Četvrtak, 24.04.2025 | 21:50
IZVOR: A plus

Knežević: Da sam Vučićev sluga, morao bih da glasam za sporazum sa UAE

Da su poslanici iz albanskih partija ili dva poslanika iz opozicije glasali za amandmane DNP-a, Zakon o potvrđivanju sporazuma o ekonomskoj saradnji i potvrđivanju sporazuma o saradnji u oblasti turizma i razvoja nekretnina sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima bi bio poništen, kazao je lider DNP-a Milan Knežević.




Foto: Skupština Crne Gore/M.Matković

“Ne bi ti zakoni bili na snazi jer bi morali ponovo da idu na usaglašavanje sa UAE. Postavljam pitanje zašto nisu glasali. DPS je u početku bio za sporazum, pa su posle aterirali”, rekao je Knežević u emisiji “Klub A plus”.

Knežević tvrdi da poslanici DPS-a zapravo podržavaju sporazum, ali da su političkih potreba i kombinacija uradili drugačije.

“Sad izigravaju da su zabrinuti za Crnu Goru, a sve vrijeme saopštavaju da im je žao Alabara. Kolika je kuknjava za njim bila, mislio sam da mu se negdje srušio avion”, rekao je predsjednik DNP-a, gostujući na Aplus televiziji.

Postavio je pitanje predsjedniku DPS-a Danijelu Živkoviću zašto su poslanici te partije napustili jučerašnju sjednicu Skupštine.

“Kritikovali su sve vrijeme premijera Milojka Spajića i ministarku Maidu Adžović. Sa glasom dva poslanika lako smo mogli da oburdamo ovaj sporazum”, poručio je Knežević.

Knežević je kazao da ne zamjera poslanicima Pokreta Evropa sad što nisu glasali za amandmane DNP-a.

“Oni su od starta rekli da ih neće podržati. Ali zato poslanici URA, SDP-a… zašto oni nisu podnijeli amandmane? Ja bih glasao za njihove amandmane”, poručio je Knežević.

Predsjednik DNP-a je, odgovarajući na pitanje voditeljke, kazao da se sa investitorom iz UAE Alabarom nikad nije sreo.

“U životu ga nikad vidio nisam. Ali kako teče rasprava u Skupštini stiče se utisak da ga samo ja i čuvena gradska legenda Mida nismo upoznali. Mida je ispala najpametnija, pošla je u Njemačku i udala se. Sigurno ima veću platu no ja”, kazao je Knežević u svom stilu.

Knežević je podsjetio da je toku skupštinske rasprave rekao da je napravljena greška u koracima.

“Prije svega trebalo je obaviti konsultacije unutar parlamentarne većine. Mi smo se suočili sa tim da je taj sporazum usaglašen. Ministri iz redova DNP-a su glasali protiv, odnosno izuzeli su mišljenje, a mislim da je to učinio i potpredsjednik Vlade Momo Koprivica”, podsjetio je Knežević.

Knežević je tokom gostovanja na Aplus televiziji kazao da je bivši šef države Milo Đukanović bio prvi od crnogorkih političara koji je upoznao Alabara.

“Ti kontakti postoje još od 2008. godine. I to ih je spojio predsjednik Atlas grupe Duško Knežević. On bi mogao mnogo toga da kaže o tim relacijama”, ukazao je predsjednik DNP-a.

“Da sam Vučićev sluga – morao bih da glasam za sporazum”

Knežević se u emisiji dotakao i špekulacija u dijelu javnosti da iza priča o Sporazumu sa UAE stoje i vlasti u Srbiji.

“Mene stalno optužuju da sam sluga predjednika Srbine Aleksandra Vučića. Da je to istina, u tom slučaju Vučić bi me morao pozvati i reći: Slugo moja, glasaj danas za ovaj sporazum kako ti se neće ili ću ti zatvoriti finansijske slavine. Ti koji tvrde da nas Vučić finansira, imaće priliku da dokažu sve te tvrdnje na sudu”, poručio je Knežević.

“Nisam protiv investicija, ali ne žalim Alabara”

Prema njegovim riječima, prvenstveno je trebalo da dođe do razgovora na relaciji parlamentarna većina-premijer.

“Pa Boga mi i parlament je trebao da se uključi kako bi se otklonile određene nelogičnosti i sumnje”, naveo je Knežević.

Knežević je podsjetio da javne rasprave nije bilo, iako je po zakonu trebalo da je bude.

“Nisu obrazloženi razlozi za hitnost. Otvara se pitanje da li je došlo do suspenzije Ustava i Zakona o javnim nabavkama”, rekao je on.

Lider DNP-a tvrdi da u zaleđu Velike plaže najviše parcela ima Prva banka u vlasništvu Aca Đukanovića.

“Parcele imaju i neki dobitnici tranzicije, pa su mnoge sumnje opravdane. Toliko puta nas je ujela zmija da se sad i od Alabara plašimo”, kazao je Knežević u svom stilu.

Istakao je da nije protiv investicija ali da nimalo ne žali Alabara kao poslanici iz redova DPS-a.

“Prema Forbsovoj listi jedan je od najbogatijih ljudi na svijetu”, zaključio je Knežević.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Ljaka
24.04.2025 22:35

Slugan si ti njegov veliki i nema ti spasa Pipune.

4 0

OSTALE VIJESTI

Vlada usvojila Predlog zakona o zaradama u pravosuđu i poništila oglas o koncesiji na ležištu "Skrbuša"

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 10:53

Vlada Crne Gore je 1. avgusta utvrdila Predlog zakona o zaradama i drugim pravima u vezi sa vršenjem pravosudne i ustavnosudske funkcije.    

Plenković o kolapsu na granici sa Crnom Gorom: Ogroman broj turista i EES koji dodatno usporava

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 08:15

Premijer Hrvatske Andrej Plenković rekao je da se saobraćajni kolaps na graničnom prelazu u Konavlima dogodio zbog velikog broja turista koji su krenuli tim putem. On je kazao i da novi sistem EES takođe donekle usporava situaciju i pozvao na strpljenje.

ES Mojkovac: Uputili smo inicijativu za prestanak mandata Deliću, Demokrate na potezu

Nedjelja, 02.08.2026 | 10:59

Iz Evropskog saveza Mojkovac saopštili su da su Upravnoj inspekciji uputili inicijativu za razrješenje pitanja prestanka mandata aktuelnom predsjedniku te Opštine, Vesku Deliću, koji je osuđen za zloupotrebu službenog položaja.

Zečević okuplja tim: Marko Milačić kandidat za državnog sekretara

Nedjelja, 02.08.2026 | 08:44

Predsjednik Prave Crne Gore Marko Milačić biće u timu novog ministra saobraćaja Radoša Zečevića. Tu je Danu potvrdio Zečević, koji je kazao da ove sedmice treba da sjednu i da se dogovore oko toga ko će biti raspoređen na značajnim pozicijama u tom resoru.

Tramp otkazuje napade na Iran pod uslovom da se brzo postigne dogovor; Arakči: Zemlje u regionu treba da budu oprezne kada staju na stranu SAD

Nedjelja, 02.08.2026 | 08:25

Američki predsjednik Donald Tramp saopštio je da otkazuje napade na Iran pod uslovom da se brzo postigne dogovor. Teheran poručuje da zemlje u regionu treba da budu oprezne kada staju na stranu Amerike.

Pojačane kontrole motociklista u Podgorici: Uhapšeno osam osoba, oduzeto 17 motocikala i jedan kvad

Nedjelja, 02.08.2026 | 12:10

Osam osoba uhapšeno je tokom pojačane kontrole motociklista koju su policijski službenici sproveli u Podgorici u noći između 1. i 2. avgusta, saopšteno je iz Uprave policije.

Pokrenut postupak za osnivanje državne kompanije koja će upravljati domenom .me

Nedjelja, 02.08.2026 | 13:30

Crna Gora će osnovati novu državnu kompaniju, koja će ubuduće upravljati nacionalnim internet domenom .me, najavio je danas ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj.

Budva: Uhapšena dva državljanina Srbije, zaplijenjeni marihuana, kokain i novac

Nedjelja, 02.08.2026 | 13:48

Budvanska policija u ciljanim kontrolama ugostiteljskih objekata i operativno interesantnih osoba uhapsila je dva državljanina Srbije, dok su protiv još jednog podnijete prekršajne prijave zbog zloupotrebe droga. Tokom akcije zaplijenjeno je oko 200 grama marihuane, sedam pakovanja kokaina, vaga za precizno mjerenje i 1.320 eura za koje se sumnja da potiču od prodaje narkotika.

"Monteput": Auto-putem za dan prošlo 21.455 vozila, najviše od puštanja saobraćajnice u rad

Nedjelja, 02.08.2026 | 12:50

Auto-putem "Princeza Ksenija" je u subotu, 1. avgusta za 24 sata prošlo 21.455 vozila, što je najveći dnevni promet od puštanja te saobraćajnice u rad, objavilo je državno preduzeće "Monteput".

Na ulazak u Crnu Goru čeka se i do 10 sati

Nedjelja, 02.08.2026 | 13:18

Zbog višesatnih kolona vozila prema graničnom prelazu Karasovići gdje se na prelazak u Crnu Goru čeka i do deset sati, gradonačelnik Opštine Konavle Božo Lasić aktivirao je u nedjelju Stožer Civilne zaštite, te ocijenio da su Konavle "praktički paralizovane", prenosi Hrvatska radio-televizija.

Nakon kritika zbog izgleda, Arijana Grande najavila povlačenje iz javnosti

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 11:08

Američka pjevačica i glumica Arijana Grande povući će se iz javnosti na duži period nakon završetka svoje turneje „Eternal Sunshine“, a ova odluka dolazi nakon brojnih komentara i kritika fanova na račun njenog izgleda.

Vlada usvojila Predlog zakona o zaradama u pravosuđu i poništila oglas o koncesiji na ležištu "Skrbuša"

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 10:53

Vlada Crne Gore je 1. avgusta utvrdila Predlog zakona o zaradama i drugim pravima u vezi sa vršenjem pravosudne i ustavnosudske funkcije.    

Više od 54.000 osoba juče prešlo granične prelaze u Herceg Novom

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 10:25

Na graničnim prelazima u Herceg Novom u nedjelju je evidentirano 54.205 osba, 18.699 motornih vozila i 31 plovilo.

Vojska Crne Gore treći dan iz vazduha gasi požar u Velestovu

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 10:17

Pripadnici Vazduhoplovstva Vojske Crne Gore već treći dan učestvuju u gašenju požara u Velestovu na području Cetinja, a do sada su na vatrom zahvaćeno područje izbacili oko 100 tona vode, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.

Tokom vikenda uhapšeno 126 vozača, čak 70 zbog vožnje pod dejstvom alkohola

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 10:01

Tokom prethodnog vikenda, od 31. jula do 2. avgusta, na crnogorskim putevima evidentirane su 74 saobraćajne nezgode, u kojima nije bilo poginulih. U nezgodama je 16 osoba zadobilo teške, a 22 lake tjelesne povrede.

Spalević: Rezultati "Izvještaja Deponije" u junu 2026. potvrđuju odgovoran odnos prema upravljanju otpadom

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 09:33

Zamjenik gradonačelnika Glavnog grada, Boris Spalević, saopštio je da rezultati poslovanja društva „Deponija“ d.o.o. Podgorica za jun 2026. godine potvrđuju visok nivo efikasnosti i odgovornosti u obavljanju jedne od najvažnijih komunalnih djelatnosti.

Uhapšen Kotoranin, osumnjičen za mučenje psa

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 09:02

Budvanska policija sinoć je, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Kotoru, uhapsila M.L. iz Kotora zbog sumnje da je počinio krivično djelo ubijanje i mučenje životinja i razaranje njihovog staništa.

Bečić: Možda nas mladi neće razumjeti zbog donošenja novih zakona, ali će nam jednog dana biti zahvalni

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 08:53

Potpredsjednik Vlade Aleksa Bečić kazao je da nova zakonska rješenja, čiji je autor MUP, mladi možda, za razliku od roditelja neće razumjeti, ali da će jednog dana sigurno biti zahvalni.

Šimun: Novi zakoni potvrđuju odlučnost Crne Gore da gradi evropski sistem javnog zdravlja

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 08:25

 Povodom usvajanja seta zakona iz nadležnosti Ministarstva zdravlja u Skupštini Crne Gore, ministar zdravlja dr Vojislav Šimun poručio je da usvojena zakonska rješenja predstavljaju važan reformski iskorak u daljem unapređenju sistema javnog zdravlja i potvrdu opredijeljenosti Crne Gore da svoje zakonodavstvo u potpunosti uskladi sa pravnom tekovinom Evropske unije.

Plenković o kolapsu na granici sa Crnom Gorom: Ogroman broj turista i EES koji dodatno usporava

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 08:15

Premijer Hrvatske Andrej Plenković rekao je da se saobraćajni kolaps na graničnom prelazu u Konavlima dogodio zbog velikog broja turista koji su krenuli tim putem. On je kazao i da novi sistem EES takođe donekle usporava situaciju i pozvao na strpljenje.