Subota, 26.04.2025 | 20:43
IZVOR: klix.ba

Evo na koje načine još možete iskoristiti OMEKŠIVAČ u vašem domaćinstvu

Većina nas koristi omekšivač isključivo za pranje veša, ali jeste li znali da ovaj proizvod ima mnogo širu primjenu?




Foto: Ilustracija/ Pexels

Naime, osim što omekšava odjeću i ostavlja prijatan miris, omekšivač može biti izuzetno koristan i u čišćenju doma. Donosimo vam nekoliko praktičnih savjeta kako ga možete iskoristiti na potpuno neočekivane načine.Ako ste se ikada mučili sa skidanjem starih naljepnica sa stakla ili plastičnih površina, rješenje je jednostavno - pomiješajte toplu vodu i omekšivač u omjeru 1:1. Nanesite mješavinu na naljepnicu, ostavite da djeluje nekoliko minuta, i zatim je jednostavno uklonite bez tragova ljepila.

Zagorjele tave i lonci često su noćna mora za čišćenje. Umjesto agresivnih hemikalija, pokušajte jednostavan trik: u toplu vodu dodajte kašiku omekšivača i potopite posuđe preko noći. Ujutro će ostatke biti mnogo lakše ukloniti bez ribanja i oštećenja.

Drveni namještaj možete nježno očistiti tako što ćete ga prebrisati krpom namočenom u razblažen omekšivač. Osim što efikasno uklanja prašinu i nečistoće, ovaj postupak neće oštetiti površinu, a prostorija će mirisati svježe i čisto.

Tepisi, poput odjeće, mogu postati grubi i beživotni. Napravite sprej od pola čepa omekšivača i 3,5 litra tople vode. Poprskajte tepih, ostavite nekoliko minuta da djeluje, a zatim ga isperite paročistačem. Ova metoda vraća mekoću i svježinu, ali obavezno temeljno isperite ako u domu imate malu djecu ili kućne ljubimce.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Državna komunalna inspekcija traži reakciju tužilaštva nakon nezakonitog odlaganja veterinarskog otpada u Bijelom Polju

Subota, 04.04.2026 | 08:57

Inspekcija utvrdila da je lokacija u Dobrakovu namijenjena komunalnom i građevinskom, a ne životinjskom otnadu.

Dukaj: Ulcinj simbol bogate istorije, suživota i multikulturalnosti

Subota, 04.04.2026 | 08:29

Ministar javne uprave Maraš Dukaj uputio je predsjedniku Opštine Ulcinj, Genciju Nimanbeguu, predsjednici Skupštine opštine Ulcinj, Ivani Popović, kao i građankama i građanima Ulcinja, iskrene čestitke povodom 4. aprila - Dana opštine Ulcinj.  

Savić: Odigrali smo dvije četvrtine na visokom nivou, zaslužena pobjeda

Subota, 04.04.2026 | 08:26

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore uspješno je odradila završnu provjeru pred nastup u drugoj diviziji Svjetskog kupa, pošto je u kontrolnom meču nadigrala selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 15:9. Selektor Dejan Savić istakao je nakon meča za RTCG da je ekipa pokazala odličnu igru u prve dvije dionice.  

Ministarstvo sporta, MUP i UP udružuju snage za bezbjednije sportske događaje

Petak, 03.04.2026 | 18:05

Na inicijativu Ministarstva sporta i mladih održan je sastanak sa predstavnicima Ministarstva unutrašnjih poslova i Uprave policije, sa ciljem jačanja međuinstitucionalne saradnje u procesu ratifikacije konvencija Savjeta Evrope koje se odnose na borbu protiv manipulacija u sportu i unapređenje bezbjednosti na sportskim događajima.

Makron govorom najavio raskol na Zapadu: "Moramo poštovati suverenitet naroda Irana"

Petak, 03.04.2026 | 19:25

Francuski predsjednik Emanuel Makron iznenadio je međunarodnu javnost otvorenim i oštrim kritikama na račun Sjedinjenih Američkih Država i Izraela zbog njihove vojne invazije na Iran. Tokom državne posjete Južnoj Koreji, Makron je poslao jasnu poruku, vojne intervencije ne mogu biti sredstvo za rušenje režima koji nam se ne sviđaju.

Mandić: Crnoj Gori potrebni veće jedinstvo, više međusobne pažnje i snažniji napori usmjereni ka opštem dobru

Subota, 04.04.2026 | 17:12

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić čestitao je predstojeći Uskrs nadbiskupu barskom monsinjoru Roku Đonlešaju, biskupu kotorskom monsinjoru (fra) Mladenu Vukšiću i vjernicima Rimokatoličke crkve uz želju da ga provedu u miru, zdravlju i radosti, okruženi porodicom i najbližima.  

Šahmanović: Rožajcima odobriti maksimalne popuste na račune za struju

Subota, 04.04.2026 | 16:57

Ministar energetike i rudarstva Admir Šahmanović poručio je da će uputiti inicijativu Elektroprivredi Crne Gore (EPCG) da građanima Rožaja odobri maksimalno moguće popuste na račune za električnu energiju.

GP Sukobin: Uhapšen državljanin Njemačke, službeni pas pronašao marihuanu

Subota, 04.04.2026 | 16:43

Granična policija je sinoć oko 22h na GP Sukobin kontrolisala vozilo i A.I. (24), državljanina SR Njemačke.  

Uprava policije planira nabavku 23 vozila za zaštitu štićenih ličnosti

Subota, 04.04.2026 | 16:30

Uprava policije planira nabavku 23 nova vozila, uključujući sanitetsko i VIP vozila, kako bi unaprijedila zaštitu štićenih ličnosti, objekata i kritične infrastrukture, a ukupna vrijednost projekta iznosi 1,56 miliona eura kroz petogodišnji lizing aranžman, navodi se u dokumentu objavljenom na sajtu Vlade.  

Orban: Mađarska i Slovačka zahtijevaju da EU ukine zabranu isporuke ruskih energenata

Subota, 04.04.2026 | 16:18

Mađarska i Slovačka zahtijevaju da EU ukine zabranu isporuke ruskih energenata, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban nakon telefonskog razgovora sa svojim slovačkim kolegom Robertom Ficom.

Pojačane kontrole na sjeveru i zapadu: Sankcionisano više od 300 vozača

Subota, 04.04.2026 | 16:11

Policija je sopštila da je tokom noći na sjeveru i zapadu Crne Gore kontrolisala stotine učesnika u saobraćaju, pri čemu je sankcionisan veliki broj vozača, a više njih uhapšeno.  

Miličić: NSD nije repa bez korijenja, Todorović: Svrha DNP-a nije da traži ni repu, ni korijen

Subota, 04.04.2026 | 15:53

Portparol Nove srpske demokratije (NSD) Mirko Miličić smatra da je ova partija simbol borbe kontinuiteta za srpski jezik, državljanstvo, tekst himne i trobojku. Najavio je da će podržati Predlog zakona o državnim simbolima na sjednici Skupštine zakazanoj za utorak, koji je proceduru predao lider Demokratske narodne partije (DNP), Milan Knežević.

Spajić: Vrijednosti Uskrsa temelj pravednijeg društva

Subota, 04.04.2026 | 15:16

Predsjednik Vlade Crne Gore mr Milojko Spajić je povodom Uskrsa uputio čestitku sveštenstvu, građankama i građanima katoličke vjeroispovijesti.

Penjaroja uoči derbija: Budućnost igra izuzetno dobro

Subota, 04.04.2026 | 15:07

Trener Partizana, Đoan Penjaroja izjavio je da njegovu ekipu očekuje teška utakmica protiv Budućnost Volija, u šestom kolu Top 8 faze AdmiralBet ABA lige.

Budva: Uhapšen osumnjičeni za dva razbojništva, prijetio nožem i ukrao novac iz kase

Subota, 04.04.2026 | 14:53

Budvanska policija uhapsila je osumnjičenog sugrađanina B.R. (48) nakon što je rasvijetlila produženo krivično djelo razbojništvo, saopšteno je iz Uprave policije.