Petak, 25.04.2025 | 19:37
IZVOR: kolektiv.me

DPS: Policija ZATAŠKAVA da je na Cetinju stradala nedužna osoba, Crna Gora NEMA bezbjednosni sektor

Sve što se desilo u nekoliko posljednjih dana – kada su državni organi sinhronizovano i u sprezi učestvovali u zataškavanju najtežih krivičnih djela, još jedna je potvrda da Crna Gora više nema bezbjednosni sektor i da su građani sa pravom zabrinuti za vlastitu sigurnost, saopšteno je iz Demokratske partije socijalista (DPS).




Foto: DPS

“Naime, prvi slučaj koji je potresao javnost je ranjavanje dva lica u centru Glavnog grada od strane pripadnika obezbjeđenja predsjednika Skupštine Crne Gore, koji je to djelo počinio uz neovlašćeno korišćenje službenog automobila. Ubrzo potom javnost je svjedočila javnom zataškavanju čitavog slučaja – od okolnosti da nije izvršen uviđaj, te da nijesu uopšte izuzeti dokazi sa mjesta zločina sve sa ciljem da izjave oštećenih bude jedino što tereti Mandića u konkretnom slučaju”, navode u saopštenju.

Kako su kazali, "kakav obrt u izjavama oštećenih se desio građani su imali prilike da čitaju prethodnih dana i da svjedoče nesvakidašnjoj drskosti i vrijeđanju zdravog razuma. Sve je ovo moguće jer Crna Gora nema nezavisno i nepristrasno državno tužilaštvo koje je već, po službenoj dužnosti, moralo da otvori istragu ovim povodom kako bi se utvrdili i procesuirali svi koji učestvuju u ovoj sramotnoj tiradi".

“Novi skandal se potom desio juče kada su Ministarstvo unutrašnjih poslova i Uprava policije – u sprezi sa poslušnim medijima koji se inače izdaju kao veliki borci za pravdu, zajedno zataškavali da je na Cetinju – u nastavku rata kriminalnih klanova, stradalo nedužno lice i to na način što su egzekutori – inače strani državljani sa debelim dosijeima, mjesecima boravili u gradu pripremajući zločin i to sve nakon nezapamćene tragedije koja je u januaru potresla Crnu Goru”, navode iz DPS-a.

Zbog svega navedenog, ocjenjuju, "građani Crne Gore već duže vrijeme žive u stanju hronične nesigurnosti, dok bezbjednosnim sektorom upravljaju politički diletanti – nekompetentni i neuki kadrovi koji su Ministarstvo unutrašnjih poslova i Upravu policije pretvorili u svoj politički plijen".

”Umjesto da štite građane, oni štite sopstvene pozicije, po svaku cijenu što iznova i iznova dovodi do gubitka nevinih ljudskih života”, zaključuju iz DPS-a.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Knežević: Gradonačelniče, gdje su otišli milioni novca Podgoričana?

Utorak, 19.05.2026 | 12:28

Umjesto što mjerite ambiciju opozicije, koja je ništa drugo do potreba uvođenja reda i zakona u Glavnom gradu, odgovorite na pitanja o FK Budućnost koja uporno izbjegavate, saopštila je odbornica SEP-a u Skupštini Glavnog grada Jelena Knežević.  

Gutić u Valeti: Socijalne usluge su investicija u društvenu stabilnost

Utorak, 19.05.2026 | 12:14

Socijalne usluge su investicija u društvenu stabilnost, kazao je ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije Damir Gutić.  

Milatović priprema inicijativu za ocjenu ustavnosti izmjena Zakona o Ustavnom sudu

Utorak, 19.05.2026 | 11:30

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović priprema inicijativu za ocjenu ustavnosti Zakona o izmjenama i dopuni Zakona o Ustavnom sudu Crne Gore, saznaje Portal RTCG. Ta inicijativa biće poslata Ustavnom sudu ako skupština usvoji Zakon o Ustavnom sudu.  

Zirojević: Podnijećemo zahtjev za kontrolno saslušanje Božovića, Novovića i Pavličić zbog slučaja Lidije Mitrović

Utorak, 19.05.2026 | 11:20

"Mi smo do sada imali priliku da čujemo samo jednu stranu priče - onu koju je iznijela Lidija Mitrović. Očekujem da svi poslanici na odboru daju podršku za ovo kontrolno saslušanje", naveo je na konferenciji za medije u Skupštini Crne Gore poslanik Evropskog saveza Nikola Zirojević

Vuković: Izgleda da ipak neće biti međuvladine konferencije sa EU u maju

Utorak, 19.05.2026 | 11:10

Nasuprot brojnim najavama iz parlamentarne većine, izgleda da ipak neće biti međuvladine konferencije s EU u maju, naveo je poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Ivan Vuković.

Radulović: Od srijede put preko Sokolovine prohodan za saobraćaj

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 14:00

Uspješno su završeni radovi na sanaciji klizišta Sokolovina kod Mojkovca, jednog od najsloženijih klizišta na državnoj putnoj mreži u Crnoj Gori, kazao je ministar pomorstva i koordinator rada Ministarstva saobraćaja Filip Radulović.

Ponovo suspendovan nalog na mreži X koji je objavljivao navodne snimke Medenice

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 13:19

Na mreži X nalog koji je objavljivao navodne snimke i tvrdnje povezane sa Milošem Medenicom suspendovan je ponovo.

Mustafić: Tražimo da nas država više uvaži i otvori institucije za našu kulturu, identitet, jezik

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 12:50

Bošnjačko vijeće u Crnoj Gori organizovalo je sinoć u Bijelom Polju Svečanu akademiju „Bošnjaci svojoj Crnoj Gori“, povodom dvadeset godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, Dana kulture Bošnjaka i dodjele priznanja neimarima kulturnog identiteta.  

Ženska osoba oborila maloljetnicu vozilom pa se udaljila

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 13:27

P.S. (66) iz Budve, koja je upravljala putničkim motornim vozilom pobjelgla je sa lica mjesta nakon što je oborila pješaka M.Z. (16) u ulici u naselju Rasadnik kod Bijelog Polja.

Ćorović: Brisanje iz biračkog spiska je političko varvarstvo

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 13:08

Ažuran birački spisak godinama je jedan od ključnih izazova crnogorskog izbornog sistema. U susret sveopštim izborima naredne godine, pripremljen je nacrt zakona kojim bi taj problem trebalo da bude barem donekle riješen. Međutim, i prije nego što je nacrt stigao pred poslanike izazvao je brojne reakcije.

Progovorila članica srpskog žirija nakon nule za Hrvatsku: Okanite me se nacionalnosti

Utorak, 19.05.2026 | 12:44

Nastavak bure u vezi sa glasanjem srpskog evrovizijskog žirija stiže u vidu oglašavanja pjevačice Lores.

Balijagić: Vještaci me ispitivali na oklonosti ubistva, nisu me pitali jesam li normalan

Utorak, 19.05.2026 | 12:33

Vještaci su mene ispitivali na okolnonsti ubistva, ali me nijesu nijednom pitali jesam li normalan. Zašto se ne čita zbog čega je došlo do ubistava? Ja nikad te osobe nijesam ni čuo, ni vidio.

Knežević: Gradonačelniče, gdje su otišli milioni novca Podgoričana?

Utorak, 19.05.2026 | 12:28

Umjesto što mjerite ambiciju opozicije, koja je ništa drugo do potreba uvođenja reda i zakona u Glavnom gradu, odgovorite na pitanja o FK Budućnost koja uporno izbjegavate, saopštila je odbornica SEP-a u Skupštini Glavnog grada Jelena Knežević.  

Optužni predlog protiv osumnjičene: Nezakonito izdala dozvolu za nošenje vatrenog oružja

Utorak, 19.05.2026 | 12:20

Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Podgorici podnijelo je optužni predlog Osnovnom sudu u Podgorici protiv S.P, zbog krivičnog djela zloupotreba službenog položaja, saopšteno je iz podgoričkog ODT-a.  

Gutić u Valeti: Socijalne usluge su investicija u društvenu stabilnost

Utorak, 19.05.2026 | 12:14

Socijalne usluge su investicija u društvenu stabilnost, kazao je ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije Damir Gutić.  

U Lovćencu svečano obilježen Dan nezavisnosti Crne Gore

Utorak, 19.05.2026 | 12:05

U Lovćencu je juče multidisciplinarnim kulturnim programom svečano obilježen Dan nezavisnosti Crne Gore, saopštili su iz Udruženja Crnogoraca Srbije “Krstaš”.  

Čavor: Plašim se za budućnost - svi rade, mi kaskamo

Utorak, 19.05.2026 | 12:00

Crna Gora se suprotstavila Sloveniji vjerovatno bolje nego što su mnogi očekivali, dostojanstveno je eliminisana u baražu za Svjetsko prvenstvo, ali je utisak ipak gorak jer su naši rukometaši nastavili trend loših rezultata koji traje još od najboljeg plasmana na evropskim šampionatima, 11. mjesta 2022. u Mađarskoj.  

Istraga o praćenju policijskih službenika: Uhapšen Vasilije Lakić

Utorak, 19.05.2026 | 11:45

Član visokorizične grupe koja djeluje na jugu i u centralnom i zapadnom dijelu zemlje Vasilije Lakić koji je bio u bjekstvu, uhapšen je na teritoriji Podgorice, nezvanično saznajemo iz Uprave policije.

Veče filmske muzike u CNP-u: Gala koncert Kamernog orkestra Akademije Santa Sofija oduševio mnogobrojnu publiku

Utorak, 19.05.2026 | 11:40

Gala koncert Kamernog orkestra Akademije Santa Sofija (Accademia di Santa Sofia) iz Napulja održan je sinoć na Velikoj sceni Crnogorskog narodnog pozorišta. Na repertoaru su bile najpoznatije kompozicije Nina Rote i Enija Morikonea iz kultnih filmova „Za šaku dolara“, „Dobar, loš, zao“, „Bilo jednom na Divljem zapadu“, „Kum“,.

Milatović priprema inicijativu za ocjenu ustavnosti izmjena Zakona o Ustavnom sudu

Utorak, 19.05.2026 | 11:30

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović priprema inicijativu za ocjenu ustavnosti Zakona o izmjenama i dopuni Zakona o Ustavnom sudu Crne Gore, saznaje Portal RTCG. Ta inicijativa biće poslata Ustavnom sudu ako skupština usvoji Zakon o Ustavnom sudu.