Petak, 25.04.2025 | 10:51
IZVOR: rtcg.me

Odbornici DPS-a na Cetinju PODNIJELI ostavke - Huter: Vraćamo MANDAT građanima

U toku je zasijedanje Skupštine Prijestonice Cetinje čiji je početak obilježen raspravom oko utvrđivanja dnevnog reda. Oskar Huter iz DPS je tražio da se sjednica odgodi zbog situacije u gradu i, nakon što im nijesu izašli u susret, saopštio je da odbornici DPS podnose ostavke u parlamentu Cetinja.




Foto: YouTube screenshot/ Skupština crne Gore

"Odbornički klub DPS podnosi kolektivnu ostavku, a formalno će biti dostavljena za svakog pojedinačno", naveo je Huter.

Obrazlažući razloge za podnošenje ostavke, Huter je izjavio da su odbornici DPS-a kao predstavnici građana u prethodnom periodu pokušali da dođu do nekih odgovora. 

"Upoznati ste sa zaključcima koji su doneseni početkom januara, odmah nakon druge tragedije. Imali smo zasijedanje 11. aprila. U tom zasijedanju smo donijeli zaključke da makar dobijemo neke odgovore sa relevantnih adresa, konkretno Vlade Crne Gore i premijera. Da nas makar uvaži u smislu odgovora. Sve što smo pokušali nije imalo odjeka. Danas smo pokušali sa kolegama iz drugih političkih subjekata i bili spremni da prihvatimo predloge za zajedničko djelovanje a naročito u kontekstu događaja od prije nekoliko dana gdje stradaju nevini građani", rekao je Huter. 

Dodao je da je bezbjednosna situacija u gradu u katastrofalnom stanju. 

"Govorim i o periodu i od 2022. godine. Nijesmo uspjeli da dobijemo odgovore a kamoli učinimo nešto po tom pitanju. Naša odluka je vezana za to, odnosno da podnesemo ostavku i vratimo mandat građanima jer u onome na čemu smo insistirali nijesmo uspjeli", naveo je on. 

U raspravi na početku sjednice, Huter je predložio da se sjednica Skupštine odgodi dok ne dobiju odgovore na zaključke Skupštine od 11. aprila koje su poslali predsjedniku Vlade Milojko Spajiću u kojima se traži, između ostalog, reakcija na ubistva na Cetinju i ostavka čelnika bezbjednosnog sektora.

DPS u tamošnjem parlamentu broji deset odbornika.

Pred odbornicima je danas na dnevnom redu Izvještaj o radu gradonačelnika Prijestonice Cetinje, organa lokalne uprave i službi za 2024. godinu.

Na odborničkim klupama će se naći i Prijedlog Odluke o bratimljenju Prijestonice Cetinje i gradske opštine Košice-Staré Mesto, kao i Prijedlog dopune Programa podizanja spomen obilježja na teritoriji Prijestonice Cetinje.

Na dnevnom redu je i Prijedlog Odluke o davanju saglasnosti na Program obavljanja komunalnih djelatnosti DOO “Vodovod i kanalizacija Cetinje” za 2025. godinu, Prijedlog Odluke o davanju saglasnosti na Program obavljanja komunalnih djelatnosti DOO “Komunalno” Cetinje za 2025. godinu, te Prijedlog Odluke o davanju saglasnosti na Program rada za 2025.godinu DOO “Sportski centar Cetinje”.

Pored tačke koja se odnosi na Izvještaj o radu sa finansijskim Izvještajem za 2024. godinu Društva sa ograničenom odgovornošću “Agencije za razvoj i podršku poslovanju” Cetinje, odbornici će razmotriti i Prijedlog Odluke o davanju saglasnosti na Plan rada sa finansijskim planom Društva sa ograničenom odgovornošću “Agencije za razvoj i podršku poslovanju” Cetinje za 2025. godinu, kao i Prijedlog Odluke o davanju saglasnosti na Statut Društva sa ograničenom odgovornošću “Stadion i sportski objekti Cetinje.

Na odborničkim klupama naći će se i Izvještaj o radu sa Finansijskim izvještajem Turističke organizacije Prijestonice Cetinje za 2024. godinu, Prijedlog Odluke o davanju saglasnosti na Program rada i finansijski plan Turističke organizacije Prijestonice Cetinje za 2025. godinu, te Prijedlog Odluke o davanju saglasnosti na Odluku o dopunama Statuta Turističke organizacije Prijestonice Cetinje.

U okviru 22 tačke dnevnog reda, odbornici će razmatrati Izvještaj o realizaciji Plana i programa rada sa finansijskim izvještajem za 2024. godinu JU Centar za dnevni boravak djece sa smetnjama u razvoju i odraslih lica sa invaliditetom u Prijestonici, Prijedlog Odluke o davanju saglasnosti na Plan i Program rada sa finansijskim planom za 2025. godinu Javne ustanove Centar za dnevni boravak djece sa smetnjama u razvoju i odraslih lica sa invaliditetom u Prijestonici, Izvještaj o radu i finansijski Izvještaj za 2024. godinu Javne ustanove Centar za kulturu Prijestonice Cetinje, kao i Prijedlog Odluke o davanju saglasnosti na program rada i finansijski plan za 2025.godinu Javne ustanove Centar za kulturu Prijestonice Cetinje.

Pored Izvještaja o radu za 2024. godinu Javne ustanove Narodna biblioteka i čitaonica “Njegoš” Cetinje, na odborničkim klupama će se naći i Finansijski Izvještaj za 2024. godinu Javne ustanove Narodna biblioteka i čitaonica “Njegoš” Cetinje, Prijedlog Odluke o davanju saglasnosti na Program rada za 2025. godinu Javne ustanove Narodna biblioteka i čitaonica “Njegoš” Cetinje, te Prijedlog Odluke o davanju saglasnosti na Finansijski plan za 2025.godinu Javne ustanove Narodna biblioteka i čitaonica “Njegoš” Cetinje.

Na dnevnom redu je i Prijedlog Odluke o pijacama, te Prijedlog Programa mjera podsticaja za razvoj poljoprivrede za 2025. godinu.

KOMENTARI (2)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Amalfi
25.04.2025 12:01

Sad bi bio red i na državnom nivou Iskažite to poštenje do kraja Pa se možda vratite na velika vrata pod drugom parolom i drugim nazivom partije

3 0
Ćeto
25.04.2025 12:13

Kamo srece da ste davno napustili parlament,Cetinje bi danas bilo kao nekad dok nijeste vi dosli na vlast

1 3

Održana sjednica Savjeta za odbranu i bezbjednost: Usvojeni prijedlozi odluka o postavljenju, razrješenju i unapređenju oficira

Petak, 26.06.2026 | 19:04

41. sjednica Savjeta za odbranu i bezbjednost kojom je predsjedavao predsjednik države Jakov Milatović, a na kojoj su prisustvovali predsjednik Skupštine Andrija Mandić i predsjednik Vlade Milojko Spajić, održana je danas.

Ivanović: Diplomatija ostaje nezamjenjiv instrument očuvanja mira

Petak, 26.06.2026 | 16:54

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove dr Filip Ivanović održao je završno predavanje na 19. međunarodnoj Ljetnjoj školi za mlade diplomate „Gavro Vuković“, koja je od 21. do 26. juna okupila mlade diplomate iz četrdeset osam država svijeta. Obraćajući se učesnicima, potpredsjednik Vlade je istakao da je Ljetnja škola „Gavro Vuković“ tokom gotovo dvije decenije izrasla u jednu od najznačajnijih platformi za stručno usavršavanje mladih diplomata, potvrđujući ugled Crne Gore kao države posvećene dijalogu, multilateralizmu i evropskim vrijednostima.

Hamilton: Znam šta moram da radim u borbi za titulu

Petak, 26.06.2026 | 21:21

Vozač Ferarija Luis Hamilton poručio je da ga iskustvo iz Formule 1 može dodatno pogurati u eventualnoj borbi za šampionsku titulu, uz naglasak da njegov tim mora nastaviti da se bori protiv vodećeg Mercedesa.

Ljiljanić: Po završetku radova od Podgorice do Andrijevice stizaće se za manje od 40 minuta

Petak, 26.06.2026 | 18:52

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare-Mateševo-Andrijevica ozvaničena je danas, a na ceremoniji koja je održana na Mateševu okupili su se predstavnici Vlade i institucija, međunarodnih partnera, izvođača radova i kompanija uključenih u realizaciju projekta, prenosi RTCG.

Vučićeviću zabranjen ulazak u Crnu Goru

Petak, 26.06.2026 | 17:00

Vučićević u Informeru, čiji je i vlasnik, a koji je blizak režimu predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, u kontinuitetu širi govor mržnje na račun države Crne Gore i njenih građana

Bijelsa: Nismo imali sreće, preuzimam odgovornost za neuspjeh

Subota, 27.06.2026 | 15:30

Urugvaj je na dva uzastopna Svjetska prvenstva takmičenje završavao u grupnoj fazi. Selektor te selekcije Marselo Bijelsa da nisu imali sreće

Kako lakše kontrolisati apetit tokom mršavljenja: Ove metode mogu pomoći

Subota, 27.06.2026 | 15:11

Kalorijski deficit predstavlja osnovu procesa mršavljenja, ali mnogima je upravo kontrola apetita najveći izazov, posebno kada je teško odoljeti određenim namirnicama.

„Ajkule“ izgubile od SAD

Subota, 27.06.2026 | 15:02

Crnogorski vaterpolisti poraženi su od Sjedinjenih Američkih Država 12:11 (4:5, 4:2, 2:2, 2:2) u prvoj od tri prijateljske utakmice koje ove dvije reprezentacije igraju u okviru zajedničkih priprema u Los Anđelesu.

Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan

Subota, 27.06.2026 | 14:55

Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

Jovanović: Čast je biti dio najboljeg kluba u državi

Subota, 27.06.2026 | 14:33

Kapiten omladinske reprezentacije Crne Gore, Matija Jovanović, ozvaničio je saradnju sa FK Budućnost.

Hrvatska pod pritiskom: Poraz od Gane “vatrene” bi poslao kući

Subota, 27.06.2026 | 14:07

Šanse Hrvatske da se u nokaut fazu Svjetskog prvenstva plasira kao jedna od najboljih trećeplasiranih reprezentacija znatno su umanjene nakon raspleta utakmica odigranih prethodne noći.

Rasvijetljena krađa u Kotoru, uhapšena dva Gruzijca, za trećim se traga

Subota, 27.06.2026 | 13:46

Policija u Kotoru rasvijetlila je tešku krađu u kojoj je Tivćaninu ukradeno preko 11.200 eura. Dva osumnjičena Gruzijca lišena su slobode, a za trećim se traga. Pronađen je i dio ukradenog novca.

Šest kandidata u trci za direktora Uprave carina: Ministarstvo finansija daje završnu riječ

Subota, 27.06.2026 | 13:29

Na konkurs za direktora Uprave carina prijavili su se Nebojša Kaljević, Maja Vučinić, Siniša Raičević, Miroslav Raonić, Predrag Radovanović i Gojko Kalezić, a predlog za izbor kandidata trebalo bi da donese Ministarstvo finansija.

Gonsalo Ramoš pred potpisom za Milan u rekordnom transferu

Subota, 27.06.2026 | 14:22

Milan je postigao dogovor sa Pari Sen Žermenom oko transfera portugalskog napadača Gonsala Ramoša, koji bi trebalo da postane najskuplje pojačanje u istoriji italijanskog kluba.

Apelacioni sud potvrdio presudu Harviju Vajnstinu za silovanje

Subota, 27.06.2026 | 13:19

Apelacioni sud potvrdio je presudu bivšem holivudskom filmskom producentu Harviju Vajnstinu za silovanje i seksualni napad 2022. godine u Kaliforniji u petak i naložio sudiji niže sudske instance, da ponovo izrekne presudu. Tročlano vijeće Apelacionog suda Drugog okruga Kalifornije ovu oduku je donijelo jednoglasno, piše “CBS News”, prenosi Tanjug.