, kao i od 1. oktobra 2026. godine kada je riječ o sezonskim izuzećima, oslobađanje od obaveze pribavljanja viza uređuje posebnim aktima Vlade.

Ivanović i Šahavdinov: Crna Gora i Uzbekistan posvećeni jačanju političke i ekonomske saradnje

Petak, 24.07.2026 | 15:03

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović sastao se danas sa nerezidentnim ambasadorom Republike Uzbekistan u Crnoj Gori, sa sjedištem u Budimpešti, Ojbekom Šahavdinovim, a sagovornici su ocijenili da postoji značajan prostor za unapređenje bilateralne saradnje u više oblasti od zajedničkog interesa.

Sunce i prijatne temperature obilježiće SUBOTU

Petak, 24.07.2026 | 15:37

U subotu nas očekuje pretežno sunčano uz slab, tek ponegdje umjeren, lokalni razvoj oblačnosti u kontinentalnim oblastima tokom poslijepodneva.

"Srećan rođendan, ljubavi": Beni Blanko pokazao kako je iznenadio Selenu Gomez

Petak, 24.07.2026 | 15:23

Muzički producent Beni Blanko podijelio je sa pratiocima intimne trenutke sa proslave 34. rođendana supruge Selene Gomez, otkrivši kako su poseban dan obilježili romantičnim kulinarskim iskustvom u Italiji.

Mujović razgovarao sa predstavnicima Mense Crne Gore uoči velikog evropskog okupljanja u Podgorici

Petak, 24.07.2026 | 14:53

Gradonačelnik Podgorice prof. dr Saša Mujović razgovarao je danas sa predstavnicima Mense Crne Gore povodom predstojećeg Evropskog godišnjeg okupljanja članova Mense, jednog od najznačajnijih međunarodnih događaja koje će Podgorica ugostiti ovog ljeta.

Sporazum sa SAD: Prioriteti Jadransko-jonski koridor, energetika, Luka Bar i bezbjednosna infrastruktura

Petak, 24.07.2026 | 14:46

Jadransko-jonski koridor sa gasovodom i optičkom mrežom, razvoj energetike i kritičnih minerala, modernizacija Luke Bar, izgradnja velikih data centara, kao i uvođenje sistema za skeniranje tereta na svim graničnim prelazima i u Luci Bar, ključni su projekti koje su Crna Gora i Sjedinjene Američke Države definisale usaglašenim tekstom Sporazuma o saradnji u implementaciji strateških projekata.